Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα παιδιά,

ειμαι στο βασικο προγραμμα εδω και 3 χρονια, και ζητησα πρωτη φορά να αλλαξω τη συσκευη. Συμφωνα με την καταναλωση (στα 30 ευρω/μηνα), δινουν 100 ευρω επιδοτηση με ενταξη στο προγραμμα 150 για 8 μηνες.

α. Αναρωτιέμαι, αν θα έχω καλυτερη επιδοτηση αν ενταχθω κατευθειαν στο προγραμμα που αναλογει με την καταναλωση αυτη .

β. Με την επιδοτηση των 100 και δινοντας περιπου αλλα 150, θαθελα μια συσκευή που:

1.να ειναι αναδιπλούμενη και σχετικα εμφανήσιμη.

2. να ειναι ευχρηστη (και οχι για γυναικεια νυχια)

3. να βγάζει σχετικα καλές φωτογραφίες

4. να εχει οθόνη με σχετικα καλή απεικόνιση.

5. να μπορώ να περνώ τις φωτο στον Η/Υ.

Τί προτείνετε;

Για να εκμεταλλευτείς και το imode πάρε Panasonic P341i ή NEC N400i ή NEC N401i

Link to comment
Share on other sites

paidia mporw na rwtisw kati???

sthn epidotish paizei rolo kai to programa poy eisai??oxi mono oi logariasmoi??

eimoyna sto 150 gia 9 mhnes toys teleytaioys 4 to ekana 240

 

oi logariasmoi moi kai sta dyo programata htan kata meso oro gyro sta 100 euro kai moy ebgale mono 135 euro!!!

 

einai logiko?

.................................................!
Link to comment
Share on other sites

paidia mporw na rwtisw kati???

sthn epidotish paizei rolo kai to programa poy eisai??oxi mono oi logariasmoi??

eimoyna sto 150 gia 9 mhnes toys teleytaioys 4 to ekana 240

 

oi logariasmoi moi kai sta dyo programata htan kata meso oro gyro sta 100 euro kai moy ebgale mono 135 euro!!!

 

einai logiko?

 

 

gia tin epidotisi to mono poy paizei rolo apo oti exo akousei toulaxiston einai oi logariasmoi pou kaneis, tipota allo.

am i an alien or just crazy?????? :p

:alien: :tease:

Link to comment
Share on other sites

K700i_maniakos Παράθεση:

Αρχικό Μήνυμα από landvinous

καλησπερα παιδιά,

ειμαι στο βασικο προγραμμα εδω και 3 χρονια, και ζητησα πρωτη φορά να αλλαξω τη συσκευη. Συμφωνα με την καταναλωση (στα 30 ευρω/μηνα), δινουν 100 ευρω επιδοτηση με ενταξη στο προγραμμα 150 για 8 μηνες.

α. Αναρωτιέμαι, αν θα έχω καλυτερη επιδοτηση αν ενταχθω κατευθειαν στο προγραμμα που αναλογει με την καταναλωση αυτη .

β. Με την επιδοτηση των 100 και δινοντας περιπου αλλα 150, θαθελα μια συσκευή που:

1.να ειναι αναδιπλούμενη και σχετικα εμφανήσιμη.

2. να ειναι ευχρηστη (και οχι για γυναικεια νυχια)

3. να βγάζει σχετικα καλές φωτογραφίες

4. να εχει οθόνη με σχετικα καλή απεικόνιση.

5. να μπορώ να περνώ τις φωτο στον Η/Υ.

Τί προτείνετε;

 

 

"Για να εκμεταλλευτείς και το imode πάρε Panasonic P341i ή NEC N400i ή NEC N401i "

 

Ευχαριστω για την απαντηση, αλλα, αν επειδή ακουσα καποιες επιφυλάξεις για δέσμευση στο i-mode, τι αλλο προτείνετε, δίνοντας περισσότερη βαρύτητα στην συσκευή αυτή-καθ'εαυτή ;

Link to comment
Share on other sites

K700i_maniakos Παράθεση:

Αρχικό Μήνυμα από landvinous

καλησπερα παιδιά,

ειμαι στο βασικο προγραμμα εδω και 3 χρονια, και ζητησα πρωτη φορά να αλλαξω τη συσκευη. Συμφωνα με την καταναλωση (στα 30 ευρω/μηνα), δινουν 100 ευρω επιδοτηση με ενταξη στο προγραμμα 150 για 8 μηνες.

