Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να πάει σε κατάστημα και να ζητήσει το κατάστημα να επικοινωνήσει με το τμήμα προσφορών.

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ανανέωσε στη VF, δεν θα τους παρακαλεσει. Οι άνθρωποι είναι σε συνεννόηση, βγάζει μάτι.

Link to comment
Share on other sites

πάρτε το χαμπάρι.

θέλουν με κάθε τρόπο να παγώσουν τις μετακινήσεις και μέσω αυτών τον οποιοδήποτε ανταγωνισμό.

η φορητότητα επιβλήθηκε απο την ΕΕ ακριβώς για αυτό το σκοπό, για να μην μπορούν να σε εκβιάσουν κρατώντας τον αριθμό σου σε ομηρεία.

όμως στην πράξη τους επιτρέπεται να το πράξουν.

 

Ας το πραξουν,ευκαιρια να πληρωσουν.Να αρχισουν οι καταγγελειες βροχη και θα στρωσουν.

Αν δεν θελουν φορητοτητες να βγαλουν μεσα στο 2018 συμβολαια οπως στο εξωτερικο.Αλλα δεν τολμανε να κανουν κατι τετοιο.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Guest Bernadi7

Καλησπέρα στην παρέα. Θα ήθελα να ρωτήσω με τη σειρά μου: έχω φοιτητικό καρτοσυμβόλαιο με επιδότηση συσκευής γύρω στα 170€ τ' οποίο λήγει 15 Μαρτίου 2018. Είδα τις αυξήσεις ΠΑΛΙ και " δε βγαίνω ". Τί γίνεται με μένα που έχω πάρει επιδότηση, σα να λέμε χοντρικά πρέπει να καταβάλω 170/24= 7,08 χ 3 μήνες περίπου που θέλουμε για Μάρτιο = 21,25€? Υπολογίζεται κάπως αλλιώς? Και, μπορώ ταυτόχρονα να προβώ σε καταγγελία σύμβασης/υπαναχώρηση και να κάνω φορητότητα σ' άλλο πάροχο?

 

Επίσης, η κοπέλα μου έχει οικογενειακό πακέτο 1 σύνδεση κι 1 καρτοσυμβόλαιο και τα 2 μ' επιδότηση συσκευής 24μηνα, συνολικά 280€ και θέλει κι εκείνη να "σπάσει" συμβόλαιο γιατί από 45€ κοντεύει 65€. Μπορεί κι εκείνη να κάνει το ίδιο?? Γιατί έχουμε σιχτιριάσει (αν μου επιτρέπεται η έκφραση) με τη συγκεκριμένη εταιρεία και τις αυξήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Θα ήθελα να ρωτήσω με τη σειρά μου: έχω φοιτητικό καρτοσυμβόλαιο με επιδότηση συσκευής γύρω στα 170€ τ' οποίο λήγει 15 Μαρτίου 2018. Είδα τις αυξήσεις ΠΑΛΙ και " δε βγαίνω ". Τί γίνεται με μένα που έχω πάρει επιδότηση, σα να λέμε χοντρικά πρέπει να καταβάλω 170/24= 7,08 χ 3 μήνες περίπου που θέλουμε για Μάρτιο = 21,25€? Υπολογίζεται κάπως αλλιώς? Και, μπορώ ταυτόχρονα να προβώ σε καταγγελία σύμβασης/υπαναχώρηση και να κάνω φορητότητα σ' άλλο πάροχο?

 

Επίσης, η κοπέλα μου έχει οικογενειακό πακέτο 1 σύνδεση κι 1 καρτοσυμβόλαιο και τα 2 μ' επιδότηση συσκευής 24μηνα, συνολικά 280€ και θέλει κι εκείνη να "σπάσει" συμβόλαιο γιατί από 45€ κοντεύει 65€. Μπορεί κι εκείνη να κάνει το ίδιο?? Γιατί έχουμε σιχτιριάσει (αν μου επιτρέπεται η έκφραση) με τη συγκεκριμένη εταιρεία και τις αυξήσεις.

Καλημέρα. Την επιδότηση συσκευής την πληρώνεις για να φύγεις. Την επιδότηση παγίου όχι.

Δεν ξέρω αν μετά από κάποιο χρονικό διάστημα πληρώνεις διαφορετικό πόσο αλλά εγώ πριν λίγες μέρες έκοψα 24μηνο συμβόλαιο μετά από σχεδόν 6 μήνες και πλήρωσα κανονικά όλο το ποσό της επιδότησης συν 15€ για την μετατροπή σε κοσμοκάρτα τα οποία τελικά ίσως να μπορούσα να αποφύγω.

