Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος poseidon2004 (13 Ιαν. 2005 , 23:21)

 

το γεγονός ότι σου δίνουν 70 ε έκπτωση δε σημαίνει ότι δεν μπορείς να επιλέξεις άλλη συσκευή !σίγουρα πράγματα είναι αυτά που σας λέω ... :)

 

 

Υπάρχουν κάποιοι που είναι μόνο για αυτές τις συσκευές μέχρι τις 24/01 και για τίποτα άλλο

 

Ξέρω καλύτερα τι σου λέω :) :)

www.i-go.gr

The i-pagemaker

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος thanos15 (13 Ιαν. 2005 , 23:35)

 

Υπάρχουν κάποιοι που είναι μόνο για αυτές τις συσκευές μέχρι τις 24/01 και για τίποτα άλλο

 

Ξέρω καλύτερα τι σου λέω :) :)

 

 

Εμένα με πήραν τηλέφωνο από τα κεντρικά του γερμανού για την επιδοτήσει μου κ δεν έθεσαν περιορισμό στο ποια συσκευή να επιλέξω :whistle: ;) :)

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

apla ithela na po pos ksero paradigma me sindesi plesio alla den irthe epistoli kai i eksipiretisi egine apo KOSMOTE katastima.

den iksera oti mporei na kanei eksigipiretisi kai to plesio i o germanos ktl toylaxiston otan rotisa sto tilefono den moy to eipan.

χρηστης:9210i,3650,GD87,8310,3510i,

P800

παλαιοτερα : 768,V50,Τ28S,T68,7650

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mplip^ (14 Ιαν. 2005 , 16:33)

 

μα τελικά είναι 18μηνη μετά η δέσμευση εάν κάνεις ανανέωση με επιδότηση?

 

 

Αναλογως τους λογαριασμους σου. Σε μια συνδεση που εχω με χρηση 100€ ειναι 12μηνο, σε μια αλλη με χρηση 30€ ειναι 18μηνη η δεσμευση.

Link to comment
Share on other sites

Kapote o COSMOTE iche kali piotita fonis kalo sima klp iche tote nea technologia kiola itan kalitera ap tis alles dio VODA ke TIM simera, kirios meta tous Olimpiakous, pou oi alli dio kanane almata ke sto sima tous alla kirios stis ipiresies data o cosmotoulis miazi me eparxioti ke anti na veltiosi tis ipiresies tou me sachlamares tipou i-mode prospathi na kerdisi edafos.Akoma den katalavan oi poniri otentzides oti o katanalotis theli na stelni me otenet ,as poume,email meso gprs ke oxi me fax-data archea grami?, pou ine panakrivi, mafta ta ponira kolpakia tha kerdizoun chrimata? Den mporoun na stamatisoun to vouito sto vathos tis gramis? ta dipla tou-tou stin klisi? kai alla polla.
dtf
Link to comment
Share on other sites

Έχω μία απορία: την πρώτη φορά που έκανα ανανέωση συμβολαίου με επιδότηση συσκευής, ήρθε από την cosmote μία επιστολή, και έτσι πήγα σε κάποιο υποκατάστημά της και έκανα την ανανέωση.

Τη δεύτερη φορά δεν ήρθε επιστολή και απ' το υποκατάστημα της cosmote μου έδωσαν ένα τηλέφωνο, στο οποίο πήρα για να μάθω αν είχα δικαίωμα για επιδότηση συσκευής.

Μήπως τυχαίνει να ξέρει κανείς σε ποιο τηλέφωνο πρέπει να πάρω για να μάθω αν δικαιούμαι επιδότηση, γιατί αυτό που μου είχανε δώσει δεν ισχύει πλέον.

Link to comment
Share on other sites

Έχω μία απορία: την πρώτη φορά που έκανα ανανέωση συμβολαίου με επιδότηση συσκευής, ήρθε από την cosmote μία επιστολή, και έτσι πήγα σε κάποιο υποκατάστημά της και έκανα την ανανέωση.

Τη δεύτερη φορά δεν ήρθε επιστολή και απ' το υποκατάστημα της cosmote μου έδωσαν ένα τηλέφωνο, στο οποίο πήρα για να μάθω αν είχα δικαίωμα για επιδότηση συσκευής.

Μήπως τυχαίνει να ξέρει κανείς σε ποιο τηλέφωνο πρέπει να πάρω για να μάθω αν δικαιούμαι επιδότηση, γιατί αυτό που μου είχανε δώσει δεν ισχύει πλέον.

