Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το "κακό" ξεκίνησε περίπου το 2010 με τα what's up που όλοι (φαντάζομαι ή σχεδόν όλοι), ξεκινήσαμε με καρτοκινητό για τα 1.500'/1.200' πάνε κι 7 χρόνια δε θυμάμαι καλά. Ήσουν σε φάση "έχουν όλοι οι φίλοι μου cosmote, θα πάρω κι εγώ μια ρημάδα κάρτα", για να περάσουμε μετά από λίγο στα 600' που δε συνέφερε να βάζεις 10€ κάθε τρεις και λίγο. Τώρα πλέον στην ανανέωση σου κόβει ένα μερός χρημάτων, σ' αναγκάζουν κάθε 3 μήνες max να βάλεις κάρτα των 10€ (αυτό άκουσα σήμερα στο Γερμανό, ότι δε βάζουν λιγότερο).

 

Όλοι εμείς λοιπόν, είτε το γυρίσαμε σε συμβόλαιο είτε σε καρτοσυμβόλαιο, γιατί δυστυχώς η Cosmote την κίνησή της να μαζέψει κόσμο, την είχε κάνει. Τώρα σε διώχνουν με τον τρόπο τους από συνδρομητή γιατί μάλλον δεν τους ενδιαφέρει να έχουν ένα σταθερό ποσό κάθε μήνα, αλλά πιθηκοδουλειές :mad: Δυστυχώς επειδή έχω επιδότηση συσκευής κι ενώ μου μένουν περίπου 3 μήνες μέχρι το Μάρτιο, δε με συμφέρει να δώσω 49% της επιδότησης, μια η άλλη να τα πάρουν απ' τα πάγια και μην τον είδατε τον Κίτσο το λεβέντη!!

 

Έλεγξα τη wind, διορθώστε με αν κάνω λάθος, έχει κάνει 1 φορά αύξηση σ' ένα χρόνο και το σκέφτομαι να μεταφερθώ εκεί μιας που έχω και το σταθερό μου.

 

H αντικειμενική διαπίστωση είναι πως το σήμα της Cosmote και το internet είναι μοναδικά...

Πρέπει να αποδεχόμαστε πως το καλύτερο πληρώνεται κάπως παραπάνω από τα υπόλοιπα...κι έτσι δικαιολογημένα είναι η πρώτη εταιρεία κινητής

Παρόλα αυτά όμως η τακτική του αυξάνειν τις τιμές κάθε λίγο και λιγάκι με το έτσι θέλω....είναι απαράδεκτο

Ας είχαν λίγο τον ανταγωνισμό του εξωτερικού, και θα μας τα έλεγε αλλιώς η Cosmote

Έτσι είναι, εάν έτσι νομίζετε !
Link to comment
Share on other sites

Guest Bernadi7
H αντικειμενική διαπίστωση είναι πως το σήμα της Cosmote και το internet είναι μοναδικά...

Πρέπει να αποδεχόμαστε πως το καλύτερο πληρώνεται κάπως παραπάνω από τα υπόλοιπα...κι έτσι δικαιολογημένα είναι η πρώτη εταιρεία κινητής

Παρόλα αυτά όμως η τακτική του αυξάνειν τις τιμές κάθε λίγο και λιγάκι με το έτσι θέλω....είναι απαράδεκτο

Ας είχαν λίγο τον ανταγωνισμό του εξωτερικού, και θα μας τα έλεγε αλλιώς η Cosmote

Στην Πειραϊκή (επί της παραλίας) πρέπει να βγείς στο μπαλκόνι, για να μιλήσεις και 4G/mobile internet δεν έπιανα. Τους έστειλα mail και μου απάντησαν πως "δεν υφίσταται ιδιαίτερα επαρκής 4G κάλυψη" και "Πάντως, η μορφολογία του εδάφους, το είδος, η πυκνότητα και το ύψος των κτιρίων, η θέση σας μέσα στο χώρο, καθώς και άλλοι αστάθμητοι παράγοντες, ενδέχεται να επηρεάσουν την παρεχόμενη κάλυψη και την προγραμματιζόμενη κάλυψη, καθώς και την ποιότητα της συνομιλίας σας." Copy/Paste απ' τ' απαντητικό τους e-mail.

 

Το θέμα ανταγωνισμού εξωτερικού που σωστά θέτεις, είναι μια μεγάάάάλη κουβέντα.