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να έχει κάποιο πινακάκι στο συμβόλαιο στην πρώτη σελίδα που αναφέρει το ποσοστό απόσβεσης της επιδότησης ανάλογα με τους μήνες παραμονής. Νομίζω πως αργεί να μειωθεί. Πχ για 24 μήνες συμβόλαιο μέχρι τους 18 την πληρώνεις ολόκληρη και τους τελευταίους 6 πέφτει σταδιακά.

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

Guest Bernadi7

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά.

Οπότε ξεχνάμε το αζημίως :cry: Βρήκα το σχετικό πινακάκι, γιατί δεν πήραμε full αντίγραφο συμβολαίου και στους 21 μήνες που βρισκόμαστε τώρα είναι το 49% :cry:

Link to comment
Share on other sites

παιδες μια ερωτηση:

 

εστω οτι ληγει η δεσμευση μου σε μια κοντινη ημερομηνια, και δεν θελω να συνεχισω το συμβολαιο λογω των αυξησεων...μου το γυρνανε σε κοσμοκαρτα η whats up χωρις εξτρα χρεωση?

 

(εννοειται παιρνοντας αυτον τον 4ψηφιο πρωτα)

Link to comment
Share on other sites

παιδες μια ερωτηση:

 

εστω οτι ληγει η δεσμευση μου σε μια κοντινη ημερομηνια, και δεν θελω να συνεχισω το συμβολαιο λογω των αυξησεων...μου το γυρνανε σε κοσμοκαρτα η whats up χωρις εξτρα χρεωση?

 

(εννοειται παιρνοντας αυτον τον 4ψηφιο πρωτα)

 

Αν προκειται για αυξησεις, κ καταγγελεις την συμβαση εξαιτιας αυτων, ναι με επιφυλαξη (στο τηλ. μου ειπαν πως δεν υπαρχει πεναλτυ λογω των αυξησεων, αλλα μεχρι να εκδοθει εκκαθαριστικος δεν παιρνω ορκο).

Αν απλα ληγει το συμβολαιο σου κ μεταβαινεις σε καρτα, ενδεχεται να τα πληρωνεις παντως.

 

Ακομα κ αν τα πληρωνεις βεβαια, αποσβεση κανεις στον πρωτο μηνα, εγω προσωπικα δεν ειχα ιδεα τι συνεβαινε στα καρτοκινητα μεχρι προτινως.

Παροχες που ειχα με 25ε (μετα απο φορητοτητα, εκπτωσεις οικογενειακου/σταθερου κοκ) στο συμβολαιο, με whatups κοστιζουν κατω απο τα μισα, ισως κ κατω απο 10ευρω. Δεν εχω πληρωσει cent για data, κ εχω ηδη κοντα 2gb διαθεσιμα, ενω στο συμβολαιο ειχα 1.6gb.

 

Ειλικρινα δεν μπορω να καταλαβω τι επιδιωκουν παντως (κ σιγουρα δεν τα κανουν τυχαια), αλλα διωχνουν κοσμο απο συμβολαια που πληρωνε συστηματικα, 3 φορες πανω ανα συνδεση.

Link to comment
Share on other sites

Αν προκειται για αυξησεις, κ καταγγελεις την συμβαση εξαιτιας αυτων, ναι με επιφυλαξη (στο τηλ. μου ειπαν πως δεν υπαρχει πεναλτυ λογω των αυξησεων, αλλα μεχρι να εκδοθει εκκαθαριστικος δεν παιρνω ορκο).

Αν απλα ληγει το συμβολαιο σου κ μεταβαινεις σε καρτα, ενδεχεται να τα πληρωνεις παντως.

 

Ακομα κ αν τα πληρωνεις βεβαια, αποσβεση κανεις στον πρωτο μηνα, εγω προσωπικα δεν ειχα ιδεα τι συνεβαινε στα καρτοκινητα μεχρι προτινως.

Παροχες που ειχα με 25ε (μετα απο φορητοτητα, εκπτωσεις οικογενειακου/σταθερου κοκ) στο συμβολαιο, με whatups κοστιζουν κατω απο τα μισα, ισως κ κατω απο 10ευρω. Δεν εχω πληρωσει cent για data, κ εχω ηδη κοντα 2gb διαθεσιμα, ενω στο συμβολαιο ειχα 1.6gb.

