Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 18,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ξέρει κανείς εάν επιλέξεις πρόγραμμα με περισσότερο δωρεάν χρόνο εάν θα έχεις μεγαλύτερη επιδότηση στην αναβάθμιση ? (σε εταιρικό πρόγραμμα από το COSMOTE BUSINESS PLUS σε COSMOTE BUSINESS PLUS 240 ?

 

ευχαριστώ πολύ

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Η επιδότηση αφορά τους τελευταίους δωδεκα μηνες της γραμμης σου. οπότε αν αλλαξεις τωρα προγραμμα θα πιασει με την επομενη αναβαθμιση..... παντως για να μαθεις την επιδοτηση σου και να τους ρωτησεις για σιγουρια παρε απο το κινητο σου το 1200 χωρις χρεωση και σε ενημερωνουν για το ποσο επιδοτησης και το σημειο που εξυπηρετησε... το εκανα πριν 5 μέρες... ασε που στις 15 του μηνα διακόπτουν ολες οι εταιριες οριστικα τα 3 λεπτα ενδοεταιρικα που ειχαν δωρεαν καποιοι τυχεροι που ειχαν προλαβει... :(

www.i-go.gr

The i-pagemaker

Link to comment
Share on other sites

thanos15 ευχαριστώ πολύ . Τα ίδια μου είπε και η ευγενέστατη κοπέλα του cc

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά...Έχετε ακούσει για μια εταιρεία ονόματι ALTCOM???Eίναι λιγααααάκι :whistle: διαλυμένη ή μου φαίνεται???Πού ακούστηκε παραλαβή συσκευών μέσω κούριερ???Και μάλιστα οι συσκευές αυτές να είναι εισαγωγής με αποτέλεσμα εάν προκύψει κάποιο πρόβλημα να μην μπορείς να το διορθώσεις με την εγγύηση!Τέσπα...εγώ ρώτησα στα ΟΤΕshop αν μπορώ να παραλάβω τη συσκευή μου από εκεί και μου είπαν οχι επειδή την προηγούμενη συσκευή λέει την είχα παρει απο κατάστημα που συνεργαζόταν με την ALTCOM και έτσι θα πρέπει να περιμένω να λήξει η προθεσμία και μετά να πάω στα κεντρικά της COSMOTE!!!!Ξέρει κανείς σας τι μπορώ να κάνω ώστε να μην περιμένω μέχρι τότε...???? :worry:

http://thm-ar1r2.search.vip.scd.yahoo.com/image/368857702

 

Μαθαίνεις περισσότερα ταξιδεύοντας παρά συμβουλευόμενος όλους τους χάρτες του κόσμου

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος miss_kittin ( 8 Σεπ. 2004 , 13:53)

 

Βρε παιδιά...Έχετε ακούσει για μια εταιρεία ονόματι ALTCOM???Eίναι λιγααααάκι :whistle: διαλυμένη ή μου φαίνεται???Πού ακούστηκε παραλαβή συσκευών μέσω κούριερ???Και μάλιστα οι συσκευές αυτές να είναι εισαγωγής με αποτέλεσμα εάν προκύψει κάποιο πρόβλημα να μην μπορείς να το διορθώσεις με την εγγύηση!Τέσπα...εγώ ρώτησα στα ΟΤΕshop αν μπορώ να παραλάβω τη συσκευή μου από εκεί και μου είπαν οχι επειδή την προηγούμενη συσκευή λέει την είχα παρει απο κατάστημα που συνεργαζόταν με την ALTCOM και έτσι θα πρέπει να περιμένω να λήξει η προθεσμία και μετά να πάω στα κεντρικά της COSMOTE!!!!Ξέρει κανείς σας τι μπορώ να κάνω ώστε να μην περιμένω μέχρι τότε...???? :worry:

 

Εγώ το έχω κάνει και δεν είχα πρόβλημα . μας είχαν στείλει τότε το Nokia 3510 όταν είχε πρωτοβγεί και δεν είχα κανένα πρόβλημα :)

βέβαια όχι με τη συγκεκριμένη εταιρία ...

