Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξανασκεψου το για επιδοτηση, παρε καλυτερα εκπτωση στα παγια

 

 

Το ζητούμενο φίλε είναι τι μπορώ να κάνω με την επιδότηση μιας και αν είναι να πάρω ένα από τα κινητά που με ενδιαφέρουν στα μισά περίπου χρήματα μου κάθεται πολύ πιο καλά ...

Σκέψου πως αν " κερδίσω 10-15 ευρώ τον κάθε μήνα στο πάγιο θα έχω κερδίσει σε δυο χρόνια 240- 360 ευρώ ενώ την ίδια ώρα μιλάμε για αγορά με έκπτωση στα 290 άρα και αγορά νέας συσκευής σε πολύ καλύτερη τιμή από ότι παίζει στο σκρουτζ...

Link to comment
Share on other sites

Έφτασε η στιγμή που δικαιούμαι ποσό αναβάθμισης και με δεδομένο πως το πάγιο μου με καλύπτει τόσο σε παροχές όσο και σε τιμή κοιτάω τα ποσά που μου δίνει η εταιρεία για 2ετή ανανέωση ....

Έχουμε και λέμε λοιπόν .

επιδοτούμενες συσκευές 200

υπερεπιδοτούμενες 290

για οποιοδήποτε i phone 320

 

Θεωρητικά τα ποσά είναι καλά ,ΜΟΝΟ θεωρητικά όμως μιας και για συσκευές που είναι ακριβές η εταιρεία δεν δίνει τα 290 αλλά τα 200 ( πχ sony xperia xz1 ,samsung galaxy s8) ενώ στον κατάλογο των υπερεπιδοτούμενων συσκευών έχει κινητά των 150-200 ευρώ ΑΡΑ α επιλέξω κάποιο από αυτά θα υπάρξει ένα υπόλοιπο το οποίο δεν μπορώ να αξιοποιήσω με κανέναν τρόπο.

Σε επίσκεψη μου χθες σε κατάστημα κοσμοτε μου είπαν να μιλήσω με το 13888 και να ζητήσω καλύτερο ποσό για τα μοντέλα που με ενδιαφέρουν με δεδομένο μάλιστα πως είναι ακριβά κάτι που ούτε καν δέχτηκαν σε σημερινό μου τηλεφώνημα ....

Πέραν του προφανούς ,δηλαδή τι προτείνετε εσείς σε περίπτωση που έχετε γνώμη απο αντίστοιχη εμπειρία ,πραγματικά αναρωτιέμαι ποιος ο λόγος να δίνεις πιο καλά ποσά επιδότησης για τις φθηνές και όχι για τις ακριβές συσκευές μιας και ξαναλέω πως ΚΑΜΙΑ ναυαρχίδα δεν είναι στη λίστα των υπερεπιδοτούμενων συσκευών....

 

Μιλα μαζι τους μηπως ανεβασουν την επιδοτηση.Θα σου προτεινα iPhone

παντως,οτι καλυτερο σαν επιλογη κατ εμε.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Guest Bernadi7

Πέραν του προφανούς ,δηλαδή τι προτείνετε εσείς σε περίπτωση που έχετε γνώμη απο αντίστοιχη εμπειρία ,πραγματικά αναρωτιέμαι ποιος ο λόγος να δίνεις πιο καλά ποσά επιδότησης για τις φθηνές και όχι για τις ακριβές συσκευές μιας και ξαναλέω πως ΚΑΜΙΑ ναυαρχίδα δεν είναι στη λίστα των υπερεπιδοτούμενων συσκευών....

