Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι, μπορείς. Θα καλέσεις στο cs της Cosmote (1313) και θα ζητήσεις να μεταφερθούν τα λεφτά σου σε άλλο καρτοκινητό. Ενδέχεται να σου ζητήσουν και τον πενταψήφιο κωδικό που είναι πάνω στη ζελατίνα που βρισκόταν η κάρτα Sim, γι'αυτό μάθε τον ώστε να γίνει σωστά η δουλειά σου.. :)

 

Στο 1313 απαντάει κανείς; Εγώ μόνο ηχογραφημένες οδηγίες ακούω!

Link to comment
Share on other sites

Στο 1313 απαντάει κανείς; Εγώ μόνο ηχογραφημένες οδηγίες ακούω!

 

Πατώντας το 9 δεν σε συνδέει με κάποιον εκπρόσωπο; :confused:

Link to comment
Share on other sites

Πατώντας το 9 δεν σε συνδέει με κάποιον εκπρόσωπο; :confused:

 

Χαχαχα δεν μου το έβγαζε στο ηχογραφημένο να πατήσω το 9 το πάτησα όμως και μου απάντησαν

Link to comment
Share on other sites

Κανένα νέο για το Whats up 1000 που τελειώνει τώρα? θα βγει κάποια άλλη προσφορα? Ας υπενθυμίσουμε ότι ήταν ο μονος λόγος που πήρα κοσμοτέ τότε και όλοι οι γνωστοί μου... tnks
Never Settle 3...
Link to comment
Share on other sites

Κανένα νέο για το Whats up 1000 που τελειώνει τώρα? θα βγει κάποια άλλη προσφορα? Ας υπενθυμίσουμε ότι ήταν ο μονος λόγος που πήρα κοσμοτέ τότε και όλοι οι γνωστοί μου... tnks

 

Eτήσια προσφορά δεν θα υπάρχει φέτος. Μόνο αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Eτήσια προσφορά δεν θα υπάρχει φέτος. Μόνο αυτό.

 

τα 1000 για το μήνα δεκέμβρη δει ισχύουν???????? εμένα για το δεκέμβρη μου λέει ότι έχω! από ιανουάριο να δω τι θα γίνει βέβαια, γιατί τα 7€ δεν είναι και λίγα και εδικά αν το έχεις για 2-3άτομα μόνο... εγώ πχ τώρα με τα 7€ θα σκεφτώ να μη το ενεργοποιήσω καν

Link to comment
Share on other sites

τα 1000 για το μήνα δεκέμβρη δει ισχύουν???????? εμένα για το δεκέμβρη μου λέει ότι έχω! από ιανουάριο να δω τι θα γίνει βέβαια, γιατί τα 7€ δεν είναι και λίγα και εδικά αν το έχεις για 2-3άτομα μόνο... εγώ πχ τώρα με τα 7€ θα σκεφτώ να μη το ενεργοποιήσω καν

 

Όχι για Δεκεμβρη ισχύουν κανονικά. Και γω τα έχω. Εγώ για Ιανουάριο και μετά μιλάω.;)

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολλά τα 7 euro για μια τέτοια υπηρεσία... Καιρός να βγάλει καμια άλλη εταιρία κάτι ανταγωνιστικό όπως evlgale πέρσι η κοσμοτέ να αλλάξουμε δίκτυο.
Never Settle 3...
Link to comment
Share on other sites

Το έχουμε συζητήσει πολλές φορές αυτό το θέμα.. Και οι τρεις εταιρείες έχασαν πολλά εκατομμύρια από τη συγκεκριμένη προσφορά και μάλλον δεν θα την ξαναβγάλουν.. Ειδικά η Wind.. :p
Link to comment
Share on other sites

Είναι πολλά τα 7 euro για μια τέτοια υπηρεσία... Καιρός να βγάλει καμια άλλη εταιρία κάτι ανταγωνιστικό όπως evlgale πέρσι η κοσμοτέ να αλλάξουμε δίκτυο.