α. Αναρωτιέμαι, αν θα έχω καλυτερη επιδοτηση αν ενταχθω κατευθειαν στο προγραμμα που αναλογει με την καταναλωση αυτη .

β. Με την επιδοτηση των 100 και δινοντας περιπου αλλα 150, θαθελα μια συσκευή που:

1.να ειναι αναδιπλούμενη και σχετικα εμφανήσιμη.

2. να ειναι ευχρηστη (και οχι για γυναικεια νυχια)

3. να βγάζει σχετικα καλές φωτογραφίες

4. να εχει οθόνη με σχετικα καλή απεικόνιση.

5. να μπορώ να περνώ τις φωτο στον Η/Υ.

Τί προτείνετε;

 

 

"Για να εκμεταλλευτείς και το imode πάρε Panasonic P341i ή NEC N400i ή NEC N401i "

 

Ευχαριστω για την απαντηση, αλλα, αν επειδή ακουσα καποιες επιφυλάξεις για δέσμευση στο i-mode, τι αλλο προτείνετε, δίνοντας περισσότερη βαρύτητα στην συσκευή αυτή-καθ'εαυτή ;

Προτείνω να ρίξεις μια ματιά στο Motorola V620.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Eιχα κάνει σύνδεση με την cosmote τον Ιούνιο του 2003.

 

Πέρυσι τον Ιούνη μου ήρθε κανονικά η επιδότηση (στο δωδεκάμηνο ) και ήταν 105e με λογαριασμούς που οι μισοί ήταν στα 25-35 και οι άλλοι μισοι στα 55-75.

 

Πριν ένα μήνα το άλλαξα σε προνομιακό 150 απο προνομιακό 45.Τι θα γίνει με την επιδότηση;Θα μου έρθει κανονικά στο 12μηνό ή στο 18μηνο;Με όλα όσα διάβασμα μπερδέυτηκα!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας, ανεξάρτητα ποιό πάγιο έχεις θα υπάρξει ανανέωση συμβολαίου εάν και εφόσον πληρείς τις απαιτούμενες προυποθέσεις, εσύ μπορείς να καλέσεις ένα μήνα πριν, δηλαδή αφού λήγει όπως προανέφερες τον Ιούνιο, θα καλέσεις τον Μάιο, και θα σε ενημερώσουν εάν πληρείς τις προυποθέσεις ή όχι, δεν παίζει ρόλο πάντως το παγιό σου.... :)
...Life Is Beautiful...
Link to comment
Share on other sites

Eιχα κάνει σύνδεση με την cosmote τον Ιούνιο του 2003.

 

Πέρυσι τον Ιούνη μου ήρθε κανονικά η επιδότηση (στο δωδεκάμηνο ) και ήταν 105e με λογαριασμούς που οι μισοί ήταν στα 25-35 και οι άλλοι μισοι στα 55-75.

 

Πριν ένα μήνα το άλλαξα σε προνομιακό 150 απο προνομιακό 45.Τι θα γίνει με την επιδότηση;Θα μου έρθει κανονικά στο 12μηνό ή στο 18μηνο;Με όλα όσα διάβασμα μπερδέυτηκα!!!