Όταν έκανα το φοιτητικό καρτοσυμβόλαιο, μου έδιναν μια πατάτα ( δε θυμάμαι καν το μοντέλο ) σε υποκατάστημα cosmote και μόνο αυτό. Στο Γερμανό, έκαναν παραχώρηση τα 150 € που κόστιζε η πατάτα κι έβαλα κάτι παραπάνω, για να πάρω τη συσκευή που ήθελα. Η κοπέλα μου, την ίδια περίοδο, άλλη επιδότηση της έδειχνε το site, άλλη της είπαν στην cosmote και καλύτερη στο Γερμανό. Τα iPhone είναι 1 κατηγορία από μόνα τους για επιδότηση αλλά αναγκάζεσαι ν' ανέβεις πρόγραμμα δλδ πιο ακριβό - δε ξέρω αν έχει αλλάξει. Για μένα, ρώτα στο Γερμανό αν είναι κοντά σου κι σ' εξυπηρετεί, διότι εκεί την ανανέωση την κάνεις ότι θες πχ laptop, tv, ps4 αλλά σκέψου πόσο θα σου βγεί, μην κοιτάς μόνο την έπτωση σα συσκευή, αλλά και τα πάγιά σου χ24 αν αξίζει. Μπορείς να αρνηθείς με κρυφή προσμονή να σου ανεβάσουν την επιδότηση ή να καλέσεις την Εξυπηρέτηση μη τυχόν κάνουν αυτοι καμιά αλχημεία!

 

Επισης μπορείς να ζητήσεις έκπτωση παγίου και να πάρεις μια ωραιότατη κινεζιά από κινεζομάγαζα online. Μιας που οι συσκευές που έχουν βγεί τώρα Ulefone power 3, oukitel k6, vernee x τα σπάνε!

Link to comment
Share on other sites

Επιδότηση συσκευής δεν αξίζει πλέων γιατί δεν δίνουν τις καλές και πασάρουν τα σκουπίδια
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα βγήκε η ανακοίνωση:

Ανακοινώνεται ότι αναστέλλονται στο σύνολό τους οι τιμολογιακές αλλαγές που

ανακοινώθηκαν στις 14/11/2017, με τίτλο «Τιμολογιακές αλλαγές σε προγράμματα

Συμβολαίου και ΚαρτοΣυμβολαίου COSMOTE, για ιδιώτες & επαγγελματίες».

https://www.cosmote.gr/mobile/content/el/attached_files/Company/120118-timologiakes_allages.pdf

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Τον άλλο μήνα τελειώνει η σύνδεση μου (έχω το παλιό mobile 45 Κ πληρώνω από 53 γύρω στα 20) κ εκεί που ετοιμαζόμουν πάλι να παίξω το χαρτί της φορητότητας-μπαίνοντας στο λογαριασμό μου στο σάιτ της κόσμοτε βλέπω προσφορά έκπτωση παγίου σχεδόν στη τιμή που πλήρωνα!!!Τελικά μετά από ένα τηλ στο 13888 είδα ότι όντως ισχύει.. το έκανα.. ήρθε κ η επιβεβαίωση στο μέιλ...Χα χα..περίεργα πράγματα..
Link to comment
Share on other sites

Τον άλλο μήνα τελειώνει η σύνδεση μου (έχω το παλιό mobile 45 Κ πληρώνω από 53 γύρω στα 20) κ εκεί που ετοιμαζόμουν πάλι να παίξω το χαρτί της φορητότητας-μπαίνοντας στο λογαριασμό μου στο σάιτ της κόσμοτε βλέπω προσφορά έκπτωση παγίου σχεδόν στη τιμή που πλήρωνα!!!Τελικά μετά από ένα τηλ στο 13888 είδα ότι όντως ισχύει.. το έκανα.. ήρθε κ η επιβεβαίωση στο μέιλ...Χα χα..περίεργα πράγματα..

 

Τα πηραν πισω γιατι τον τελευταιο χρονο τους ταραξαν στις διακοπες συμβολαιου ο κοσμος.Δεν συμφερε να χασουν και αλλα παγια απο συμβολαια καθε μηνα ο οτε.Εγω ενα καρτοκινητο καθε 3-4 μηνες καρτα βαζω και μια κοσμοκαρτα στην γιαγια.

