Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

επειδή εσεις δεν μηλάτε η δεν στέλνετε sms δεν σημαίνει πως είναι όλοι έτσι!ξερω αρκετά ατομα που χαλάνε τα 1000 λεπτα και τα 1000 μνμτα σε 1.5 βδομαδα..

Απο την άλλη βέβαια συμφονώ και εγω πως ειναι αναγκαίο να μπουν στο παιχνίδι & τα δωρεαν mb :P

Link to comment
Share on other sites

επειδή εσεις δεν μηλάτε η δεν στέλνετε sms δεν σημαίνει πως είναι όλοι έτσι!ξερω αρκετά ατομα που χαλάνε τα 1000 λεπτα και τα 1000 μνμτα σε 1.5 βδομαδα..

Απο την άλλη βέβαια συμφονώ και εγω πως ειναι αναγκαίο να μπουν στο παιχνίδι & τα δωρεαν mb :P

Συμφωνώ σε αυτό γιαυτό και γω δεν λέω να τα βγάλουν εντελώς τα sms η τις κλήσεις. Ας τα κάνουν 1000+1000 και ας δώσουν 40 mb ίσα ίσα για τα βασικά. Ειδικά την ώρα που ο ανταγωνισμός ήδη δίνει 1200+1200+mb.

Link to comment
Share on other sites

Εάν σας δώσουν και Ίντερνετ(βασικα wap παρέχει μόνο η Κόσμο στα καρτοκινητά) θα φύγετε απ'το παρόν θέμα και θα πάτε στο άλλο της κάλυψης να παραπονιέστε ότι δεν μπορείτε να βγάλετε γραμμή.

 

+1 πόσες χιλιάδες πελάτες κέρδισε που πραγματοποιούσαν τουλάχιστον την ανανέωση 3ε αρχικά και 5ε τώρα...

 

-1 Χασούρα είχαν ως επί το πλείστον και οι 3 εταιρίες από αυτού του τύπου τις προσφορές.

Link to comment
Share on other sites

χασουρα ξεχασουρα εμεις βγηκαμε κερδισμενοι.για φετος δεν βλεπω παντως αναλογη προσφορα

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Πέρα από την πλάκα, παράπονο να μην έχετε καθόλου! Ζούμε στη χώρα με την πιο ξεφτυλισμένη καρτοκινητή από άποψη τιμών! Σε καμία άλλη χώρα (τουλάχιστον της Ευρώπης) δεν υπάρχει καρτοκινητή συνδεση (αυτό το πακέτο με την κάρτα sim ντε) δώρο με 1 πίτσα και 1000'+1000 sms με 0 ευρώ! Μέχρι και στη γειτονική Τουρκία, 20 λίρες (περίπου 10 ευρώ) στοιχίζει ένα πακέτο καρτοκινητής! Θυμάστε εκείνες τις εποχές που αγοράζαμε τα πακέτα καρτοκινητής 20 ευρώ και χρυσοπληρώναμε κλήσεις και sms...; Μπορεί κάποιοι να θεωρήσουν το post μου offtopic αλλά αυτό που θέλω, είναι να σας υπενθυμίσω είναι ότι είμαστε λίγο (...έως πολύ...) άπληστοι... ;)
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω whats up και θ παω εξωτερικο(βουλγαρια)..πρεπει να κανω κατι για να δουλευει το κινητο στ εξωτερικο η ειναι ηδη ενεργοποιημενο?
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω whats up και θ παω εξωτερικο(βουλγαρια)..πρεπει να κανω κατι για να δουλευει το κινητο στ εξωτερικο η ειναι ηδη ενεργοποιημενο?

