Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να σας ρωτησω ωρε συνφορουμιτες. Για να πας απο καρτοκινητο cosmocarta σε cosmote mobile basic ( αυτο που ηταν 0 παγιο και πλεον εχει 2.80 παγιο) πλερωνεις και εκει 30ρι φορητοτητας??

 

Επισης περαν των 2.80 φανταζομαι δεν εχουν υπολογισει το 10% φορο κινητης? και λοιπους φορους?

 

ευχαριστωωω

Edited by CHIEF
:superman:
Link to comment
Share on other sites

Για όσους έχουν συμβόλαιο κινητής τηλεφωνίας με την cosmote να τσεκάρετε τους λογαριασμούς σας γιατί υπάρχει εγγραφή που αναφέρει ότι αναπροσαρμόζει την τιμή του παγίου, φυσικά προς τα πάνω, αυξάνοντας κάποια MB internet και έχουμε το δικαίωμα μέσα σε ένα μήνα να διακόψουμε το συμβόλαιο. Οι αυξήσεις θα γίνουν από 15/1/2018

 

Υ. Γ. Μόλις ανακάλυψα ότι το γνωρίζετε το θέμα εδώ και καιρό......

Edited by sotzyg
Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτησω ωρε συνφορουμιτες. Για να πας απο καρτοκινητο cosmocarta σε cosmote mobile basic ( αυτο που ηταν 0 παγιο και πλεον εχει 2.80 παγιο) πλερωνεις και εκει 30ρι φορητοτητας??

 

Επισης περαν των 2.80 φανταζομαι δεν εχουν υπολογισει το 10% φορο κινητης? και λοιπους φορους?

 

ευχαριστωωω

Λογικά όχι, προς συμβόλαιο δεν έχει 30άρι.

Ο φόρος είναι 12%, όχι 10%.

Link to comment
Share on other sites

35€ Λόγω έκπτωσης παγίου στο προγραμμα xl με 4gb , το 1gb επιπλέον λόγω σταθερού. Τι να κάνω να το ανανεώσω ;Η να κανω φορητότητα μήπως πετύχω κάτι καλύτερο.
Link to comment
Share on other sites

35€ Λόγω έκπτωσης παγίου στο προγραμμα xl με 4gb , το 1gb επιπλέον λόγω σταθερού. Τι να κάνω να το ανανεώσω ;Η να κανω φορητότητα μήπως πετύχω κάτι καλύτερο.

 

 

 

Το ίδιο ακριβώς μου είχαν προτείνει και εμένα και αφού δέχτηκα μετά από δύο μόλις μήνες κάνουν αυξήσεις για μία ακόμα φορά στο πάγιο και ανεβαίνει τουλάχιστον 3€....

Link to comment
Share on other sites

35€ Λόγω έκπτωσης παγίου στο προγραμμα xl με 4gb , το 1gb επιπλέον λόγω σταθερού. Τι να κάνω να το ανανεώσω ;Η να κανω φορητότητα μήπως πετύχω κάτι καλύτερο.

 

Το ίδιο ακριβώς μου είχαν προτείνει και εμένα και αφού δέχτηκα μετά από δύο μόλις μήνες κάνουν αυξήσεις για μία ακόμα φορά στο πάγιο και ανεβαίνει τουλάχιστον 3€....

 

Και τι έκανες ; Δεν μπορείς να κανεις διακοπή σύμβασης.

Link to comment
Share on other sites

Και τι έκανες ; Δεν μπορείς να κανεις διακοπή σύμβασης.

 

 

 

Μπορείς, μου το αναφέρει σχετικά ο λογαριασμός που μου έστειλαν

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο ακριβώς μου είχαν προτείνει και εμένα και αφού δέχτηκα μετά από δύο μόλις μήνες κάνουν αυξήσεις για μία ακόμα φορά στο πάγιο και ανεβαίνει τουλάχιστον 3€....

 

Εμένα με 1000 ζόρια έπεσαν στα 38 χωρίς επιπλέον giga και είπα όχι. Σχετικά καλά είσαι.

