Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μου ηρθε στον προσφατο λογαριασμο ενημερωση οτι απο 15/1 αυξανεται το κοστος τους συμβολαιου κατα 3 περιπου ευρω αλλα μπαινουν επιπλεον 500mb. τα mb θα μπουν κατα την επομενη ανανεωση? μεχρι στιγμης δεν εχω δει κατι

 

επισης, μου ηρθε προχθες sms οτι απο τελος του μηνα κοβεται το spotify premium που ειχα τοσα χρονια. εγω ανανεωσα το συμβολαιο τον Νοεμβριο. εχουν δικαιωμα να το κανουν αυτο? δεν ειδα καμια σχετικη ενημερωση σε λογαριασμο. ξερω οτι εχει σταματησει απο το '16 να το παρεχει ως υπηρεσια σε νεα συμβολαια, αλλα δεν ισχυε για υπαρχοντα

 

H Cosmote ανέστειλε όλες τις αυξήσεις που είχε προγραμματίσει για τις 15/01.

 

Δες εδώ . https://www.cosmote.gr/mobile/content/el/attached_files/Company/120118-timologiakes_allages.pdf

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν θα κολλήσει πουθενά. Αλλά θα πληρώσεις το τέλος αποσύνδεσης . Κόλλησες ;

 

Χρεώνεται 15 ευρώ για την μετατροπή σε καρτοκινητο καθώς και αναλογικά το πάγιο τις μέρες που το χρησιμοποιησες

 

Άρα φθηνότερα από την φορητότητα 30 ευρώ αν το κάνω κατευθείαν από cu σε whatsup!

Link to comment
Share on other sites

Άρα φθηνότερα από την φορητότητα 30 ευρώ αν το κάνω κατευθείαν από cu σε whatsup!

 

Πανε το ομως καρτοσυμβολαιο ή αν εχεις 2ο αριθμο κανε το cosmote basic με 2,8€ παγιο το μηνα,ειναι το πρωην μηδενικο παγιο.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Guest Bernadi7
μου ηρθε στον προσφατο λογαριασμο ενημερωση οτι απο 15/1 αυξανεται το κοστος τους συμβολαιου κατα 3 περιπου ευρω αλλα μπαινουν επιπλεον 500mb. τα mb θα μπουν κατα την επομενη ανανεωση? μεχρι στιγμης δεν εχω δει κατι

 

επισης, μου ηρθε προχθες sms οτι απο τελος του μηνα κοβεται το spotify premium που ειχα τοσα χρονια. εγω ανανεωσα το συμβολαιο τον Νοεμβριο. εχουν δικαιωμα να το κανουν αυτο? δεν ειδα καμια σχετικη ενημερωση σε λογαριασμο. ξερω οτι εχει σταματησει απο το '16 να το παρεχει ως υπηρεσια σε νεα συμβολαια, αλλα δεν ισχυε για υπαρχοντα

http://www.eett.gr/opencms/opencms/admin/News_new/news_0735.html

 

Ρίξε μια ματιά εδώ, είναι η απόφαση της Ε.Ε.Τ.Τ., η οποία έκανε την cosmote να πάρει πίσω τις αυξήσεις (σαφώς κι οι πολλές καταγγελίες). Για την υπηρεσία αυτή δε γνωρίζω, επικοινώνησε με την cosmote κι αν δεν ικανοποιηθείς με την απάντηση, στείλε καταγγελία στην Ε.Ε.Τ.Τ. δεν κοστίζει.

Link to comment
Share on other sites

Ανακοινώνεται ότι αναστέλλονται στο σύνολό τους οι τιμολογιακές αλλαγές που

ανακοινώθηκαν στις 14/11/2017, με τίτλο «Τιμολογιακές αλλαγές σε προγράμματα

Συμβολαίου και ΚαρτοΣυμβολαίου COSMOTE, για ιδιώτες & επαγγελματίες».

https://www.cosmote.gr/mobile/content/el/attached_files/Company/120118-timologiakes_allages.pdf

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους, κάποιος αποφάσισε να βάλει χέρι στο καρτελ.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους, κάποιος αποφάσισε να βάλει χέρι στο καρτελ.

