Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά μια βοήθεια

Είμαι συνδρομητης στον ΟΤΕ (τηλέφωνο σταθερό,internet ,otetv)

Για οικονομικούς λόγους θέλω να διακόψω την τηλεόραση την οποία είχα ανανεώσει τον Ιούνιο.

Σε επικοινωνία μαζί τους μου είπαν ότι θα πληρώσω 137 ευρώ πρόστιμο.

Παρόλο που τους είπα οτι δεν θέλω να αλάξω πάροχο αλλα το κάνω για οικονομικούς λόγους όπως προανέφερα.

Υπάρχει κανένα παραθυράκι που μπορώ να επικαλεστώ?

Ευχαριστώ πολύ

 

Καλησπέρα,

 

Για να γίνει αζημίως διακοπή, θα πρέπει να έχει προηγηθεί πρόσφατη αύξηση της ενεργής υπηρεσίας.

 

Σε κάθε άλλη περίπτωση, το ποσό θα πρέπει να πληρωθεί στην εταιρεία.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Για να γίνει αζημίως διακοπή, θα πρέπει να έχει προηγηθεί πρόσφατη αύξηση της ενεργής υπηρεσίας.

 

Σε κάθε άλλη περίπτωση, το ποσό θα πρέπει να πληρωθεί στην εταιρεία.

 

Ναι αλλα όταν η κοσμοτε κάνει αύξηση την ζημιά που με κάνει ποιος την πληρώνει;; εξηγώ εμένα μου ανέβασε το πάγιο ειχα υπολογίσει ότι οικονομικά για 2 χρονια θα δινω ενα αλφα ποσο για επικοινωνία και το εισόδημα μου το κατενειμα σε άλλες υποχρεώσεις και ξαφνικά μου κάνει αλφα συν βητα εγω αζημίως για ποιον έκανα διακοπή;; με κάνει ζημιά;;; έτσι ο φιλος δεν μπορεί να δίνει τόσα γιατί να μην κάνει το ίδιο;

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά μια βοήθεια

Είμαι συνδρομητης στον ΟΤΕ (τηλέφωνο σταθερό,internet ,otetv)

Για οικονομικούς λόγους θέλω να διακόψω την τηλεόραση την οποία είχα ανανεώσει τον Ιούνιο.

Σε επικοινωνία μαζί τους μου είπαν ότι θα πληρώσω 137 ευρώ πρόστιμο.

Παρόλο που τους είπα οτι δεν θέλω να αλάξω πάροχο αλλα το κάνω για οικονομικούς λόγους όπως προανέφερα.

Υπάρχει κανένα παραθυράκι που μπορώ να επικαλεστώ?

Ευχαριστώ πολύ

 

Αμα έχεις μόνο επιδοτήση παγίου χαιρετάς αζημίως.. Πληρώνεις μόνο σε επιδότηση συσκευής. Δες και αλλα μήνυματα στο φόρουμ η ρώτα την εεττ αυτο ξέρω εγω μπορεί να κανω λάθος

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα όταν η κοσμοτε κάνει αύξηση την ζημιά που με κάνει ποιος την πληρώνει;; εξηγώ εμένα μου ανέβασε το πάγιο ειχα υπολογίσει ότι οικονομικά για 2 χρονια θα δινω ενα αλφα ποσο για επικοινωνία και το εισόδημα μου το κατενειμα σε άλλες υποχρεώσεις και ξαφνικά μου κάνει αλφα συν βητα εγω αζημίως για ποιον έκανα διακοπή;; με κάνει ζημιά;;; έτσι ο φιλος δεν μπορεί να δίνει τόσα γιατί να μην κάνει το ίδιο;

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Αμα έχεις μόνο επιδοτήση παγίου χαιρετάς αζημίως.. Πληρώνεις μόνο σε επιδότηση συσκευής. Δες και αλλα μήνυματα στο φόρουμ η ρώτα την εεττ αυτο ξέρω εγω μπορεί να κανω λάθος

 

Είναι ξεκάθαρο αυτό που έγραψα. Εάν γίνει αύξηση τιμής σε υφιστάμενη υπηρεσία, τότε εντός χρονικού περιθωρίου (3 μήνες νομίζω), μπορεί να γίνει διακοπή αζημίως.