 

Δεν έχει σχέση το πρόγραμμα αλλά η χρήση . λογικά θα σου έρθει στους 12 μήνες ;)

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά,στην αδελφή μου είπανε ότι η επιδότηση της είναι 180 για όποιαδήποτε συσκευή,ή 200 για αιμοουντ ή 400 για 3τζι!Ισχύει?
Link to comment
Share on other sites

ξαναθετω τροποποιημένη την ερωτηση:

 

τι προτείνετε για clamshell αναγνωρισμένο οπως τα s65, k700 και αξίας εως γυρω στα 300 ευρω;

 

(και να μην εχει "κλειδώματα")

 

τι λετε για τα s700, d500 ;

Link to comment
Share on other sites

Αυτά που αναφέρεις ρε φίλε δεν έχουν 300 ευρώ...450 έχουν!!

 

sorry! :w00t: (υπολόγισα τις τιμές αφαιρώντας 100 ευρω επιδότηση)

 

πάντως η σελίδα cosmoshop αναφερει για το d500 τιμη 416 ευρω και για το s700 364 ευρω. :what:

 

τεσπα, μενδιαφερει ευρηστο/λειτουργικο imaging clamshell, με καλη ποιοτητα οθονης/φωτογραφιας και με δυνατοτητα συνδεσης με Η/Υ.

Link to comment
Share on other sites

exo paidia ena filo po eixe syndesh cosmote kai afoy teleiose o xronos toy symbolaioy phge sth tim (forhtothta) meta vodafone (forhtothta) kai meta pali cosmote kai eggrafthke sto programma me 2 ores dorean xrono omilias xoris omos bebaia xronikh diarkeia symbolaioy...dikaioytai epidothsh?
LG G4
Link to comment
Share on other sites

exw epidotisi 100 euro sti cosmote, akousa oti otan exeis epidotisi, dikaiouse na agoraseis ti siskeui se timi xondrikis, dld sti timi pou einai sto vasiko programma 1, isxiei?

 

Η επιδότηση των 100 ευρώ είναι 100 ευρώ έκπτωση στη τιμή της συσκευής αν την αγόραζες σκέτη (χωρίς συμβόλαια ) Π.χ.

 

Μια συσκευή κάνει 250 ε εσύ έχεις επιδότηση 100 ευρώ θα τη πληρώσεις 150

 

250-100 =150 :)

 

 

exo paidia ena filo po eixe syndesh cosmote kai afoy teleiose o xronos toy symbolaioy phge sth tim (forhtothta) meta vodafone (forhtothta) kai meta pali cosmote kai eggrafthke sto programma me 2 ores dorean xrono omilias xoris omos bebaia xronikh diarkeia symbolaioy...dikaioytai epidothsh?

 

 

Νομίζω ότι μπορεί όποτε θέλει να υπογράψει συμβόλαιο και να πάρει επιδότηση αλλά θα δεσμευτεί για ένα χρόνο .για να βεβαιωθεί ας ρωτήσει στο cc ;)

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

H επιδότηση της cosmote πάντα δίνεται μόνο απο το κατάστημα απο όπου αγοράστηκε το κινητό;Δεν μπορούμε ας πούμε ενω το είχαμε κάνει την σύνδεση στο Πλαίσιο να πάρω την επιδότηση απο pOTEshop;
Link to comment
Share on other sites

Η επιδότηση των 100 ευρώ είναι 100 ευρώ έκπτωση στη τιμή της συσκευής αν την αγόραζες σκέτη (χωρίς συμβόλαια ) Π.χ.

 

Μια συσκευή κάνει 250 ε εσύ έχεις επιδότηση 100 ευρώ θα τη πληρώσεις 150

 

250-100 =150 :)

 

 

 

 

 

kai omws ,piga proxthes se cosmote,eixa epidotisi 100 euro, kai anti na parw to 3230 sti timi 377-100,dld 277 euro,mou aferesan ta 100 euro,apo ti timi tou vasikou pagiou ena. dld 331-100,dld 231euro!!!

Kai mou eipan oti etsi isxiei pantou. oti otan exeis ananewsi dikaiouse tin meiwsi sti timi pou exei i siskeui sto vasiko programma 1.