 

Το πιθανότερο είναι ο ΟΤΕ αποφάσισε να αναστείλει τις αυξήσεις μετά από μαζικές αποχωρήσεις και μετατροπές σε κάρτα...

Link to comment
Share on other sites

Guest Bernadi7

Το κακό ξεκίνησε παλαιότερα όπως είχα ξαναπεί, με το what's up, πήραμε όλοι κάρτες τότε που έδινε λεπτά ομιλίας με τα μπούνια :lol: Μετά όταν έπρεπε να βάζεις 10ευρη κάρτα κάθε βδομάδα, έβγαινε φθηνότερα να το γυρίσεις σε καρτοσυμβόλαιο/συμβόλαιο, συν ότι όλοι οι φίλοι/οικογένειά μας είχαν αριθμό cosmote οπότε μας έτσουζε λίγο ν' αλλάξουμε εταιρεία. (Πιστεύω πως έτσι σκεφτόμασταν οι περισσότεροι)

 

Τώρα βέβαια να πληρώνεις ξεγυρισμένα 40άρια (με τα κερατιάτικα) για το τίποτα, σε κάνει να το σκεφτείς 2 φορές. Η vodafone δε δίνει επιδοτήσεις και τα προγράμματά της δε βολεύουν, η wind έχει συμπαθητικά προγράμματα αλλά αν πάρεις επιδότηση ανεβαίνει το πάγιο κι η cosmote στην κοσμάρα της.

 

Μου έβγαλαν επιδότηση 70€ για το φοιτητικό καρτοσυμβόλαιό μου στα 22,5€ και 190€ για iPhone :!: και να μεταβώ σε πάγιο 40κάτι συν κερατιάτικα πες κανά 50άρικο κι είχαν τα μούτρα να με καλέσουν σε φάση: γιατί δεν ανανεώσατε? Και προσφορά για μένα 200 ευρώ η επιδότηση για iphone!!!! Τη ρώτησα την τύπισσα: τα υπόλοιπα 800 ποιός θα τα δώσει?!!! 0 απάντηση... Περιμένω αναγκαστικά μέχρι και την τελευταία μέρα, για να πάω wind, γιατί πλέον δεν ισχύει να το ζητήσεις 1 μήνα πρίν. Ίδιο πακέτο με 18€..

 

Γενικά όμως αντί να υπάρχουν καλύτερες κι ανταγωνιστικές τιμές, δε βλέπω καμία εταιρεία να βάζει μυαλό. Θα γυρίσουμε εποχές early 2000 που πληρώναμε χρυσάφι τις συνδέσεις....

Link to comment
Share on other sites

Εσύ δηλαδή τι περίμενες, να σου πληρώσουν iPhone για να συνεχίσεις να δίνεις 22.5 ευρώ το μήνα ?

Ρε κάτι απαιτήσεις που χει ο κόσμος

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Guest Bernadi7
Εσύ δηλαδή τι περίμενες, να σου πληρώσουν iPhone για να συνεχίσεις να δίνεις 22.5 ευρώ το μήνα ?

Ρε κάτι απαιτήσεις που χει ο κόσμος

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Eίπα κάπου ότι καίγομαι για iphone?

Ας πατάμε και λίγο στη Γη... Δεν είμαι επιχειρηματίας/εισοδηματίας να μου προτείνουν 190€ έκπτωση σε κινητό 1.000€ και να ζητούν 50άρικα το μήνα. Εσύ αν έχεις να διαθέσεις τόσα, μαγκιά σου

Link to comment
Share on other sites

Το πιθανότερο είναι ο ΟΤΕ αποφάσισε να αναστείλει τις αυξήσεις μετά από μαζικές αποχωρήσεις και μετατροπές σε κάρτα...