Link to comment
Share on other sites

Στην Πειραϊκή (επί της παραλίας) πρέπει να βγείς στο μπαλκόνι, για να μιλήσεις και 4G/mobile internet δεν έπιανα. Τους έστειλα mail και μου απάντησαν πως "δεν υφίσταται ιδιαίτερα επαρκής 4G κάλυψη" και "Πάντως, η μορφολογία του εδάφους, το είδος, η πυκνότητα και το ύψος των κτιρίων, η θέση σας μέσα στο χώρο, καθώς και άλλοι αστάθμητοι παράγοντες, ενδέχεται να επηρεάσουν την παρεχόμενη κάλυψη και την προγραμματιζόμενη κάλυψη, καθώς και την ποιότητα της συνομιλίας σας." Copy/Paste απ' τ' απαντητικό τους e-mail.

 

Το θέμα ανταγωνισμού εξωτερικού που σωστά θέτεις, είναι μια μεγάάάάλη κουβέντα.

 

Ε καλά τώρα κι εγώ μέσα στο σπίτι, κάπου ανάμεσα σε δωμάτια δεν έχω και δεν θα έπρεπε να έχω 4g....κι όταν μιλάω με viber και μετακινούμαι όταν αλλάζει το σήμα κεραία..τότε διακόπτεται η συνομιλία και χάνεται εντελώς για λίγο το σήμα....

Έτσι είναι, εάν έτσι νομίζετε !
Link to comment
Share on other sites

Πήρα τηλέφωνο σήμερα γύρω στης 15.00 και ζήτησα εκπρόσωπο και μετα τμήμα ακυρώσεων στο αυτόματο στην αρχή και συνδέθηκα κατευθείαν, επιδοτηση παγίου αμα πάρεις φεύγεις κατευθείαν χωρίς τίποτα να πληρώσεις μόνο σε επιδότηση συσκευής πληρώνεις, απλα αν και ξέρω οτι για να κάνεις τον αριθμό καρτα πληρώνεις 15ε αλλα η κοπέλα στο τμήμα ακύρωσεων επέμενε οτι θα μου γίνει ατελως. Θα δείξει και θα ενημερώσω. Πάντως πραγματικά δεν ήθελα να φυγω αλλα με το ζόρι αύξηση τα ίδια ειχαν κάνει και πέρσι και οταν πηρα τηλέφωνο με εκαναν μείωση στο παγιο, φέτος αλλαξαν ήρθε η ανάπτυξη!
Link to comment
Share on other sites

Πήρα τηλέφωνο σήμερα γύρω στης 15.00 και ζήτησα εκπρόσωπο και μετα τμήμα ακυρώσεων στο αυτόματο στην αρχή και συνδέθηκα κατευθείαν, επιδοτηση παγίου αμα πάρεις φεύγεις κατευθείαν χωρίς τίποτα να πληρώσεις μόνο σε επιδότηση συσκευής πληρώνεις, απλα αν και ξέρω οτι για να κάνεις τον αριθμό καρτα πληρώνεις 15ε αλλα η κοπέλα στο τμήμα ακύρωσεων επέμενε οτι θα μου γίνει ατελως. Θα δείξει και θα ενημερώσω. Πάντως πραγματικά δεν ήθελα να φυγω αλλα με το ζόρι αύξηση τα ίδια ειχαν κάνει και πέρσι και οταν πηρα τηλέφωνο με εκαναν μείωση στο παγιο, φέτος αλλαξαν ήρθε η ανάπτυξη!

 

 

Δεν σου πρότειναν κάποια παροχή ή έκπτωση παγίου ή κάποιο τυράκι?

Έτσι είναι, εάν έτσι νομίζετε !
Link to comment
Share on other sites

Πήρα τηλέφωνο σήμερα γύρω στης 15.00 και ζήτησα εκπρόσωπο και μετα τμήμα ακυρώσεων στο αυτόματο στην αρχή και συνδέθηκα κατευθείαν, επιδοτηση παγίου αμα πάρεις φεύγεις κατευθείαν χωρίς τίποτα να πληρώσεις μόνο σε επιδότηση συσκευής πληρώνεις, απλα αν και ξέρω οτι για να κάνεις τον αριθμό καρτα πληρώνεις 15ε αλλα η κοπέλα στο τμήμα ακύρωσεων επέμενε οτι θα μου γίνει ατελως. Θα δείξει και θα ενημερώσω. Πάντως πραγματικά δεν ήθελα να φυγω αλλα με το ζόρι αύξηση τα ίδια ειχαν κάνει και πέρσι και οταν πηρα τηλέφωνο με εκαναν μείωση στο παγιο, φέτος αλλαξαν ήρθε η ανάπτυξη!

