Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

 

 

Πάντως είσαι λάθος γιατί ούτε οι άλλες δυο εταιρίες είχαν ποτέ πακέτα "δωρεάν" χρόνου προς όλους! Η Vodafone έκανε πρόσφατα την αρχή με την καινούρια καρτοκινητή της και πλέον αναμένουμε κίνηση και από τις άλλες δυο...

 

Εσύ κανεις λάθος. H vodafone είχε στο alacarte πακέτα ομιλίας προς όλους εδώ και αρκετό καιρό (ξεκινούν από 5 ευρώ). Στα πακέτα αυτά προστέθηκαν τα 2 νέα. Ομως προυπήρχαν και τα άλλα. Η wind επίσης είχε αντιστοιχα πακέτα στο f2g. H cosmote τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό τώρα γιατί το λες; Ίσα ίσα που στην Ελλάδα έχουμε τη φθηνότερη και την ευνοϊκότερη καρτοκινητή τουλάχιστον της Ευρώπης! Μάλλον δεν παρακολουθείς το θέμα γιατί αλλιώς θα πρόσεχες αυτό που έγραψα παραπάνω.. Μόνο στην Ελλάδα παίρνεις κάρτα sim και αριθμό δώρο με 1 πίτσα και έχεις 1000' + 1000 sms με 0 ευρώ! :lol:

 

Αμα σου δώσουν σε πακέτο καρτοκινητής με 5 ή 10 ευρώ κλήσεις προς όλα τα κοσμοτέ, τότε ποιος ο λόγος να υπάρχουν τα νέα προγράμματα που έβγαλαν.

Ή ποιος ο λόγος του πακέτου στα συμβόλαια με τα 600' και sms?

Δεν αντιλέγω. Κάποια στιγμή μπορεί να βγάλουν στο μέλλον τέτοια πακέτα. Αλλά δεν νομίζω ακόμη.

Το post σου παραπάνω το διάβασα και ομολογώ με έκανε να χαμογελάσω αλλά η λογική που φάνηκε να έχουν με την προσφορά του 2009 ήταν να μαζέψουν κόσμο. Η λογική του 2010? Να του φάνε τα λεφτά που δεν πήραν περυσι.

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λόγο κατάργησαν το πακέτο των 5 ευρώ με 600 λεπτά και μας πάνε αναγκαστηκά πλέον στα 7 ευρώ? Τι τους χαλούσε να τα έχουν παράλληλα.

Tι? Ποτε το καταργησαν? Τα 600+600 με 7 ευρω τα εκαναν 1200+1200 με παλι 7 ευρω. Το 600 λεπτα με 5 ευρω ισχυει ακομη. Οπως και το 600 sms με 5 ευρω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μηπως γνωριζει καποιος εαν θα ξανα κανουν την περσινη προσφορα των 1000' καθε μηνα με καθε ανανεωση???
Link to comment
Share on other sites

Τα παμε αυτά. ΟΧΙ (για την ώρα τουλάχιστον)

Πάμε για άλλα...

Ρίξε μια ματιά: http://www.whatsup.gr/services/call-them-all-plus

Link to comment
Share on other sites

Εσύ κανεις λάθος. H vodafone είχε στο alacarte πακέτα ομιλίας προς όλους εδώ και αρκετό καιρό (ξεκινούν από 5 ευρώ). Στα πακέτα αυτά προστέθηκαν τα 2 νέα. Ομως προυπήρχαν και τα άλλα. Η wind επίσης είχε αντιστοιχα πακέτα στο f2g. H cosmote τίποτα.

 

Γιατί μπερδεύεις το παλιό alacarte με την καινούρια καρτοκινητή; Τίποτα δεν προστέθηκε! Αυτά τα δυο καινούρια πακέτα, σύμφωνα με τη vodafone ισχύουν στο καινούριο καρτοκινητό. Όπως και νά 'χει, εδώ το θέμα είναι "Τα πάντα για τα καρτοκινητά της cosmote", οπότε αν θέλεις να μιλήσεις για άλλες εταιρίες, ορίστε στο κατάλληλο topic. ;)

 

Για την κόκκινη εταιρία:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=913

 

Για την μπλε εταιρία:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=164500

 

 

Αμα σου δώσουν σε πακέτο καρτοκινητής με 5 ή 10 ευρώ κλήσεις προς όλα τα κοσμοτέ, τότε ποιος ο λόγος να υπάρχουν τα νέα προγράμματα που έβγαλαν.