 

Σε κάθε άλλη περίπτωση, αν το μηνιαίο ποσό δεν έχει μεταβληθεί, υπάρχει αποδοχή συγκεκριμένων όρων, που καθιστούν την πληρωμή αναγκαία.

 

Το αν είναι σωστές οι επιλογές της εκάστοτε εταιρίας ή όχι, είναι άλλο θέμα και δεν έχει καμία ουσία να αναλυθεί.

 

Εδώ γράφουμε τι ισχύει και τι επιλογές έχουμε, αλλά και κάτω από ποιες συνθήκες.

 

Υ.Γ Ο φίλος ρώτησε για τη διακοπή του Cosmote TV, όχι σύνδεσης κινητού.

Edited by Ilovemetal
Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος συμβολαίου XL το οποίο λήγει την επόμενη βδομάδα και πληρώνω γύρω στα 34 κάτι. Η αλήθεια ειναι ότι το σκεφτόμουν να το γυρίσω σε καρτα και ήθελα να δω τι προσφορά θα μου κάνουν. Μπήκα στον λογαριασμό μου στο site της cosmote για ενημέρωση και ανέφερε απο 85€ αρχική ειδική προσφορά στα 46€. Παιρνω τηλέφωνο στο 13888 και συνδέομαι με εκπρόσωπο που μου λέει κατευθείαν 39€. Την ρωτάω εάν το κάνω καρτα θα πληρώσω κάτι και χωρίς να μου πει τίποτα με συνδέει με το τμήμα διακοπών και αφού της αναφέρω τα στοιχεία μου απο την αρχή και ότι ενδιαφέρομαι να το κάνω καρτοκινητή μου δίνει προσφορά στα 35€. Η αλήθεια ειναι δεν το πίεσα άλλο και δέχτηκα να ανανεώσω, δεν ξερω εάν κατάφερνα κάτι καλύτερο εάν έκανα αίτηση φορητότητας αλλά ενημερωτικά που ρώτησα για red1 μου είπαν απο την εξυπηρέτηση πελατών της Vodafone ότι μου το πρόσφεραν στα 55€ άρα δεν ήθελα να το ρισκάρω και να μπω στην διαδικασία...

Επίσης κατόπιν ερώτησης μου, επιβεβαίωσε ότι έχει ανακληθεί η αύξηση που είχε ανακοινώσει η cosmote για τα μέσα Ιανουαρίου...

Link to comment
Share on other sites

Είναι ξεκάθαρο αυτό που έγραψα. Εάν γίνει αύξηση τιμής σε υφιστάμενη υπηρεσία, τότε εντός χρονικού περιθωρίου (3 μήνες νομίζω), μπορεί να γίνει διακοπή αζημίως.

 

Σε κάθε άλλη περίπτωση, αν το μηνιαίο ποσό δεν έχει μεταβληθεί, υπάρχει αποδοχή συγκεκριμένων όρων, που καθιστούν την πληρωμή αναγκαία.

 

Το αν είναι σωστές οι επιλογές της εκάστοτε εταιρίας ή όχι, είναι άλλο θέμα και δεν έχει καμία ουσία να αναλυθεί.

 

Εδώ γράφουμε τι ισχύει και τι επιλογές έχουμε, αλλά και κάτω από ποιες συνθήκες.

 

Υ.Γ Ο φίλος ρώτησε για τη διακοπή του Cosmote TV, όχι σύνδεσης κινητού.

 

Α δεν ήξερα οτι γράφουμε μονο αυτά και τίποτα αλλο Οκ φιλε μου!

Τις συνθήκες δεν κατάλαβα;; συμβόλαιο τι σημαίνει;;

 

Στάλθηκε από το SM-T810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Α δεν ήξερα οτι γράφουμε μονο αυτά και τίποτα αλλο Οκ φιλε μου!

Τις συνθήκες δεν κατάλαβα;; συμβόλαιο τι σημαίνει;;

 

Στάλθηκε από το SM-T810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Απαντάμε στην ερώτηση. Εγώ τουλάχιστον. Ο καθένας μπορεί να γράψει και για το ελληνικό πρωτάθλημα, αλλά θα βγει εκτός θέματος με δική του ευθύνη.

 

Συμβόλαιο = συμφωνία μεταξύ δύο πλευρών. Με συγκεκριμένες δεσμεύσεις. Αν υπάρξει αθέτηση από κάποια πλευρά, δύναται να σπάσει.