 

Ειλικρινα δεν μπορω να καταλαβω τι επιδιωκουν παντως (κ σιγουρα δεν τα κανουν τυχαια), αλλα διωχνουν κοσμο απο συμβολαια που πληρωνε συστηματικα, 3 φορες πανω ανα συνδεση.

 

Πολύ σωστές παρατηρήσεις. Προσωπικά έχω και What's Up και CU. Πριν λίγο έριξα μια ματιά στα Καρτοπρογράμματα της Vodafone και έμεινα...

 

Χίλιες φορές CU καρτοκινητή. Με 25€ το Καρτοπρόγραμμα, σου δίνει ψίχουλα. Αν αυτά τα δώσεις σε καρτοκινητή CU, πραγματικά θα είσαι πασάς.

 

Με 10€ σε CU, έχεις περισσότερα από όσα ένας με Καρτοπρόγραμμα στα 25+€.

 

Τα ίδια φυσικά ισχύουν και για τα συμβόλαια της Cosmote, σε σχέση με την καρτοκινητή What's Up.

 

Δεν ξέρω τι επιδιώκουν... ίσως απευθύνονται σε μεγάλους ηλικιακά; Αν και πολλοί μεγάλοι ηλικιακά, παίζουν μια χαρά μπάλα στο καρτοκινητό. Ίσως πάλι ποντάρουν σε άτομα που έχουν άγνοια για ποικίλους λόγους.

Edited by Ilovemetal
Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Εχω συμβολαιο cosmote που ληγει σε λιγες ημερες.

 

ενα μικρο πακετο 60 λεπτα προς ολους, 1500 προς cosmote,30 sms και 350mb το μηνα και μου το ανανεωνουν με 14 ευρω τελικη τιμη το μηνα για δυο χρονια φυσικα.

 

Θελω να μεινω cosmote αλλα σκεφτομαι να παω σε καρτα μιας και τα sms και ο χρονος ομιλιας μου υπεραρκουν (ισως γιατι εχω και τα 1500 προς cosmote ) αλλα χρειαζομαι περισσοτερα mb.

 

Με συμφερει νομιζετε να παω σε whatsup ή cosmοκαρτα ή frog αλλά με φορητοτητα νουμερου οχι με καινουργιο ?

 

Εκτος αν μεινω και χρησιμοποιω mb απο αλλη sim μιας και περιμενω δικαρτο τηλεφωνο συντομα.

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ την βοήθειά σας, η αδελφή μου έχει συμβόλαιο κινητής cosmote το οποίο αυτή τη στιγμή δεν έχει δέσμευση (είναι αορίστου), πήρε σήμερα στο 13888 να κάνει οριστική διακοπή του αριθμού - συνδεσής και της ζητούν 15€ τέλος αποσύνδεσης!!! Υπάρχει ακόμη αυτή η καταχρηστική αηδεία; Μας τα παίρνουν όταν σπάμε το συμβόλαιο πριν τη λήξη του, μας τα παίρνουν και μετά την λήξη;;;
Το μεγαλύτερο λάθος ενός ανθρώπου είναι όταν δεν καταλαβαίνει τα λάθη που κάνει, ώστε να τα διορθώσει!
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ την βοήθειά σας, η αδελφή μου έχει συμβόλαιο κινητής cosmote το οποίο αυτή τη στιγμή δεν έχει δέσμευση (είναι αορίστου), πήρε σήμερα στο 13888 να κάνει οριστική διακοπή του αριθμού - συνδεσής και της ζητούν 15€ τέλος αποσύνδεσης!!! Υπάρχει ακόμη αυτή η καταχρηστική αηδεία; Μας τα παίρνουν όταν σπάμε το συμβόλαιο πριν τη λήξη του, μας τα παίρνουν και μετά την λήξη;;;

 

ναι........

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Έπαθα πλάκα με την κοσμοτε εχω παγιο και ενημερώθηκα από το φορούμ εδω οτι μου αυξάνουν το πάγιο, περνω τηλέφωνο και μου λενε οτι όντως αυξάνεται και θα μου δώσουν 400 Mb δώρο, τους λεω δεν τα θελω (τα ιδια έκαναν και πέρσι και στο τέλος μου τα εκαναν δώρο) μου λεει υποχρεωτικά πρέπει να τα πάρετε οπότε αμα δεν τα θέλετε κάνετε διακοπή συμβόλαιου και λεω συγνώμη για 2.44ευρω χάνετε πελάτη 6 χρονον με παγιο 53ε κάθε μηνα και τι απαντάει;;;;

