Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γενικα θα μπορεις να μιλας 1.500' με ολους τους αριθμους cosmote(συμβολαιο, cosmoκαρτα, what's up) και να στελνεις 1.500 sms προς ολους τους αριθμους cosmote(συμβολαιο, cosmoκαρτα, what's up)

ναι, το what's up ειναι της cosmote

Πως το κανω ενεργοπιηση????

Link to comment
Share on other sites

Πως το κανω ενεργοπιηση????

 

Θα πρέπει να μετατρέψεις το καρτοκινητό σου σε συμβόλαιο («Cosmote Απεριόριστα 15») και θα'χεις 1500' και 1500 Sms προς Cosmote. Θα πάρει γύρω στη μία μέρα για να γίνει η αλλαγή και θα πληρώσεις στο πρώτο λογαριασμό 1μιση πάγιο (το οποίο 1μιση θα σου αφαιρεθεί σε περίπτωση που δια κόψεις το συμβόλαιό σου).

 

Αν θες περισσότερες πληροφορίες, ρώτησε εδώ: «Cosmote: Τα πάντα για τα συμβόλαια: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ»

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να μετατρέψεις το καρτοκινητό σου σε συμβόλαιο («Cosmote Απεριόριστα 15») και θα'χεις 1500' και 1500 Sms προς Cosmote. Θα πάρει γύρω στη μία μέρα για να γίνει η αλλαγή και θα πληρώσεις στο πρώτο λογαριασμό 1μιση πάγιο (το οποίο 1μιση θα σου αφαιρεθεί σε περίπτωση που δια κόψεις το συμβόλαιό σου).

 

Αν θες περισσότερες πληροφορίες, ρώτησε εδώ: «Cosmote: Τα πάντα για τα συμβόλαια: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ»

εγω oμως εχω cosmote 20

Θελω πακετο π.χ στειλε Plus στο 1313

και θα μπορεις να στηλεις 700 σμσ και 500 λεπτα ομιλιας σε ολο το κοσμο του whats up

υπαρχει?

Edited by minasyo
Link to comment
Share on other sites

εγω oμως εχω cosmote 20

Θελω πακετο π.χ στειλε Plus στο 1313

και θα μπορεις να στηλεις 700 σμσ και 500 λεπτα ομιλιας σε ολο το κοσμο του whats up

υπαρχει?

Φίλε Minasyo

14 μυνήματα προηγουμένως σου απάντησα αυτό ακριβώς που ζητάς .

Μήπως να έβλεπες την απάντηση μου ?

Για να μην ψάχνεις σου την παραθέτω

 

600 λεπτά τον μήνα και 600 SMS προς όλα τα cosmote με 7,5 ευρώ τον μήνα

Για ενεργοποίηση του πακέτου στείλτε δωρεάν το μήνυμα 600 στο 1256 .

 

http://www.cosmote.gr/cosmote/cosmote.portal?locale=el_GR&_nfpb=true&_pageLabel=L89_contract_plan_index&serviceCategory=smsproscosmote&breadcrumbTitle=COSMOTE+600+%CE%BB%CE%B5%CF%80%CF%84%CE%AC+%CE%BF%CE%BC%CE%B9%CE%BB%CE%AF%CE%B1%CF%82+%CE%BA%CE%B1%CE%B9+600+SMS+

 

Για περισσότερα παρακαλώ ρωτήστε στο forum των συμβολαίων .Εδώ μιλάμε για Καρτοκινητά.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Μου τελειωνει αυτο το μηνα το συμβολαιο vodafone, και μεχρι να κατσει καμια καλη προσφορα για νεο συμβολαιο σε οποιαδηποτε εταιρεια, θα το γυρισω σε καρτοκινητο.

Εψαξα λοιπον και ειδα οτι με βολεβει η cosmocarta. Το ερωτημα μου ειναι αν πρεπει να κανω πρωτα αιτηση στη vodafone να μου διακοψει το συμβολαιο (με την ληξη του ετους που ειναι οπου να'ναι) και να το μετατρεψει σε CU (πχ) και μετα να παω στην cosmote να ζητησω φορητοτητα σε cosmocarta, ή πρεπει να παω απευθειας στην cosmote και να ζητησω φορητοτητα σε cosmocarta?

Link to comment
Share on other sites

Θα πας απευθείας στην Κοσμοτέ ή θα πάρεις τηλ στο 13897 και θα ζητήσεις φορητότητα σε Κοσμοκάρτα.
Link to comment
Share on other sites

Μου τελειωνει αυτο το μηνα το συμβολαιο vodafone, και μεχρι να κατσει καμια καλη προσφορα για νεο συμβολαιο σε οποιαδηποτε εταιρεια, θα το γυρισω σε καρτοκινητο.

