Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

υπαρχει το πακετο 40mb με 4€. καλεις το 1313 και ζητα να σου στειλουν τις ρυθμίσεις για ιντερνετ εαν δεν τις εχεις . μετα μπαινεις στο my cosmos view χρησιμοποιώντας τον πλοηγο του κινητου σου και εαν δεν εχεις ξανα μπει στο my cosmos view τοτε σου δινει δωρο το πακετο αυτο (που εκτος απο 40 mb σου δινει και απεριοριστη πλοήγηση στο my cosmos view ) για 15 μερες . μετα την ληξη των 15 ημερων θα πρεπει να μπεις ξανα στο my cosmos view εκει που λεει μηναιο πασο και να το ενεργοποιησεις . να ξερεις οτι η ενεργοποιηση του πακετου γινεται αποκλειστικα μεσω του my cosmos view και με κανενα αλλο τροπο. το κακο ειναι οτι δεν υπαρχει τροπος να ενημερωνεσαι για τα δωρεαν mb που εχεις στην διαθεση σου μονο με το μετρητη του κινητου σου που δεν εξυπηρετει. ενω εαν ειχες καποιο καρτοκινητο vodafone ή wind θα ειχες την δυνατοτητα να ενημερωθείς για τα διαθεσιμα mb που εχεις στην διάθεση σου με απλο μυνημα. θα σε συμβουλευα καλυτερα να παρεις καποιο καρτοκινητο vodafone ή wind διοτι εαν ξεπερασεις το οριο των 40 mb και δεν το παρεις χαμπαρι θα δεις την καρτα σου να πεφτει ακραδαντα. ενω με την vodafone ή την wind το ελενχεις και δεν υπαρχει τετοιο προβλημα.

 

Σ'ευχαριστώ για την άμεση απάντηση σου.

Link to comment
Share on other sites

τελικα ισχυει αυτη η προσφορα?υπαρχει καποιο λινκ?

 

ναι ισχυει κανονικα. εαν θελεισ να το επιβεβαιωσεις παρε τηλέφωνο το 1313 απο καρτοκινητο κοσμοτε ή το 6971001313 απο σταθερό τηλέφωνο.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και Χρονια πολλα σε ολους

Μου ηρθε παλι αυτο το μηνυμα απο συδρομητη wup

"ΣΤΕΙΛΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΟΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΣΕ 7 ΧΡΗΣΤΕΣ what'sup,ΚΑΙ 9e ΘΑ ΠΡΟΣΤΕΘΟΥΝ ΣΤΟΝ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΣΟΥ.

ΠΛΥΘΗΣΜΙΑΚΗ ΚΑΛΥΨΗ 99.8% ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ COSMOTE Κ ΧΑΡΗΣ:6974363277

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ"

ξερει καποιοσ αν οντως ισχυει??

Θα μας τρελανουν εντελως..ομως!!!!!!!!!!!:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και Χρονια πολλα σε ολους

Μου ηρθε παλι αυτο το μηνυμα απο συδρομητη wup

"ΣΤΕΙΛΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΟΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΣΕ 7 ΧΡΗΣΤΕΣ what'sup,ΚΑΙ 9e ΘΑ ΠΡΟΣΤΕΘΟΥΝ ΣΤΟΝ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΣΟΥ.

ΠΛΥΘΗΣΜΙΑΚΗ ΚΑΛΥΨΗ 99.8% ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ COSMOTE Κ ΧΑΡΗΣ:6974363277

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ"

ξερει καποιοσ αν οντως ισχυει??

Θα μας τρελανουν εντελως..ομως!!!!!!!!!!!:lol::lol:

 

φυσικα και οχι...υπάρχει και αναλογη ανακοίνωση της εταιρίας για παραπλανητικα μηνυματα...