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος thanos15 ( 3 Σεπ. 2004 , 09:32)

 

Η επιδότηση αφορά τους τελευταίους δωδεκα μηνες της γραμμης σου. οπότε αν αλλαξεις τωρα προγραμμα θα πιασει με την επομενη αναβαθμιση..... παντως για να μαθεις την επιδοτηση σου και να τους ρωτησεις για σιγουρια παρε απο το κινητο σου το 1200 χωρις χρεωση και σε ενημερωνουν για το ποσο επιδοτησης και το σημειο που εξυπηρετησε... το εκανα πριν 5 μέρες... ασε που στις 15 του μηνα διακόπτουν ολες οι εταιριες οριστικα τα 3 λεπτα ενδοεταιρικα που ειχαν δωρεαν καποιοι τυχεροι που ειχαν προλαβει... :(

 

15 του μηνός ? Είναι σίγουρο αυτό ? Εγώ έκανα συμβόλαιο με 3λεπτα πέρισυ στις 12/9 και ρώτησα πριν 10 μέρες στα OTE-SHOP και μου είπαν ότι τα δωρεάν 3λεπτα θα τα έχω μέχρι 2/10. Λέτε να τελειώσουν 15/9 κι εγώ να συνεχίσω να μπλα μπλα μπλα νομίζοντας ότι είναι δωρεάν ?

Life is a game
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος dimitriscrete ( 8 Σεπ. 2004 , 18:50)

 

15 του μηνός ? Είναι σίγουρο αυτό ? Εγώ έκανα συμβόλαιο με 3λεπτα πέρισυ στις 12/9 και ρώτησα πριν 10 μέρες στα OTE-SHOP και μου είπαν ότι τα δωρεάν 3λεπτα θα τα έχω μέχρι 2/10. Λέτε να τελειώσουν 15/9 κι εγώ να συνεχίσω να μπλα μπλα μπλα νομίζοντας ότι είναι δωρεάν ?

 

εξαρτάται πότε έκανες τελευταία φορά ανανέωση του συμβολαίου σου

ο προφανώς ο φίλος είχε κάνει και αναβάθμιση 15-09

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

ετσι ακριβως ειναι... οταν ληξει το συμβολαιο μου, ταυτοχρονα με την αναβαθμιση υπογραφω νεο χωρις τα τριλεπτα... (και επειδη η ερωτηση ερχεται αυτοματα... εαν δεν κανω αναβαθμιση για να κρατησω τα τριλεπτα???? δεν μπορω να το κανω γιατι το συμβολαιο που υπεγραψα στην εναρξη τησ συμβασης, εγραφε οτι ο τιμοκαταλογος ισχυει για ενα ετοσ απο την ημερα υπογραφης

www.i-go.gr

The i-pagemaker

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος poseidon2004 ( 8 Σεπ. 2004 , 16:35)

 

Εγώ το έχω κάνει και δεν είχα πρόβλημα . μας είχαν στείλει τότε το Nokia 3510 όταν είχε πρωτοβγεί και δεν είχα κανένα πρόβλημα :)

βέβαια όχι με τη συγκεκριμένη εταιρία ...

 

 

Ναι αλλά εγώ που έχω την συγκεκρημένη εταιρία τι μπορώ να κάνω ώστε να μην περιμένω μεχρι την λήξη της προθεσμιας μου :confused: ????Έχει κανείς καμιά καλή ιδέα???????Γιατί και την COSMOTE έχω ρωτήσει και στα ΟΤΕshops και μου είπαν πως αν δεν θέλω να πάρω κινητό από την ALTCOM θα πρέπει να περιμένω και να περιμένω! :(

http://thm-ar1r2.search.vip.scd.yahoo.com/image/368857702

 

Μαθαίνεις περισσότερα ταξιδεύοντας παρά συμβουλευόμενος όλους τους χάρτες του κόσμου

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος miss_kittin ( 9 Σεπ. 2004 , 14:34)

 

Ναι αλλά εγώ που έχω την συγκεκρημένη εταιρία τι μπορώ να κάνω ώστε να μην περιμένω μεχρι την λήξη της προθεσμιας μου :confused: ????Έχει κανείς καμιά καλή ιδέα???????Γιατί και την COSMOTE έχω ρωτήσει και στα ΟΤΕshops και μου είπαν πως αν δεν θέλω να πάρω κινητό από την ALTCOM θα πρέπει να περιμένω και να περιμένω! :(

 

 

Πήγες σε αποκλειστικό κατάστημα της Cosmote?

Link to comment
Share on other sites

na sas kanw kai egw mia erwtisi? Otan exeis kapoio programma me

 

dwrean xrono omilias alla den uperbaineis to xrono omilias opote o

 

logariasmos sou erxetai mono to pagio. Dikaiouse epidotisi.