Link to comment
Share on other sites

Επικοινώνησα σήμερα με το τμήμα διακοπών της cosmote σχετικά με την αύξηση του παγίου και το ενδεχόμενο σπάσιμο του συμβολαίου.

Δεν έκαναν καμία προσπάθεια να με μεταπείσουν όταν τους είπα ότι δεν δέχομαι αύξηση στο πάγιο. Μου έδωσαν έναν κωδικό με το οποίο θα πάω σε κατάστημα cosmote για να κάνω την μεταφορά του συμβολαίου σε whatsup. Η διαδικασία της αλλαγής θα πάρει έναν μήνα και θα μείνω για δυο μέρες χωρίς τηλεφωνο όταν θα γίνει η αλλαγή...

Περίπτωση φορητότητας δεν υπάρχει γιατί η ρήτρα καλύπτει μόνο ακύρωση και διαγραφή του νούμερου ή αλλαγή σε καρτοκινητό Cosmote, μέσα σε διάστημα ενός μηνός. Τους απάντησα ότι αυτό είναι κουτό γιατί το κάνω καρτοκινητό και το μεταφέρω με φορητότητα την επόμενη μέρα σε άλλο δίκτυο....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω....ο παρακάτω λογαριασμός είναι ο εκκαθαριστικός μετά τη διακοπή που έκανα και μετατροπή σε What's up.

Αυτό δε σημαίνει ότι υπάρχει επιστροφή χρημάτων;

 

https://1drv.ms/i/s!ApgL9k-QifdDvgiSJsKwLCVsCd7R

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

όχι αναγκαστικά.

αυτό που ίσως θα μπορούσες να πάρεις πίσω είναι το πάγιο μείον τις χρεώσεις (+ το ΦΠΑ)

1,95-1,36=0,59€

+φπα 0,14€

=0,73€

 

αν γίνεται πάντως η επιστροφή και της έκπτωσης παγίου μαζί, τότε να το ψάξουμε λίγο καλύτερα :lol::D

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

όχι αναγκαστικά.

αυτό που ίσως θα μπορούσες να πάρεις πίσω είναι το πάγιο μείον τις χρεώσεις (+ το ΦΠΑ)

1,95-1,36=0,59€

+φπα 0,14€

=0,73€

 

αν γίνεται πάντως η επιστροφή και της έκπτωσης παγίου μαζί, τότε να το ψάξουμε λίγο καλύτερα :lol::D

Είχα πληρώσει μέσω web banking ένα ποσό που όμως δεν είχε φανεί όταν πήγα για την ακύρωση Γερμανό. Έπρεπε λοιπόν να πληρώσω όλο το ποσό του λογαριασμού για να γίνει η διακοπή.

Μου είπαν εκεί λοιπόν ότι στον εκκαθαριστικό θα έρθει ποσό με αρνητικό πρόσημο και θα πρέπει να πάω Γερμανό για να δηλώσω να το επιστρέψουν.

 

Γι'αυτό η παραπάνω απορία μου.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Είχα πληρώσει μέσω web banking ένα ποσό που όμως δεν είχε φανεί όταν πήγα για την ακύρωση Γερμανό. Έπρεπε λοιπόν να πληρώσω όλο το ποσό του λογαριασμού για να γίνει η διακοπή.

Μου είπαν εκεί λοιπόν ότι στον εκκαθαριστικό θα έρθει ποσό με αρνητικό πρόσημο και θα πρέπει να πάω Γερμανό για να δηλώσω να το επιστρέψουν.

 

Γι'αυτό η παραπάνω απορία μου.

Εμένα που μου είχε έρθει ένας τέτοιος τελικός λογαριασμός ήταν κανονικά επιστροφή χρημάτων.

