Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οχι σε whats up δεν υπαρχει κατι

Υπαρχει σε κοσμοκαρτα ομως, διαλεγεις 2 αριθμους κοσμοτε και μιλας μαζι τους μονο με 0,01 το ενα λεπτο ομιλιας.

Μπορεις να κανεις αλλαγη πακετου

Link to comment
Share on other sites

κι εγω που εκανα δηλωση στοιχειων το καρτοκινητο μου, το myaccount παραμενει νεκρο. myaccount καλο, μονο νεκρο... :lol::lol::lol: γιατι κι οταν δουλευει παλι νεκρο ειναι:p

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Μα ξέρεις ποιο είναι το θέμα;Ότι για να έχεις λογαριασμό στο Myaccount, πρέπει να έχεις δηλώσει πρώτα τα στοιχεία σου!Και αυτό ίσχυε πριν βγει ο νέος νόμος!:rolleyes:

 

Έχεις δίκιο, αλλά η αίτηση ταυτοποίησης που υπογράφεις τώρα είναι για να γίνει επώνυμο το κινητό επειδή έτσι πρέπει. Η προηγούμενη δήλωση στοιχείων δεν καθιστούσε επώνυμο το καρτοκινητό σου.

 

κι εγω που εκανα δηλωση στοιχειων το καρτοκινητο μου, το myaccount παραμενει νεκρο. myaccount καλο, μονο νεκρο... :lol::lol::lol: γιατι κι οταν δουλευει παλι νεκρο ειναι:p

 

Έχω ήδη εδώ και 1 χρόνο τουλάχιστον ενεργοποιημένο το My Account στο συμβόλαιό μου και πριν δηλώσω το καρτοκινητό μου, μου εμφάνιζε το μήνυμα που σας παράθεσα πριν (λογικό). Έχει όμως μια βδομάδα που δήλωσα το καρτοκινητό και εξακολουθεί να εμφανίζει το ίδιο μήνυμα!

 

Μήπως το είδα στον ύπνο μου ότι πήγα και το δήλωσα; :blink::wacko::dizzy:

Link to comment
Share on other sites

Εδώ δεν έχουν έτοιμο το σύστημα μεταβίβασης ταυτοποιημένων καρτοκινητών... τι να πούμε...

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό μήνυμα από jmallen3

ποσες φορες μπορω να ενεργοποιησω το μηνα το προγραμμα με τα 7 ευρω για 1200 sms+λεπτα ομιλιας σε καρτοκινητο whats up?

μέχρι 4 φορές το μήνα

 

ειναι σιγουρο αυτο? που αναφερεται μεσα στο site της cosmote?

Link to comment
Share on other sites

ειναι σιγουρο αυτο.

να θελεις να τα ενεργοποιησεις παραπανω απο 4 φορες λιγακι δυσκολο μου φαινεται.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

σημερα πηρα χαμπαρι οτι στο καινουριο 600αρι δεν περιλαμβανει 600 sms.πρεπει να τα αγορασεις εξτρα.ωραιααααααααααααααααααα

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

υπηρεσια ενημερωσης για το ποιος μας καλεσε οσο ειμασταν απενεργοποιημενοι ή εκτος δικτυου. για να γλιτωσω τα 0,12 € υπαρχει καπου γραμενη η διαδικασια. ειχα προσπαθησει παλιοτερα να το κανω ετσι οπως τα περιεγραφε αλλα παντα μου εβγαζε προβλημα οτι "το αιτημα δεν ολοκληρωθηκε" ή "αγνωστο αποτελεσμα".

 

τα φωτα σας plz..!

 

σημερα πηρα χαμπαρι οτι στο καινουριο 600αρι δεν περιλαμβανει 600 sms.πρεπει να τα αγορασεις εξτρα.ωραιααααααααααααααααααα

 

ναι, αλλα στο plus εχεις 1.200' και 1.200 sms με 7 € και δε χρειαζεται να αγορασεις τιποτα παραπανω εξτρα

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

υπηρεσια ενημερωσης για το ποιος μας καλεσε οσο ειμασταν απενεργοποιημενοι ή εκτος δικτυου. για να γλιτωσω τα 0,12 € υπαρχει καπου γραμενη η διαδικασια. ειχα προσπαθησει παλιοτερα να το κανω ετσι οπως τα περιεγραφε αλλα παντα μου εβγαζε προβλημα οτι "το αιτημα δεν ολοκληρωθηκε" ή "αγνωστο αποτελεσμα".

 

τα φωτα σας plz..!