Ή ποιος ο λόγος του πακέτου στα συμβόλαια με τα 600' και sms?

Δεν αντιλέγω. Κάποια στιγμή μπορεί να βγάλουν στο μέλλον τέτοια πακέτα. Αλλά δεν νομίζω ακόμη.

Το post σου παραπάνω το διάβασα και ομολογώ με έκανε να χαμογελάσω αλλά η λογική που φάνηκε να έχουν με την προσφορά του 2009 ήταν να μαζέψουν κόσμο. Η λογική του 2010? Να του φάνε τα λεφτά που δεν πήραν περυσι.

 

Γιατί άλλο το συμβόλαιο και άλλο το καρτοκινητό! Όποιος έχει/είχε κάποτε συμβόλαιο, καταλαβαίνει πολύ καλά τι θέλω να πω. Η λογική του 2010, είναι ότι δεν υπάρχει λογική! Και οι 3 μπήκαν μέσα και πρέπει να βγάλουν τα σπασμένα.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί μπερδεύεις το παλιό alacarte με την καινούρια καρτοκινητή; Τίποτα δεν προστέθηκε! Αυτά τα δυο καινούρια πακέτα, σύμφωνα με τη vodafone ισχύουν στο καινούριο καρτοκινητό. Όπως και νά 'χει, εδώ το θέμα είναι "Τα πάντα για τα καρτοκινητά της cosmote", οπότε αν θέλεις να μιλήσεις για άλλες εταιρίες, ορίστε στο κατάλληλο topic. ;)

 

Για την κόκκινη εταιρία:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=913

 

Για την μπλε εταιρία:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=164500

 

 

 

 

 

 

 

Μόνο που ξέχασες φαίνεται ότι εσύ είσαι αυτός που έγραψες ότι ούτε οι άλλες 2 εταιρίες (wind, vodafone) είχαν στα καρτοκινητά τους πακέτα ομιλίας προς όλους. Οταν σου απέδειξα ότι αυτό δεν ισχύει εφόσον η vodafone είχε και έχει στο νέο καρτοκινητό (που δεν είναι παρά το παλιό ala carte) αρκετά πακέτα προς όλους , μου λες ότι μπερδεύω τα 2 πακέτα; Απο που κι ως που; Μάλλον εσυ τα έχεις μπερδέψει!

Link to comment
Share on other sites

τα 1200 +1200 sms περιλαμβανει mms?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

τα 1200 +1200 sms περιλαμβανει mms?

 

oxi στο πακετο του what's up call the mall plus ειναι 1200 sms και οχι μμς και 1200 λεπτα ομιλιας ή βιντεοκλησεων, το ιδιο πακετο το εχει βγαλει και το vodafone cu για αυτο μπερδευεσαι και ειναι 1200 sms ή μμς και 1200 λεπτα ομιλιας ή βιντεοκλησεων και 30 mb internet παλι με 7ευρω.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

παιδιά συγνώμη...

για να εχω ειδοποίηση κλήσεων

χωρις να ειδοποιειται ο καλών τι κάνω;

 

τώρα δεν έχω καθόλου...

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Μόνο που ξέχασες φαίνεται ότι εσύ είσαι αυτός που έγραψες ότι ούτε οι άλλες 2 εταιρίες (wind, vodafone) είχαν στα καρτοκινητά τους πακέτα ομιλίας προς όλους. Οταν σου απέδειξα ότι αυτό δεν ισχύει εφόσον η vodafone είχε και έχει στο νέο καρτοκινητό (που δεν είναι παρά το παλιό ala carte) αρκετά πακέτα προς όλους , μου λες ότι μπερδεύω τα 2 πακέτα; Απο που κι ως που; Μάλλον εσυ τα έχεις μπερδέψει!