Στο θέμα της εεττ λέει ότι εστάλη επιστολή από τον Πρόεδρο της ΕΕΤΤ και θα κάνει το ίδιο και η κόκκινη.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Εσύ δηλαδή τι περίμενες, να σου πληρώσουν iPhone για να συνεχίσεις να δίνεις 22.5 ευρώ το μήνα ?

Ρε κάτι απαιτήσεις που χει ο κόσμος

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ενημερωτικά και μόνο.....αν κοιτάξεις την Ευρωπαϊκή Αγορά (ειδικά Αγγλια) με πάγιο κάπου στις 30£ για 18μηνες δέσμευση παίρνεις σχεδόν τζάμπα κινητό κατηγορίας iPhone

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Vodafone uk που βλέπω θέλει 32 λίρες το μήνα για 24μηνο συμβόλαιο(όχι 18) και 199 λίρες να πληρώσεις μπροστά για να πάρεις ένα iphone 7, με το μικρότερο πρόγραμμα που δίνει 500' και 500mb και απεριόριστα sms αν κατάλαβα καλά.

 

Δηλαδή αν αθροίσεις το ποσό που πληρώνεις αρχικά και το σύνολο των παγίων για 2 χρόνια θα έχεις πληρώσει 967 λίρες τη στιγμή που η λιανική τιμή του απλού iphone 7 στην Αγγλία βλέπω να είναι 549 λίρες.

 

Με λίγα λόγια δεν γίνεται να πάρεις ένα καλό/ακριβό τηλέφωνο "τζάμπα".

Link to comment
Share on other sites

Το κακό ξεκίνησε παλαιότερα όπως είχα ξαναπεί, με το what's up, πήραμε όλοι κάρτες τότε που έδινε λεπτά ομιλίας με τα μπούνια :lol: Μετά όταν έπρεπε να βάζεις 10ευρη κάρτα κάθε βδομάδα, έβγαινε φθηνότερα να το γυρίσεις σε καρτοσυμβόλαιο/συμβόλαιο, συν ότι όλοι οι φίλοι/οικογένειά μας είχαν αριθμό cosmote οπότε μας έτσουζε λίγο ν' αλλάξουμε εταιρεία. (Πιστεύω πως έτσι σκεφτόμασταν οι περισσότεροι)

 

Τώρα βέβαια να πληρώνεις ξεγυρισμένα 40άρια (με τα κερατιάτικα) για το τίποτα, σε κάνει να το σκεφτείς 2 φορές. Η vodafone δε δίνει επιδοτήσεις και τα προγράμματά της δε βολεύουν, η wind έχει συμπαθητικά προγράμματα αλλά αν πάρεις επιδότηση ανεβαίνει το πάγιο κι η cosmote στην κοσμάρα της.

 

Μου έβγαλαν επιδότηση 70€ για το φοιτητικό καρτοσυμβόλαιό μου στα 22,5€ και 190€ για iPhone :!: και να μεταβώ σε πάγιο 40κάτι συν κερατιάτικα πες κανά 50άρικο κι είχαν τα μούτρα να με καλέσουν σε φάση: γιατί δεν ανανεώσατε? Και προσφορά για μένα 200 ευρώ η επιδότηση για iphone!!!! Τη ρώτησα την τύπισσα: τα υπόλοιπα 800 ποιός θα τα δώσει?!!! 0 απάντηση... Περιμένω αναγκαστικά μέχρι και την τελευταία μέρα, για να πάω wind, γιατί πλέον δεν ισχύει να το ζητήσεις 1 μήνα πρίν. Ίδιο πακέτο με 18€..

 

Γενικά όμως αντί να υπάρχουν καλύτερες κι ανταγωνιστικές τιμές, δε βλέπω καμία εταιρεία να βάζει μυαλό. Θα γυρίσουμε εποχές early 2000 που πληρώναμε χρυσάφι τις συνδέσεις....

 

Ακριβως...τα συμβολαια δινουν ελαχιστες παροχες σε σχεση με το τι παιρνεις.Με 20-30€ το μηνα στην Κυπρο επαιρνες σχεδον δωρεαν το Galaxy A5 2017 της Samsung.Στην MTN το ειδα.

