Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά εδώ μπορούμε να συζητάμε για τις επιδοτήσεις που δίνονται από την cosmOTE!Αρχίζω εγώ με μια ερώτηση!Αν έχω επιδότηση από κοσμοτέ από Βασικό 1(προνομιακό,αλλά δεν παίζει ρόλο)στην ανανέωση μπορώ να πάρω όποιο κινητό θέλω ή υπάρχουν συγκεκριμένα μοντέλα?
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
  • Απαντήσεις 18,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος grsaint13 (18 Ιούλ. 2004 , 02:03)

 

Άμα δε χρησιμοποιήσω το ποσό της επιδότησης μια χρόνιά, αυτό προστίθεται στο ποσό της επόμενης χρονιάς ή το χάνω;

 

 

Το χανεις.

 

 

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kapoios (20 Ιούλ. 2004 , 14:06)

 

Isws eimai off-topic alla yparxei "epidothsh" (etsi legetai se aythn thn periptwsh?) se NEA sumvolaia sto Basiko 1? An nai, poso? Kai isxuei gia oti kinhto thelw egw?

 

 

Μια ενδεικτικη ματια θα βρεις εδω:

http://www.oteshop.gr/home/mobilephones.htm

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Οι εγγεγραμμενοι στο προγραμμα ΠΕΠ δικαιουνται επιδοτηση οπως και οι υπολοιποι συνδρομητες, απλα μαλλον θα περασουν 14-15 μηνες απο την εναρξη του συμβολαιου για να στην στειλουν.
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 5.0; Symbian OS; SonyEricsson P900; 306) Opera 6.30 [en])

 

Αρχικό Μήνυμα από bpel86

Ρε παιδία sorry αν έχει απαντηθεί ξανά αλλά εμείς που έχουμε πρόγραμμα ειδικών πελατών δικαιούμαστε επιδότηση?

 

Κανονικά και με το νόμο. Υπάρχουν διάφορες κατηγορίες επιδότησης που αρχίζουν απο 40 μετά 60,90 κ.τ.λ. αναλόγως τους λογαριασμούς. Μόλις συμπληρώσεις 12μηνο πάρε στο 1200 που είναι και χωρίς χρέωση και ρώτα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά, μου ήρθε επιδοτηση 135e και θέλω να ρωτήσω κάτι. Για να δώ πόσα λεφτά πρέπει να δώσω παραπάνω για μια συσκευή μου είπαν πως πρέπει να δω πόσο έχει η συσκευή στο βασικό προγραμμα 2 και από εκεί να αφαιρέσω τα λεφτά της επιδότησης. Ισχύει αυτό??

Ευχαριστώ! :)

http://img.userbarz.com/46/9081.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Stergianos ( 6 Αύγ. 2004 , 21:37)

 

Παιδιά, μου ήρθε επιδοτηση 135e και θέλω να ρωτήσω κάτι. Για να δώ πόσα λεφτά πρέπει να δώσω παραπάνω για μια συσκευή μου είπαν πως πρέπει να δω πόσο έχει η συσκευή στο βασικό προγραμμα 2 και από εκεί να αφαιρέσω τα λεφτά της επιδότησης. Ισχύει αυτό??

Ευχαριστώ! :)

 

 

Πέσμου ποιό κινητό θέλεις και απο ποιό κατάστημα εξυπηρετείσαι να σου πώ περίπου πόσο θα πληρώσεις!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος fanish1 ( 7 Αύγ. 2004 , 12:06)

 

Πέσμου ποιό κινητό θέλεις και απο ποιό κατάστημα εξυπηρετείσαι να σου πώ περίπου πόσο θα πληρώσεις!!