 

Δεν είπα ότι μπερδεύεις τα πακέτα με τους "δωρεάν" χρόνους. Είπα ότι μπερδεύεις το παλιό alacarte με τη νέα καρτοκινητή! Ούτε που διαβάζεις τα posts μου καλά-καλά και βιάζεσαι να μου την πεις θαρρείς και σε έθιξα! Πως είναι το ίδιο αφού έχουν άλλη κάρτα sim; Εγώ έχω μια καινούρια καρτοκινητή της κόκκινης και δε γράφει ΠΟΥΘΕΝΑ alacarte! Ούτε στη διαφήμιση είπαν ότι είναι το ίδιο! Τα δάχτυλά μας να μυρίσουμε; Σε παρακαλώ λοιπόν σταμάτα το γιατί βιάζεσαι να απαντήσεις χωρίς να διαβάζεις προσεκτικά αυτά που γράφω και εκτός αυτού είμαστε εντελώς off-topic. Εδώ μιλάμε για καρτοκινητά της Cosmote ΚΑΙ ΜΟΝΟ!! Παρεξήγηση ήταν και πέρασε. ;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα ότι μπερδεύεις τα πακέτα με τους "δωρεάν" χρόνους. Είπα ότι μπερδεύεις το παλιό alacarte με τη νέα καρτοκινητή! Ούτε που διαβάζεις τα posts μου καλά-καλά και βιάζεσαι να μου την πεις θαρρείς και σε έθιξα! Πως είναι το ίδιο αφού έχουν άλλη κάρτα sim; Εγώ έχω μια καινούρια καρτοκινητή της κόκκινης και δε γράφει ΠΟΥΘΕΝΑ alacarte! Ούτε στη διαφήμιση είπαν ότι είναι το ίδιο! Τα δάχτυλά μας να μυρίσουμε; Σε παρακαλώ λοιπόν σταμάτα το γιατί βιάζεσαι να απαντήσεις χωρίς να διαβάζεις προσεκτικά αυτά που γράφω και εκτός αυτού είμαστε εντελώς off-topic. Εδώ μιλάμε για καρτοκινητά της Cosmote ΚΑΙ ΜΟΝΟ!! Παρεξήγηση ήταν και πέρασε. ;)

Μόνο που το off-topic το ανοίξατε εσείς.Δεν φταίνε οι άλλοι όταν σας απαντάνε.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο που το off-topic το ανοίξατε εσείς.Δεν φταίνε οι άλλοι όταν σας απαντάνε.

 

Εμείς το ανοίξαμε και εμείς το κλείσαμε. Εσένα ποιό είναι το πρόβλημά σου;

Link to comment
Share on other sites

Δεν πρόκειται να σου απαντήσω γιατι θα είμαι off-topic.
Link to comment
Share on other sites

η cosmote κοιματε? εδω voda και wind κανουν ολο προδφορες... δηλαδη μονο το σημα αρκει?
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ελπίζω ότι αφήνει το παιχνιδι στους άλλος για μια ακόμη φορά ( έτσι έκανε και πέρισυ άλλωστε ), άσε που έχει τη προσφορά με τα 2 δωρεάν πάγια, άρα - ελπίζω ότι - είναι λογικό να προωθεί αυτή της τη κίνηση. Για να δούμε μπας και...
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ελπίζω ότι αφήνει το παιχνιδι στους άλλος για μια ακόμη φορά ( έτσι έκανε και πέρισυ άλλωστε ), άσε που έχει τη προσφορά με τα 2 δωρεάν πάγια, άρα - ελπίζω ότι - είναι λογικό να προωθεί αυτή της τη κίνηση. Για να δούμε μπας και...

Εδώ μιλάμε για καρτοκινητά .... Και δεν υπάρχουν πάγια στα καρτοκινητά, Το πρόβλημα είναι ότι η COsmote δεν απαντάει στις προσφορές των άλλων. Δεν υπάρχουν δηλαδή πακέτα ομιλίας προς όλους σε καλές τιμές . Αλλά γιατί να το κάνει ? Αφού όσοι έχουν cosmokarta δεν πρόκειται να το αλλάξουν....

Link to comment
Share on other sites

εχω καρτοκινητο what's up.εχω ενεργοποιησει τα 600' προς what's up με χρεωδη 5 ευρω και διαρκεια 1 μηνα.πως θα μαθω ποσα λεπτα μου εχουν απομεινει?
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποια αντιστοιχη υπηρεσια οπως το call-me-back της vodafone cu για την cosmote?!

 

το ρωταω αυτο γιατι ειναι πολυ χρησιμο σε περιπτωση που εχεις ξεμεινει απο καρτα και δεν μπορεις να καλεσεις καποιον, και προκειμενου να κανεις επεκταση υπολοιπου, να κανεις ενα call-me-back σε εναν αριθμο cosmote (συμβολαιο ή μη) ωστε να επικοινωνησει μαζι σου.

 

Ευχαριστω!

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

εχω καρτοκινητο what's up.εχω ενεργοποιησει τα 600' προς what's up με χρεωδη 5 ευρω και διαρκεια 1 μηνα.πως θα μαθω ποσα λεπτα μου εχουν απομεινει?

