Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γεια σας παιδια εχω whats up και θα ηθελα να σας ροτισω αν ξερει καπιος για καπιο προγραμμα που να εχει internet στο κηνητο.ειδα στο site της cosmote

http://www.cosmote.gr/cosmote/cosmote.portal?locale=el_GR&_nfpb=true&_pageLabel=myview_pricelist_volume

 

με 4 ευρο 40mb ιντερνετ το μηνα και πλοηγηση στο my view το εχει βαλει-ξερει κανεις τιποτα???

 

Το χρησιμοποιούσα στο παρελθόν (σταμάτησα να το χρησιμοποιώ πριν από ένα μήνα λόγω του ότι κατάργησα το What's Up) και έμεινα απόλυτα ικανοποιημένος.. Είναι αρκετά γρήγορο και... Τα 40MB μη σου φαίνονται λίγα.. Είναι υπεραρκετά για πλοήγηση σε mobile sites (m.facebook.com κ.λπ.)!

Link to comment
Share on other sites

Το χρησιμοποιούσα στο παρελθόν (σταμάτησα να το χρησιμοποιώ πριν από ένα μήνα λόγω του ότι κατάργησα το What's Up) και έμεινα απόλυτα ικανοποιημένος.. Είναι αρκετά γρήγορο και... Τα 40MB μη σου φαίνονται λίγα.. Είναι υπεραρκετά για πλοήγηση σε mobile sites (m.facebook.com κ.λπ.)!

αυτα τα 40MB σε ποση ωρα συνεχους-σερι πλοηγησης σε msn και facebook αντιστοιχουν στο περιπου;

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

αυτα τα 40MB σε ποση ωρα συνεχους-σερι πλοηγησης σε msn και facebook αντιστοιχουν στο περιπου;

 

Αυτό δε μπορεί να απαντηθεί και δεν έχει και κάποιο ιδιαίτερο νόημα.

Δηλαδή: μπορείς να ανοίξεις μια σελίδα στο Facebook, με εικόνες, δηλαδή να σου στοιχίσει περίπου 100-120 KB (στην mobile έκδοση της σελίδας, m.facebook.com), μπορείς να την αφήσεις ανοιχτή 10 ώρες, αλλά δεν αλλάζει κάτι, από τα 40MB έχουν αφαιρεθεί τα 100-120 KB.

Άρα το "πόση ώρα" θα σου κρατήσει εξαρτάται από το ρυθμό με τον οποίο ανοίγεις νέες σελίδες και πόσο "βαριές" σε περιεχόμενο είναι αυτές.

Όσο για το msn, η κίνηση είναι ελάχιστη και χρεώνεσαι ανάλογα με το μέγεθος των μηνυμάτων που στέλνεις και λαμβάνεις. Άρα και πάλι δε μπορεί κανείς να σου απαντήσει για τη χρονική διάρκεια που θα έχει το πακέτο, γιατί εξαρτάται από τη δική σου προσωπική χρήση. ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

αν τελειωσουν τα 40MB στη διαρκεια του μηνα, ποσες φορες μπορω να τα ξαναγορασω;

οπως παλια με τα 600' προς ολους, ειχε max 4 φορες να τα αγορασεις μεσα σε ενα μηνα.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

αν τελειωσουν τα 40MB στη διαρκεια του μηνα, ποσες φορες μπορω να τα ξαναγορασω;

οπως παλια με τα 600' προς ολους, ειχε max 4 φορες να τα αγορασεις μεσα σε ενα μηνα.

Δε μπορείς να κάνεις νέα αγορά, θα πρέπει να περιμένεις να περάσουν οι υπολοιπώμενες μέρες του μήνα!

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

μεσα σε μια εβδομαδα προλαβαινουν να χαραμιστουν;:worry:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

μεσα σε μια εβδομαδα προλαβαινουν να χαραμιστουν;:worry:

Ναι, και σε μία μέρα μπορούν να χαραμιστούν, όπως σου εξήγησα και πιο πάνω.

Τώρα, αν μπαίνεις μόνο facebook και βλέπεις καμιά 10αρια σελίδες τη φορά και msn, τότε πιστεύω θα σου φτάσει για 1 μήνα.

Αλλά, ξαναλέω, αυτό μόνο εσύ μπορείς να το υπολογίσεις γιατί μόνο εσύ ξέρεις τι χρήση κάνεις. ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

υπηρεσια ενημερωσης για το ποιος μας καλεσε οσο ειμασταν απενεργοποιημενοι ή εκτος δικτυου. για να γλιτωσω τα 0,12 € υπαρχει καπου γραμενη η διαδικασια. ειχα προσπαθησει παλιοτερα να το κανω ετσι οπως τα περιεγραφε αλλα παντα μου εβγαζε προβλημα οτι "το αιτημα δεν ολοκληρωθηκε" ή "αγνωστο αποτελεσμα".