Και τα κραταμε λογω καλυψης,γιατι εδω και η χρονια η κοσμοτε εχει καλυτερο σημα μακραν εκτος θεσσαλονικης και αρκετα εκτεταμενο 4G στα χωρια.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να κάνω χρήση επιδότησης και από κωτσόβολο;;αν ναι τα ποσα είναι ίδια ;;

Επίσης για να πάει άλλος να κάνει χρήση της επιδότησης τι έγγραφα χρειάζεται (ανανεώνει κανονικά απλά πάει αντί για εμένα)

Link to comment
Share on other sites

Guest Bernadi7

Καλησπέρα παιδιά,

μου βγήκε η επιδότηση νωρίτερα απ' ότι υπολόγιζα και βάσει λεγομένων cosmote.. 190€ για iPhone :lol: σε συμβόλαιο με 43€ (κάτι τέτοιο) :lol: και χοντρικά για να παραμείνω στο φοιτητικό καρτοσυμβόλαιο 70€ για κινητό ή λαπτοπ στα 23€+κάτιΨιλά πάγιο.

 

Μου είχαν πεί τηλεφωνικώς το Νοέμβριο που είχα καλέσει για πρόβλημα 4g (και γενικά χωρίς internet μέσα σε περιοχή του Πειραιά), ζητώντας μείωση παγίου, μου είπαν πως αυτό δε γίνεται και πως θα μου έδιναν επιδότηση

250€ για κάποιο Sony μοντέλο ΧΖ/Ζ5 δε θυμάμαι, αλλά μάλλον έγινε γαργάρα, γιατί επικαλέστηκα τις ηχογραφήσεις και τάχα μου μετά από 1 μήνα σβήνονται... :mad:

 

Η έκπτωση παγίου είναι στα 3€ αλλά φαντάζομαι κάτι από εδώ, κάτι από εκεί, θα πληρώνω τα ίδια. Ήλπιζα σε καλή επιδότηση για να πάρω laptop για τη σχολή, αλλά ούτε ανεμιστηράκι δεν παίρνω! :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Μου κάναν μια προσφορά με 15,10€ (16,80€-10% ευρωπαϊκή κάρτα νέων) για 1500' προς Κοσμοτέ και 1500' SMS παλι Κοσμοτέ και 90' προς όλους και 700μβ ίντερνετ.Ολες οι επαφές είναι Κοσμοτέ εκτός από ενα φιλαράκι που μιλάμε αρκετά και ειναι Voda αλλα θα αλλάξει λόγω σήματος.Εγω εχω φοιτητικό που σύντομα θα γίνει απλό ενώ ίντερνετ χρειάζομαι κάπου στο 1GB(θα ζοριστω λίγο αλλα οκ).Πως το βλέπετε σαν πρόγραμμα;Το 1500-20' πρέπει να ναι
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου αυτό που λες είναι... Αρκεί οι χρεώσεις να είναι με ελάχιστη το 1'. Εγώ πήρα 2 τέτοιες με επιδότηση 320€ και τελική τιμή 18,3€/αριθμό.

 

Κι εγώ πού κατά βάση μιλάω με COSMOTE που είναι αρκετά. Μόνο με τα MB ζοριζομαι λίγο. Αλλά έτρεχε προσφορά για 2gb με 4,5€..

 

 

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου αυτό που λες είναι... Αρκεί οι χρεώσεις να είναι με ελάχιστη το 1'. Εγώ πήρα 2 τέτοιες με επιδότηση 320€ και τελική τιμή 18,3€/αριθμό.

 

Κι εγώ πού κατά βάση μιλάω με COSMOTE που είναι αρκετά. Μόνο με τα MB ζοριζομαι λίγο. Αλλά έτρεχε προσφορά για 2gb με 4,5€..

