Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

είναι ανά δρόμο ...στην τούμπα ο κολλητός δεν είχε με κοσμοτέ ...καλά ανθέων και καλαμαρια δεν το συζητάμε e....αθλία η κατάσταση ...καλά και η wind δεν είναι καλύτερη άστα βραστά ...αλλα καλύτερη από κόσμο ..το έχω τσεκάρει με τα δίκτυα

 

Μια χαρά είναι από σήμα στην Καλαμαριά.

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω κατι και εγω... εχει η κοπελα μου καρτοσυμβολαιο κοσμοτε και εγω εβαλα τωρα καρτοκινητο whats up.1)τα προγραμμαατα που εχει το whats up με τα 1200 λεπτα και sms μπορω να τα βαλω και να ισχυουν για να τα καταναλωνω προς το καρτοσυμβολαιο?2)απο το καρτοσυμβολαιο που εχει η κοπελα μου μπορει να βαλει καποιο απο αυτα τα προγραμματα?αλλιως τι μπορει να βαλει για να μιλαμε φθηνα?? ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω κατι και εγω... εχει η κοπελα μου καρτοσυμβολαιο κοσμοτε και εγω εβαλα τωρα καρτοκινητο whats up.1)τα προγραμμαατα που εχει το whats up με τα 1200 λεπτα και sms μπορω να τα βαλω και να ισχυουν για να τα καταναλωνω προς το καρτοσυμβολαιο?2)απο το καρτοσυμβολαιο που εχει η κοπελα μου μπορει να βαλει καποιο απο αυτα τα προγραμματα?αλλιως τι μπορει να βαλει για να μιλαμε φθηνα?? ευχαριστω

 

Όχι, δε γίνεται αυτό που λες.. Είναι ασύμβατο το καρτοσυμβόλαιο με το What's Up.. Δυο λύσεις υπάρχουν:

 

1. Βάζει και η κοπέλα σου What's Up οπότε με 7 ευρώ/μήνα έκαστος έχετε από 1200' και 1200 sms.

 

2. Βάζετε και οι δυο το χαμηλότερεο συμβόλαιο Cosmote Απεριόριστα το οποίο έχει πάγιο περίπου 15 ευρώ (μαζί με ΦΠΑ και τέλη συνδρομητή κ.λπ., σύνολο περίπου 20 ευρώ το μήνα λογαριασμός) και έχετε από 1500' και 1500 sms.

 

Στην πρώτη περίπτωση τα "δωρεάν" λεπτά και sms είναι ΜΟΝΟ για What's Up ενώ στη δεύτερη για ΟΛΑ τα Cosmote (εξού και η διαφορά τιμής). Η τελική επιλογή δική σας.

Link to comment
Share on other sites

κατι ειχα δει οτι υπαρχει σγια το καρτοσυμβολαιο οτι προς 2 αριθμους cosmote μιλας με 1 λεπτο το λεπτο.αυτο γιατι δεν γινεται? και νομιζω οτι το καρτοκινητο που λεω λεγεται καρτοκινητο whats up:$
Link to comment
Share on other sites

κατι ειχα δει οτι υπαρχει σγια το καρτοσυμβολαιο οτι προς 2 αριθμους cosmote μιλας με 1 λεπτο το λεπτο.αυτο γιατι δεν γινεται? και νομιζω οτι το καρτοκινητο που λεω λεγεται καρτοκινητο whats up:$

Στο ΚαρτοΣυμβόλαιο η μοναδική προσφορά που υπάρχει είναι τα 1200 λεπτά ομιλίας προς όλα τα κινητά Cosmote και τα σταθερά. Η υπηρεσία "1 λεπτό το λεπτό" υπάρχει μόνο στην CosmoΚάρτα και δεν είναι δυνατή η ενεργοποίησή της σε What's Up. Μπορείς να αλλάξεις δωρεάν* πακέτο αποστέλλοντας το κωδικό "ΑΛΠΑΚ" στο 1314.