Έκανα πολύ πρόσφατα τη διαδικασία που αναφέρεις σε Γερμανό και δε πλήρωσα ούτε ευρώ για να γίνει καρτοκινητο.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Πήρα τηλέφωνο σήμερα γύρω στης 15.00 και ζήτησα εκπρόσωπο και μετα τμήμα ακυρώσεων στο αυτόματο στην αρχή και συνδέθηκα κατευθείαν, επιδοτηση παγίου αμα πάρεις φεύγεις κατευθείαν χωρίς τίποτα να πληρώσεις μόνο σε επιδότηση συσκευής πληρώνεις, απλα αν και ξέρω οτι για να κάνεις τον αριθμό καρτα πληρώνεις 15ε αλλα η κοπέλα στο τμήμα ακύρωσεων επέμενε οτι θα μου γίνει ατελως. Θα δείξει και θα ενημερώσω. Πάντως πραγματικά δεν ήθελα να φυγω αλλα με το ζόρι αύξηση τα ίδια ειχαν κάνει και πέρσι και οταν πηρα τηλέφωνο με εκαναν μείωση στο παγιο, φέτος αλλαξαν ήρθε η ανάπτυξη!

 

δοκιμασε και τη φορητοτητα παντως.

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε και τη φορητοτητα παντως.

 

Τα ίδια έγιναν και με εμένα πριν 1 μήνα. 3 γραμμές συμβόλαια και ένα Data. Είμαι πλέον Frog μέχρι να αρχίσουν να συζητάνε σοβαρά τα συμβόλαια.

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε και τη φορητοτητα παντως.

 

Εχω προνόμιακο νούμερο και δεν θέλω να μπω σε αυτήν την διαδικασία, το είχα κάνει το καλοκαίρι και με είχαν αφήσει να φύγω.. Και τοτε αναγκαστικά να κατέβω πάγιο για να εχω καλύτερη τιμη..

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν σου πρότειναν κάποια παροχή ή έκπτωση παγίου ή κάποιο τυράκι?

 

Τίποτα, και να φυγω μου το πρότεινε η ίδια η εκπρόσωπος, εγω είπα οτι δεν θελω τα mb και την αύξηση και μου λεει τότε να κάνετε διακοπή.. Ε και την λεω για 2.44ε χάνετε ενα παγιο 53ε;; είναι τραγικό...

 

----- προσθήκη μηνύματος 50 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έκανα πολύ πρόσφατα τη διαδικασία που αναφέρεις σε Γερμανό και δε πλήρωσα ούτε ευρώ για να γίνει καρτοκινητο.

 

Ας το ελπίσω!

Link to comment
Share on other sites

Μια υπενθύμιση...

Σύμφωνα με τον νέο Κανονισμό Γενικών Αδειών, που εξέδωσε η ΕΕΤΤ (ΦΕΚ 4262/06.12.2017 Τεύχος Β’ Σελίδα 56200)

 

Ειδικά για τις περιπτώσεις συμβάσεων ορισμένου χρόνου, ανεξαρτήτως του εάν υπάρχει επιδότηση συσκευής ή έκπτωση παγίου, δεν δύναται εντός του ορισμένου χρόνου της σύμβασης να πραγματοποιηθεί αύξηση του παγίου ή μείωση οποιασδήποτε υπηρεσίας του πακέτου υπηρεσιών (όπως λεπτά χρόνου ομιλίας, αριθμός SMS/MMS και όγκος δεδομένων) το οποίο περιλαμβάνεται στο πάγιο.

Edited by no_maniac
Link to comment
Share on other sites

Μια υπενθύμιση...

Σύμφωνα με τον νέο Κανονισμό Γενικών Αδειών, που εξέδωσε η ΕΕΤΤ (ΦΕΚ 4262/06.12.2017 Τεύχος Β’ Σελίδα 56200)

 

Ειδικά για τις περιπτώσεις συμβάσεων ορισμένου χρόνου, ανεξαρτήτως του εάν υπάρχει επιδότηση συσκευής ή έκπτωση παγίου, δεν δύναται εντός του ορισμένου χρόνου της σύμβασης να πραγματοποιηθεί αύξηση του παγίου ή μείωση οποιασδήποτε υπηρεσίας του πακέτου υπηρεσιών (όπως λεπτά χρόνου ομιλίας, αριθμός SMS/MMS και όγκος δεδομένων) το οποίο περιλαμβάνεται στο πάγιο.