 

τα φωτα σας plz..!

 

Ναι, και σε μία μέρα μπορούν να χαραμιστούν, όπως σου εξήγησα και πιο πάνω.

Τώρα, αν μπαίνεις μόνο facebook και βλέπεις καμιά 10αρια σελίδες τη φορά και msn, τότε πιστεύω θα σου φτάσει για 1 μήνα.

Αλλά, ξαναλέω, αυτό μόνο εσύ μπορείς να το υπολογίσεις γιατί μόνο εσύ ξέρεις τι χρήση κάνεις. ;)

 

ελεγχος υπολοιπων ΜΒ δεν υπαρχουν, ε; :(

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

Χρησιμοποιω το What's Up και τα 40mb που δινει καθε μηνα.

 

Θελω να το βαλω στο iphone 3GS και η ερωτηση μου ειναι ποιο apn πρεπει να χρησιμοποιησω?

wap

ή

internet

 

Με το apn Ιντερνετ συνδεεται και με 3G και εχει καλυτερη ταχυτητα αλλα δεν ξερω αν θα αφαιρει απο τα 40mb η θα με χρεωνει κανονικα?

Με το wap παλι γνωριζω οτι η ταχυτητα ειναι χαμηλοτερη και περιορισμενη προσβασιμοτητα.

 

Ξερω με το Vodafone CU που ειχα πως το apn της μου εδινε 3G προσβαση στο καρτοκινητο και αφαιρουσε απο τα 40mb.

 

Ευχαριστω.

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Το apn internet δε λειτουργεί στα καρτοκινητά της Cosmote, καθώς παρέχει μόνο wap. Επίσης, το i-phone δεν έχει να δηλώσεις proxy απ'όσο ξέρω, τον οποίο χρησιμοποιεί το wap. Υπάρχει αν θυμάμαι παρ'όλα αυτά ένα κολπάκι για να χρησιμοποιήσεις wap σε i-phone.
Link to comment
Share on other sites

Το apn internet δε λειτουργεί στα καρτοκινητά της Cosmote, καθώς παρέχει μόνο wap. Επίσης, το i-phone δεν έχει να δηλώσεις proxy απ'όσο ξέρω, τον οποίο χρησιμοποιεί το wap. Υπάρχει αν θυμάμαι παρ'όλα αυτά ένα κολπάκι για να χρησιμοποιήσεις wap σε i-phone.

 

Ναι μεσω wap το διαβασα το κολπο και ειναι μπελας.

Οποτε κραταω την Vodafone στο iPhone που δινει και στα καρτοκινητα Full Internet Μεσω 3G.

 

Thanks για την πληροφορια.

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

proxy μπορεις να δηλωσεις νομιζω.

 

ειναι ευκολο να μου δωσει καποιος το link για το wap που ειναι μπελας; :rolleyes:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

proxy μπορεις να δηλωσεις νομιζω.

 

ειναι ευκολο να μου δωσει καποιος το link για το wap που ειναι μπελας; :rolleyes:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=247602

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

εχω καρτοσυμβολαιο cosmote και πηγα στο site για να φτιαξω myaccount εβαλα σωστα ολα τα στοιχεια μου και λεει οτι θα μου στειλει sms στο κινητο με τον κωδικο για να μπω,αλλα εδω και 2 μερες τιποτα.τι να κανω??
Link to comment
Share on other sites

εχω καρτοσυμβολαιο cosmote και πηγα στο site για να φτιαξω myaccount εβαλα σωστα ολα τα στοιχεια μου και λεει οτι θα μου στειλει sms στο κινητο με τον κωδικο για να μπω,αλλα εδω και 2 μερες τιποτα.τι να κανω??

 

Το MyAccount ειναι απλα για γελια.

Τζαμπα την κρατανε την υπηρεσια εφοσον δεν μπορουν να την υποστηριξουν.

Για περισσοτερες πληροφοριες δες στο θεμα για το MyAccount της CosmoPote :mad:

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

ποσες φορες μπορω να ενεργοποιησω το μηνα το προγραμμα με τα 7 ευρω για 1200 sms+λεπτα ομιλιας σε καρτοκινητο whats up?
Link to comment
Share on other sites

ποσες φορες μπορω να ενεργοποιησω το μηνα το προγραμμα με τα 7 ευρω για 1200 sms+λεπτα ομιλιας σε καρτοκινητο whats up?

 

μέχρι 4 φορές το μήνα

Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει καμια ενημερωση για το ποτε θα ξαναλειτουργησει η υπηρεσια my account στα καρτοκινητα?