 

*Η δωρεάν αλλαγή ισχύει σε περίπτωση που είναι η πρώτη φορά που αλλάζεις πακέτο. Σε αντίθετη περίπτωση, η χρέωση της αλλαγής πακέτου στοιχίζει 3,00 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

ποια προσφορα ειναι αυτη με τα 1200 λεπτα προς cosmote?που μπορω να τη δω?και κατι αλλο.μπορω απο ενα καρτοσυμβολαιο να μεταφερω σε ενα whats up χρονο ομιλιας?αν ναι πως?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά! μαντέψτε τι έγινε! είχα πάρει να παραπονεθώ στην εξυπηρέτηση πελατών της Vodafone διότι την πρωτοχρονιά δεν μπορούσα να ενεργοποιήσω το 1200 προς CU (το οποίο και ενεργοποίησα τελικά). Με πήραν την Τρίτη τηλέφωνο από την Vodafone και μου ζήτησαν συγγνώμη για την ταλαιπωρία και μου έδωσαν δώρο απεριόριστα sms προς όλα τα δίκτυα για ένα μήνα!!! εντελώς δωρεάν!!!!

από τη cosmote τίποτα!!! εκεί ήταν ακόμα χειρότερα τα πράγματα αφού ενεργοποίησα το 1200 στις 3 του μήνα και ούτε φωνή ούτε ακρόαση! απαράδεκτοι. μου φαίνεται το έχουν πάρει πάνω τους επειδή είναι ο leader της αγοράς και δεν ενδαιφέρονται για τους πελάτες τους! εγώ έχω 5 χρόνια καρτοκινητό cosmote και what's up από τη στιγμή που βγήκε (και πιστέψτε με, χαλάω αρκετά χρήματα στο κινητό). cu έχω 3 μήνες περίπου και ούτε κατά διάνοια δεν χαλάω όσα στο what's up.

bravo στη vodafone και καλά θα κάνει να προσέχει λίγο η cosmote τους πελάτες της...

Link to comment
Share on other sites

Στο ΚαρτοΣυμβόλαιο η μοναδική προσφορά που υπάρχει είναι τα 1200 λεπτά ομιλίας προς όλα τα κινητά Cosmote και τα σταθερά. Η υπηρεσία "1 λεπτό το λεπτό" υπάρχει μόνο στην CosmoΚάρτα και δεν είναι δυνατή η ενεργοποίησή της σε What's Up. Μπορείς να αλλάξεις δωρεάν* πακέτο αποστέλλοντας το κωδικό "ΑΛΠΑΚ" στο 1314.

 

*Η δωρεάν αλλαγή ισχύει σε περίπτωση που είναι η πρώτη φορά που αλλάζεις πακέτο. Σε αντίθετη περίπτωση, η χρέωση της αλλαγής πακέτου στοιχίζει 3,00 ευρώ.

ποσο κοστιζει υ υπηρεσια με τα 1200 προς cosmote και σταθερα στο καρτοσυμβολαιο και πως την ενεργοποιουμε?
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Δεν στοιχίζει τίποτα.

Είναι προσφορά για νέεους πελάτες που θα γραφτούν μέχρι 10 Ιανουαρίου .

Αν δεν κάνω λάθος πρόκειται για 1200 συνολικά λεπτά για όλο τον χρόνο ( δεν το έχω διευκρινήσει )

 

 

ποια προσφορα ειναι αυτη με τα 1200 λεπτα προς cosmote?που μπορω να τη δω?και κατι αλλο.μπορω απο ενα καρτοσυμβολαιο να μεταφερω σε ενα whats up χρονο ομιλιας?αν ναι πως?

Ναι μπορείς καλώντας την εξυπηρέτηση πελατών στο 1313.μετά πάτα 9

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

και μπορω να μεταφερω οσα λεφτα θελω σε οσα καρτοκινητα whats up θελω και οσες φορες το μηνα θελω??
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τώρα με τα whats up τί γίνεται?Έληξε η προσφορά που με 3€ είχες δωρεάν χρόνο κ μηνύματα για τον επόμενο μήνα?Τι άλλες προσφορές υπάρχουν αν όντως έληξε?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τώρα με τα whats up τί γίνεται?Έληξε η προσφορά που με 3€ είχες δωρεάν χρόνο κ μηνύματα για τον επόμενο μήνα?Τι άλλες προσφορές υπάρχουν αν όντως έληξε?