Αυτη είναι η πολιτική της εταιρείας!! Αγαπώ κοσμοτε... Την λεω φεύγω ατελως;ναι αφού δεν έχετε παρει επιδότηση συσκευής ναι ατελως. Γιατί διώχνουν κόσμο απο την εταιρεία;;; σοβαρά;

Link to comment
Share on other sites

Έπαθα πλάκα με την κοσμοτε εχω παγιο και ενημερώθηκα από το φορούμ εδω οτι μου αυξάνουν το πάγιο, περνω τηλέφωνο και μου λενε οτι όντως αυξάνεται και θα μου δώσουν 400 Mb δώρο, τους λεω δεν τα θελω (τα ιδια έκαναν και πέρσι και στο τέλος μου τα εκαναν δώρο) μου λεει υποχρεωτικά πρέπει να τα πάρετε οπότε αμα δεν τα θέλετε κάνετε διακοπή συμβόλαιου και λεω συγνώμη για 2.44ευρω χάνετε πελάτη 6 χρονον με παγιο 53ε κάθε μηνα και τι απαντάει;;;;

Αυτη είναι η πολιτική της εταιρείας!! Αγαπώ κοσμοτε... Την λεω φεύγω ατελως;ναι αφού δεν έχετε παρει επιδότηση συσκευής ναι ατελως. Γιατί διώχνουν κόσμο απο την εταιρεία;;; σοβαρά;

Παίδες καλησπέρα, έχω και γω συμβόλαιο τουλάχιστον 4 χρόνια και το μόνο που με κρατάει είναι το σήμα της και το γρήγορο mobile internet που έχει άλλα διάβασα κάπου ότι μπορείς να διακόψεις το συμβόλαιο βάση των αυξήσεων ?αν είναι να τους πάρω σήμερα κιόλας και να το γυρίσω σε κάρτα το χει κάνει κανείς ?

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα, έχω και γω συμβόλαιο τουλάχιστον 4 χρόνια και το μόνο που με κρατάει είναι το σήμα της και το γρήγορο mobile internet που έχει άλλα διάβασα κάπου ότι μπορείς να διακόψεις το συμβόλαιο βάση των αυξήσεων ?αν είναι να τους πάρω σήμερα κιόλας και να το γυρίσω σε κάρτα το χει κάνει κανείς ?

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

 

Χαλαρά το κάνεις θα το κάνω μέχρι τέλους εβδομάδας, πάντως αυτές οι αυξήσεις κατα εμένα πρέπει να είναι παράνομες γιατί μεν σου λένε ατελώς φυγε αλλα εγω οταν υπογραφα το συμβόλαιό εκανα ενα πλανο για να εχω επικοινωνία για 2 χρονια με ενα χ πόσο αυτοί γιατί το αθετουνε;

Link to comment
Share on other sites

Έπαθα πλάκα με την κοσμοτε εχω παγιο και ενημερώθηκα από το φορούμ εδω οτι μου αυξάνουν το πάγιο, περνω τηλέφωνο και μου λενε οτι όντως αυξάνεται και θα μου δώσουν 400 Mb δώρο, τους λεω δεν τα θελω (τα ιδια έκαναν και πέρσι και στο τέλος μου τα εκαναν δώρο) μου λεει υποχρεωτικά πρέπει να τα πάρετε οπότε αμα δεν τα θέλετε κάνετε διακοπή συμβόλαιου και λεω συγνώμη για 2.44ευρω χάνετε πελάτη 6 χρονον με παγιο 53ε κάθε μηνα και τι απαντάει;;;;

Αυτη είναι η πολιτική της εταιρείας!! Αγαπώ κοσμοτε... Την λεω φεύγω ατελως;ναι αφού δεν έχετε παρει επιδότηση συσκευής ναι ατελως. Γιατί διώχνουν κόσμο απο την εταιρεία;;; σοβαρά;

 

Παράνοια όντως. Ίσως η υπάλληλος να μην είχε τη διάθεση να κάνετε παζάρια και νέα ανανέωση. Αυτό σε κάθε περίπτωση ήτανε αντιεπαγγελματικό. Εκτός και αν έχουν τόσους πολλούς συνδρομητές και έχουν τέτοιες εντολές από υψηλά ιστάμενους.

 

Τουτέστιν: Κανένα παζάρι για συγκεκριμένες περιπτώσεις.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα, έχω και γω συμβόλαιο τουλάχιστον 4 χρόνια και το μόνο που με κρατάει είναι το σήμα της και το γρήγορο mobile internet που έχει άλλα διάβασα κάπου ότι μπορείς να διακόψεις το συμβόλαιο βάση των αυξήσεων ?αν είναι να τους πάρω σήμερα κιόλας και να το γυρίσω σε κάρτα το χει κάνει κανείς ?