Δες εδώ.:)

Link to comment
Share on other sites

Απο τότε που ξεκίνησε η ταυτοποίηση στο δίκτυο της cosmote έγινε το μεγάλο ''μπάχαλο''Το my account ακόμη να δουλέψει,οι δε μεταβιβάσεις στα καρτοκινητά ακόμη και μέχρι σήμερα είναι αδύνατες,κάποιοι απο το πράσινο δίκτυο μιλάνε για το καλοκαίρι!!!
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας εχω cosmote 20 και θελω να μαθω αμα ηπαρχει κανενα πακετο προς whats up

Ολες περιπου οι επαφες μου εχουν whats up και οταν στελνω ΣΜΣ χρεωνομαι

Υπαρχει κανενα πακετο?

Link to comment
Share on other sites

Απο τότε που ξεκίνησε η ταυτοποίηση στο δίκτυο της cosmote έγινε το μεγάλο ''μπάχαλο''Το my account ακόμη να δουλέψει,οι δε μεταβιβάσεις στα καρτοκινητά ακόμη και μέχρι σήμερα είναι αδύνατες,κάποιοι απο το πράσινο δίκτυο μιλάνε για το καλοκαίρι!!!

 

τεραστιο μπαχαλο φιλε Κ. γιαυτο και πηρα και τον πατερα μου μακρια απο το πρασινο δικτυο πανε απο το κακο στο χειροτερο ..

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας εχω cosmote 20 και θελω να μαθω αμα ηπαρχει κανενα πακετο προς whats up

Ολες περιπου οι επαφες μου εχουν whats up και οταν στελνω ΣΜΣ χρεωνομαι

Υπαρχει κανενα πακετο?

 

Γιατί δεν πας στο Απεριόριστα 15; Αφού όλες οι επαφές σου έχουν Cosmote, με 15 ευρώ το μήνα θα έχεις 1500' + 1500 sms προς ΟΛΑ τα Cosmote (όχι μόνο τα What's Up).

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας εχω cosmote 20 και θελω να μαθω αμα ηπαρχει κανενα πακετο προς whats up

Ολες περιπου οι επαφες μου εχουν whats up και οταν στελνω ΣΜΣ χρεωνομαι

Υπαρχει κανενα πακετο?

 

600 λεπτά τον μήνα και 600 SMS προς όλα τα cosmote με 7,5 ευρώ τον μήνα

Για ενεργοποίηση του πακέτου στείλτε δωρεάν το μήνυμα 600 στο 1256 .

http://www.cosmote.gr/cosmote/cosmote.portal?locale=el_GR&_nfpb=true&_pageLabel=L89_contract_plan_index&serviceCategory=smsproscosmote&breadcrumbTitle=COSMOTE+600+%CE%BB%CE%B5%CF%80%CF%84%CE%AC+%CE%BF%CE%BC%CE%B9%CE%BB%CE%AF%CE%B1%CF%82+%CE%BA%CE%B1%CE%B9+600+SMS+

Link to comment
Share on other sites

το call them all plus δλδ μπορεις να το ενεργοποιησεις 4 φορες το μηνα (4χ 1200)?

 

υπαρχει κατι με 3G μαζι? χλωμο ε? Υπαρχει καποιος λογος για να το προτιμησω απο το CU TALK A LOT 1200 + 1200 SMS + 30 MB ? τα 30 mb της voda ειναι για 3G?

 

Βασικα παω στρατο και χρειαζομαι την πιο συμφερουσα λυση! iphone + 3G με καρτα?

Link to comment
Share on other sites

εγω θα προτεινα καποιο προγραμμα που να εχει και MB μεσα για να μπορεις να μπαινεις msn και facebook οσο εισαι στρατο.

και η voda και η cote δινουν MB. η μεν voda δινει με το προγραμμα που ανεφερες παραπανω, η δε cote δινει χωριστα το προγραμμα με τα 600' ή τα 1.200' & 1.200 sms με 5 € και 7 € αντιστοιχα και επιπλεον 40MB το μηνα με 4 €

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

εγω θα προτεινα καποιο προγραμμα που να εχει και MB μεσα για να μπορεις να μπαινεις msn και facebook οσο εισαι στρατο.

και η voda και η cote δινουν MB. η μεν voda δινει με το προγραμμα που ανεφερες παραπανω, η δε cote δινει χωριστα το προγραμμα με τα 600' ή τα 1.200' & 1.200 sms με 5 € και 7 € αντιστοιχα και επιπλεον 40MB το μηνα με 4 €

 

α ωραια...καλυτερα πιστευω cote για λογους σηματος κιολας! να σου πω....βλεπω οτι εχεις και iphone, 40mb φτανει για ενα μηνα? εννοω χωρις downloads απο appstore.

Link to comment
Share on other sites

αμα χρησιμοποιεις μονο msn και fb εισαι καλα.

αλλιως.... επ' ουδενι

απλα μετρα ενα μειονεκτημα οτι δεν μπορεις, με την cote, να ενημερωθεις για τα υπολειπομενα MB μεχρι το τελος των 30 ημερων :-/

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

αμα χρησιμοποιεις μονο msn και fb εισαι καλα.