 

Για να μη λέμε τα ίδια και τα ίδια και μαλλιάσει η γλώσσα μας:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3034735#post3034735

Link to comment
Share on other sites

και μπορω να μεταφερω οσα λεφτα θελω σε οσα καρτοκινητα whats up θελω και οσες φορες το μηνα θελω??

Το ελάχιστο ποσό που μπορείς να μεταφέρεις είναι 5 ευρώ. Το μέγιστο ποσό ορίζεται σε 100 ευρώ την ημέρα .

Άρα στην πράξη μπορείς να κάνεις όσες μεταφορές θέλεις

Link to comment
Share on other sites

ειναι σιγουρο αυτο ετσι? δηλαδη εγω εχω ενα καρτοσυμβολαιο που μου βαζει καθε μηνα 25 ευρω και εχω και 3 καρτες whats up.μπορω καθε μηνα να δινω 7 ευρω σε καθε καρτα και να βαζω το προγραμμα με τα 1200 λεπτα + sms στα whats up ετσι?
Link to comment
Share on other sites

ειναι σιγουρο αυτο ετσι? δηλαδη εγω εχω ενα καρτοσυμβολαιο που μου βαζει καθε μηνα 25 ευρω και εχω και 3 καρτες whats up.μπορω καθε μηνα να δινω 7 ευρω σε καθε καρτα και να βαζω το προγραμμα με τα 1200 λεπτα + sms στα whats up ετσι?

Μεταφορά Υπολοίπου

 

Αν θέλετε να εξυπηρετήσετε κάποιον συγγενή ή φίλο σας, μεταφέροντας το υπόλοιπο του χρόνου ομιλίας σας ή μέρος αυτού, στο δικό του ΚαρτοΣυμβόλαιο ή καρτοκινητό COSMOTE (COSMOKAPTA ή WHAT' S UP), απλά καλέστε την Υπηρεσία Εξυπηρέτησης Πελατών Καρτοκινητής στο 1313 από το κινητό σας τηλέφωνο!

 

Η μεταφορά γίνεται χωρίς χρέωση και εσείς έχετε τη δυνατότητα να επιλέξετε το ποσό που επιθυμείτε να μεταφέρετε. Ελάχιστο ποσό μεταφοράς είναι τα € 5, με ημερήσιο όριο τα 100€.

 

Μπορείτε να εκμεταλλευτείτε την υπηρεσία Μεταφοράς Υπολοίπου και στην περίπτωση που ενώ βρίσκεστε στο εξωτερικό, θέλετε κάποιος τρίτος στην Ελλάδα να «φορτώσει» χρόνο ομιλίας στο ΚαρτοΣυμβόλαιο σας.

 

 

 

 

http://www.cosmote.gr/cosmote/cosmote.portal?locale=el_GR&_nfpb=true&_pageLabel=L89_contract_plan_index&serviceCategory=COST_CONTROL&breadcrumbTitle=%CE%A5%CF%80%CE%B7%CF%81%CE%B5%CF%83%CE%AF%CE%B5%CF%82+%CE%9A%CE%B1%CF%81%CF%84%CE%BF%CE%A3%CF%85%CE%BC%CE%B2%CE%BF%CE%BB%CE%B1%CE%AF%CE%BF%CF%85&Title=%CE%A5%CF%80%CE%B7%CF%81%CE%B5%CF%83%CE%AF%CE%B5%CF%82%20%CE%9A%CE%B1%CF%81%CF%84%CE%BF%CE%A3%CF%85%CE%BC%CE%B2%CE%BF%CE%BB%CE%B1%CE%AF%CE%BF%CF%85

 

 

Επιπλέον αν ανοίξεις myaccount θα μπορείς να κάνεις τις μεταφορές μόνος σου χωρίς να πέρνεις την εξυπηρέτηση πελατών.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

εχω μια ενημερωση οτι με καθε ενεργοποιηση γουατσ απ μεχρι 15 γεναρη δινει 2000 σμσ προς ολα τα δικτυα!ειναι ακριβες?ξερει κανεις?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

γνωρίζει κάποιος αν μπορεί να γίνει δήλωση ενός νέου καρτοκινητου cosmote για τη ενεργοποίηση του online??

ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

γνωρίζει κάποιος αν μπορεί να γίνει δήλωση ενός νέου καρτοκινητου cosmote για τη ενεργοποίηση του online??

ευχαριστώ!

Δυστυχώς όχι!

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

εχω μια ενημερωση οτι με καθε ενεργοποιηση γουατσ απ μεχρι 15 γεναρη δινει 2000 σμσ προς ολα τα δικτυα!ειναι ακριβες?ξερει κανεις?

 

εχει αναφερθει ξανα στο φορουμ αλλα στο site δεν λεει κατι

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πάρω και έναν what's up αριθμό συμπληρωματικά με αυτόν που έχω. Μπορώ να πάω σε ένα κατάστημα κοσμοτέ και να τους ζητήσω τον τάδε αριθμό?
Link to comment
Share on other sites

εμενα παντως μου εδωσε 4 ευρω δωρο,στο μηνυμα που μου ηρθε εγραφε απο την ενεργοποιηση του call them all,εγω ειχα βαλει το plus τον Δεκεμβρη.
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πάρω και έναν what's up αριθμό συμπληρωματικά με αυτόν που έχω. Μπορώ να πάω σε ένα κατάστημα κοσμοτέ και να τους ζητήσω τον τάδε αριθμό?

Δεν μπορείς να ζητήσεις αριθμό για καρτοκινητό, απλώς να επιλέξεις από αυτούς που υπάρχουν στα κάθε κατάστημα.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Στο ΚαρτοΣυμβόλαιο η μοναδική προσφορά που υπάρχει είναι τα 1200 λεπτά ομιλίας προς όλα τα κινητά Cosmote και τα σταθερά. Η υπηρεσία "1 λεπτό το λεπτό" υπάρχει μόνο στην CosmoΚάρτα και δεν είναι δυνατή η ενεργοποίησή της σε What's Up. Μπορείς να αλλάξεις δωρεάν* πακέτο αποστέλλοντας το κωδικό "ΑΛΠΑΚ" στο 1314.

 

*Η δωρεάν αλλαγή ισχύει σε περίπτωση που είναι η πρώτη φορά που αλλάζεις πακέτο. Σε αντίθετη περίπτωση, η χρέωση της αλλαγής πακέτου στοιχίζει 3,00 ευρώ.

 

Καλημέρα! Σίγουρα χρεώνει μετά την πρώτη φορά 3 ευρώ σε κάθε αλλαγή πακέτου? δεν το ήξερα! έλεγα να δοκιμάσω να πάω κοσμοκάρτα για το 1 λεπτό το λεπτό προς 2 αριθμούς κοσμοτέ αλλά αν είναι να χρεωθώ για να επιστρέψω στο what's up (σε περίπτωση που δεν μου αρέσει στην κοσμοκάρτα) να μην το κάνω... ;)

Link to comment
Share on other sites

Μόνο η πρώτη αλλαγή πακέτου είναι δωρεάν. Μετά ισχύει η χρέωση που ανέφερες για κάθε αλλαγή.
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια εχω whats up και θα ηθελα να σας ροτισω αν ξερει καπιος για καπιο προγραμμα που να εχει internet στο κηνητο.ειδα στο site της cosmote

http://www.cosmote.gr/cosmote/cosmote.portal?locale=el_GR&_nfpb=true&_pageLabel=myview_pricelist_volume

 

με 4 ευρο 40mb ιντερνετ το μηνα και πλοηγηση στο my view το εχει βαλει-ξερει κανεις τιποτα???

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...