Jump to content

Redmi Note 10 / Pro


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

On 12/10/2021 at 12:02 ΜΜ, harrisxan said:

Είναι η ίδια έκδοση του outlook σε όλες τις συσκευές;

Στο 8 που είχα πριν δεν ξέρω αλλά δε νομίζω , θεωρητικά θα ήταν παλιότερη έκδοση. Δεν υπάρχει πλέον το κινητό για να δω. Στο 9 του αδερφού μου ναι το τσέκαρα έχουμε την ίδια έκδοση. Εντάξει δεν είναι και τόσο θέμα , το λύνω χρησιμοποιώντας το gmail μου που δουλεύει απλά από εκεί το στέλνω στο hotmail μου και έπειτα στον παραλήπτη που θέλω. Απλά για να γλυτώσω αυτήν την έξτρα διαδικασία το ψάχνω λίγο αλλά δε θα σκάσω κιόλας.

Miui δεν έχω απενεργοποιήσει πάντως που είδα και πιο κάτω πως είχε κάποιος άλλος θέμα.

On 13/10/2021 at 2:31 ΜΜ, nikaki71 said:

Παντως να γρινιαξω και λιγο για την καμερα εγω δεν ειμαι ικανοποιημενος.Βλεποντας την φωτο στην οθονη του κινητου ολα σουπερ τα χρωματα ζωντανα και τελεια και μολις την περασω στο λαπτοπ τα χρωματα φαινονται ξεθωριασμενα και ψυχρά.Καμμια σχεση με τη εικονα που εβλεπα στην οθονη του κινητου.Το δοκιμασα και στη Smart tv,εκει τα πραγματα βελτιωθηκαν λιγο,αλλά και παλι δεν εφταναν την φωτογραφια οπως φαινεται στην οθονη του κινητου.....Προερχόμενος απο Χ3 nfc,οτι χρωματικη αποδοση ειχαν στην οθονη του,το ιδιο επαιρνα και στο λαπτοπ ή στην TV....

Είναι ξεκάθαρα θέμα της τηλεόρασης και γενικά του μέσου που τις αναπαράγεις. Εμένα σε Smart Tv 4k του 21 , είναι απολαυστικές θα έλεγα οι φωτογραφίες. Επίσης προφανώς και πρέπει να παίξεις λίγο με τις ρυθμίσεις εικόνας στην τηλεόραση σου , οι εργοστασιακές δεν είναι σχεδόν ποτέ ικανοποιητικές.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ τη παρέα, κάτι έχω πειράξει και δεν μου χτυπάει ειδοποιήσεις στις αναπάντητες, μυνήματα κλπ. το είχα βάλει καθε 5 λεπτά και τώρα δεν χτυπάει καθόλου . καμιά οδηγία που να το βρω

Edited by rigas8279
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν πήρα και εγώ το κινητό αλλά νομίζω ότι είναι πεταμένα λεφτά. Το μέγιστο πρόβλημα για μένα είναι το δεν έχει led ειδοποιήσεων και λάθος μεγάλο δικό μου που δεν το έψαξα . Τώρα η λύση που βρήκα είναι η εφαρμογή AOE από Playstore https://play.google.com/store/apps/details?id=com.used.aoe&hl=el&gl=US  και εδώ ο οδηγός για τις ρυθμίσεις για όποιον τον θέλει https://www.technicalearn.in/how-to-use-always-on-edge-app.html .

Xiaomi redmi note 7
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, westy21 said:

Λοιπόν πήρα και εγώ το κινητό αλλά νομίζω ότι είναι πεταμένα λεφτά. Το μέγιστο πρόβλημα για μένα είναι το δεν έχει led ειδοποιήσεων και λάθος μεγάλο δικό μου που δεν το έψαξα . Τώρα η λύση που βρήκα είναι η εφαρμογή AOE από Playstore https://play.google.com/store/apps/details?id=com.used.aoe&hl=el&gl=US  και εδώ ο οδηγός για τις ρυθμίσεις για όποιον τον θέλει https://www.technicalearn.in/how-to-use-always-on-edge-app.html .