Οσο για τις επιδοτησεις...στην ελλαδα καλυτερα να παρω κινητο με τα λεφτα μου και καρτοκινητο ή συμβολαιο με εκπτωση παγιου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Vodafone uk που βλέπω θέλει 32 λίρες το μήνα για 24μηνο συμβόλαιο(όχι 18) και 199 λίρες να πληρώσεις μπροστά για να πάρεις ένα iphone 7, με το μικρότερο πρόγραμμα που δίνει 500' και 500mb και απεριόριστα sms αν κατάλαβα καλά.

 

Δηλαδή αν αθροίσεις το ποσό που πληρώνεις αρχικά και το σύνολο των παγίων για 2 χρόνια θα έχεις πληρώσει 967 λίρες τη στιγμή που η λιανική τιμή του απλού iphone 7 στην Αγγλία βλέπω να είναι 549 λίρες.

 

Με λίγα λόγια δεν γίνεται να πάρεις ένα καλό/ακριβό τηλέφωνο "τζάμπα".

 

Εχει και καλυτερες λυσεις για Αγγλια.

Η EE θελει 32 λιρες το μηνα για 24 μηνες και 50 λιρες να δωσεις μπροστα για iPhone 7 32GB.Το

συμβολαιο δινει 1GB με απεριοριστες κλησεις/sms προς ολα τα δικτυα και 4G ταχυτητες με κοφτη στα 60Mbps.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα σε ολους!

Καταρχας,ενα μεγαλο μπραβο σε ολους σας για την ενημερωση και βοηθεια που προσφερετε.

Η ερωτηση μου ειναι η εξης.

Μετα απο δυο χρονια συμβιωσης με τη CYTA σε σταθερο/internet και κινητο,σημειωνοντας οτι δεν ειχε ουδεποτε προβλημα ουτε στο μαγαζι μου (POS κτλ),ουτε στο κινητο μου,αποφασισα να γυρισω στην Cosmote αφου μου εγινε μια παρα πολυ καλη προσφορα : 12.20 ευρω τελικης τιμης το mobile large με 1gb επιπλεον (2.15GB συνολικα) και 26,70 το cosmote double play XL.

Μετα απο δυο συνομιλιες με το ειδικο τμημα προσφορων/φορητοτητας με συγκεκριμενο υπαλληλο,εγινε η κλασσικη "επισημη" αιτηση φορητοτητας οπου και αναφερθηκαν αναλυτικα οι παραπανω παροχες.

Σημερα και αφου υπεγραψα τις αιτησεις στη courier,ειδα οτι το συμβολαιο της κινητης ΔΕΝ ανεφερε πουθενα για το extra 1GB εως τελος του συμβολαιου οπως επισης οι εκπτωσεις που εγραφε ελεγαν : 1) Ποσο εκπτωσης παγιου αντι επιδοτησης 196,32. 2) προσφορα ποσοστου εκπτωσης 70%.

54,32 η επισημη τιμη του προγραμματος μειων ολα αυτα μας κανει 13 ευρω.Οχι 12.20.

Φυσικα πηρα τηλεφωνο αμεσως στο τμημα προσφορων αλλα ο υπαλληλος που ειχα μιλησει ελειπε και θα με παρει αυριο το πρωι.

Να ξεκαθαρισω οτι ξεκαθαρισα και σιγουρεψα τις τιμες και τυχων "εκπληξεις" με τον υπαλληλο τουλαχιστον 2-3 φορες τηλεφωνικα αλλα και κατα την επισημη ηχογραφηση της αιτησης.

Οι τιμες μου ειπε,ηταν τελικες.Με ΦΠΑ και τελη κινητης και η μονη "εκπληξη που θα εχω,θα ειναι τα 31 ευρω τελη φορητοτητας της ΣΤΑΘΕΡΗΣ".

Ποια ειναι η γνωμη σας για ολα αυτα??

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα σε ολους!