 

Για το κ700 ενδιαφέρομαι και κατάστημα oteshop!

http://img.userbarz.com/46/9081.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εχω στο όνομά μου 3 αριθμούς ΚΟΤΕ (2 στο 150 και ένας στο 240) που μου έρχονται σε κοινό λογαριασμό, που κυμαίνεται πάντα πάνω από 100 ευρώ (μέχρι 130-140). Αυτόν το μήνα συμπληρώνεται χρόνος για τη μετάβαση σε προνομιακό για τον ένα λογαριασμό (είναι 150)- οι άλλοι συμπληρώνουν χρόνο ένα δυο μήνες αργότερα (μάλιστα το 240 είναι ήδη προνομιακός)

 

Δικαιούμαι μία ή χωριστά για κάθε λογαριασμό επιδότηση.. Πρέπει να μου έρθει οπωσδήποτε ειδοποίηση ή μπορώ και να τηλεφωνήσω κάπου για να μάθω;;

 

Δεν είναι εταιρικές οι συνδέσεις και έχουν γίνει όλες στο Πλαίσιο στη Θεσνικη

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Stergianos ( 7 Αύγ. 2004 , 12:28)

Για το κ700 ενδιαφέρομαι και κατάστημα oteshop!

 

Φίλε μου χίλια συγνώμη που σε ξέχασα!!

Το πήρες η ακόμα??

Αυριο το πρωί πιστεύω να το θυμηθώ και να σου δώσω απάντηση αν δεν έχεις κάνει την αναβάθμιση ήδη!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ivassilis (18 Αύγ. 2004 , 13:08)

Εχω στο όνομά μου 3 αριθμούς ΚΟΤΕ (2 στο 150 και ένας στο 240) που μου έρχονται σε κοινό λογαριασμό, που κυμαίνεται πάντα πάνω από 100 ευρώ (μέχρι 130-140). Αυτόν το μήνα συμπληρώνεται χρόνος για τη μετάβαση σε προνομιακό για τον ένα λογαριασμό (είναι 150)- οι άλλοι συμπληρώνουν χρόνο ένα δυο μήνες αργότερα (μάλιστα το 240 είναι ήδη προνομιακός)

Δικαιούμαι μία ή χωριστά για κάθε λογαριασμό επιδότηση.. Πρέπει να μου έρθει οπωσδήποτε ειδοποίηση ή μπορώ και να τηλεφωνήσω κάπου για να μάθω;;

Δεν είναι εταιρικές οι συνδέσεις και έχουν γίνει όλες στο Πλαίσιο στη Θεσνικη

 

Καλύτερα πάρε τους τηλέφωνο στό 1212 για να είσαι σίγουρος!!

Ειδοποίηση δεν έρχεται πάντα οπότε καλύτερα πάρε τους τηλέφωνο!!

Link to comment
Share on other sites

1212 και μαθαίνω αν δικαιούμαι επιδότηση; Έτσι απλά τους λες το νούμερο και σου λένε αν δικαιούσαι επιδότηση, και αν ναι, πόσα ευρώ;
Ότι αρχίζει, πάντα πρέπει να τελειώνει. Είναι φυσικός νόμος...:yinyang:
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Jheremias (19 Αύγ. 2004 , 00:58)

1212 και μαθαίνω αν δικαιούμαι επιδότηση; Έτσι απλά τους λες το νούμερο και σου λένε αν δικαιούσαι επιδότηση, και αν ναι, πόσα ευρώ;

 

Ακριβώς έτσι!!

Και ρώτα τους αν μπορούν να συνχωνευθούν οι επιδοτήσεις για να πάρεις κάτι καλό!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Stergianos ( 6 Αύγ. 2004 , 21:37)

Παιδιά, μου ήρθε επιδοτηση 135e και θέλω να ρωτήσω κάτι. Για να δώ πόσα λεφτά πρέπει να δώσω παραπάνω για μια συσκευή μου είπαν πως πρέπει να δω πόσο έχει η συσκευή στο βασικό προγραμμα 2 και από εκεί να αφαιρέσω τα λεφτά της επιδότησης. Ισχύει αυτό??

Ευχαριστώ! :)

 

Φίλε μου θα δώσεις περίπου 230 ευρώ ακόμα!!