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

 

Μα αυτό μας βαστάει όλους ...κι όχι η αγάπη προς την εταιρεία....σε τέτοιες εποχές όλοι κοιτάζουμε πως να ξοδέψουμε με τον πιο αποδοτικό τρόπο τα χρήματά μας !

Έτσι είναι, εάν έτσι νομίζετε !
Link to comment
Share on other sites

Ναι και ένας φίλος παρόμοια έγραψε ποιο επανω... Θα δούμε που το πάνε, πάντως έχουν δώσει πολλα προνοιακά νουμερα what's up και μαλλον προς το παρόν εκει στέλνουν κοσμο.
Link to comment
Share on other sites

Ναι και ένας φίλος παρόμοια έγραψε ποιο επανω... Θα δούμε που το πάνε, πάντως έχουν δώσει πολλα προνοιακά νουμερα what's up και μαλλον προς το παρόν εκει στέλνουν κοσμο.

 

Από ότι δείχνει μάλλον η παραγωγή νέων συνδέσεων να είναι ο τελικός τους προορισμός, και με τα προνομιακά πακέτα ανεβάζουν κατακόρυφα τον αριθμό των νέων συνδρομητών....και με την κίνηση αυτή αποδεκατίζουν την wind που τα μοίραζε αφειδώς παντού...Αν και η

ίδια αυτοκτόνησε βάζοντας τις 25 ημέρες σε "μηνιαία" βάση .....

Το μέλλον θα δείξει

Έτσι είναι, εάν έτσι νομίζετε !
Link to comment
Share on other sites

Χαλαρά το κάνεις θα το κάνω μέχρι τέλους εβδομάδας, πάντως αυτές οι αυξήσεις κατα εμένα πρέπει να είναι παράνομες γιατί μεν σου λένε ατελώς φυγε αλλα εγω οταν υπογραφα το συμβόλαιό εκανα ενα πλανο για να εχω επικοινωνία για 2 χρονια με ενα χ πόσο αυτοί γιατί το αθετουνε;
Την έχει "ακούσει" η cosmote δεν εξηγείται διαφορετικά όταν πριν 4 χρόνια εφυγα από Vodafone μου χαν τόσα τηλεφωνα για προσφορές τώρα από τι έχω ακούσει από φίλους που θέλουν να πάνε Vodafone δεν ασχολήθηκαν να τους κρατήσουν , πάντως με κάρτα και το κάνεις φοιτητικό και έχεις τα ίδια με τα μισά και λιγότερα λεφτά ,σας παραθέτω και αυτό που διάβασα σε ένα group https://cloud.tapatalk.com/s/5a301ccc2c9ed/141117-timologiakes-allages.pdf

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χαλαρά το κάνεις θα το κάνω μέχρι τέλους εβδομάδας, πάντως αυτές οι αυξήσεις κατα εμένα πρέπει να είναι παράνομες γιατί μεν σου λένε ατελώς φυγε αλλα εγω οταν υπογραφα το συμβόλαιό εκανα ενα πλανο για να εχω επικοινωνία για 2 χρονια με ενα χ πόσο αυτοί γιατί το αθετουνε;

 

Το αθετούν !!

Γι αυτό κι επεμβαίνει η επιτροπή τηλεπικοινωνιών και τους υποχρεώνει σαν πέναλτι να επιτρέπουν την αζημίως υπαναχώρηση των συνδρομητών..

Έτσι είναι, εάν έτσι νομίζετε !
Link to comment
Share on other sites

Το αθετούν !!

Γι αυτό κι επεμβαίνει η επιτροπή τηλεπικοινωνιών και τους υποχρεώνει σαν πέναλτι να επιτρέπουν την αζημίως υπαναχώρηση των συνδρομητών..