αλλιως.... επ' ουδενι

απλα μετρα ενα μειονεκτημα οτι δεν μπορεις, με την cote, να ενημερωθεις για τα υπολειπομενα MB μεχρι το τελος των 30 ημερων :-/

 

μετα σε ποσο σε χρεωνει ανα mb αν ξεπερασεισ τα 30??

Link to comment
Share on other sites

**Οι χρήστες του «COSMOTE my view› μπορούν να επιλέξουν το μηνιαίο πάσο «My View n Web› με κόστος 4,0€/μήνα και να απολαμβάνουν α) για ένα (1) μήνα απεριόριστη πλοήγηση στο «COSMOTE my view› και β) μέχρι 40 MB πλοήγηση σε WAP και Internet sites εκτός περιβάλλοντος «COSMOTE my view›. Μετά την κατανάλωση των 40 ΜΒ(1ΜΒ=1024 Kbytes) η χρέωση θα ανέρχεται σε 0.0119€/ Kbyte. Η εγγραφή στο μηνιαίο πάσο «my view n web› γίνεται μέσω του «COSMOTE my view› ή και του δικτύου πωλήσεων της COSMOTE.

 

***Για πλοήγηση σε περιβάλλον εκτός «COSMOTE my view› η χρέωση ανέρχεται σε 0,0119 € / kbyte.

 

πηγή: http://www.cosmote.gr/cosmote/cosmote.portal?locale=el_GR&_nfpb=true&_pageLabel=WHATSUP&catID=0b0f42bb802647de&rootid=0b0f42bb802647c0&pageLabel=pricelist&catName=%CE%A7%CF%81%CE%B5%CF%8E%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82%20%CE%A0%CE%BB%CE%BF%CE%AE%CE%B3%CE%B7%CF%83%CE%B7%CF%82

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν πας στο Απεριόριστα 15; Αφού όλες οι επαφές σου έχουν Cosmote, με 15 ευρώ το μήνα θα έχεις 1500' + 1500 sms προς ΟΛΑ τα Cosmote (όχι μόνο τα What's Up).

Συγνωμη επηδει δεν ειμαι εμπιρος δηλαδη μπορω να στελνω σε What's Up 1500 σμσ και 1500 ομιλιας?

Η What's Up ειναι της Cosmote????

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη επηδει δεν ειμαι εμπιρος δηλαδη μπορω να στελνω σε What's Up 1500 σμσ και 1500 ομιλιας?

Η What's Up ειναι της Cosmote????

γενικα θα μπορεις να μιλας 1.500' με ολους τους αριθμους cosmote(συμβολαιο, cosmoκαρτα, what's up) και να στελνεις 1.500 sms προς ολους τους αριθμους cosmote(συμβολαιο, cosmoκαρτα, what's up)

ναι, το what's up ειναι της cosmote

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

γενικα θα μπορεις να μιλας 1.500' με ολους τους αριθμους cosmote(συμβολαιο, cosmoκαρτα, what's up) και να στελνεις 1.500 sms προς ολους τους αριθμους cosmote(συμβολαιο, cosmoκαρτα, what's up)

ναι, το what's up ειναι της cosmote

 

Τώρα αν θες την γνώμη μου, αν μείνεις σε καρτοκινητή, καλό δεν θα ήταν να είχες 30ΜΒ τσάμπα (που δίνει το CU με 1200+1200SMS+30MB με 7€) και άμα σου τελειώσουν πέρνεις και ένα πακέτο Internet επί πληρωμή??? Εγώ χρησιμοποιώ το Ιντερνετ για Facebook από το κινητό και με φτάνουν τα 30ΜΒ του CU. τώρα βέβαια δεν έχω πάει ακόμα στρατό και δεν ξέρω και τι χρήση κάνεις...

Αν όμως πας σε συμβόλαιο τότε το 15€ απεριόριστα συμφαίρει και με το παραπάνω!!!:rolleyes::shifty::blink:

Link to comment
Share on other sites

Τώρα αν θες την γνώμη μου, αν μείνεις σε καρτοκινητή, καλό δεν θα ήταν να είχες 30ΜΒ τσάμπα (που δίνει το CU με 1200+1200SMS+30MB με 7€) και άμα σου τελειώσουν πέρνεις και ένα πακέτο Internet επί πληρωμή??? Εγώ χρησιμοποιώ το Ιντερνετ για Facebook από το κινητό και με φτάνουν τα 30ΜΒ του CU. τώρα βέβαια δεν έχω πάει ακόμα στρατό και δεν ξέρω και τι χρήση κάνεις...

Αν όμως πας σε συμβόλαιο τότε το 15€ απεριόριστα συμφαίρει και με το παραπάνω!!!:rolleyes::shifty::blink:

 

τι εννοεις internet επι πληρωμη? μπορω να προσθεσω mb?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...