 

Αυτό αλλάζει τα δεδομένα...είναι σωστό και δίκαιο να είναι έτσι...αλλά να το διαβάσουμε και να το έχουμε πλέον.

Μήπως μπορείς να βάλεις το σχετικό link ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτό αλλάζει τα δεδομένα...είναι σωστό και δίκαιο να είναι έτσι...αλλά να το διαβάσουμε και να το έχουμε πλέον.

Μήπως μπορείς να βάλεις το σχετικό link ?

 

http://www.nomotelia.gr/photos/File/4262b-17.pdf

αυτό είναι το link, και φαίνεται πως έτρεξαν τον Νοέμβριο αυτήν την αλλαγή στην τιμολογιακή πολιτική, γιατί γνώριζαν την ψήφιση του νέου νόμου που όπως γράφει κι ο φίλος πριν απαγορεύει την αύξηση τιμών σε σύμβαση ορισμένου χρόνου

Έτσι είναι, εάν έτσι νομίζετε !
Link to comment
Share on other sites

Αυτό αλλάζει τα δεδομένα...είναι σωστό και δίκαιο να είναι έτσι...αλλά να το διαβάσουμε και να το έχουμε πλέον.

Μήπως μπορείς να βάλεις το σχετικό link ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

http://www.nomotelia.gr/photos/File/4262b-17.pdf

αυτό είναι το link, και φαίνεται πως έτρεξαν τον Νοέμβριο αυτήν την αλλαγή στην τιμολογιακή πολιτική, γιατί γνώριζαν την ψήφιση του νέου νόμου που όπως γράφει κι ο φίλος πριν απαγορεύει την αύξηση τιμών σε σύμβαση ορισμένου χρόνου

 

Ναι αλλα οι αυξήσεις θα λάβουν χώρα απο τον Ιανουάριο του 2018... Δεν ξέρω ακριβώς τι παίζει αλλά προσωπικά με κούρασε να μαλώνω για τα αυτονόητα.. Δηλαδή αμα ο πελάτης δεν έχει λεφτά και πει σας κόβω 10ε και κοψτε τα sms επειδή δεν τα χρειάζομαι αλλιώς κοψτε ατελώς το συμβόλαιό αυτό γιατί να είναι παράνομο;; χαχαχα που να μην είχαμε κρίση

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα οι αυξήσεις θα λάβουν χώρα απο τον Ιανουάριο του 2018... Δεν ξέρω ακριβώς τι παίζει αλλά προσωπικά με κούρασε να μαλώνω για τα αυτονόητα.. Δηλαδή αμα ο πελάτης δεν έχει λεφτά και πει σας κόβω 10ε και κοψτε τα sms επειδή δεν τα χρειάζομαι αλλιώς κοψτε ατελώς το συμβόλαιό αυτό γιατί να είναι παράνομο;; χαχαχα που να μην είχαμε κρίση
Δεν του νοιάζει στους 100 πελάτες π. χ που έχουν το πρόγραμμα σου 10 θα διαμαρτυρίθουν είτε θα το κάνουν κάρτα ή θα κάνουν φορητοτητα τα άλλα 90 άτομα ούτε που θα το πάρουν χαμπάρι

 

Εκεί ποντάρουν...

 

 

ΣΥΝ ότι θα υπάρξουν αλλά 50-100 που θα κάνουν νέα... σύνδεση στο αντίστοιχο πρόγραμμα με της νέες συνθήκες... Κατάλαβες τι θέλω να πω

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Οι αυξήσεις ανακοινώθηκαν στις 14 Νοεμβρίου. Η αλλαγή κανονισμού της Ε.Ε.Τ.Τ. έγινε στις 15 Νοεμβρίου άρα δεν ισχύει για αυτά που ήδη είχαν ανακοινωθεί άσχετα με την ημερομηνία εφαρμογής. ( Στην εφημερίδα της κυβερνήσεως δημοσιύτηκε 6 Δεκεμβρίου ). Προφανώς ήξεραν στις εταιρείες ότι επίκειται αλλαγή του κανονισμού.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας. Πέρα από τον βασικό μου αριθμό που είναι σε καρτοπρόγραμμα vodafone, έχω και ένα δεύτερο νούμερο(από πριν το κάνω το πρώτο καρτοπρόγραμμα) και επειδή δεν θέλω να τον καταργήσω και δεν θέλω να δίνω τα δεκάρικα κάθε μήνα, θα ήθελα να ρωτήσω, το cosmote mobile basic αξίζει να το βάλω μόνο για να κρατήσω το νούμερο;
Link to comment
Share on other sites