Καταρχας,ενα μεγαλο μπραβο σε ολους σας για την ενημερωση και βοηθεια που προσφερετε.

Η ερωτηση μου ειναι η εξης.

Μετα απο δυο χρονια συμβιωσης με τη CYTA σε σταθερο/internet και κινητο,σημειωνοντας οτι δεν ειχε ουδεποτε προβλημα ουτε στο μαγαζι μου (POS κτλ),ουτε στο κινητο μου,αποφασισα να γυρισω στην Cosmote αφου μου εγινε μια παρα πολυ καλη προσφορα : 12.20 ευρω τελικης τιμης το mobile large με 1gb επιπλεον (2.15GB συνολικα) και 26,70 το cosmote double play XL.

Μετα απο δυο συνομιλιες με το ειδικο τμημα προσφορων/φορητοτητας με συγκεκριμενο υπαλληλο,εγινε η κλασσικη "επισημη" αιτηση φορητοτητας οπου και αναφερθηκαν αναλυτικα οι παραπανω παροχες.

Σημερα και αφου υπεγραψα τις αιτησεις στη courier,ειδα οτι το συμβολαιο της κινητης ΔΕΝ ανεφερε πουθενα για το extra 1GB εως τελος του συμβολαιου οπως επισης οι εκπτωσεις που εγραφε ελεγαν : 1) Ποσο εκπτωσης παγιου αντι επιδοτησης 196,32. 2) προσφορα ποσοστου εκπτωσης 70%.

54,32 η επισημη τιμη του προγραμματος μειων ολα αυτα μας κανει 13 ευρω.Οχι 12.20.

Φυσικα πηρα τηλεφωνο αμεσως στο τμημα προσφορων αλλα ο υπαλληλος που ειχα μιλησει ελειπε και θα με παρει αυριο το πρωι.

Να ξεκαθαρισω οτι ξεκαθαρισα και σιγουρεψα τις τιμες και τυχων "εκπληξεις" με τον υπαλληλο τουλαχιστον 2-3 φορες τηλεφωνικα αλλα και κατα την επισημη ηχογραφηση της αιτησης.

Οι τιμες μου ειπε,ηταν τελικες.Με ΦΠΑ και τελη κινητης και η μονη "εκπληξη που θα εχω,θα ειναι τα 31 ευρω τελη φορητοτητας της ΣΤΑΘΕΡΗΣ".

Ποια ειναι η γνωμη σας για ολα αυτα??

 

Μια χαρα τιμες σου εκαναν.Ξεκαθαρισε τι παιζει με το 1GB επιπλεον και οτι θα ισχυει κανονικα στο συμβολαιο.

Οσο για το σταθερο,επειδη ειναι στο μαγαζι απ οτι καταλαβα ζητα να ερθει το ρουτερ πριν παρουν την γραμμη αυτοι.Γιατι εχεις επιχειρηση και πρεπει να δουλευει το pos.Σε μενα που πηγαμε απο forthnet στον οτε μας αλλαξαν γραμμη πεμπτη χωρις να στειλουν μηνυμα στο κινητο και το ρουτερ θα ερχοταν δευτερα αφηνοντας μας ενα Σαββατοκυριακο χωρις ιντερνετ στο σπιτι.Και πλεον το ιντερνετ ειναι εργαλειο,ακομα και συναλλαγες με το δημοσιο πλεον γινονται μεσω διαδικτυου.Εξ αιτιας αυτης της συμπεριφορας εκανε ακυρωση φορητοτητας και γυρισε πισω στην forthnet.

Ενω εχουν καλο δικτυο και σε τιμες πλεον δεν ειναι τοσο ακριβοι η εξυπερετηση τους ειναι απογοητευτικη.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την αμεση απαντηση!

Το μαγαζι ειναι εποχιακο,οποτε δεν με πολυνοιαζει η καθυστερηση.

Αυτο που με προβληματισε ειναι γιατι δεν αναφερθηκε ρητα το 1 επιπλεον GB ενω το αναφεραμε στην επισημη ηχογραφηση της αιτησης αλλα και στις προηγουμενες συνομιλιες.