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν κατά τη διαδικασία ταυτοποίησης πρέπει να έχω μαζί και τις κάρτες σιμ ή αρκεί να έχω τα νούμερα τους;
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν κατά τη διαδικασία ταυτοποίησης πρέπει να έχω μαζί και τις κάρτες σιμ ή αρκεί να έχω τα νούμερα τους;

 

Ναι.Θα πρέπει να έχεις μαζί σου την κάρτα sim γιατί θα χρειαστείς τους κωδικούς που αναγράφονται πάνω.:)

:p
Link to comment
Share on other sites

Δυο ερωτήσεις: Μπορώ σε έναν αριθμό να κάνω αλλαγή πακέτου από What's Up σε Cosmoκάρτα και το αντίστροφο; Αν ναι, υπάρχει χρονικός περιορισμός για το πόσο συχνά μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο;

 

Στον τιμοκατάλογο της Cosmoκάρτας πρόσεξα το 0,01€/λεπτό προς δύο Cosmote αριθμούς. Ξέρει κάποιος πώς γίνεται η ενεργοποίηση; Υπάρχει υποχρέωση πληρωμής 10€/μήνα (όπως στη Vodafone) ή δεν υπάρχει τέτοιος περιορισμός (όπως στη Wind);

 

Ευχαριστώ για κάθε βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει υποχρέωση πληρωμής 10€/μήνα (όπως στη Vodafone) ή δεν υπάρχει τέτοιος περιορισμός (όπως στη Wind);

 

Δεν υπάρχει τέτοιος περιορισμός και στη vodafone που υπήρχε καταργήθηκε.

Link to comment
Share on other sites

Δυο ερωτήσεις: Μπορώ σε έναν αριθμό να κάνω αλλαγή πακέτου από What's Up σε Cosmoκάρτα και το αντίστροφο; Αν ναι, υπάρχει χρονικός περιορισμός για το πόσο συχνά μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο;

 

Ευχαριστώ για κάθε βοήθεια.

 

δεν υπαρχει περιορισμος στο ποσες φορες θα αλλαξεις το πακετο απο το what's up σε cosmoκαρτα αλλα καθε φορα που θα κανεις αλλαγη θα χρεωνεσαι 3€ εκτος απο την πρωτη αλλαγη πακετου -αν δεν την εχεις κανει ηδη- η οποια ειναι δωρεαν.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Στον τιμοκατάλογο της Cosmoκάρτας πρόσεξα το 0,01€/λεπτό προς δύο Cosmote αριθμούς. Ξέρει κάποιος πώς γίνεται η ενεργοποίηση;

Ευχαριστώ για κάθε βοήθεια.

 

Στέλνεις το μύνημα

01 69ΧΧΧΧΧΧΧΧ 69ΧΧΧΧΧΧΧΧ στο 1313

π.χ

01 6971234567 6987234567

Κάθε ημερολογιακό μήνα μπορείς να τους αλλάζεις στέλνοντας ένα καινούριο μήνυμα .

προσοχή Αν βάλεις μόνο 1 αριθμό , δεν μπαίνει δεύτερος πριν τελειώσει ο μήνας, και για να μπεί στέλνεις και τους δύο αριθμούς.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τελειωσε η προσφορα του What's up που ηταν για το 2009?Εμενα ξεκινησε να με χρεωνει κανονικα παρολο που εχω κανει ανανεωση οταν επρεπε.
ΜΑΧ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τελειωσε η προσφορα του What's up που ηταν για το 2009?Εμενα ξεκινησε να με χρεωνει κανονικα παρολο που εχω κανει ανανεωση οταν επρεπε.

 

μηπως καταναλωσες ολα τα δωρεαν λεπτα;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τελειωσε η προσφορα του What's up που ηταν για το 2009?Εμενα ξεκινησε να με χρεωνει κανονικα παρολο που εχω κανει ανανεωση οταν επρεπε.

 

Μαλλον καταναλωσες τα sms η τα λεπτα ομιλιας..εγω καταλαναλωσα τα sms αλλα εχω ακομα λεπτα ομιλιας.