Οι αυξήσεις ανακοινώθηκαν στις 14 Νοεμβρίου. Η αλλαγή κανονισμού της Ε.Ε.Τ.Τ. έγινε στις 15 Νοεμβρίου άρα δεν ισχύει για αυτά που ήδη είχαν ανακοινωθεί άσχετα με την ημερομηνία εφαρμογής. ( Στην εφημερίδα της κυβερνήσεως δημοσιύτηκε 6 Δεκεμβρίου ). Προφανώς ήξεραν στις εταιρείες ότι επίκειται αλλαγή του κανονισμού.

 

Στην ανακοίνωση που έβγαλε η ΕΕΤΕ 15/10/2017 το λέει ξεκάθαρα

Επισημαίνεται ότι, η απαγόρευση της αύξησης του παγίου στις συμβάσεις ορισμένου χρόνου και η ρύθμιση για την αποστολή ηλεκτρονικών λογαριασμών τίθενται άμεσα σε ισχύ

 

http://www.eett.gr/opencms/opencms/admin/News_new/news_0735.html

 

Το ότι ανακοινώθηκαν μια ημέρα πριν την ανακοίνωση της ΕΕΤΕ δεν λέει τίποτα Η ισχύς τους ειναι μεταγενέστερη του ΦΕΚ και με δεδομένη την άμεση εφαρμογη της απαγόρευσης τις καθιστα αυτόματα άκυρες. Εδω στις προηγούμενες αυξήσεις που δεν υπήρχε η κάλυψη απο την ΕΕΤΕ όσοι διαμαρτυρήθηκαν γλύτωσαν αν όχι όλη σίγουρα ένα πολύ μεγαλο μέρος της αυξησης.

Δεν νομίζω οτι σε όποιον διαμαρτυρηθει και ζητησει να του απαντήσουν εγγραφως οτι οι αυξησεις ειναι σύννομες θα το κάνουν... προφορικά μπορει να το πουν... εγγράφως αμφιβάλλω.

Τώρα γιατι ανακοίνωσαν αυξήσεις ενώ ηξεραν οτι θα υπάρχει πρόβλημα...

Λογική μπακάλικου παλαιάς κοπής ...δηλαδη.... τις ανακοινώνουν (νόμιμα, δεν ειχε βγει η ανακοίνωση της ΕΕΤΕ) και απο εκει και πέρα όποιος διαμαρτυρηθεί γλυτώνει, όποιος δεν διαμαρτυρηθει πληρώνει.... πόσοι θα είναι αυτοί που θα διαματυρηθούν.... όσοι και να είναι απο τους υπόλοιπους θα τσιμπήσουν την αύξηση...

Edited by no_maniac
Link to comment
Share on other sites

Άμεσα σε ισχύ σημαίνει από τις 15.

Αυξήσεις που γίναν στις 14 δεν επηρεάζονται.

Αυτή είναι η άποψη μου, σέβομαι απόλυτα την δική σου.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας. Πέρα από τον βασικό μου αριθμό που είναι σε καρτοπρόγραμμα vodafone, έχω και ένα δεύτερο νούμερο(από πριν το κάνω το πρώτο καρτοπρόγραμμα) και επειδή δεν θέλω να τον καταργήσω και δεν θέλω να δίνω τα δεκάρικα κάθε μήνα, θα ήθελα να ρωτήσω, το cosmote mobile basic αξίζει να το βάλω μόνο για να κρατήσω το νούμερο;

 

Καλημέρα,

 

Δεν νομίζω πως αξίζει.

 

Βάζεις κάρτα κάθε 4μηνο για να μην ενεργοποιηθεί φραγή εισερχομένων, εξερχόμενων, sms και δεδομένων ή μια ανανέωση το χρόνο. Θα σου βγει φθηνότερα.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Άμεσα σε ισχύ σημαίνει από τις 15.

Αυξήσεις που γίναν στις 14 δεν επηρεάζονται.

Αυτή είναι η άποψη μου, σέβομαι απόλυτα την δική σου.

 

Δεν έγιναν στις 14, ανακοινώθηκαν στις 14/10 με ημερομηνία εφαρμογής 18/1/2018.

Και εμένα αποψη μου είναι, δεν ειμαι νομικός, προσωπική άποψη εκφράζω συμφωνα με την λογική μου και την υπάρχουσα προιστορία.