 

Το roaming δουλεύει σίγουρα για εισερχόμενες κλήσεις και sms σε όσα δίκτυα η cosmote εχει συνεργασία. Για εξερχόμενες κλήσεις θα πρέπει να χρησιμοποιείς το δίκτυο της Globul. Ισως είναι καλυτερα να το κλειδώσεις σε αυτό αν θες να κάνεις κλήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Πέρα από την πλάκα, παράπονο να μην έχετε καθόλου! Ζούμε στη χώρα με την πιο ξεφτυλισμένη καρτοκινητή από άποψη τιμών! Σε καμία άλλη χώρα (τουλάχιστον της Ευρώπης) δεν υπάρχει καρτοκινητή συνδεση (αυτό το πακέτο με την κάρτα sim ντε) δώρο με 1 πίτσα και 1000'+1000 sms με 0 ευρώ! Μέχρι και στη γειτονική Τουρκία, 20 λίρες (περίπου 10 ευρώ) στοιχίζει ένα πακέτο καρτοκινητής! Θυμάστε εκείνες τις εποχές που αγοράζαμε τα πακέτα καρτοκινητής 20 ευρώ και χρυσοπληρώναμε κλήσεις και sms...; Μπορεί κάποιοι να θεωρήσουν το post μου offtopic αλλά αυτό που θέλω, είναι να σας υπενθυμίσω είναι ότι είμαστε λίγο (...έως πολύ...) άπληστοι... ;)

Ναι σαυτό έχεις δίκιο και δεν θα βρεις πολλούς να διαφωνίσουν. Ποιός ξαχνάει εκείνα τα χαράτσια!

Απλά τώρα μπορεί να είναι εξευτελιστικές οι τιμές αλλά ο ανταγωνισμός συνεχίζει να δίνει καλύτερα πακέτα.

Θέλω να πω οτι ο Έλληνας χρήστης καρτοκινητής μπορεί να πληρώνει λιγότερα απο τον Τούρκο αλλά δεν θα συγκρίνει το πακέτο της κοσμοτέ με αυτό της Tourkcell αλλά με κάποιο των άμεσων ανταγωνιστών.;)

Link to comment
Share on other sites

Ακουσατε αν θα βγαλουν καποια προσφορα για το 2010 με δωρεαν χρονο ομιλιας και sms οπως αυτο με τα 1000' & 1000sms με ανανεωση 5€ (απο 3€ που ηταν) για το 2009;
http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ακουσατε αν θα βγαλουν καποια προσφορα για το 2010 με δωρεαν χρονο ομιλιας και sms οπως αυτο με τα 1000' & 1000sms με ανανεωση 5€ (απο 3€ που ηταν) για το 2009;

Δες το παρακάτω.:)

Eτήσια προσφορά δεν θα υπάρχει φέτος. Μόνο αυτό.
Link to comment
Share on other sites

Δες το παρακάτω.:)

 

Έτσι κι αλλιώς, πάλι φράγκο δε θα δώσουμε! Ότι κάρτες βάλαμε και δεν αφαιρέθηκαν, φτάνουν σχεδόν για το μισό 2010...

 

3 ευρώ * 10 μήνες = 30 ευρώ
και με την κατάργηση των καρτών 3 ευρώ
5 ευρώ * 2 μήνες = 10 ευρώ

το νέο πακέτο στοιχίζει 7 ευρώ * 12 μήνες = 84 ευρώ

 

Δηλαδή το μισό 2010 κούτρα!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

εντάξει , εγω προσωπικά κατανάλωνα και την κάρτα που έβαζα είμουν και χουβαρντάς χαχα! ευτηχώς εχω την φοιτητικη προσφορά μέχρι τον Απρίλη.Μετά βλέπουμε οπως και να έχει με 7ευρώ 1200 λεπτά & σμς ειναι αρκετά καλα!
Link to comment
Share on other sites

Έτσι κι αλλιώς, πάλι φράγκο δε θα δώσουμε! Ότι κάρτες βάλαμε και δεν αφαιρέθηκαν, φτάνουν σχεδόν για το μισό 2010...

 

3 ευρώ * 10 μήνες = 30 ευρώ
και με την κατάργηση των καρτών 3 ευρώ
5 ευρώ * 2 μήνες = 10 ευρώ

το νέο πακέτο στοιχίζει 7 ευρώ * 12 μήνες = 84 ευρώ

 

Δηλαδή το μισό 2010 κούτρα!! :lol:

 

δεν κανεις καμια μα καμια αλλη χρεωσημη κληση?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δεν κανεις καμια μα καμια αλλη χρεωσημη κληση?