 

Αυτό ακριβώς που ανέφερα και στον φίλο. Για να το σπάσει - καταγγείλει αζημίως, θα πρέπει να έχει προηγηθεί μονομερή αύξηση από την εταιρεία.

 

Καλό βράδυ.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Απαντάμε στην ερώτηση. Εγώ τουλάχιστον. Ο καθένας μπορεί να γράψει και για το ελληνικό πρωτάθλημα, αλλά θα βγει εκτός θέματος με δική του ευθύνη.

 

Συμβόλαιο = συμφωνία μεταξύ δύο πλευρών. Με συγκεκριμένες δεσμεύσεις. Αν υπάρξει αθέτηση από κάποια πλευρά, δύναται να σπάσει.

 

Αυτό ακριβώς που ανέφερα και στον φίλο. Για να το σπάσει - καταγγείλει αζημίως, θα πρέπει να έχει προηγηθεί μονομερή αύξηση από την εταιρεία.

 

Καλό βράδυ.

 

Και γω απαντώ όπως η κοσμοτε αυξάνει το συμβόλαιό στην τιμη τ9υ λέει αζημίως φυγε, έτσι και ο φίλος λεει μειωνο το παγιο και αμα θέλεις κοσμοτε φυγε αζημίως. Δεν κατάλαβα το ποδόσφαιρο σε αυτό. Τέλος πάντων.

 

qus qustodet ipsos qustodies

Link to comment
Share on other sites

Και γω απαντώ όπως η κοσμοτε αυξάνει το συμβόλαιό στην τιμη τ9υ λέει αζημίως φυγε, έτσι και ο φίλος λεει μειωνο το παγιο και αμα θέλεις κοσμοτε φυγε αζημίως. Δεν κατάλαβα το ποδόσφαιρο σε αυτό. Τέλος πάντων.

 

qus qustodet ipsos qustodies

 

Οχι γιατι τα εχεις υπογραψει.Στο συμβολαιο υπαρχει η εννοια του πωλητη(εταιρεια) και η εννοια του αγοραστη(πελατη)

Το συμβολαιο λεει οτι ο αγοραστης θα αγοραζει απο τον πωλητη με συγκεκριμενη τιμη για συγκεκριμενο διαστημα

 

Συμφωνα με οσα λεει το συμβολαιο και τους κανονισμους της εεττ αν ο πωλητης θελησει να αυξησει την τιμη ο αγοραστης μπορει χωρις ποινη να αθετησει το συμβολαιο και να μην αγορασει(διακοπη αζημιως)

 

Δεν ισχυει το αντιστροφο,δηλαδη δεν μπορει ο αγοραστης να πει στην εταιρεια σου πληρωνω λιγοτερα και αν δεν θες μην πουλησεις

 

Ασχετα του αν ειναι σωστο η λαθος,ηθικο η ανηθικο να ανεβαζουν τις τιμες οποτε θελουν αυτα λεει στο συμβολαιο που υπογραφεις

Οποιος διαφωνει με αυτο δεν υπογραφει το συμβολαιο

Link to comment
Share on other sites

Οχι γιατι τα εχεις υπογραψει.Στο συμβολαιο υπαρχει η εννοια του πωλητη(εταιρεια) και η εννοια του αγοραστη(πελατη)

Το συμβολαιο λεει οτι ο αγοραστης θα αγοραζει απο τον πωλητη με συγκεκριμενη τιμη για συγκεκριμενο διαστημα

 

Συμφωνα με οσα λεει το συμβολαιο και τους κανονισμους της εεττ αν ο πωλητης θελησει να αυξησει την τιμη ο αγοραστης μπορει χωρις ποινη να αθετησει το συμβολαιο και να μην αγορασει(διακοπη αζημιως)

 

Δεν ισχυει το αντιστροφο,δηλαδη δεν μπορει ο αγοραστης να πει στην εταιρεια σου πληρωνω λιγοτερα και αν δεν θες μην πουλησεις

 

Ασχετα του αν ειναι σωστο η λαθος,ηθικο η ανηθικο να ανεβαζουν τις τιμες οποτε θελουν αυτα λεει στο συμβολαιο που υπογραφεις

Οποιος διαφωνει με αυτο δεν υπογραφει το συμβολαιο

 

Ακριβώς. Αυτό λέω ο άνθρωπος. Το παλικάρι θέλει να διακόψει το Cosmote TV για λόγους οικονομίας. ΔΕΝ μπορεί πρακτικά να το κάνει έτσι απλά και πρέπει να πληρώσει συγκεκριμένη ποινική ρήτρα. Εκτός έαν του ανακοίνωσαν πρόσφατα αύξηση. ΜΟΝΟ τότε μπορεί.