Για αυτο ειναι το forum να ακούγονται όλες οι απόψεις

Edited by no_maniac
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Δεν νομίζω πως αξίζει.

 

Βάζεις κάρτα κάθε 4μηνο για να μην ενεργοποιηθεί φραγή εισερχομένων, εξερχόμενων, sms και δεδομένων ή μια ανανέωση το χρόνο. Θα σου βγει φθηνότερα.

 

Απλώς το μόνο που θέλω είναι να κρατήσω τον αριθμό και να βάζω το δεκάρικο κάθε τρίμηνο καλύτερα για να μην διαγραφεί το υπόλοιπο, δεν είναι και πολύ εύκολο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έγιναν στις 14, ανακοινώθηκαν στις 14/10 με ημερομηνία εφαρμογής 18/1/2018.

Και εμένα αποψη μου είναι, δεν ειμαι νομικός, προσωπική άποψη εκφράζω συμφωνα με την λογική μου και την υπάρχουσα προιστορία.

Για αυτο ειναι το forum να ακούγονται όλες οι απόψεις

 

Σε αυτό ίσως έχει δίκιο ο φίλος no_maniac...η νέα περίοδος νέων τιμών ξεκινά στις 18/1/18..επομένως λογικό να διέπεται κάτω από την ισχύ του νέου νόμου...

Διαφορετικά η cosmote θα μπορούσε φερ' ειπείν να πει πως αλλάζει από τώρα τις τιμές από 1/1/2020 με την εφαρμογή του νόμου του 2017..

Θέλει νομική εξήγηση αυτό και χρειαζόμαστε γνώμη νομικών φίλων εδώ που σίγουρα θα υπάρχουν

Έτσι είναι, εάν έτσι νομίζετε !
Link to comment
Share on other sites

Guest Bernadi7

Ευτυχώς που είστε κι εσείς κι ενημερώνομαι λίγο. Δε γνώριζα για την ανακοίνωση της Ε.Ε.Τ.Τ :O

Έστειλα ένα mail για περισσότερες πληροφορίες στο e-mail που αναγράφεται στο τέλος της ανακοίνωσης κι ελπίζω να μου απαντήσουν! Αν λάβω απάντηση και δεν υπάρξει κάποια ενημέρωση από εσάς, θα το postάρω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Μου ήρθε ο πρώτο λογαριασμός και περιλαμβάνει 4 μήνες, Οκτώβριο - Νοέμβριο και Δεκέμβριο - Ιανουάριο. Εγώ ουσιαστικά προπληρωνω τον Δεκέμβρη με τον Ιανουάριο. Το Φεβρουάριο τι θα μου έρθει; Ο λογαριασμός για το Φεβρουάριο - Μάρτιο και θα πληρώνω πριν την έναρξη της διμηνιας τους επόμενους δύο μήνες;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Μου ήρθε ο πρώτο λογαριασμός και περιλαμβάνει 4 μήνες, Οκτώβριο - Νοέμβριο και Δεκέμβριο - Ιανουάριο. Εγώ ουσιαστικά προπληρωνω τον Δεκέμβρη με τον Ιανουάριο. Το Φεβρουάριο τι θα μου έρθει; Ο λογαριασμός για το Φεβρουάριο - Μάρτιο και θα πληρώνω πριν την έναρξη της διμηνιας τους επόμενους δύο μήνες;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Καλώς ήλθες...

θα δεις κι άλλα παράξενα σιγά-σιγά..

Μόλις έκανες μακροβούτι στα παράλογα....:lol:

Έτσι είναι, εάν έτσι νομίζετε !
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Μου ήρθε ο πρώτο λογαριασμός και περιλαμβάνει 4 μήνες, Οκτώβριο - Νοέμβριο και Δεκέμβριο - Ιανουάριο. Εγώ ουσιαστικά προπληρωνω τον Δεκέμβρη με τον Ιανουάριο. Το Φεβρουάριο τι θα μου έρθει; Ο λογαριασμός για το Φεβρουάριο - Μάρτιο και θα πληρώνω πριν την έναρξη της διμηνιας τους επόμενους δύο μήνες;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Τον Φεβρουάριο θα σου έρθει ο εκκαθαριστικός λογαριασμός για Δεκέμβριο -Ιανουάριο Διότι έχεις πληρώσει τα πάγια αλλά μπορεί να έχεις παραπάνω κλήσεις , και το πάγιο Φεβρουαριου Μαρτίου.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...