 

 

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Να υποθέσω οτι το πήρες μεσω κλήσης που σου κάνανε ή απο κατάστημα;

Link to comment
Share on other sites

Μου κάναν μια προσφορά με 15,10€ (16,80€-10% ευρωπαϊκή κάρτα νέων) για 1500' προς Κοσμοτέ και 1500' SMS παλι Κοσμοτέ και 90' προς όλους και 700μβ ίντερνετ.Ολες οι επαφές είναι Κοσμοτέ εκτός από ενα φιλαράκι που μιλάμε αρκετά και ειναι Voda αλλα θα αλλάξει λόγω σήματος.Εγω εχω φοιτητικό που σύντομα θα γίνει απλό ενώ ίντερνετ χρειάζομαι κάπου στο 1GB(θα ζοριστω λίγο αλλα οκ).Πως το βλέπετε σαν πρόγραμμα;Το 1500-20' πρέπει να ναι

 

Δεν το συστηνω...εκτος αν το 99,9% των επαφων σου ειναι εκει.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Δεν το συστηνω...εκτος αν το 99,9% των επαφων σου ειναι εκει.

 

Αυτο ακριβώς ισχύει..απο τις επαφές που μιλάω σχεδόν καθημερινά μόνο ενας έχει Voda.Θα συνεχίσω λίγο καιρό με κάρτα εχω το περιθώριο και αν δω οτι πχ για 2 μήνες βάλω πάνω απο 15€ θα το κάνω.Ετσι το σκέφτηκα

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ακριβώς ισχύει..απο τις επαφές που μιλάω σχεδόν καθημερινά μόνο ενας έχει Voda.Θα συνεχίσω λίγο καιρό με κάρτα εχω το περιθώριο και αν δω οτι πχ για 2 μήνες βάλω πάνω απο 15€ θα το κάνω.Ετσι το σκέφτηκα

 

Αν εχεις στο απλο whats up το promo4 θα σε καλυψει.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω οτι το πήρες μεσω κλήσης που σου κάνανε ή απο κατάστημα;
Πριν το καλοκαίρι έτρεχε αυτή η προσφορά για όσους ήθελαν να αναβαθμίσουν από καρτοκινητό σε συμβόλαιο.

 

Θεωρώ ότι είναι μια καλή προσφορά γιατί γλίτωσα τον πονοκέφαλο με τις κάρτες. Απλά θέλει προσοχή γιατί αν τελειώσουν τα λεπτά σε γδερνουν στην κυριολεξία!!

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και γω το βρήκα σαν μια καλή ευκαιρία τα 15€ και αυτες τις παροχές αλλά σταματάω στα 90' προς όλους...αν μου πούνε οτι θα δίνεις 18€ και θα έχεις 200' δεν εχω λόγω να αρνηθώ.

 

@Nikolas στο απλο WU δεν θα χω τίποτα λογικά,εκτος και αν έρθει κάποιο μήνυμα

Link to comment
Share on other sites

Και γω το βρήκα σαν μια καλή ευκαιρία τα 15€ και αυτες τις παροχές αλλά σταματάω στα 90' προς όλους...αν μου πούνε οτι θα δίνεις 18€ και θα έχεις 200' δεν εχω λόγω να αρνηθώ.

 

@Nikolas στο απλο WU δεν θα χω τίποτα λογικά,εκτος και αν έρθει κάποιο μήνυμα

Η τιμή που λες ίσχυε για νέα σύνδεση μεταφορά από καρτοκινητό και το έπαιρνες 19€ (με επιδότηση παγίου και ΟΧΙ συσκευής) έπαιρνες το πρόγραμμα 1500-30 με 1500' προς COSMOTE και 120' προς όλους και 800mb... Εντάξει τι άλλο να θες τώρα....

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πριν το καλοκαίρι έτρεχε αυτή η προσφορά για όσους ήθελαν να αναβαθμίσουν από καρτοκινητό σε συμβόλαιο.

 

Θεωρώ ότι είναι μια καλή προσφορά γιατί γλίτωσα τον πονοκέφαλο με τις κάρτες. Απλά θέλει προσοχή γιατί αν τελειώσουν τα λεπτά σε γδερνουν στην κυριολεξία!!