 

Όπως είπε και ο φίλος pan24, εδώ δεν κρίνουμε τι είναι σωστό και τι λάθος, αλλά τι πραγματικά ισχύει και τι επιλογές υπάρχουν.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους!

Μια ερώτηση. Σε συμβόλαιο όπου στον λογαριασμό αναφέρεται το παρακάτω μπορεί να γίνει διακοπή χωρίς επιπλέον χρεώσεις; Ρωτάω γιατί σε επικοινωνία με την εξυπηρέτηση πελατών απάντησαν πως θα υπάρχει πρόστιμο διακοπής συμβολαίου.

abb3cb9b205f08e125a8b79b1da10b58.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους!

Μια ερώτηση. Σε συμβόλαιο όπου στον λογαριασμό αναφέρεται το παρακάτω μπορεί να γίνει διακοπή χωρίς επιπλέον χρεώσεις; Ρωτάω γιατί σε επικοινωνία με την εξυπηρέτηση πελατών απάντησαν πως θα υπάρχει πρόστιμο διακοπής συμβολαίου.

abb3cb9b205f08e125a8b79b1da10b58.jpg

Η τελευταία παράγραφος τα λέει όλα.

Έτσι διέκοψα κι εγώ πριν ένα μήνα αζημιως. Καμία λοιπόν οικονομική υποχρέωση.

Εκτός μόνο αν έχεις επιδότηση συσκευής.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους!

Μια ερώτηση. Σε συμβόλαιο όπου στον λογαριασμό αναφέρεται το παρακάτω μπορεί να γίνει διακοπή χωρίς επιπλέον χρεώσεις; Ρωτάω γιατί σε επικοινωνία με την εξυπηρέτηση πελατών απάντησαν πως θα υπάρχει πρόστιμο διακοπής συμβολαίου.

abb3cb9b205f08e125a8b79b1da10b58.jpg

 

και πότε εκδόθηκε αυτός ο λογαριασμός ; Αν εκδόθηκε μετά τις 8 Δεκεμβρίου ( γιατί αύριο είναι αργία ) μπορείς να φύγεις αζημίως την Δευτέρα.

Link to comment
Share on other sites

Ο λογαριασμός εκδόθηκε στις 10/12/2017.

Έχω διακόψει, πριν από περίπου ένα μήνα, συμβόλαιο στην οικογένεια για τον ίδιο λόγο. Αυτή τη φορά δηλαδή γιατί να το αρνούνται στην εξυπηρέτηση πελατών;

Link to comment
Share on other sites

Ίσως αρνούνται γιατί πήραν πίσω τις αυξήσεις παγίων. Και σε μένα ενώ αρχικά μου είπαν ότι μπορούσα να φύγω τώρα πλέον μου λένε ότι δεν μπορώ γιατί δεν ισχύουν οι αυξήσεις και αν φύγω πρέπει να πληρώσω την ρήτρα
Link to comment
Share on other sites

Guest Bernadi7

Καλησπέρα, καλή χρονιά παιδιά :)

Το μόνο που βρήκα ήταν σε σχόλιο στη σελίδα της Cosmote στο facebook πως οι αυξήσεις δε θα ισχύσουν.

 

Το επισυνάπτω σε screenshot, έχοντας σβήσει τα στοιχεία του ανθρώπου που ρωτούσε, σε περίπτωση που το χρειαστεί κάποιος.