 

Η αλήθεια είναι ότι κι εγώ προσπαθώ να προσθέσω στο my account ένα καρτοκινητό (χρησιμοποιώ ήδη τη σελίδα με το συμβόλαιό μου) και μου εμφανίζει το εξής μήνυμα με κόκκινα γράμματα:

 

"Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι η δικτυακή πύλη COSMOTE MY ACCOUNT δεν είναι προσωρινά διαθέσιμη για την σύνδεση που επιλέξατε, λόγω της αναγκαιότητας προσαρμογής των εφαρμογών μας στις διατάξεις του νέου νόμου 3783/2009 περί ταυτοποίησης χρηστών καρτοκινητής. Για τη διαχείριση της σύνδεσης σας μπορείτε να επικοινωνήσετε με την Εξυπηρέτηση Πελατών Καρτοκινητής καλώντας από το κινητό σας τηλέφωνο στο 1313.

 

Ευχαριστούμε για την κατανόηση."

 

Το συμβόλαιό μου, το βλέπω και το διαχειρίζομαι κανονικότατα! Τι συμβαίνει με τα καρτοκινητά;

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι κι εγώ προσπαθώ να προσθέσω στο my account ένα καρτοκινητό (χρησιμοποιώ ήδη τη σελίδα με το συμβόλαιό μου) και μου εμφανίζει το εξής μήνυμα με κόκκινα γράμματα:

 

"Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι η δικτυακή πύλη COSMOTE MY ACCOUNT δεν είναι προσωρινά διαθέσιμη για την σύνδεση που επιλέξατε, λόγω της αναγκαιότητας προσαρμογής των εφαρμογών μας στις διατάξεις του νέου νόμου 3783/2009 περί ταυτοποίησης χρηστών καρτοκινητής. Για τη διαχείριση της σύνδεσης σας μπορείτε να επικοινωνήσετε με την Εξυπηρέτηση Πελατών Καρτοκινητής καλώντας από το κινητό σας τηλέφωνο στο 1313.

 

Ευχαριστούμε για την κατανόηση."

 

Το συμβόλαιό μου, το βλέπω και το διαχειρίζομαι κανονικότατα! Τι συμβαίνει με τα καρτοκινητά;

Προφανως αλλάζει η σελίδα διαχειρισης τους για να περιλαμβάνει και τα στοιχεία συνδρομητή.

Link to comment
Share on other sites

Guest makisg3

Γεια χαρά σε όλους,

Ενδιαφέρομαι για χρόνο ομιλίας και sms από Whats Up(ή cosmoκάρτα) προς ένα συμβόλαιο cosmote.

Υπάρχει κάποιο "πακέτο" - προσφορά ?

Το Non stop έχει κάτι αντίστοιχο(600' και 600 sms με 5€ προς ένα συμβόλαιο Wind).

Link to comment
Share on other sites

Προφανως αλλάζει η σελίδα διαχειρισης τους για να περιλαμβάνει και τα στοιχεία συνδρομητή.

 

Ναι αλλά έχει τραβήξει πάααααρα πολύ καιρό όλο αυτό και κάποια στιγμή πρέπει να την επαναφέρουν. Αναρωτιέμαι τι συμβαίνει στις άλλες εταιρίες...

grsaint13
Link to comment
Share on other sites

αφου αναφερει οτι το προβλημα οφειλεται στη δηλωση-ταυτοποιηση στοιχειων, υπολογιστε μεχρι 31/07/2010 θα ειναι σιγουρα κλειστο οποτε και τελειωνει η διορια ταυτοποιησης στοιχειων. βαλε και καμια παραταση, υπολογιστε καλο Σεπτεμβρη για τα καρτοκινητα. :cool:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

αφου αναφερει οτι το προβλημα οφειλεται στη δηλωση-ταυτοποιηση στοιχειων, υπολογιστε μεχρι 31/07/2010 θα ειναι σιγουρα κλειστο οποτε και τελειωνει η διορια ταυτοποιησης στοιχειων. βαλε και καμια παραταση, υπολογιστε καλο Σεπτεμβρη για τα καρτοκινητα. :cool:

 

Μα ξέρεις ποιο είναι το θέμα;Ότι για να έχεις λογαριασμό στο Myaccount, πρέπει να έχεις δηλώσει πρώτα τα στοιχεία σου!Και αυτό ίσχυε πριν βγει ο νέος νόμος!:rolleyes:

grsaint13
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο, αλλά η αίτηση ταυτοποίησης που υπογράφεις τώρα είναι για να γίνει επώνυμο το κινητό επειδή έτσι πρέπει. Η προηγούμενη δήλωση στοιχείων δεν καθιστούσε επώνυμο το καρτοκινητό σου.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...