Εψαξα λοιπον και ειδα οτι με βολεβει η cosmocarta. Το ερωτημα μου ειναι αν πρεπει να κανω πρωτα αιτηση στη vodafone να μου διακοψει το συμβολαιο (με την ληξη του ετους που ειναι οπου να'ναι) και να το μετατρεψει σε CU (πχ) και μετα να παω στην cosmote να ζητησω φορητοτητα σε cosmocarta, ή πρεπει να παω απευθειας στην cosmote και να ζητησω φορητοτητα σε cosmocarta?

παντως νομιζω οτι αν αυτη την κινηση την εκανες πριν ολοκληρωθει ο ενας χρονος του συμβολαιου σου πχ στους 10 μηνες, θα ησουν υποχρεωμενος να πληρωσεις τα 2 τελευταια παγια.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

παντως νομιζω οτι αν αυτη την κινηση την εκανες πριν ολοκληρωθει ο ενας χρονος του συμβολαιου σου πχ στους 10 μηνες, θα ησουν υποχρεωμενος να πληρωσεις τα 2 τελευταια παγια.

 

Φυσικα....δε νομιζεις, ετσι ειναι.....γι'αυτο και την κανω τωρα....και γι'αυτο και ρωταω εσας ποια ειναι η σωστη διαδικασια, γιατι φοβαμαι να παω απευθειας στην cosmote μηπως ολοκλωρωθει η διαδικασια 2-3 μερες μετα το ετος ξερωγω και ξαφνικα μου χρεωσουν και +1 μηνα στην vodafone για αυτες τις λιγες μερες...

Link to comment
Share on other sites

...Ασε που μπορεις να εχεις διπλασιασμο της πρωτης καρτας που θα βαλεις...

αυτο συμβαινει μονο για την πρωτη φορα που θα κανει ανανεωση χρονου;

υπο ποιες προϋποθεσεις μπορει να ξαναδιπλασιαστει η καρτα;

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Ποια ειναι η μικροτερη ανανεωση που μπορεις να κανεις σε cosmokarta σε καταστημα cosmote? 5€ ?

 

Ναι, το ελάχιστο έχει πάει από 3€, στα 5€.

Link to comment
Share on other sites

αν κανεις ανανεωση χρονου ομιλιας απο μαγαζι cosmote, OTE, Γερμανος κλπ, σου μειωνει με 12 % για τα τελη καρτοκινητης;

το ρωταω αυτο επειδη στη wind, αν κανεις ανανεωση απο υποκαταστημα τους, το 12 % δεν αφαιρειται.:rolleyes:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

αν κανεις ανανεωση χρονου ομιλιας απο μαγαζι cosmote, OTE, Γερμανος κλπ, σου μειωνει με 12 % για τα τελη καρτοκινητης;

το ρωταω αυτο επειδη στη wind, αν κανεις ανανεωση απο υποκαταστημα τους, το 12 % δεν αφαιρειται.:rolleyes:

 

Ναι σου αφαιρεί το 12% και σου έρχεται και ενημερωτικό μήνυμα.

Link to comment
Share on other sites

Τα καρτοκινητά που δίνονται μαζί με την επιδότηση έχουν τα στοιχεία του συνδρομητή που έχει το συμβόλαιο; :stupid:
Link to comment
Share on other sites

Τα καρτοκινητά που δίνονται μαζί με την επιδότηση έχουν τα στοιχεία του συνδρομητή που έχει το συμβόλαιο; :stupid:

καμια σχεση.

στο δινουν σαν δωρο κι αν τυχει και θελησεις να το ενεργοποιησεις,

πρεπει να κανεις πρωτα δηλωση ταυτοποιησης για το εν λογω καρτοκινητο.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

καλημερααα σας καπου πηρε το αυτι μου για ενα φοιτητικο προγραμμα για το whats up ξερει κανεισ τι δινει ακριβως κ πως το ενεργοποιουμε ??
Link to comment
Share on other sites

καλημερααα σας καπου πηρε το αυτι μου για ενα φοιτητικο προγραμμα για το whats up ξερει κανεισ τι δινει ακριβως κ πως το ενεργοποιουμε ??

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3055528#post3055528

Link to comment
Share on other sites

Εμάς πότε θα μας δώσεις κούτρα λίγα MB για να σερφάρουμε αγαπημένη μας Cosmote; Γιατί δηλαδή μόνο 1200'+1200 sms; Στα διπλανά μαγαζάκια δίνουνε και λίγα MB! :lol:
Link to comment
Share on other sites

παιδιά επειδή δεν ασχολούμαι πολύ με καρτοκινητά μπορεί κάποιος να μου πει αν υπάρχει data pack για καρτοκινητό whats up;

και αν ναι πως ενεργοποιείται;

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

παιδιά επειδή δεν ασχολούμαι πολύ με καρτοκινητά μπορεί κάποιος να μου πει αν υπάρχει data pack για καρτοκινητό whats up;

και αν ναι πως ενεργοποιείται;

 

Νομίζω ότι κάτι τέτοιο σαν πρόγραμμα υπάρχει μόνο με το imode...