 

Sugkekrimena gia to 150?.

“Don’t expect something for nothing.”
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος tauri (15 Σεπ. 2004 , 16:52)

 

na sas kanw kai egw mia erwtisi? Otan exeis kapoio programma me

 

dwrean xrono omilias alla den uperbaineis to xrono omilias opote o

 

logariasmos sou erxetai mono to pagio. Dikaiouse epidotisi.

 

Sugkekrimena gia to 150?.

 

 

Το ύψος της επιδότησης καθορίζεται από το μέσο όρο των λογαριασμών των τελευταίων 12 μηνών. Το νούμερο που προκύπτει ως μέσος όρος αντιστοιχίζεται σε πίνακα και προκύπτει το τελικό ποσό της ανανέωσης, + 10 € αν προκείται για συσκευή i-mode . Αναφορικά με τους λογαριασμούς, υπολογίζεται ολόκληρο το ποσό, ανεξαρτήτως παγιού ή μηνυμάτων ή άλλων παραμέτρων. π.χ. έναςν χρήστης με πάγιο 10 € και συνολικο μέσο λογαριασμό 20 €, θα πάρει ίδια επιδότηση με ένα χρήστη με πάγιο 20 € που δεν κάνει παραπάνω χρήση του κινητού.

 

Αν ο συνδρομητής δεν έχει κάνει χρήση του δικαιώματος αναβάθμισης για μεγαλύτερο χρονικό διάστημα από 12 μήνες, απλά "χάνει" τα λεφτα΄απου αντιχτοιχούν στους προηγούμενους μήνες.

 

Με την αποδοχή της αναβάθμισης ο χρήστης ανανεώνει το συμβόλαιό του για 12 μήνες (ή 18 μήνες, αλλά αυτή η επιλογή μάλλον καταργήθηκε από την cosmote) και είναι πιθανό να του ζητηθεί να αλλάξει οικονομικό πρόγραμμα.

 

Σε περίπτωση αλλαγής οικονομικού προγράμματος, ο συνδρομητής μπορεί να επανέλθει στο αρχικό του πρόγραμμα, μετά την πάροδο τουλάχιστον 8 μηνών και κατόπιν ΔΙΚΗΣ του αίτησης . Η παράμετρος αυτή ισχύει για όλες τις περιπτώσεις αλλαγής προγράμματος, δηλαδή ο συνδρομητής μπορεί να μεταβεί σε πρόγραμμα με χαμηλότερο πάγιο (δηλ. λιγότερο χρόνο ομίλίας), 8 μήνες μετά την τελευταία αλλαγή προγράμματος (εκούσια ή ακούσια).

 

Σε περίπτωση που στους όρους της αναβάθμισης δεν προβλεπέται αλλαγή οικονομικού πργράμματος, ο χρήστης μπορεί παρόλαυτα αν επιθυμεί να αλλάξει πρόγραμμα, χωρίς επίπτωση στην ανανέωση, με ξεχωριστή αίτηση.

 

Ο συνδρομητής είναι υποχρεωμένος να παραλάβει τη συσκευή του κατόπιν συνενοήσεως με την Cosmote, ΜΟΝΟ από την εταιρεία - "αντιπρόσωπο" από την οποία έχει γίνει η αρχική αγορά , π.χ. OTE, Γερμανό, ALTCOM, Cosmote κτλ. Σε περίπτωση που δεν επιθυμεί τη συνεργασία με την αντίστοιχη εταιρεία, απλά ΔΕΝ παίρνει αναβάθμιση...

 

Αυτά....

Nokia και ξερό ψωμί ... :p
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος karetsos (15 Σεπ. 2004 , 19:34)

Το ύψος της επιδότησης καθορίζεται από το μέσο όρο των λογαριασμών των τελευταίων 12 μηνών. Το νούμερο που προκύπτει ως μέσος όρος αντιστοιχίζεται σε πίνακα και προκύπτει το τελικό ποσό της ανανέωσης, + 10 € αν προκείται για συσκευή i-mode . Αναφορικά με τους λογαριασμούς, υπολογίζεται ολόκληρο το ποσό, ανεξαρτήτως παγιού ή μηνυμάτων ή άλλων παραμέτρων. π.χ. έναςν χρήστης με πάγιο 10 € και συνολικο μέσο λογαριασμό 20 €, θα πάρει ίδια επιδότηση με ένα χρήστη με πάγιο 20 € που δεν κάνει παραπάνω χρήση του κινητού.