Μέχρι 50€ στα δίνουν κανονικά στο ταμείο. Αν είναι πάνω από 50€ κάτι γίνεται δεν θυμάμαι, πρέπει να πας σε κάποιο άτομο της εξυπηρέτησης και όχι του ταμείου για να σου κάνει μια διαδικασία. Επίσης αν είναι πάνω από 50€ η επιστροφή και έχεις παλιότερες οφειλές απλήρωτες τότε υποχρεωτικά γίνεται συμψηφισμός των δύο.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος φίλος δουλέψει το 2 in 1 sim της Cosmote σε iphone?

Επειδή θα αποκτήσω σύντομα δεύτερη γραμμή cosmote και δεν θέλω να έχω δύο κινητά στο χερι (αφού το iphone δεν είναι δίκαρτο)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Επικοινώνησα σήμερα με το τμήμα διακοπών της cosmote σχετικά με την αύξηση του παγίου και το ενδεχόμενο σπάσιμο του συμβολαίου.

Δεν έκαναν καμία προσπάθεια να με μεταπείσουν όταν τους είπα ότι δεν δέχομαι αύξηση στο πάγιο. Μου έδωσαν έναν κωδικό με το οποίο θα πάω σε κατάστημα cosmote για να κάνω την μεταφορά του συμβολαίου σε whatsup. Η διαδικασία της αλλαγής θα πάρει έναν μήνα και θα μείνω για δυο μέρες χωρίς τηλεφωνο όταν θα γίνει η αλλαγή...

Περίπτωση φορητότητας δεν υπάρχει γιατί η ρήτρα καλύπτει μόνο ακύρωση και διαγραφή του νούμερου ή αλλαγή σε καρτοκινητό Cosmote, μέσα σε διάστημα ενός μηνός. Τους απάντησα ότι αυτό είναι κουτό γιατί το κάνω καρτοκινητό και το μεταφέρω με φορητότητα την επόμενη μέρα σε άλλο δίκτυο....

 

Εγω θα σου πρότεινα αν φυσικα σε ενδιαφέρει να παραμείνεις στην σύνδεση με συμβολαιο με την παλιά τιμη να επικοινωνησεις με την Cosmote ... καλλίτερα εγγραφως... και να επικαλεστείς τον νέο κανοισμο της ΕΕΤΕ που απαγορευει αυξηση στην τιμή των συμβολαιίων.

 

Περισσότερα για τον νέο κανονισμό θα βρεις εδω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7420965#post7420965

και εδω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7421181#post7421181

 

.

Edited by no_maniac
Link to comment
Share on other sites

Guest Bernadi7

Δε γνωρίζουμε όμως αν η Cosmote πρόλαβε την Ε.Ε.Τ.Τ. με τις αυξήσεις ή αν ο Κανονισμός της Ε.Ε.Τ.Τ. είναι αυτός που ισχύει. By the way ακόμα περιμένω απάντηση απ' την Ε.Ε.Τ.Τ. για το τί ισχύει και με βλέπω να τους παίρνω ένα τηλέφωνο, ελπίζοντας ν' απαντήσουν!

 

Εν όψει εορτών κι όντας σε καλή διάθεση, θέλησα να τρολάρω την Cosmote με το ίδιο νόμισμα, θέτοντας τους όρους μου γι' ανανέωση συμβολαίου και φυσικά δεν έλαβα ΚΑΜΙΑ απάντηση! Σας παραθέτω το τι έστειλα! Γελάστε ελεύθερα :lol:

 

"Αν θέλετε ν' ανανεώσω το καρτοσυμβόλαιό μου, απαιτώ: 600 ευρώ επιδότηση για συσκευή επιλογής μου κι όχι τα σκουπίδια που προωθείτε π.χ. Ζ5 ή διπλασιασμό του πακέτου που έχω τώρα ΑΛΛΑ το πάγιό μου θα παραμείνει στα 23 ευρώ για τα 2 χρόνια του συμβολαίου και σ' οποιαδήποτε πιθανή αύξηση να φύγω αζημίως άσχετα με την επιδότηση και το θέλω υπογεγραμμένο αυτό σ' επίσημο έγγραφο."