Κάνει δουλειά;γιατί τα πιο πολλά δουλεύουν για μια μέρα κ μετά τίποτα

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, fotios81 said:

Κάνει δουλειά;γιατί τα πιο πολλά δουλεύουν για μια μέρα κ μετά τίποτα

Ναι κανει το έχω δυο μέρες, ακολούθα τον οδηγό και θα είσαι οκ , εγώ την αγόρασα κιόλας την εφαρμογή .  

Xiaomi redmi note 7
Link to comment
Share on other sites

Εγω δε κατάφερα να την κανω να δουλέψει. Το aod της συσκευής το αφηνεις ανοιχτό η το απενεροποιεις? Βασικα ειτε με ανοιχτό ειτε με κλειστό παλι δε μου δουλευει. Καποιες φορες με το που κλειδωνε η οθονη αναβε το led χωρις ειδοποίηση, αν ερχοταν ειδοποίηση δεν εκανε τιποτα. 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, westy21 said:

Λοιπόν πήρα και εγώ το κινητό αλλά νομίζω ότι είναι πεταμένα λεφτά. Το μέγιστο πρόβλημα για μένα είναι το δεν έχει led ειδοποιήσεων και λάθος μεγάλο δικό μου που δεν το έψαξα . Τώρα η λύση που βρήκα είναι η εφαρμογή AOE από Playstore https://play.google.com/store/apps/details?id=com.used.aoe&hl=el&gl=US  και εδώ ο οδηγός για τις ρυθμίσεις για όποιον τον θέλει https://www.technicalearn.in/how-to-use-always-on-edge-app.html .

Εγώ ήμουν χρόνια πελάτης της redmi αλλα όταν ήρθε η ωρα για ανανέωση, μόλις είδα αυτό το θέμα των ειδοποιήσεων που δεν θα έβγαζα άκρη και οτι τα έκανε μαντάρα h Xiaomi, πήγα στο Galaxy A52 το απλό και ησύχασα. Κανένα θέμα με bugs και AOD όσο θέλεις και παραμετροποιήσιμο αν θέλεις να ανάβει η οθόνη ή μόνο τα εικονίδια να φένονται στις ειδοποιήσεις..

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση:

Σε ποιο μέρος της συσκευής ακριβώς βάζουμε το δάχτυλο για δαχτυλικό αποτύπωμα;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, D_G said:

Μία ερώτηση:

Σε ποιο μέρος της συσκευής ακριβώς βάζουμε το δάχτυλο για δαχτυλικό αποτύπωμα;

Στο κουμπί ενεργοποίησης

Xiaomi redmi note 7
Link to comment
Share on other sites

Μόλις σήμερα κατάλαβα ότι το τηλέφωνο που έχω στα χέρια μου δεν έχει καμία σχέση με αυτό που έχει το topic .  Redmi note 10 5g άλλο τελείως τηλέφωνο.

Edited by westy21
Xiaomi redmi note 7
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, westy21 said:

Μόλις σήμερα κατάλαβα ότι το τηλέφωνο που έχω στα χέρια μου δεν έχει καμία σχέση με αυτό που έχει το topic .  Redmi note 10 5g άλλο τελείως τηλέφωνο.

Τι εννοείς; 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
37 minutes ago, westy21 said:

Μόλις σήμερα κατάλαβα ότι το τηλέφωνο που έχω στα χέρια μου δεν έχει καμία σχέση με αυτό που έχει το topic .  Redmi note 10 5g άλλο τελείως τηλέφωνο.

Για όλα τα Redmi Note 10 variants, εδώ γράφουμε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, Nnoutas said:

Το νήμα αναφέρεται και στο Redmi note 10 pro και στο Redmi note 10 5g. 