BED OF NAILS
Link to comment
Share on other sites

H επιδότηση της cosmote πάντα δίνεται μόνο απο το κατάστημα απο όπου αγοράστηκε το κινητό;Δεν μπορούμε ας πούμε ενω το είχαμε κάνει την σύνδεση στο Πλαίσιο να πάρω την επιδότηση απο pOTEshop;

Σε περιπτωση που ξερω που εγινε η αρχικη συνδεση στο ΠΛΑΙΣΙΟ η εξυπηρετηση για αναβαθμιση συσκευης εγινε απο τα αποκλειστικα καταστηματα ΚΟΣΜΟΤΕ.Ρωτα καλυτερα την εξυπηρετηση πελατων.Απλα αναφερω τι ξερω απο μια περιπτωση που τυγχανει να γνωριζω.

χρηστης:9210i,3650,GD87,8310,3510i,

P800

παλαιοτερα : 768,V50,Τ28S,T68,7650

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Signomi an to erotima mou exei apantithei alla oi selides tou thematos einai poles kai den mporo na tis diabaso... a, kai signomi epeidi mporei i erotisi na einai teleios ilithia.

 

Ta leyta tis epidotiseis afairounte apo tis timi sketis siskeyis i apo ti timi tis sindesis?

 

px.

Exo to SX1 sto CO120 kai thelo na paro to 6680. Kai as poume oti exo 200 eyro epidotisi. Tha to paro to kinito me 560-200=360e i me 370-200=170e?

Link to comment
Share on other sites

Signomi an to erotima mou exei apantithei alla oi selides tou thematos einai poles kai den mporo na tis diabaso... a, kai signomi epeidi mporei i erotisi na einai teleios ilithia.

 

Ta leyta tis epidotiseis afairounte apo tis timi sketis siskeyis i apo ti timi tis sindesis?

 

px.

Exo to SX1 sto CO120 kai thelo na paro to 6680. Kai as poume oti exo 200 eyro epidotisi. Tha to paro to kinito me 560-200=360e i me 370-200=170e?

Από την τιμή της συσκευής εννοείται!

Στο παράδειγμά σου, θα πάρεις τη συσκευή με 360 Ευρώ. Μάλιστα αν προσέξεις η τιμή με επιδότηση (360 Ευρώ) και με σύνδεση (370 Ευρώ) που δίνεις στο παράδειγμά σου είναι πάνω κάτω η ίδια!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είχα την ίδια απορία ρώτησα το απόγευμα της Παρασκευής στο κατάστημα Cosmote στη Στουρνάρη και μου είπαν ότι η τιμή από την οποία αφαιρείται η επιδότηση δεν είναι ούτε η τιμή της σκέτης συσκευής ούτε η τιμή κάποιου προγράμματος σύνδεσης αλλά έχει σχέση με την αξία κτήσης του κινητού για την Cosmote από τον κάθε κατασκευαστή :blink: Go figure... :wacko:

 

Σε κάθε περίπτωση, η τιμή από την οποία αφαιρείται το ποσό της επιδότησης είναι χαμηλότερη από την τιμή της σκέτης συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είχα την ίδια απορία ρώτησα το απόγευμα της Παρασκευής στο κατάστημα Cosmote στη Στουρνάρη και μου είπαν ότι η τιμή από την οποία αφαιρείται η επιδότηση δεν είναι ούτε η τιμή της σκέτης συσκευής ούτε η τιμή κάποιου προγράμματος σύνδεσης αλλά έχει σχέση με την αξία κτήσης του κινητού για την Cosmote από την Nokia :blink: Go figure... :wacko:

 

Σε κάθε περίπτωση, η τιμή από την οποία αφαιρείται το ποσό της επιδότησης είναι χαμηλότερη από την τιμή της σκέτης συσκευής.

 

Πράγματι έτσι είναι ...και με δική μου επιδοτήσει το Κ700 ήταν φθηνότερο απ ότι αν το έπαιρνα σκέτο (άσχετα με την έκπτωση της επιδότησης )απλά ο τρόπος 300 ε - 100 ε(επιδότησης) είναι πιο κατανοητός ... :)

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...