 

Η απο το κινητό σου 1212

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να καλέσεις στο 13838 από σταθερό που είναι το Customer Care :)

 

Η απο το κινητό σου 1212

 

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας!

Link to comment
Share on other sites

Έχει αλλάξει ο χρόνος που μεσολαβεί μεταξύ δύο επιδοτήσεων για αναβάθμιση συσκευής;

 

Παλιά είχα cosmote και θυμάμαι ήταν κάθε 12 μήνες. Tώρα πήγε να ρωτήσει η γιαγιά μου και της είπαν ότι θα πρέπει να συμπληρώσει 18 μήνες. Παίζει ρόλο ότι μέσα στο 12μηνο άλλαξε οικονομικό πρόγραμμα (από 150 σε 240 νομίζω);

 

Edit: Είδα τώρα το μήνυμα του NRG παραπάνω. Μήπως ξέρει κανείς τη χρήση που πρέπει να κάνεις για να δικαιούσε νέα αναβάθμιση στους 12 μήνες. Ρωτάω γιατί η προηγούμενη ανανέωση είχε γίνει στους 12, με μικρότερες μηνιαίες χρεώσεις γενικά.

Εγκαταλείψτε την ελπίδα για ένα καλύτερο παρελθόν!
Link to comment
Share on other sites

Πριν το καλοκαίρι υπήρχαν αναβαθμίσεις που έπρεπε να υπογράψεις 18μηνη σύμβαση. τώρα είναι στάνταρ κάθε 11 μήνες :)

www.i-go.gr

The i-pagemaker

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν εχεις παρει το κινητο απο OTEshop μπορεις να πας και να ζητησεις την επιδοτηση απο αλλο καταστημα πχ Γερμανος?

Επισης μπορεις να ζητησεις την επιδοτηση απο ΟΤΕshop αλλης πολης??

Link to comment
Share on other sites

Για το 1ο δεν μπορώ να σου απαντήσω με σιγουριά !ίσως !για το 2ο πολύ πιθανά ναι αφού είναι η ίδια αλυσίδα ..πάρε καλύτερα στην εξυπηρετήσει πελατών στο 1212

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Παιδια περυσι τον Φεβρουάριο μου είχε έρθει επιδότηση και δώρω μια Cosmocarta.Κάθε 12 μήνες γίνεται η αναβάθμιση που προσφέρει η εταιρεία;Θα μου δώσουν και φέτος Cosmocarta;
george cc
Link to comment
Share on other sites

Παιδια περυσι τον Φεβρουάριο μου είχε έρθει επιδότηση και δώρω μια Cosmocarta.Κάθε 12 μήνες γίνεται η αναβάθμιση που προσφέρει η εταιρεία;Θα μου δώσουν και φέτος Cosmocarta;

 

Εξαρτάται από πού θα κανείς την αναβάθμιση !εγώ έκανα πριν μερικές μέρες από το γερμανό και μου στείλανε Cosmoκάρτα , ο πατέρας μου στο εταιρικό του συμβόλαιο έχει κάνει 2 αναβαθμίσεις και Cosmoκάρτα δεν του έχουν δώσει . εξαρτάται …

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Ημουν στο COSMOTE 90 προνομιακό, λογαριασμούς γύρω στα 30 ευρώ και μου έδωσαν επιδότηση 100 ευρώ για 12 μήνες στο COSMOTE 150 προνομιακό (πήρα τηλέφωνο στο 1212).

Η λεπτομέρεια ήταν ότι έπρεπε να πάω να την ζητήσω από οποιοδήποτε κατάστημα ΟΤΕ της επιλογής μου (εκεί είχα κάνει και την πρώτη σύνδεση) και δυστυχώς αυτοί εκεί στον ΟΤΕ δεν έιχαν μεγάλη ποικιλία σε συσκευές...

η δύναμη της βλακείας είναι ακατανίκητη... :confused:
Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς αυτοί εκεί στον ΟΤΕ δεν έιχαν μεγάλη ποικιλία σε συσκευές...

Την τελευταία φορά που έκανα κι εγώ ανανέωση συμβολαίου δεν είχαν πολλές συσκευές διαθέσιμες στον ΟΤΕ. Όμως, έκανα την ανανέωση στο συγκεκριμένο κατάστημα, πήραν αυτοί του ΟΤΕ τηλέφωνο στα κεντρικά της Cosmote και το κινητό που ζήτησα για την επιδότηση μου ήρθε με courier στο σπίτι μου μετά από 5 μέρες περίπου, χωρίς να πληρώσω και τίποτα επιπλέον! Η εξυπηρέτηση πελατών της Cosmote είχε κέφια φαίνεται!