 

Πάντως αν ήμουν εργαζόμενος στην Cosmote και λάμβανα τέτοιο mail, σίγουρα θ' απαντούσα απ' το προσωπικό μου e-mail στο Θεούλη που το 'στειλε! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Δε γνωρίζουμε όμως αν η Cosmote πρόλαβε την Ε.Ε.Τ.Τ. με τις αυξήσεις ή αν ο Κανονισμός της Ε.Ε.Τ.Τ. είναι αυτός που ισχύει. By the way ακόμα περιμένω απάντηση απ' την Ε.Ε.Τ.Τ. για το τί ισχύει και με βλέπω να τους παίρνω ένα τηλέφωνο, ελπίζοντας ν' απαντήσουν!

 

Εν όψει εορτών κι όντας σε καλή διάθεση, θέλησα να τρολάρω την Cosmote με το ίδιο νόμισμα, θέτοντας τους όρους μου γι' ανανέωση συμβολαίου και φυσικά δεν έλαβα ΚΑΜΙΑ απάντηση! Σας παραθέτω το τι έστειλα! Γελάστε ελεύθερα :lol:

 

"Αν θέλετε ν' ανανεώσω το καρτοσυμβόλαιό μου, απαιτώ: 600 ευρώ επιδότηση για συσκευή επιλογής μου κι όχι τα σκουπίδια που προωθείτε π.χ. Ζ5 ή διπλασιασμό του πακέτου που έχω τώρα ΑΛΛΑ το πάγιό μου θα παραμείνει στα 23 ευρώ για τα 2 χρόνια του συμβολαίου και σ' οποιαδήποτε πιθανή αύξηση να φύγω αζημίως άσχετα με την επιδότηση και το θέλω υπογεγραμμένο αυτό σ' επίσημο έγγραφο."

 

Πάντως αν ήμουν εργαζόμενος στην Cosmote και λάμβανα τέτοιο mail, σίγουρα θ' απαντούσα απ' το προσωπικό μου e-mail στο Θεούλη που το 'στειλε! :lol:

Δυστυχώς με βάση την ανακοίνωση της ΕΕΤΤ ο νεος κανονισμός ισχύει από 15 του μήνα και μετά. Δεν αναφέρεται αναδρομικοτητα συνεπώς εφόσον η Cosmote έχει προβεί σε ανακοίνωση αυξήσεων μια μέρα πριν την νέα οδηγία (14 του μήνα ) , ισχύει το παλαιό καθεστώς το οποίο είναι καταγγελία αζημιως εντός του μήνα που έχει γίνει η ανακοίνωση ή που λαμβάνεται μέσα στον λογαριασμό και ισχύς μόνο για περιπτώσεις εκπτώσεων πάγιου και όχι απόκτησης συσκευής.

 

Sent from my VTR-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επικοινώνησα σήμερα με το τμήμα διακοπών της cosmote σχετικά με την αύξηση του παγίου και το ενδεχόμενο σπάσιμο του συμβολαίου.

Δεν έκαναν καμία προσπάθεια να με μεταπείσουν όταν τους είπα ότι δεν δέχομαι αύξηση στο πάγιο. Μου έδωσαν έναν κωδικό με το οποίο θα πάω σε κατάστημα cosmote για να κάνω την μεταφορά του συμβολαίου σε whatsup. Η διαδικασία της αλλαγής θα πάρει έναν μήνα και θα μείνω για δυο μέρες χωρίς τηλεφωνο όταν θα γίνει η αλλαγή...

Περίπτωση φορητότητας δεν υπάρχει γιατί η ρήτρα καλύπτει μόνο ακύρωση και διαγραφή του νούμερου ή αλλαγή σε καρτοκινητό Cosmote, μέσα σε διάστημα ενός μηνός. Τους απάντησα ότι αυτό είναι κουτό γιατί το κάνω καρτοκινητό και το μεταφέρω με φορητότητα την επόμενη μέρα σε άλλο δίκτυο....