Eγώ προσωπικά την έτρωγα την κάρτα μου σε κλήσεις προς άλλους γιατί απ την στιγμή που είχα κρίμα ήταν να φορτώνω και την συνδεση.:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Παίδες υπάρχει τρόπος από Cosmote καρτοκινητό (Cosmoκάρτα ή What's Up) να έχεις δωρεάν χρόνο ομιλίας και μηνύματα επ' αμοιβή προς όλα τα Cosmote νούμερα, όπως έχουν οι συνδρομητές συμβολαίου Cosmote; Ευχαριστώ προκαταβολικά:)
Μπορείτε να προσθέσετε μόνο μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

δεν κανεις καμια μα καμια αλλη χρεωσημη κληση?

 

Από το What's Up όχι. Το έβαλα μόνο για την παρέα. Για τα υπόλοιπα έχω συμβόλαιο Cosmote Απεριόριστα.

 

 

Παίδες υπάρχει τρόπος από Cosmote καρτοκινητό (Cosmoκάρτα ή What's Up) να έχεις δωρεάν χρόνο ομιλίας και μηνύματα επ' αμοιβή προς όλα τα Cosmote νούμερα, όπως έχουν οι συνδρομητές συμβολαίου Cosmote; Ευχαριστώ προκαταβολικά:)

 

Προς το παρόν όχι αλλά αφού το έκανε η Vodafone με το καινούριο καρτοκινητό (δωρεάν χρόνος ομιλίας προς όλους), λογικά βάσει ανταγωνισμού αναμένουμε κάτι αντίστοιχο άμεσα.

Link to comment
Share on other sites

Αντι να βγαλουν κανα πακετακι για data-internet σε καρτοκινητα, ακομη βγαζουν προσφορες για sms....

Μα που νομιζουν οτι ζουμε, στο 1999?

Ενταξει, τοτε τα sms ηταν επανασταση ισως.

Σημερα, με internet παντου, με wifi, με facebook, με email, με skype, με σχεδον απεριοριστα πακετα σταθερης τηλεφωνιας που με ενα παγιο μιλας οσο γουσταρεις, αυτοι ακομη πουλανε...sms????

 

Ειλικρινα νομιζω οτι ζω στην μποτσουανα, και οτι μας θεωρουν καφρους για αρμεγμα.

 

Επιμενω οτι επρεπε να γυρισουμε την πλατη σε τετοιες προσφορες του @@@ου, και να απαιτουμε internet, αξιοπρεπες(οχι wap) και ποσοτικα αρκετο(οχι 30-40mb οταν μια σελιδα σημερα παει στο 1mb), στα καρτοκινητα μας.

 

Συμφωνώ και εγώ μαζί σου φίλε μου,

Δεν μπορεί η cosmote να βάλει κανένα πακετάκι prepaid mobile internet κάτι σχετικό με αυτό της wind (wind adsm prepaid που δίνει με 7 ευρώ 2μέρες απεριόριστο ιντερνετ ή με 14 ευρώ 7 ολόκληρες μέρες απεριόριστο ιντερν) για πρόσβαση στο ιντερνετ μέσω υπολογιστή χρησιμοποιόντας τα 3g κινητά μας ως μόντεμ?

Link to comment
Share on other sites

και τις wund ειναι πολυ ακριβο, αυτο με τις 2 και 7 μερες....

 

θα επρεπε να ειχαν προγραματα με μβ να διαλεγει ο κοσμος οτι θελει

 

πχ... 50μβ --- 3 ευρω , 100μβ -- 5 ευρω , 200 μβ -- 10 ευρω κλπ κλπ... αλλα δεν εχουν μυαλο..

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ και εγώ μαζί σου φίλε μου,

Δεν μπορεί η cosmote να βάλει κανένα πακετάκι prepaid mobile internet κάτι σχετικό με αυτό της wind (wind adsm prepaid που δίνει με 7 ευρώ 2μέρες απεριόριστο ιντερνετ ή με 14 ευρώ 7 ολόκληρες μέρες απεριόριστο ιντερν) για πρόσβαση στο ιντερνετ μέσω υπολογιστή χρησιμοποιόντας τα 3g κινητά μας ως μόντεμ?

 

δεν ειναι απεριοριστο. εχει πολιτικη ορθης χρησης

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Από το What's Up όχι. Το έβαλα μόνο για την παρέα. Για τα υπόλοιπα έχω συμβόλαιο Cosmote Απεριόριστα.