Αν συγκρινεις με το προγραμμα που ειχαν ολες οι εταιρειες το 2009 , φαινονται πολλα.

Αλλα μην τρελαθουμε κι ολας οτι με 7 ευρω πληρωνεις ακριβα για 1200 λεπτα και μηνυματα !!!

Link to comment
Share on other sites

Αν συγκρινεις με το προγραμμα που ειχαν ολες οι εταιρειες το 2009 , φαινονται πολλα.

Αλλα μην τρελαθουμε κι ολας οτι με 7 ευρω πληρωνεις ακριβα για 1200 λεπτα και μηνυματα !!!

 

και εγω δεν τα θεωρω πολλα χρηματα, απλα ειναι η συγκριση με φετος που σε κανει να μελαγχολεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

επειδή ειπώθηκε κάτι ότι με τη προσφορά του 2009 μπήκε μέσα η κοσμοτέ, εγώ απλός συνδρομητης είμαι , αλλά δε νομίζω έτσι απερίσκεπτα να έριξε τέτοια προσφορά, χωρις μελέτη κ σχέδιο, όπως και καμία φυσικά εταιρία, είτε κινητής είτε ότι άλλο...

άρα ή πέτυχε αυτό που ήθελε να κάνει κ τη σταματά ή απλά την βάζει στα 7€ ή κρύβει νέο άσσο! δε νομίζω να τις κακόπεσε με τόσα wu που θα ενεργοποιήθηκαν ούτε να φαλήρισε!!

εγώ πάντως περιμένω-ελπίζω ότι μέσα στις γιορτές θα δώσει κάτι καλύτερο από τα 5-7€

Link to comment
Share on other sites

επειδή ειπώθηκε κάτι ότι με τη προσφορά του 2009 μπήκε μέσα η κοσμοτέ, εγώ απλός συνδρομητης είμαι , αλλά δε νομίζω έτσι απερίσκεπτα να έριξε τέτοια προσφορά, χωρις μελέτη κ σχέδιο, όπως και καμία φυσικά εταιρία, είτε κινητής είτε ότι άλλο...

άρα ή πέτυχε αυτό που ήθελε να κάνει κ τη σταματά ή απλά την βάζει στα 7€ ή κρύβει νέο άσσο! δε νομίζω να τις κακόπεσε με τόσα wu που θα ενεργοποιήθηκαν ούτε να φαλήρισε!!

εγώ πάντως περιμένω-ελπίζω ότι μέσα στις γιορτές θα δώσει κάτι καλύτερο από τα 5-7€

 

Μπα εγώ πιστεύω οτι πέρυσι παρασύρθηκαν οι εταιρίες κινητής με αυτό το παιχνίδι προσφορών που κάναν.

Όταν λέμε μπήκαν απο μέσα δεν εννοούμε οτι δεν είχαν έσοδα αλλά μόνο έξοδα. Σαφώς και έιχαν καθαρά κέρδη γιατί όπως ήδη ειπώθηκε ήταν μηνύματα και κλήσεις στο ίδιο δικτυο αλλα συγκριτικά με προηγούμενες χρονιές ήταν μειωμένα οπότε δεν βλέπω κάποιο λόγο η cosmote να βγάλει βελτιωμένο πακέτο όσο ο ανταγωνισμος είναι στα ίδια επίπεδα. Αν και η οι πράσινοι συνεχίζουν να έχουν την χειρότερη προσφορά.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι μονο κέρδος είχανε, διότι αυξήθηκαν τόσο πολύ οι χρηστες του δικτύου τις που για πολύ καιρό είχαμε σοβαρά πρόβλημα χωρητικότητας. Ούτε αυτοί το περίμεναν. Χρηστες που ούτε τους φαντάζονταν... Άρα κέρδισε πελάτες.
Never Settle 3...
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι μονο κέρδος είχανε, διότι αυξήθηκαν τόσο πολύ οι χρηστες του δικτύου τις που για πολύ καιρό είχαμε σοβαρά πρόβλημα χωρητικότητας. Ούτε αυτοί το περίμεναν. Χρηστες που ούτε τους φαντάζονταν... Άρα κέρδισε πελάτες.