Ακριβώς τα ίδια.. Διαβασε το σχόλιο μου πιο πριν, εγω έκανα διακοπή 2 νούμερα οικογένειακο. Μου τα έκαναν what's up την ίδια στιγμή χωρίς νεες sim και απλά έκανα επανεκκίνηση και λειτουργησανε κανονικά, μπορεί να σου πει βάλε 10ε κάρτα, δεν είσαι υποχρεωμένος να βάλεις.

Link to comment
Share on other sites

Είναι ξεκάθαρο ότι δεν κάνουν καμία μα καμία προσπάθεια να σε κρατήσουν, απλά δεν τους ενδιαφέρει αν μείνεις ή φύγεις. Ήταν ξεκάθαρη η εικόνα που μου έδωσε η τηλεφωνήτρια της cosmote απο το τμήμα διακοπών συνδέσεων

 

Εγω θα σου πρότεινα αν φυσικα σε ενδιαφέρει να παραμείνεις στην σύνδεση με συμβολαιο με την παλιά τιμη να επικοινωνησεις με την Cosmote ... καλλίτερα εγγραφως... και να επικαλεστείς τον νέο κανοισμο της ΕΕΤΕ που απαγορευει αυξηση στην τιμή των συμβολαιίων.

 

Περισσότερα για τον νέο κανονισμό θα βρεις εδω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7420965#post7420965

και εδω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7421181#post7421181

 

.

Link to comment
Share on other sites

Είναι ξεκάθαρο ότι δεν κάνουν καμία μα καμία προσπάθεια να σε κρατήσουν, απλά δεν τους ενδιαφέρει αν μείνεις ή φύγεις. Ήταν ξεκάθαρη η εικόνα που μου έδωσε η τηλεφωνήτρια της cosmote απο το τμήμα διακοπών συνδέσεων

 

Tους ενδιαφερει να κανουν καινουργιους πελατες.Εγω εκανα συμβολαιο για σταθερο :)με 23,60ευρω για 2 χρονια.

Link to comment
Share on other sites

Είναι ξεκάθαρο ότι δεν κάνουν καμία μα καμία προσπάθεια να σε κρατήσουν, απλά δεν τους ενδιαφέρει αν μείνεις ή φύγεις. Ήταν ξεκάθαρη η εικόνα που μου έδωσε η τηλεφωνήτρια της cosmote απο το τμήμα διακοπών συνδέσεων

 

Δεν ειναι θέμα αν κανουν η δεν κανουν προσπάθεια να σε κρατήσουν, αλλα αν ειναι νομιμες η οχι οι αυξησεις

 

 

Εγω περιμενω να μου έρθει ο νεος λογαριασμος που να ανακοινωνει τις αυξησεις ...και επειδη θα ειναι μεταγενεστερος του ΦΕΚ θα προβω απ ευθειας σε καταγγελλια στην ΕΕΤΕ και στον συνήγορο του καταναλωτη.... ακομη και αν επικοινωνησω νε την Cosmote θα ζητησω την απάντηση εγγράφως....

Οσο για την αναδρομικότητα του νόμου δεν ζητάμε να μην γίνουν οι αυξήσεις που έχουν ηδη γίνει αλλά αυτες που έχουν ανακοινωθει αλλα με ημερομηνια εφαρμογής μετα τον νέο κανονισμό... το πότε τις ανακοίνωσε μου είναι αδιάφορο, απο την στιγμή που η ημερομηνία εφαρμογής ειναι μετά τον νεο κανονισμό της ΕΕΤΕ που απαγορεύει οποιαδήποτε αύξηση παγίου η γνώμη μου είναι οτι ειναι παρατυπες.

Και μια απορία .... αν καποιος πάροχος ανακοινωνε πριν βγει το ΦΕΚ οτι αλλαζει όλα τα συμβόλαια σε διαρκεια απο δύο σε τρία χρονια και ενα προγραμμα αυξήσεων... για παραδειγμα καθε δυο μήνες αυξηση1 ευρώ, με ταυτόχρονη αυξηση κάποιας παροχής... θα ηταν νομιμες οι αυξήσεις επειδη ανακοινωθηκαν πριν το ΦΕΚ????