Link to comment
Share on other sites

Ημουν στο COSMOTE 90 προνομιακό, λογαριασμούς γύρω στα 30 ευρώ και μου έδωσαν επιδότηση 100 ευρώ για 12 μήνες στο COSMOTE 150 προνομιακό (πήρα τηλέφωνο στο 1212).

Η λεπτομέρεια ήταν ότι έπρεπε να πάω να την ζητήσω από οποιοδήποτε κατάστημα ΟΤΕ της επιλογής μου (εκεί είχα κάνει και την πρώτη σύνδεση) και δυστυχώς αυτοί εκεί στον ΟΤΕ δεν έιχαν μεγάλη ποικιλία σε συσκευές...

Ούτε καν σε oteshop;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Στο κεντρικότερο κατάστημα ΟΤΕ της Θεσσαλονίκης... εκείνο της Καρόλου Ντηλ...
η δύναμη της βλακείας είναι ακατανίκητη... :confused:
Link to comment
Share on other sites

Την τελευταία φορά που έκανα κι εγώ ανανέωση συμβολαίου δεν είχαν πολλές συσκευές διαθέσιμες στον ΟΤΕ. Όμως, έκανα την ανανέωση στο συγκεκριμένο κατάστημα, πήραν αυτοί του ΟΤΕ τηλέφωνο στα κεντρικά της Cosmote και το κινητό που ζήτησα για την επιδότηση μου ήρθε με courier στο σπίτι μου μετά από 5 μέρες περίπου, χωρίς να πληρώσω και τίποτα επιπλέον! Η εξυπηρέτηση πελατών της Cosmote είχε κέφια φαίνεται!

 

Καλησπέρα !δεν είναι θέμα κεφιών της εξυπηρέτησης !εάν θέλεις κάποια συσκευή που δεν υπάρχει στο oτέ της περιοχής σου τότε ζητάς να σε εξυπηρετήσουν από τα μετρικά της CosmOte

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο επικοινωνία μου με το 1212 , η περιχαρής υπάλληλος με ενημέρωσε ότι έχω 205 Ευρώ για το 410i (που φυσικά και δε το παίρνω) και 135 για όποια άλλη συσκευή. Τη σύνδεση την είχα κάνει σε συνοικιακό κατάστημα και για να πάρω την επιδότηση θα πρέπει να πάω σε ένα οποιοδήποτε κατάστημα Γερμανός.

 

Πάω λοιπόν και εγώ σήμερα στο Γερμανό όπου ο υπάλληλος όλο έκπληξη και νευρα, με διαβεβαίωσε ότι ο Γερμανός ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΙΣ ΕΠΙΔΟΤΗΣΕΙς!

Ενημερώνουν λέει λάθος τον κόσμο και στο Γερμανό μόνο να δώ τις συσκευές μπορώ. Μετα θα πρέπει να καλέσουμε την Cosmote για να μου στείλουν τη συσκεύη στο σπίτι.

 

Και ερωτώ.

Ποιούς βρίζουμε? Το Γερμανό η την Κοσμοτέ? Ποιος δε ξέρει τι του γίνεται?

Και τι λογική είναι αυτή που σε στέλνουν να πας να κάνεις επιδότηση στον γερμανό και όχι σε ένα οποιοδήποτε κατάστημα cosmote?

 

ΥΓ:Ο υπάλληλος επίσης με περίσσεια γνώση μου γνωστοποίησε ότι το P341i της Panasonic έχει σταματήσει να παράγεται. Αληθεύει?

:X
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά, ακούστε κι ένα ωραίο όσο αφορά το OTESHOP:

 

Μου έρχεται επιδότηση 110 ?, λίγη μου φάνηκε (στο 240 είμαι), τέσπα. Μπαίνω net και βλέπω έχει προσφορά oteshop το Τ630 με δώρο BT handsfree. Πάω Oteshop Καλλιθέας, και μου λένε δεν ισχύει η προσφορά. "Μα καλά, και στο site τι την έχετε ακόμα;" τους λέω. "Δεν έχει ανανεωθεί" μου λένε. "Μα αφού οι τιμές είναι ανανεωμένες, αυτό είναι παραπλάνηση και αθέμιτος ανταγωνισμός" εγώ. Τέσπα, παίρνω το κινητό, και παίρνω εξυπηρέτηση πελατών cote να διαμαρτηρηθώ. Εκεί μου λένε ότι δεν ανοίκει σε αυτούς το κατάστημα, αλλά στον ΟΤΕ. Μα καλά λέω, "δεν έχετε ευθύνη για τους συνεργάτες σας;" Τέσπα, παίρνω ΟΤΕ και μου λένε "ιδιώτες είναι αυτοί, εμείς δεν έχουμε σχέση"!!!