Επιπλεον,το συμβολαιο της σταθερης/ιντερνετ ληγει αυριο.25/1.

Προφορικη αιτηση φορητοτητας εκανα στις 20/1 και σημερα υπεγραψα την αιτηση (24/1).

Η αλλαγη του παροχου ειναι την μερα που μεταφερεται και η γραμμη ετσι? Απο την μερα που αρχιζω να χρεωνομαι στη Cosmote.

Οχι απο την μερα που κανω την αιτηση φορητοτητας ή υπογραφω.

Μην μου ρθει κανενα προστινο στα καλα καθομουνα.

Αλλωστε γιαυτο και ο υπαλληλος καθυστερησε την αιτηση ωστε η ενεργοποιηση να γινει μετα τις 25/1.

Σωστα ολα αυτα?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την αμεση απαντηση!

Το μαγαζι ειναι εποχιακο,οποτε δεν με πολυνοιαζει η καθυστερηση.

Αυτο που με προβληματισε ειναι γιατι δεν αναφερθηκε ρητα το 1 επιπλεον GB ενω το αναφεραμε στην επισημη ηχογραφηση της αιτησης αλλα και στις προηγουμενες συνομιλιες.

Επιπλεον,το συμβολαιο της σταθερης/ιντερνετ ληγει αυριο.25/1.

Προφορικη αιτηση φορητοτητας εκανα στις 20/1 και σημερα υπεγραψα την αιτηση (24/1).

Η αλλαγη του παροχου ειναι την μερα που μεταφερεται και η γραμμη ετσι? Απο την μερα που αρχιζω να χρεωνομαι στη Cosmote.

Οχι απο την μερα που κανω την αιτηση φορητοτητας ή υπογραφω.

Μην μου ρθει κανενα προστινο στα καλα καθομουνα.

Αλλωστε γιαυτο και ο υπαλληλος καθυστερησε την αιτηση ωστε η ενεργοποιηση να γινει μετα τις 25/1.

Σωστα ολα αυτα?

 

Ειναι την ημερα που αλλαζει η γραμμη.Αυριο μεσα στην μερα θα ειναι τα χαρτια οποτε,θα γινει αμεσα η αλλαγη.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια,ειμαι καινουριος στο φορουμ και πραγματικα μπραβο για την ενημερωση που παρεχετε! Θα ηθελα μια γνωμη σχετικα με την ανανεωση δυο αριθμων στην κοσμοτε.Ο ενας αριθμος ειναι φοιτητικο καρτοσυμβολαιο και μου δινουν 80 ευρω επιδοτηση ή 2 ευρω εκπτωση στο παγιο και για τον αλλον μου δινουν 150 ευρω επιδοτηση για iphone και καποιες συγκεκριμενες συσκευες ή 100 ευρω για οποιδηποτε συσκευη ή ταμπλετ στο προγραμμα Plus 35 με τιμη 44 ευρω απλα επειδη εχω καποιες εκπτωσεις λογω σταθερου και οικογενειακου πακετου θα παει γυρω στα 35-37 ευρω.Με ενδιαφερει γενικα η αγορα ενος ταμπλετ ωστοσο δεν θελω να πληρωνω παραπανω απ'οσο πληρωνα (ειχα το φοιτητικο και το plus 35 με τελικη τιμη 44 ευρω και τα δυο μαζι).Τι μου προτεινετε να κανω; Ως πρωτη κινηση εκανα αιτηση για να τα κανω καρτοκινητα μπας και παρω καποια καλυτερη προσφορα.Επισης να σας πω οτι τα συμβολαια εχουν λειξει πριν μια εβδομαδα.:)
Link to comment
Share on other sites

Είμαι με wup και σκέφτομαι να το γυρίσω σύνδεση. Μήπως ξέρετε κάποιο μικρό πρόγραμμα με sms προς όλους, ομιλία προς όλους και mb? Όλα ελάχιστα!