 

Στειλε υπολ στο 1313.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Ρε παιδιά, λύστε μου μια απορία... Πως είναι δυνατό να καταναλώνετε 1000' και 1000 sms μέσα σε ένα μήνα; Αν μπορεί και θέλει κάποιος που το κάνει, ας μου περιγράψει μια τυπική μέρα του γιατί θα σκάσω... Απλή περιέργεια έτσι; Μη παρεξηγηθώ.. Τώρα θα μου πείτε η περιέργεια σκότωσε τη γάτα αλλά τι να κάνω; Είμαι περίεργος... :shoot::kitty:
Link to comment
Share on other sites

Πήρα το 1314 για να ακούσω πώς μπορώ να πάω από What's Up σε Cosmoκάρτα αλλά δεν καταλαβαίνω τί μήνυμα πρέπει να στείλω στο 1314. Είναι ipack ή κάτι άλλο;
Link to comment
Share on other sites

Πήρα το 1314 για να ακούσω πώς μπορώ να πάω από What's Up σε Cosmoκάρτα αλλά δεν καταλαβαίνω τί μήνυμα πρέπει να στείλω στο 1314. Είναι ipack ή κάτι άλλο;

Θα στειλεις ΑΛΠΑΚ , θα σου απαντήσει και θα ξαναπαντησεις αναλογα με το αν θες να πας στο ενα ή αλλο προγραμμα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Ρε παιδιά, λύστε μου μια απορία... Πως είναι δυνατό να καταναλώνετε 1000' και 1000 sms μέσα σε ένα μήνα; Αν μπορεί και θέλει κάποιος που το κάνει, ας μου περιγράψει μια τυπική μέρα του γιατί θα σκάσω... Απλή περιέργεια έτσι; Μη παρεξηγηθώ.. Τώρα θα μου πείτε η περιέργεια σκότωσε τη γάτα αλλά τι να κάνω; Είμαι περίεργος... :shoot::kitty:

 

αμα τα αγαπημενα σου προσωπα ειναι μακρια τα τρως στο πιτσ φιτιλι...:(

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Θα στειλεις ΑΛΠΑΚ , θα σου απαντήσει και θα ξαναπαντησεις αναλογα με το αν θες να πας στο ενα ή αλλο προγραμμα

 

Έστειλα ΑΛΠΑΚ, μου απάντησε ότι πρέπει να στείλω C για Cosmoκάρτα ή W για What's Up αλλά όταν στέλνω C στο 1314 μου έρχεται μήνυμα για λάθος πληκτρολόγηση. Τί κάνω λάθος;

Link to comment
Share on other sites

Έστειλα ΑΛΠΑΚ, μου απάντησε ότι πρέπει να στείλω C για Cosmoκάρτα ή W για What's Up αλλά όταν στέλνω C στο 1314 μου έρχεται μήνυμα για λάθος πληκτρολόγηση. Τί κάνω λάθος;

 

Έχω την εντύπωση ότι τα μηνύματα τα στέλνεις στο 1313 κι όχι στο 1314. Αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος.. :confused:

Link to comment
Share on other sites

Έστειλα ΑΛΠΑΚ, μου απάντησε ότι πρέπει να στείλω C για Cosmoκάρτα ή W για What's Up αλλά όταν στέλνω C στο 1314 μου έρχεται μήνυμα για λάθος πληκτρολόγηση. Τί κάνω λάθος;

Όλα καλά λοιπόν

Link to comment
Share on other sites

Ναι.Θα πρέπει να έχεις μαζί σου την κάρτα sim γιατί θα χρειαστείς τους κωδικούς που αναγράφονται πάνω.:)

 

Αυτούς τους αριθμούς αν τους έχω γραμμένους και συγκεντρωμένους όλους πάνω σε ένα χαρτί, θα χρειαστώ και τις sim?

Link to comment
Share on other sites

Αυτούς τους αριθμούς αν τους έχω γραμμένους και συγκεντρωμένους όλους πάνω σε ένα χαρτί, θα χρειαστώ και τις sim?

Αν τους έχεις γραμμένους σε ένα χαρτί είσαι εντάξει, δεν θα χρειαστείς τις SIM

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...