 

+1 πόσες χιλιάδες πελάτες κέρδισε που πραγματοποιούσαν τουλάχιστον την ανανέωση 3ε αρχικά και 5ε τώρα...

Link to comment
Share on other sites

+1 πόσες χιλιάδες πελάτες κέρδισε που πραγματοποιούσαν τουλάχιστον την ανανέωση 3ε αρχικά και 5ε τώρα...

 

Συμφωνω! Εξαναγκασε να ανανεωνουμε χρονο ομιλιας!! Κινούταν το ΧΡΗΜΑ! Καλυτερο απο το να κανει καποιος μια ανανεωση 10 ευρω ανα 5 μηνες!

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να έχει αναφερθεί, οπότε το αναφέρω...

Η Cosmokarta έβγαλε καινούρια πακέτα sms προς όλους και μάλιστα πολύ ανταγωνιστικά:

 

SMS 30 μόνο με 1€

 

SMS 40 μόνο με1,60€

 

SMS 60 μόνο με 2,40€

 

SMS 100 μόνο με 4€

 

SMS 250 μόνο με 10€

 

SMS 500 μόνο με 19,50€

 

Για περισσότερες πληροφορίες δείτε το link.

 

Προσπαθώ να ορίσω τους 2 αριθμούς με 0.01ευρώ/λεπτό και μου λέει συνεχώς ότι η υπηρεσία είναι προσωρινά μη διαθέσιμη. Αυτό από το μεσημέρι. Αν πάρω τηλέφωνο το τμήμα εξυπηρέτησης, θα μου τους περάσουν αυτοί τους αριθμούς? Το έχει κάνει κανείς?

Link to comment
Share on other sites

Έστειλα sms 100 για ενεργοποίηση πριν από ένα 5ωρο, μου ήρθε μήνυμα ότι η αίτηση εκρεμμεί αλλά ακόμη τίποτα.. Τόσο πολύ αργεί η ενεργοποίηση της υπηρεσίας;
there is no knowledge that is no power
Link to comment
Share on other sites

Αντι να βγαλουν κανα πακετακι για data-internet σε καρτοκινητα, ακομη βγαζουν προσφορες για sms....

Μα που νομιζουν οτι ζουμε, στο 1999?

Ενταξει, τοτε τα sms ηταν επανασταση ισως.

Σημερα, με internet παντου, με wifi, με facebook, με email, με skype, με σχεδον απεριοριστα πακετα σταθερης τηλεφωνιας που με ενα παγιο μιλας οσο γουσταρεις, αυτοι ακομη πουλανε...sms????

 

Ειλικρινα νομιζω οτι ζω στην μποτσουανα, και οτι μας θεωρουν καφρους για αρμεγμα.

 

Επιμενω οτι επρεπε να γυρισουμε την πλατη σε τετοιες προσφορες του @@@ου, και να απαιτουμε internet, αξιοπρεπες(οχι wap) και ποσοτικα αρκετο(οχι 30-40mb οταν μια σελιδα σημερα παει στο 1mb), στα καρτοκινητα μας.

Link to comment
Share on other sites

Αντι να βγαλουν κανα πακετακι για data-internet σε καρτοκινητα, ακομη βγαζουν προσφορες για sms....

Μα που νομιζουν οτι ζουμε, στο 1999?

Ενταξει, τοτε τα sms ηταν επανασταση ισως.

Σημερα, με internet παντου, με wifi, με facebook, με email, με skype, με σχεδον απεριοριστα πακετα σταθερης τηλεφωνιας που με ενα παγιο μιλας οσο γουσταρεις, αυτοι ακομη πουλανε...sms????

 

Ειλικρινα νομιζω οτι ζω στην μποτσουανα, και οτι μας θεωρουν καφρους για αρμεγμα.