 

http://i65.tinypic.com/4vo2nr.jpg

Edited by Bernadi7
Link to comment
Share on other sites

παιδια στην συγκεκριμενη εταιρεια μην πιστευετε τιποτα,οτι θελουν κανουν. εγω μετα απο 18 μηνες εφυγα , πληρωνα για 2 τηλ 90 ευρω παγιο και ειχε ξεκινησει απο 66 ευρω! πριν 18 μηνες! η προσφορα που μου εκαναν σημερα ηταν στα 65 ευρω και για τα 2 τηλεφωνα, λογω σταθερου και οικογενειακου,και τους απανταω εγω αν δεν τα ειχα ποσα θα πληρωνα ? 45 ευρω μου λεει... αρα καμια προσφορα.... ειχα το προγραμμα XL , ειναι η χειροτερη εταιρεια με διαφορα απο ολες! πηγα στην wind στα ιδια επιπεδα πανω κατω με 30 ευρω! ποτε ξανα κοσμοτε...ΣΚΕΤΗ ΚΟΡΟΙΔΙΑ!
Link to comment
Share on other sites

παιδια στην συγκεκριμενη εταιρεια μην πιστευετε τιποτα,οτι θελουν κανουν. εγω μετα απο 18 μηνες εφυγα , πληρωνα για 2 τηλ 90 ευρω παγιο και ειχε ξεκινησει απο 66 ευρω! πριν 18 μηνες! η προσφορα που μου εκαναν σημερα ηταν στα 65 ευρω και για τα 2 τηλεφωνα, λογω σταθερου και οικογενειακου,και τους απανταω εγω αν δεν τα ειχα ποσα θα πληρωνα ? 45 ευρω μου λεει... αρα καμια προσφορα.... ειχα το προγραμμα XL , ειναι η χειροτερη εταιρεια με διαφορα απο ολες! πηγα στην wind στα ιδια επιπεδα πανω κατω με 30 ευρω! ποτε ξανα κοσμοτε...ΣΚΕΤΗ ΚΟΡΟΙΔΙΑ!

 

Ανεκαθεν ηταν ετσι η κοσμοτε,λογω και της δεσποζουσας θεσης στην αγορα,που αυτο σημαινει οτι ΕΕΤΤ και επιτροπη ανταγωνισμου μπορουν ανα πασα στιγμη να επεμβουν αν φτασει το 50% των συνολικων συνδρομητων να ειναι στην κοσμοτε.

Οσο για την Wind,ευχομαι να εισαι σε αναβαθμισμενη περιοχη με 4G.Αλλιως δυσκολα τα πραγματα.

Γιατι οτι πληρωνεις παιρνεις,και η κοσμοτε εχει ακριβες τιμες,ειδικα στους παλιους πελατες αλλα τουλαχιστον ξερεις οτι δεν θα σε κρεμασει στο ιντερνετ και στο τηλεφωνο ειδικα στην επαρχια.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους, ανανεωσα το συμβόλαιο μου με λιγότερες πάροχες(1500-30:300mb,120 προς τρίτους,1500 τηλ & μυν προς cosmote ) στο παλιο είχα διπλασιασμό στα 120 +500 mb δώσω. Στην καινούργια ανανέωση μου δώσανε μονο 300MB ρωτώ. Το πρόβλημα είναι το εξής: 9/1/18 προς 10/1/18(τοτε έληγε το παλιο) που έγινε η ανανέωση του μηνα και Κάτ' επέκταση του νέου συμβολαίου, οι παροχές που μπήκαν είναι οι παλιές + την καινούργια. Τη να κάνω; να το αναφέρω στη cosmote; να το αφήσω έτσι;
Link to comment
Share on other sites

Guest Bernadi7
Ανεκαθεν ηταν ετσι η κοσμοτε,λογω και της δεσποζουσας θεσης στην αγορα,που αυτο σημαινει οτι ΕΕΤΤ και επιτροπη ανταγωνισμου μπορουν ανα πασα στιγμη να επεμβουν αν φτασει το 50% των συνολικων συνδρομητων να ειναι στην κοσμοτε.

Οσο για την Wind,ευχομαι να εισαι σε αναβαθμισμενη περιοχη με 4G.Αλλιως δυσκολα τα πραγματα.

Γιατι οτι πληρωνεις παιρνεις,και η κοσμοτε εχει ακριβες τιμες,ειδικα στους παλιους πελατες αλλα τουλαχιστον ξερεις οτι δεν θα σε κρεμασει στο ιντερνετ και στο τηλεφωνο ειδικα στην επαρχια.