 

Το αστείο της υπόθεσης είναι ότι το site της cosmote έχει σύνδεσμο στο Oteshop, και στη σελίδα του Oteshop έχει τηλ. εξυπηρέτησης πελατών αυτό του ΟΤΕ!!!

 

ΤΕΛΙΚΑ ΠΟΥ ΑΝΟΙΚΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ OTESHOP? ΚΑΙ ΠΟΙΟ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ ΠΕΛΑΤΩΝ; ΟΙ ΕΠΙΔΟΤΗΣΕΙΣ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΕΣ ΜΕ COSMOTE Η ΟΧΙ;

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειμαι στο Cosmote 45 (με λογαριασμους της ταξης των 15 - 18 ευρω) και πηρα ετσι για πλακα να δω ΑΝ δικαιουμαι επιδοτηση. Η υπαλληλος μου ειπε πως δικαιουμαι επιδοτηση 100 Ευρω για οποια συσκευη θελω και 175 ευρω (αν δεν κανω λαθος) για συσκευη i-mode (Mitsubishi και NEC) με την προϋποθεση ομως οτι θα μεταφερθω στο Cosmote 90. Πιστευω οτι ειναι καλη ευκαιρεια να παρω μια συσκευη αφου δεν σκοπευω να αλλαξω το νουμερο μου.

 

Εχετε να μου προτεινεται πια συσκευη να ΜΗΝ αγορασω? Το i-mode δεν θα το δουλεψω ετσι κι'αλλιως και ακομα, δεν εχω ακουσει και τα καλυτερα λογια για NEC & MITSUBISHI.

 

Κατι να προτεινετε στα χρηματα αυτα ή εστω να δωσω κατι παραπανω?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ακούστε κι ένα ωραίο όσο αφορά το OTESHOP:

 

Μου έρχεται επιδότηση 110 ?, λίγη μου φάνηκε (στο 240 είμαι), τέσπα. Μπαίνω net και βλέπω έχει προσφορά oteshop το Τ630 με δώρο BT handsfree. Πάω Oteshop Καλλιθέας, και μου λένε δεν ισχύει η προσφορά. "Μα καλά, και στο site τι την έχετε ακόμα;" τους λέω. "Δεν έχει ανανεωθεί" μου λένε. "Μα αφού οι τιμές είναι ανανεωμένες, αυτό είναι παραπλάνηση και αθέμιτος ανταγωνισμός" εγώ. Τέσπα, παίρνω το κινητό, και παίρνω εξυπηρέτηση πελατών cote να διαμαρτηρηθώ. Εκεί μου λένε ότι δεν ανοίκει σε αυτούς το κατάστημα, αλλά στον ΟΤΕ. Μα καλά λέω, "δεν έχετε ευθύνη για τους συνεργάτες σας;" Τέσπα, παίρνω ΟΤΕ και μου λένε "ιδιώτες είναι αυτοί, εμείς δεν έχουμε σχέση"!!!

 

Το αστείο της υπόθεσης είναι ότι το site της cosmote έχει σύνδεσμο στο Oteshop, και στη σελίδα του Oteshop έχει τηλ. εξυπηρέτησης πελατών αυτό του ΟΤΕ!!!

 

ΤΕΛΙΚΑ ΠΟΥ ΑΝΟΙΚΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ OTESHOP? ΚΑΙ ΠΟΙΟ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ ΠΕΛΑΤΩΝ; ΟΙ ΕΠΙΔΟΤΗΣΕΙΣ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΕΣ ΜΕ COSMOTE Η ΟΧΙ;

 

Νομίζω τα oteshop είναι του ΟΤΕ καθαρά κι εγώ όταν τους ρώτησα με έστειλαν στην cosmote στο 1212. Πήγα τελικά στο κατάστημα cosmote στη Στουρνάρη και πήρα το νέο μου 6230.

KCB
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...