Link to comment
Share on other sites

τελικά λύθηκε το ζήτημα, με ένα τηλεφωνάκι. Θα λάβω επιδότηση για κάθε αριθμό χωριστά, όταν αυτός συμπληρώνει 12μηνο και μπαίνει στο προνομιακό πρόγραμμα. Προσωπικά, θα ήθελα μία συνολικά των 300 αντί για τρεις των 100 αλλά δεν ξέρω αν γίνεται να συγχωνευθούν...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος fanish1 (19 Αύγ. 2004 , 10:42)

 

Φίλε μου θα δώσεις περίπου 230 ευρώ ακόμα!!

 

Δεν πειράζει που άργησες, όχι δεν το πήρα ακόμα, συγκεντρώνω τα λεφτά! Ευχαριστώ!

http://img.userbarz.com/46/9081.jpg
Link to comment
Share on other sites

egw pou phra thl shmera mou pane oti den mporoun na sygxwneutoun 2 epidothseis sto idio onoma.........

gia parte kai seis mhpws epesa se asxeto

 

emena mou hrthe epidoth 110e

eimai sto programma 240

kai kanw logariasmous 50euro.

Link to comment
Share on other sites

το ίδιο μου είπανε και μένα. δεν γίνεται να συγχωνευτούν επιδοτήσεις

 

αλλά η επιδότηση είναι λίγο παραπάνω αν κάποιος δηλώσει ότι θέλει να πάρει imode συσκευή. αλλά μιλάμε για 10 ευρώ παραπάνω...

Link to comment
Share on other sites

Mia erwthsh gia opoion gnwrizei.Filiko proswpo einai entagmeno sto programma eidikwn pelatwn kai syfmwna me thn cosmote exei tous teleytaious 11 mhnes meso oro logariasmwn 22 euro,enw to orio einai 25 euro gia thn epidothsh syskeyhs.

8a h8ela na rwthsw an ontws ayto isxyei kai an me to na ayxhsei tous logariasmous tou tous epomenous 2-3 mhnes,etsi wste na xeperasei to orio twn 25 euro 8a tou dwsei thn anava8mish h thn exase gia fetos kai h metrhsh(gia tous 11 mhnes kai to orio twn 25 euro) arxizei pali apo thn arxh...Elpizw na egina katanohtos kai an gnwrizei kapoios na mou apanthsei.

Eyxaristw

Link to comment
Share on other sites

αν πράγματι αυξήσει τους λογαριασμούς του και φτάσει >25 δεν χάνει σε καμμία περίπτωση την επιδότηση. απλά θα χρειαστεί να περιμένει ... :)
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος frida (25 Αύγ. 2004 , 18:10)

 

αν πράγματι αυξήσει τους λογαριασμούς του και φτάσει >25 δεν χάνει σε καμμία περίπτωση την επιδότηση. απλά θα χρειαστεί να περιμένει ... :)

 

 

 

Oi prwtoi logariasmoi tou htan mikroi.Tous teleytaious 5 mhnes einai >35 euro.Opote an se 2-3 mhnes ypologisei to meso oro twn teleytaiwn 11 mhnwn kai ypervainei ta 25 euro 8a parei thn epidothsh h 8a prepei na perimenei ton allo aygousto kai na ypologisei pali to meso oro(ayto den exw katalavei).eyxaristw

Link to comment
Share on other sites

O pateras mou exei meso oro 30-35 euro, alla kai 2 logariasmous ayton ton xrono 65 kai 79 euro antistoixa.O xronos elhxe 31/7 alla akoma den exei erthei epidothsh.. gia na doume...Pantws erxetai (perisi hrthe stous 15 mhnes)
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος spybol (26 Αύγ. 2004 , 01:22)

 

O pateras mou exei meso oro 30-35 euro, alla kai 2 logariasmous ayton ton xrono 65 kai 79 euro antistoixa.O xronos elhxe 31/7 alla akoma den exei erthei epidothsh.. gia na doume...Pantws erxetai (perisi hrthe stous 15 mhnes)

 

Μπορείς να πάρεις τηλέφωνο στο 1212 και να πάρεις ότι πληροφορία χρειασθείς :)

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...