 

θα στειλεις την λεξη 600υπ στο 1313.

 

υπαρχει καποια αντιστοιχη υπηρεσια οπως το call-me-back της vodafone cu για την cosmote?!

 

το ρωταω αυτο γιατι ειναι πολυ χρησιμο σε περιπτωση που εχεις ξεμεινει απο καρτα και δεν μπορεις να καλεσεις καποιον, και προκειμενου να κανεις επεκταση υπολοιπου, να κανεις ενα call-me-back σε εναν αριθμο cosmote (συμβολαιο ή μη) ωστε να επικοινωνησει μαζι σου.

 

Ευχαριστω!

 

οχι μακαρι να το ειχε αλλα η κοσμοτε ποτε δεν ακολουθαει τον ανταγωνισμο οτι θελει κανει. το προγραμμα call me back και το αντοίστοιχο της wind το ring me now το εχουνε τοσα χρονια και η cosmote χαμπαρι!! . ουτε προγραμμα προς ολους εχει στα καρτοκινητα της και ουτε πακετα μμς που εχουνε τα αλλα δικτυα. κατι ακουστηκε οτι θα βγαλουνε προσφορα του 2010 αρχες ιανουαριου ;. αληθεύει ακουσε κανεις κατι τετοιο; .

 

η cosmote κοιματε? εδω voda και wind κανουν ολο προδφορες... δηλαδη μονο το σημα αρκει?

 

μονο κοιματε εδω και καιρο τον υπνο του δικαίου !! . οσο για το σημα δεν ειναι παντου καμπανα κουταμαρες αλλα θελει να υπεριφανευεται διοτι εχει το μεγαλυτερο ογκο συνδρομητων και ειναι η πρωτη απο αποψη συνδρομητων. για να δουμε τι ετοιμαζει... ελπιζω να βγαλει κατι καινούργιο αυτη την φορα και να μην αντιγραψει απο αλλα δικτυα οπως κανουνε ολα τα δίκτυα λογω του ανταγωνισμού.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,

 

Γνωρίζει κάποιος πως μπορώ να καλέσω από σταθερό στο Customer Care της Cosmote για τη Καρτοκινητή τηλεφωνία;

 

Στο site της Cosmote δεν βρήκα τέτοιου είδους πληροφορία.

 

Καλώ το 1313 αλλά δεν λειτουργεί.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ μιλάμε για καρτοκινητά .... Και δεν υπάρχουν πάγια στα καρτοκινητά, Το πρόβλημα είναι ότι η COsmote δεν απαντάει στις προσφορές των άλλων. Δεν υπάρχουν δηλαδή πακέτα ομιλίας προς όλους σε καλές τιμές . Αλλά γιατί να το κάνει ? Αφού όσοι έχουν cosmokarta δεν πρόκειται να το αλλάξουν....

 

Αφού σε ευχαριστήσω που αναφέρθηκες στα αυτονόητα, να ξεκαθαρίσω ότι εννοούσα τη προσφορά που τρέχει στις συνδέσεις συμβολαίου, άρα λογικά δεν αποκλείεται να περιμένει να καθαρίσει το τοπίο και μετά να πλασάρει καμία προσφορά για τα καρτοκινητά και να μαζέψει ό,τι μείνει. Geti it...?

 

Παιδιά,

 

Γνωρίζει κάποιος πως μπορώ να καλέσω από σταθερό στο Customer Care της Cosmote για τη Καρτοκινητή τηλεφωνία;

 

Στο site της Cosmote δεν βρήκα τέτοιου είδους πληροφορία.

 

Καλώ το 1313 αλλά δεν λειτουργεί.

 

Ευχαριστώ.

 

Μπορείς να καλέσεις 6971001313, αλλά θα χρεωθείς κλήση προς κινητό. Για να μιλήσεις με εκπρόσωπο του τμήματος, στις επιλογές ( χωρίς να χρειαστεί να τις ακούσεις όλες, αμέσως μόλις αρχίσει η απαγγελία δηλαδή ) θα πατήσεις 9. Φρόντισε το σταθερό σου να λειτουργεί με τονικό σύστημα..

Link to comment
Share on other sites

δεν σκοπευει η κοσμοτε να βγαλει πακετο σαν το περσινο 3ευρω.προωθει τα unlimited προγραμματα συμβολαιου

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...