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Συμφωνω αλλα προτιμω καρτα.

Το μαξ προς ολους που μιλαω ειναι 300-400' με χρεωση ανα 3λεπτο.Δηλαδη γυρω στα 150-200' αν παω σε Q/Frog με χρεωση ανα δευτερολεπτο.

Στα GB εχω θεμα,το 1GB με βγαζει 10-15 μερες πλεον με 4G.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και γω το βρήκα σαν μια καλή ευκαιρία τα 15€ και αυτες τις παροχές αλλά σταματάω στα 90' προς όλους...αν μου πούνε οτι θα δίνεις 18€ και θα έχεις 200' δεν εχω λόγω να αρνηθώ.

 

@Nikolas στο απλο WU δεν θα χω τίποτα λογικά,εκτος και αν έρθει κάποιο μήνυμα

 

Εμενα εχει promo4 που ειχε ερθει πριν 3 χρονια με sms και το εχω ακομα.

Στειλε αν δεν εχεις υπολοιπο στο 1330 promo4.Αν σου γραψει οτι δεν εχεις επαρκη υπολοιπο σημαινει οτι το εχεις.

Εγω το Whats Up μου δεν το χαλαω γι αυτο,αλλιως ισως να το εκανα frog.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Guest Bernadi7

Μου ήρθε μήνυμα (φοιτητικό καρτοσυμβόλαιο) "Γιορτάζουμε την παγκόσμια μέρα αγκαλιάς (for ever alone!) :):) και σου χαρίζουμε 3GB για 7 μέρες" μπλα μπλα Στείλε 3 στο 1330 μέχρι 31/01

 

Αν μπορείτε να το κάνετε, αξίζει, τσάμπα είναι :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω φορητότητα από cu σε whatsup μέσω κοσμοτε συμβολαίου, για να μην πληρώσω τα 30 ευρώ χαράτσι φορητότητας. Δηλαδή κάνω φορητότητα σε συμβόλαιο και σε 1 εβδομάδα το μετατρέπω σε whatsup. Θα κολλήσει πουθενά;
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν θα κολλήσει πουθενά. Αλλά θα πληρώσεις το τέλος αποσύνδεσης . Κόλλησες ;
Link to comment
Share on other sites

Χρεώνεται 15 ευρώ για την μετατροπή σε καρτοκινητο καθώς και αναλογικά το πάγιο τις μέρες που το χρησιμοποιησες
Link to comment
Share on other sites

μου ηρθε στον προσφατο λογαριασμο ενημερωση οτι απο 15/1 αυξανεται το κοστος τους συμβολαιου κατα 3 περιπου ευρω αλλα μπαινουν επιπλεον 500mb. τα mb θα μπουν κατα την επομενη ανανεωση? μεχρι στιγμης δεν εχω δει κατι

 

επισης, μου ηρθε προχθες sms οτι απο τελος του μηνα κοβεται το spotify premium που ειχα τοσα χρονια. εγω ανανεωσα το συμβολαιο τον Νοεμβριο. εχουν δικαιωμα να το κανουν αυτο? δεν ειδα καμια σχετικη ενημερωση σε λογαριασμο. ξερω οτι εχει σταματησει απο το '16 να το παρεχει ως υπηρεσια σε νεα συμβολαια, αλλα δεν ισχυε για υπαρχοντα

Ericsson GA618-Ericsson A1018s-Panasonic G600-Panasonic GD93-Alcatel OT701-Motorola A008-Siemens ME45-Siemens S45i-Siemens SL45i-Siemens M55-Motorola V525-Motorola V635-Sharp GX15-Sagem myZ5-Nokia 6290-Motorola W510-SonyEricsson C702-Blackberry 8800-Blackberry 9530-Motorola VE66-LG GT405-Nokia X6- LG P500-Huawei X5-LG P970-Huawei G500-Galaxy S3 -Lumia 920-LG G2-Xiaomi RedMi2-Galaxy Note 3-LG G4 -LG G6 -LG G8s
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...