Το νήμα είναι για όλες τις εκδόσεις των Redmi Note 10 όπως είπε και πιο πάνω ο athanaso77.

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα και καλή εβδομάδα.

Θέλω να αναφέρω ένα κουλό που αντιμετωπίζω ξαφνικά τις τελευταίες μέρες. Ενώ από υπολογιστή δεν έχω πρόβλημα να κάνω λοτζιν και μπαίνω(από Η/Υ είμαι τώρα) στο φόρουμ, από το κινητό δεν με αφήνει να μπω.

Μου λέει  ERROR: The username or password you entered is incorrect,Lost your password?

Αυτό το αντιμετωπίζω την τελευταία εβδομάδα, ενώ πριν έμπαινα κανονικά... Καμιά ιδέα τι μπορεί να συμβαίνει;

Edited by diamantis_69
Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Θέλω επίσης να ρωτήσω πως ρυθμίζω να μου έρχεται ειδοποίηση για τα γενέθλια επαφών που έχω στην συσκευή μου;

Γιατί ενώ έχω στην κάρτα επαφής περασμένα τα γενέθλια, δεν έχω παρατηρήσει να μου έρχεται κάτι στο κινητό για να μου το θυμίζει....

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, diamantis_69 said:

Θέλω επίσης να ρωτήσω πως ρυθμίζω να μου έρχεται ειδοποίηση για τα γενέθλια επαφών που έχω στην συσκευή μου;

Αν τις επαφές σου τις έχεις στο Google Account σου, είναι αυτόματα περασμένες στο Google Calendar, οπότε σου βγάζει ειδοποιήσεις αυτό. Αν δεν σου βγάζει δες τις ρυθμίσεις ειδοποιήσεων του ημερολογίου.

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες μέρες κάποια sms μου έρχονται μιας μέρα μετά. Χρησιμοποιώ την εφαρμογή της Google που είναι προεγκατεστημένη. Έχετε κάποια πρόταση; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, maskaras said:

Τις τελευταίες μέρες κάποια sms μου έρχονται μιας μέρα μετά. Χρησιμοποιώ την εφαρμογή της Google που είναι προεγκατεστημένη. Έχετε κάποια πρόταση; 

Είναι προβλήματα των παροχών. Δυστυχώς συμβαίνει μια στο τόσο.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, maskaras said:

Τις τελευταίες μέρες κάποια sms μου έρχονται μιας μέρα μετά. Χρησιμοποιώ την εφαρμογή της Google που είναι προεγκατεστημένη. Έχετε κάποια πρόταση; 

Θέμα πάροχων, όπως είπε και ο harrisxan. Μου έχει στείλει μια φίλη από το Σάββατο γραπτό μήνυμα και μέχρι τώρα δεν το έχω λάβει. Άθλιες εταιρίες όλες τους

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

On 16/10/2021 at 11:13 ΠΜ, westy21 said:

Λοιπόν πήρα και εγώ το κινητό αλλά νομίζω ότι είναι πεταμένα λεφτά. Το μέγιστο πρόβλημα για μένα είναι το δεν έχει led ειδοποιήσεων και λάθος μεγάλο δικό μου που δεν το έψαξα . Τώρα η λύση που βρήκα είναι η εφαρμογή AOE από Playstore https://play.google.com/store/apps/details?id=com.used.aoe&hl=el&gl=US  και εδώ ο οδηγός για τις ρυθμίσεις για όποιον τον θέλει https://www.technicalearn.in/how-to-use-always-on-edge-app.html .

Τι λες ρε φιλε...οχι και πεταμενα λεφτα

 

Edited by giorgos365
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, giorgos365 said:

και amoled εχει και 120 hrz οθόνη εχει...

Ανφέρεται στο redminote 10 όπου έχει 90hz και έχει IPS LCD οθόνη.

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 10 / Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...