 

 

 

 

Προς το παρόν όχι αλλά αφού το έκανε η Vodafone με το καινούριο καρτοκινητό (δωρεάν χρόνος ομιλίας προς όλους), λογικά βάσει ανταγωνισμού αναμένουμε κάτι αντίστοιχο άμεσα.

Μιλάμε για το πακέτο με τα 9/14 € για 80 και 150 λεπτά ομιλίας προς όλα τα δίκτυα αντίστοιχα συν 30 μηνύματα δωρεάν; Δεν είναι ακριβώς το ίδιο: ρωτούσα περισσότερο στα πλαίσια του αν υπάρχει π.χ. η δυνατότητα με 5 ευρώ το μήνα να έχεις 600 λεπτά ομιλίας από καρτοκινητό Cosmote σε όλα τα Cosmote νούμερα.

Μπορείτε να προσθέσετε μόνο μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε για το πακέτο με τα 9/14 € για 80 και 150 λεπτά ομιλίας προς όλα τα δίκτυα αντίστοιχα συν 30 μηνύματα δωρεάν; Δεν είναι ακριβώς το ίδιο: ρωτούσα περισσότερο στα πλαίσια του αν υπάρχει π.χ. η δυνατότητα με 5 ευρώ το μήνα να έχεις 600 λεπτά ομιλίας από καρτοκινητό Cosmote σε όλα τα Cosmote νούμερα.

 

H cosmocarta δεν είχε ποτέ κάτι τέτοιο (από όσο θυμάμαι) σε αντίθεση με vodafone, wind. Γενικά η Cosmote δεν έχει πακέτα ομιλίας στην cosmocarta. Δυστυχώς.

Link to comment
Share on other sites

H cosmocarta δεν είχε ποτέ κάτι τέτοιο (από όσο θυμάμαι) σε αντίθεση με vodafone, wind. Γενικά η Cosmote δεν έχει πακέτα ομιλίας στην cosmocarta. Δυστυχώς.

Λογικό - απλώς είπα να ρωτήσω μη βρεθώ αδιάβαστος:P Ευχαριστώ:)

Μπορείτε να προσθέσετε μόνο μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε για το πακέτο με τα 9/14 € για 80 και 150 λεπτά ομιλίας προς όλα τα δίκτυα αντίστοιχα συν 30 μηνύματα δωρεάν; Δεν είναι ακριβώς το ίδιο: ρωτούσα περισσότερο στα πλαίσια του αν υπάρχει π.χ. η δυνατότητα με 5 ευρώ το μήνα να έχεις 600 λεπτά ομιλίας από καρτοκινητό Cosmote σε όλα τα Cosmote νούμερα.

 

Κατάλαβα. Όχι, κάτι τέτοιο δεν υπάρχει (ακόμα). :)

 

 

Αυτό φίλε μου μόνο με συμβόλαιο. Μην είμαστε και πλεονέκτες... στην Ελλάδα ζούμε.

 

Αυτό τώρα γιατί το λες; Ίσα ίσα που στην Ελλάδα έχουμε τη φθηνότερη και την ευνοϊκότερη καρτοκινητή τουλάχιστον της Ευρώπης! Μάλλον δεν παρακολουθείς το θέμα γιατί αλλιώς θα πρόσεχες αυτό που έγραψα παραπάνω.. Μόνο στην Ελλάδα παίρνεις κάρτα sim και αριθμό δώρο με 1 πίτσα και έχεις 1000' + 1000 sms με 0 ευρώ! :lol:

 

 

H cosmocarta δεν είχε ποτέ κάτι τέτοιο (από όσο θυμάμαι) σε αντίθεση με vodafone, wind. Γενικά η Cosmote δεν έχει πακέτα ομιλίας στην cosmocarta. Δυστυχώς.

 

Προσωπικά πιστεύω πως όπου νά 'ναι κάτι θα γίνει και με την Cosmoκάρτα. Πολύ την έχουν παραμελήσει για χάρη του What's Up. Πάντως είσαι λάθος γιατί ούτε οι άλλες δυο εταιρίες είχαν ποτέ πακέτα "δωρεάν" χρόνου προς όλους! Η Vodafone έκανε πρόσφατα την αρχή με την καινούρια καρτοκινητή της και πλέον αναμένουμε κίνηση και από τις άλλες δυο...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...