 

Επιμενω οτι επρεπε να γυρισουμε την πλατη σε τετοιες προσφορες του @@@ου, και να απαιτουμε internet, αξιοπρεπες(οχι wap) και ποσοτικα αρκετο(οχι 30-40mb οταν μια σελιδα σημερα παει στο 1mb), στα καρτοκινητα μας.

 

H cosmocarta είναι η χειρότερη επιλογή για όλα αυτά που ζητάς. Εξαιρετικά λιτή στις προσφορές της. Για ομιλία μόνο το ένα λεπτό αξίζει. Δεν έχει κανένα πακέτο ομιλίας σε αντίθεση με το καρτοκινητό Vodafone και το f2g

Link to comment
Share on other sites

Αντι να βγαλουν κανα πακετακι για data-internet σε καρτοκινητα, ακομη βγαζουν προσφορες για sms....

Μα που νομιζουν οτι ζουμε, στο 1999?

Ενταξει, τοτε τα sms ηταν επανασταση ισως.

Σημερα, με internet παντου, με wifi, με facebook, με email, με skype, με σχεδον απεριοριστα πακετα σταθερης τηλεφωνιας που με ενα παγιο μιλας οσο γουσταρεις, αυτοι ακομη πουλανε...sms????

 

Ειλικρινα νομιζω οτι ζω στην μποτσουανα, και οτι μας θεωρουν καφρους για αρμεγμα.

 

Επιμενω οτι επρεπε να γυρισουμε την πλατη σε τετοιες προσφορες του @@@ου, και να απαιτουμε internet, αξιοπρεπες(οχι wap) και ποσοτικα αρκετο(οχι 30-40mb οταν μια σελιδα σημερα παει στο 1mb), στα καρτοκινητα μας.

 

Ετσι ειναι ακριβως ειμαστε στο 1997 και αν δεν αλλαξουν αμεσα σταση εγω αποχωρω. Εστω οτι το πραγματικο internet στα καρτοκινητα τους ειναι κατι που ερχεται απο μια διαστημικη τεχνολογια ενα πακετο για κλησεις προς ολους, ενα πακετο προς σταθερα δεν μπορουν να δωσουν? Ημαρτον...ελεος πια με αυτα τα πακετα sms.

Link to comment
Share on other sites

Αντι να βγαλουν κανα πακετακι για data-internet σε καρτοκινητα, ακομη βγαζουν προσφορες για sms....

Μα που νομιζουν οτι ζουμε, στο 1999?

Ενταξει, τοτε τα sms ηταν επανασταση ισως.

Σημερα, με internet παντου, με wifi, με facebook, με email, με skype, με σχεδον απεριοριστα πακετα σταθερης τηλεφωνιας που με ενα παγιο μιλας οσο γουσταρεις, αυτοι ακομη πουλανε...sms????

 

Ειλικρινα νομιζω οτι ζω στην μποτσουανα, και οτι μας θεωρουν καφρους για αρμεγμα.

 

Επιμενω οτι επρεπε να γυρισουμε την πλατη σε τετοιες προσφορες του @@@ου, και να απαιτουμε internet, αξιοπρεπες(οχι wap) και ποσοτικα αρκετο(οχι 30-40mb οταν μια σελιδα σημερα παει στο 1mb), στα καρτοκινητα μας.

Eμένα γνώμη μου είναι οτι τα sms καλώς υπάρχουν αλλα ;oxi kai 1200.

Γενικότερα το mobile internet είναι πονεμένη ιστορία στην χώρα μας μιας και τα πακέτα που υπάρχουν ακόμη και στα συμβόλαια είναι απαράδεκτα όσο για την χρέωση άστα να πάνε.

Αυτό που θα έπερεπε να κανει η κοσμοτε είναι να βάλει και ένα πακέτο data έστω να μπορείς να μπεις σε ένα msn, να δεις ένα email.

Tι να τα κάνω τα 1200' ομιλίας? Με ποιόν θα μιλήσω τόσο? Γιατί δεν τα μειώνουν και ανταυτών να βάλουν μερικά mb.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...