Άρα άμα αρχίσουν ότι έχετε δέσμευση πχ 8 μήνες και πρέπει να πληρώσετε το τάδε πόσο αλλιώς δεν μπορείτε να το μετατρέψετε σε κάρτα ,πώς το χειριζόμαστε ?ότι υπάρχει συμβόλαιο και δεν το ανεχόμαστε η υπάρχει νομοθεσία που μπορούμε να στηριχτούμε ,γιατί σήμερα θα τους πάρω τηλέφωνο δεν πάει άλλο

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άρα άμα αρχίσουν ότι έχετε δέσμευση πχ 8 μήνες και πρέπει να πληρώσετε το τάδε πόσο αλλιώς δεν μπορείτε να το μετατρέψετε σε κάρτα ,πώς το χειριζόμαστε ?ότι υπάρχει συμβόλαιο και δεν το ανεχόμαστε η υπάρχει νομοθεσία που μπορούμε να στηριχτούμε ,γιατί σήμερα θα τους πάρω τηλέφωνο δεν πάει άλλο

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

 

Προϋπόθεση ατελούς αποχώρησης είναι να μην έχεις επιδοτηθεί ...τα γράφουν ξεκάθαρα στην ανακοίνωση

Έτσι είναι, εάν έτσι νομίζετε !
Link to comment
Share on other sites

Guest Bernadi7

Το "κακό" ξεκίνησε περίπου το 2010 με τα what's up που όλοι (φαντάζομαι ή σχεδόν όλοι), ξεκινήσαμε με καρτοκινητό για τα 1.500'/1.200' πάνε κι 7 χρόνια δε θυμάμαι καλά. Ήσουν σε φάση "έχουν όλοι οι φίλοι μου cosmote, θα πάρω κι εγώ μια ρημάδα κάρτα", για να περάσουμε μετά από λίγο στα 600' που δε συνέφερε να βάζεις 10€ κάθε τρεις και λίγο. Τώρα πλέον στην ανανέωση σου κόβει ένα μερός χρημάτων, σ' αναγκάζουν κάθε 3 μήνες max να βάλεις κάρτα των 10€ (αυτό άκουσα σήμερα στο Γερμανό, ότι δε βάζουν λιγότερο).

 

Όλοι εμείς λοιπόν, είτε το γυρίσαμε σε συμβόλαιο είτε σε καρτοσυμβόλαιο, γιατί δυστυχώς η Cosmote την κίνησή της να μαζέψει κόσμο, την είχε κάνει. Τώρα σε διώχνουν με τον τρόπο τους από συνδρομητή γιατί μάλλον δεν τους ενδιαφέρει να έχουν ένα σταθερό ποσό κάθε μήνα, αλλά πιθηκοδουλειές :mad: Δυστυχώς επειδή έχω επιδότηση συσκευής κι ενώ μου μένουν περίπου 3 μήνες μέχρι το Μάρτιο, δε με συμφέρει να δώσω 49% της επιδότησης, μια η άλλη να τα πάρουν απ' τα πάγια και μην τον είδατε τον Κίτσο το λεβέντη!!

 

Έλεγξα τη wind, διορθώστε με αν κάνω λάθος, έχει κάνει 1 φορά αύξηση σ' ένα χρόνο και το σκέφτομαι να μεταφερθώ εκεί μιας που έχω και το σταθερό μου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Άρα άμα αρχίσουν ότι έχετε δέσμευση πχ 8 μήνες και πρέπει να πληρώσετε το τάδε πόσο αλλιώς δεν μπορείτε να το μετατρέψετε σε κάρτα ,πώς το χειριζόμαστε ?ότι υπάρχει συμβόλαιο και δεν το ανεχόμαστε η υπάρχει νομοθεσία που μπορούμε να στηριχτούμε ,γιατί σήμερα θα τους πάρω τηλέφωνο δεν πάει άλλο

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Τώρα είδα το μήνυμά σου. Αν έχεις κάνει το συμβόλαιό σου μ' επιδότηση συσκευής δεν αποχωρείς αζημίως, συμβουλεύσου το πινακάκι σελίδα 5 https://www.cosmote.gr/mobile/content/el/attached_files/Company/oroi-paroxis-simvolaiou-cosmote.pdf

 

Επίσης, εύχομαι υπομονή. Δεν πρόκειται ν' απαντήσουν την κλήση σου στο τμήμα ακυρώσεων, γιατί μ' αυτούς πρέπει να μιλήσ εις. Προσπάθησα μέσω chat τιποτα, μέσω σελίδας fb τίποτα, στο Γερμανό τίποτα, στην Εξυπηρέτηση τίποτα. Όλοι σε παραπέμπουν στο τμήμα ακυρώσεων.. Την πρώτη φορά με γείωσαν με Κάιρο "μην κλείσετε σας συνδέω" δηλαδή κλείνω εγώ και τις επόμενες φορές ως διά μαγείας όλοι οι εκπρόσωποι είναι απασχολημένοι -> καλέστε αργότερα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...