Link to comment
Share on other sites

παιδιά επειδή δεν ασχολούμαι πολύ με καρτοκινητά μπορεί κάποιος να μου πει αν υπάρχει data pack για καρτοκινητό whats up;

και αν ναι πως ενεργοποιείται;

 

Ναι, υπάρχει. Λέγεται «my view 'n' web», στοιχίζει 4 ευρώ/μήνα και ενεργοποιείται μέσα από τη σελίδα του COSMOTE my view.

 

http://www.cosmote.gr/cosmote/cosmote.portal?locale=el_GR&_nfpb=true&_pageLabel=myview_pricelist_volume

 

 

EDIT: Μάλλον εννοείς κάτι άλλο ε;

Link to comment
Share on other sites

Βασικά θέλει να το συνδιάσει η αδερφή μου με iphone και χρειάζεται ένα πακέτο που να προσφέρει δεδομένα για χρήση απο iphone

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μηπως το γουατσαπ και η κοσμοκαρτα πηγανε την βασικη τους χρεωση στα 0,10 λεπτα το λεπτο για να χτυπησουν το wind f2g2?Γιατι αν εγινε κατι τετοιο ειναι καλο για τους συνδρομητες της κοσμοτε.Θα τραβηξει πολλους πελατες η κοσμοτε.

 

Με τον (Π)ΟΤΕ δεν θα δείς 0,10 (Π)ΟΤΕ. Πάρε κι εσύ ένα F2G από κανένα μαύρο έξω να καλείς όταν δεν θες να καλέσεις σε άλλο WUP. Εγώ αυτό κάνω. Γιατί να χρεώνεσαι 0.34; H cosmote έχει ήδη πολούς στο WUP και αν ρίξει τη (τεράστεια) χρέωσή της στο 0,10 θα δει τα έσοδά της να συρικνόνονται στο 1/315ο , όσοι και να έρθουν από τις άλλες εταιρίες (οι οποίες επίσης θα αναγκαστούν να ρίξουν τις τιμές τους στα βασικά προγράμματα).

 

Εμάς πότε θα μας δώσεις κούτρα λίγα MB για να σερφάρουμε αγαπημένη μας Cosmote; Γιατί δηλαδή μόνο 1200'+1200 sms; Στα διπλανά μαγαζάκια δίνουνε και λίγα MB! :lol:

 

Έλα κι εσύ στο διπλανό μαγαζάκι, μπορείς! :p Και internet, και CU all day 60 λεπτά πρως σταθερά και CU με 0.35 λεπτά!

 

Το έχουμε ξαναπεί επανηλλημένως, τώρα που έληξε το 09 κακώς κάθεστε στην πιο ταλαίπωρη καρτοκινητή της Ελλάδας. Ακούς εκεί σήμα καμπάνα... Αυτό είναι φάε τη μπανάνα...

Edited by Powerfull

Favorites : Sony Ericsson T68i, Sony Ericsson P800, Eten G500+, Sony Ericsson K750i, Nokia N82, LeEco Le 2

Current : Xiaomi Redmi Note 8 pro

Link to comment
Share on other sites

ειναι ακομα το φοιτητικό μετα πιστευω θα πεσει η κοτε αν δεν δώσει προσφορά αν και με 7 ευρώ παλι τζαμπα ειναι
Link to comment
Share on other sites

Με τον (Π)ΟΤΕ δεν θα δείς 0,10 (Π)ΟΤΕ. Πάρε κι εσύ ένα F2G από κανένα μαύρο έξω να καλείς όταν δεν θες να καλέσεις σε άλλο WUP. Εγώ αυτό κάνω. Γιατί να χρεώνεσαι 0.34; H cosmote έχει ήδη πολούς στο WUP και αν ρίξει τη (τεράστεια) χρέωσή της στο 0,10 θα δει τα έσοδά της να συρικνόνονται στο 1/315ο , όσοι και να έρθουν από τις άλλες εταιρίες (οι οποίες επίσης θα αναγκαστούν να ρίξουν τις τιμές τους στα βασισκά προγράμματα).

 

 

 

Έλα κι εσύ στο διπλανό μαγαζάκι, μπορείς! :p Και internet, και CU all day 60 λεπτά πρως σταθερά και CU με 0.35 λεπτά!

 

Το έχουμε ξαναπεί επανηλλημένως, τώρα που έληξε το 09 κακώς κάθεστε στην πιο ταλαίπωρη καρτοκινητή της Ελλάδας. Ακούς εκεί σήμα καμπάνα... Αυτό είναι φάε τη μπανάνα...

 

Εγω που ρωτησα για το γουατσαπ και την κοσμοκαρτα αν θα πανε την χρεωση στα 0,10 λεπτα το λεπτο εχω σαν βασικο μου νουμερο wind f2g2 για το 0,10/λεπτο της wind και το πακετο 120 λεπτα προς σταθερα με 5 ευρω.Απλα ρωτησα για την κοσμοτε αν θα βαλει τετοιες χρεωσεις στα καρτοκινητα της.

Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...