 

Ακόμα και σύνδεση με 1 ώρα το μήνα ομιλία και 20sms προς όλους κ ελάχιστα mb βολεύομαι που λέει ο λόγος.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με wup και σκέφτομαι να το γυρίσω σύνδεση. Μήπως ξέρετε κάποιο μικρό πρόγραμμα με sms προς όλους, ομιλία προς όλους και mb? Όλα ελάχιστα!

 

Ακόμα και σύνδεση με 1 ώρα το μήνα ομιλία και 20sms προς όλους κ ελάχιστα mb βολεύομαι που λέει ο λόγος.

 

Πανε σε Frog αν θελεις.Με 10€ εχεις 2GB και 60' προς ολους,αλλα καθε 2-3 εβδομαδες γινεται διπλασιασμος στα 120'.

https://www.cosmote.gr/eshop/browse/Mobile-Plans-COSMOTE-1500/_/N-7yb

Αλλιως φορητοτητα αλλου θα προτεινα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Πανε σε Frog αν θελεις.Με 10€ εχεις 2GB και 60' προς ολους,αλλα καθε 2-3 εβδομαδες γινεται διπλασιασμος στα 120'.

https://www.cosmote.gr/eshop/browse/Mobile-Plans-COSMOTE-1500/_/N-7yb

Αλλιως φορητοτητα αλλου θα προτεινα.

Και από sms?
Link to comment
Share on other sites

Το postαρω εδώ και ελπίζω να κολλάει..

 

Πριν από ένα χρόνο λόγω του θανάτου του πατέρα μου ξεκίνησα διαδικασία για μεταφορά των συνδέσεων της οικογένειας στο όνομά μου (4 νούμερα cosmote)

 

Πήγα στο τοπικό κατάστημα της εταιρείας, έδωσα το πιστοποιητικό θανάτου και ζήτησα

1)να μεταφερθούν οι συνδέσεις στο δικό μου όνομα

2)να καταργηθεί το νούμερο του πατέρα μου

 

Όλα καλά μέχρι εκεί..

 

Εχτές έψαχνα τον τραπεζικό λογαριασμό στον οποίον υπήρχε πάγια εντολή εξόφλησης και βλέπω χρέωση 72,4 ευρώ κάθε μήνα από τον Ιούλιο.

 

Παίρνω τηλέφωνα τράπεζες κτλ και τελικά η cosmote χρεώνει κάθε 30 του μηνός τον τραπεζικό λογαριασμό μου για το νούμερο που ζήτησα να καταργηθεί το οποίο παραμένει στο όνομα του πατέρα μου που έχει πεθάνει (!!!!)

 

Δηλαδή, τους πήγα ληξιαρχική πράξη θανάτου με την οποία έγινε η μεταβίβαση των αριθμών σε εμένα και αυτοί κράτησαν ενεργό έναν αριθμό για νεκρό!!!

 

Πήγα στο κατάστημα και η απάντηση ήταν "δεν έχουμε αίτημα ακύρωσης"

 

Απίστευτο....

 

72,4 x 6 = 434 euro και θα έχουν και απαίτηση να πληρώσω και τον Ιανουάριο που λήγει.

 

 

 

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με wup και σκέφτομαι να το γυρίσω σύνδεση. Μήπως ξέρετε κάποιο μικρό πρόγραμμα με sms προς όλους, ομιλία προς όλους και mb? Όλα ελάχιστα!

 

Ακόμα και σύνδεση με 1 ώρα το μήνα ομιλία και 20sms προς όλους κ ελάχιστα mb βολεύομαι που λέει ο λόγος.

 

Καλησπέρα,

 

Το ιδανικό είναι να απευθυνθείς στην Cosmote και έπειτα στη Vodafone.

 

Πες τους αναλυτικά και επακριβώς τα λεπτά, sms και δεδομένα που θέλεις. Προτείνω είτε Καρτοσυμβόλαιο, είτε Καρτοπρόγραμμα αντίστοιχα.

 

Η σύνδεση πιστεύω θα βγει αρκετά πιο ακριβά.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...