Edited by no_maniac
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Μου ήρθε ο πρώτο λογαριασμός και περιλαμβάνει 4 μήνες, Οκτώβριο - Νοέμβριο και Δεκέμβριο - Ιανουάριο. Εγώ ουσιαστικά προπληρωνω τον Δεκέμβρη με τον Ιανουάριο. Το Φεβρουάριο τι θα μου έρθει; Ο λογαριασμός για το Φεβρουάριο - Μάρτιο και θα πληρώνω πριν την έναρξη της διμηνιας τους επόμενους δύο μήνες;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Εγώ πληρώνω 2 μήνες μετά κάθε φορά για σπάσιμο και έχω mobile internet 5GB οχ μισό 5.5GB α όχι λάθος 6.1 GB η πάλι κάνω λάθος :wacko:

Ήταν 17€ στην αρχή μετά απο 1 χρόνο έγινε 10€ σε κάποια φάση με εκπτώσεις και τώρα είναι 12.4€ +6.7€ για επιδότηση που τελείωσε σχεδόν 23/24

 

Ο ΦΠΑ τελικά πόσο είναι ο προηγούμενος ήταν 23% ο τελευταίος είναι 24% :confused:

 

Υ.Γ. Αν κάνω ανανέωση με επιδότηση ένα usb 4G modem πόσο θα μου το χρεώσουν τελικά γιατί θυμάμαι παλιά που είχα σε άλλες μου χρέωναν το 3G μέχρι και 200€ τότε που δεν ήξερα

Edited by button
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς με βάση την ανακοίνωση της ΕΕΤΤ ο νεος κανονισμός ισχύει από 15 του μήνα και μετά. Δεν αναφέρεται αναδρομικοτητα συνεπώς εφόσον η Cosmote έχει προβεί σε ανακοίνωση αυξήσεων μια μέρα πριν την νέα οδηγία (14 του μήνα ) , ισχύει το παλαιό καθεστώς το οποίο είναι καταγγελία αζημιως εντός του μήνα που έχει γίνει η ανακοίνωση ή που λαμβάνεται μέσα στον λογαριασμό και ισχύς μόνο για περιπτώσεις εκπτώσεων πάγιου και όχι απόκτησης συσκευής.

 

Sent from my VTR-L29 using Tapatalk

Με βάση την ανακοίνωση της Ε.Ε.Τ.Τ. που εκδόθηκε την 15/11/2017 ο νέος κανονισμός στα θέματα συμβολαίων ισχύει "άμεσα" και όχι αμέσως δηλαδή ισχύει εντός ευλόγου προθεσμίας. Προφανώς ισχύει από 6 Δεκεμβρίου που δημοσιεύτηκες στην εφημερίδα της κυβερνήσεως. Με ανακοινώσεις δεν νομοθετεί μια δημόσια αρχή.

Ανοιχτό παραμένει το θέμα αν τυχόν κάποιος λογαριασμός εκδόθηκε μετά τις 6 Δεκεμβρίου και αναφέρει τις αυξήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε όλη την παρέα,

μήπως έχει πάρει κάποιου συμφορουμίτη το αφτί, πότε θα ξεκινήσουν τα "δώρα" της Cosmote, του στυλ να στέλνεις ΔΩΡΕΑΝ χρόνο ομιλίαςή MB ή SMS σε άλλον συνδρομητή της Cosmote?

Αυτή η καμπάνια, τρέχει κάθε Δεκέμβριο, σωστά???

paniwnioi...ligoi kai kaloi
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε όλη την παρέα,

μήπως έχει πάρει κάποιου συμφορουμίτη το αφτί, πότε θα ξεκινήσουν τα "δώρα" της Cosmote, του στυλ να στέλνεις ΔΩΡΕΑΝ χρόνο ομιλίαςή MB ή SMS σε άλλον συνδρομητή της Cosmote?

Αυτή η καμπάνια, τρέχει κάθε Δεκέμβριο, σωστά???

 

Παίζει εδώ και μέρες, δες το xmas.cosmote.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...