 

Στην Πειραϊκή, περιοχή του Πειραιά δεν υπάρχει 4G, υπάρχει Η+ με το ζόρι. Όσο για σήμα καμπάνα που διαφήμιζαν κάποτε, στην ίδια περιοχή πρέπει να βγείς στο μπαλκόνι. Μετά από παράπονα που έκανα σ' επικοινωνία, η απάντηση που έλαβα ήταν πως φταίει η μορφολογία του εδάφους μέσα στον Πειραιά... Καλή η cosmote ε? :lol: Το "ότι πληρώνεις, παίρνεις" μερικές φορές δεν ισχύει. Τέλος, αναφορικά, σε σύγκριση με τη Βουλγαρία εφ όσον οι μισθοί μας είναι ίδιοι περίπου, είδα προσφορά 50άρα γραμμή και καλωδιακή στα 12,5 και σε κινητά 8gb με ΠΟΛΛΑ λεπτά ομιλίας για ψύχουλα κι εμείς εδώ πληρώνουμε χρυσάφι σταθερά και κινητά.

Link to comment
Share on other sites

Γίναν οι μισθοί μας ίδιοι περίπου με την Βουλγαρία ; Πότε έγινε αυτό ; Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Γίναν οι μισθοί μας ίδιοι περίπου με την Βουλγαρία ; Πότε έγινε αυτό ;

 

Αρκετες φορες ειναι και μικροτεροι οι μισθοι μας με εκει πανω (για Σοφια μιλαω παντα) :lol:

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Guest Bernadi7
Αρκετες φορες ειναι και μικροτεροι οι μισθοι μας με εκει πανω (για Σοφια μιλαω παντα) :lol:

Κύριους Ζάχους ( ελπίζοντας πως το nickname είναι απ' τη σειρά του ΑΝΤ1 ) :) , από απλή περιέργεια, τί ταχύτητες πιάνεις σε mobile internet κι αν έχεις σταθερό με internet πόσο πιάνεις? Επειδή είδα στην υπογραφή ότι είσαι στην MtelBG .

Link to comment
Share on other sites

Κύριους Ζάχους ( ελπίζοντας πως το nickname είναι απ' τη σειρά του ΑΝΤ1 ) :) , από απλή περιέργεια, τί ταχύτητες πιάνεις σε mobile internet κι αν έχεις σταθερό με internet πόσο πιάνεις? Επειδή είδα στην υπογραφή ότι είσαι στην MtelBG .

1Gpbs σταθερο ιντερνετ (download και upload) και απο mobile 40-60mbps, αλλα εχω δει και μεχρι 100mbps μερικες φορες

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Έφτασε η στιγμή που δικαιούμαι ποσό αναβάθμισης και με δεδομένο πως το πάγιο μου με καλύπτει τόσο σε παροχές όσο και σε τιμή κοιτάω τα ποσά που μου δίνει η εταιρεία για 2ετή ανανέωση ....

Έχουμε και λέμε λοιπόν .

επιδοτούμενες συσκευές 200

υπερεπιδοτούμενες 290

για οποιοδήποτε i phone 320

 

Θεωρητικά τα ποσά είναι καλά ,ΜΟΝΟ θεωρητικά όμως μιας και για συσκευές που είναι ακριβές η εταιρεία δεν δίνει τα 290 αλλά τα 200 ( πχ sony xperia xz1 ,samsung galaxy s8) ενώ στον κατάλογο των υπερεπιδοτούμενων συσκευών έχει κινητά των 150-200 ευρώ ΑΡΑ α επιλέξω κάποιο από αυτά θα υπάρξει ένα υπόλοιπο το οποίο δεν μπορώ να αξιοποιήσω με κανέναν τρόπο.

Σε επίσκεψη μου χθες σε κατάστημα κοσμοτε μου είπαν να μιλήσω με το 13888 και να ζητήσω καλύτερο ποσό για τα μοντέλα που με ενδιαφέρουν με δεδομένο μάλιστα πως είναι ακριβά κάτι που ούτε καν δέχτηκαν σε σημερινό μου τηλεφώνημα ....

Πέραν του προφανούς ,δηλαδή τι προτείνετε εσείς σε περίπτωση που έχετε γνώμη απο αντίστοιχη εμπειρία ,πραγματικά αναρωτιέμαι ποιος ο λόγος να δίνεις πιο καλά ποσά επιδότησης για τις φθηνές και όχι για τις ακριβές συσκευές μιας και ξαναλέω πως ΚΑΜΙΑ ναυαρχίδα δεν είναι στη λίστα των υπερεπιδοτούμενων συσκευών....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...