 

:) :)

Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση που δεν επιθυμεί τη συνεργασία με την αντίστοιχη εταιρεία, απλά ΔΕΝ παίρνει αναβάθμιση...

 

 

ΠΟΤΕ δεν χάνεις την αναβαθμιση... απλα περιμενεις να ληξει το χρονικο περιθωριο που αναφερεται στην επιστολη που σου εστειλε ο αντιπροσωπος ή αν εχει γινει τηλεφωνικα η ενημερωση 20 ημερες και μπορεις να κανεις χρηση της αναβαθμισης απο καταστημα της COSMOTE αποκλειστικα

www.i-go.gr

The i-pagemaker

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος tax_opari91 (23 Σεπ. 2004 , 21:55)

Γεια σας παιδια! Μια ερωτηση:σε πειπτωση που αλλαξω whats up σε συνδεση Κοτε 120 τι επιδοτηση (περιπου) θα παρω?

 

Η επιδότηση είναι περίπου 110 ευρώ!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος karetsos (15 Σεπ. 2004 , 19:34)

Ο συνδρομητής είναι υποχρεωμένος να παραλάβει τη συσκευή του κατόπιν συνενοήσεως με την Cosmote, ΜΟΝΟ από την εταιρεία - "αντιπρόσωπο" από την οποία έχει γίνει η αρχική αγορά , π.χ. OTE, Γερμανό, ALTCOM, Cosmote κτλ. Σε περίπτωση που δεν επιθυμεί τη συνεργασία με την αντίστοιχη εταιρεία, απλά ΔΕΝ παίρνει αναβάθμιση...

 

Αυτά....

 

 

 

Αυτα... τα χαλια να μην ειχε η κοσμοτε...

Link to comment
Share on other sites

Για σας παιδιά! Μία γρήγορη ερώτηση που ελπίζω κάποιος να γνωρίζει την απάντηση...

 

Έχω εταιρική σύνδεση (3 νούμερα) και ο λογαριασμός έρχεται (και για τα 3) περίπου 60 ευρώ το μήνα. Η σύνδεση λήγει τον Νοέμβρη.

 

Πόσο περίπου θα είναι η επιδότηση και πότε θα με ενημερώσουν;

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος CATI (29 Σεπ. 2004 , 23:50)

 

Αυτα... τα χαλια να μην ειχε η κοσμοτε...

 

mporeis na eksipiretithis apo ote-shop tis epilogis soy(oxi mono tis athinas)

χρηστης:9210i,3650,GD87,8310,3510i,

P800

παλαιοτερα : 768,V50,Τ28S,T68,7650

Link to comment
Share on other sites

ενημερώνω ότι από δευτέρα στις συσκευές i-mode mitsubishi 341i και nec 400i, θα ισχύει επιπλέον έκπτωση 70 € (μαζί με το ΦΠΑ).

επίσης γενικά έρχονται αλλαγές στις επιδοτήσεις από την cosmote.

 

και μπήκε και μια καινούργια συσκευή i-mode , η mitsubishi 342i (clamshell).

Nokia και ξερό ψωμί ... :p
Link to comment
Share on other sites

Karetsos πολύ ευχάριστα νέα !καιρός ήταν να αλλάξει τις ριμάδες τις επιδοτήσεις και να κάνει τα I-mode κινητά ποιο προσιτά … κάτι ανάλογο που κάνει η Voda με τις live της ! για το 410i δεν προβλέπεται μείωση ?για το σκέπτομαι με την επιδότηση που έχω …

 

Το mitsubishi 342i είναι αυτό που είχε προωθηθεί και στα imode άλλων χωρών ? (Γαλλίας )

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Αν πάω από καρτοκινητό σε συμβόλαιο, εκτός από την επιδότηση πάω και σε πάγιο 2ου χρόνου;

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

όχι, αν διαλέξεισ να πάρεις την επιδότηση πάς σε πάγιο 1ου χρόνου.

 

Αν ΔΕΝ πάρεις επιδότηση, τότε πας σε πάγιο 2ου χρόνου.

Nokia και ξερό ψωμί ... :p
Link to comment
Share on other sites

Πρωτοφανες!Εισαι σιγουρος?Αν ειναι ετσι προκειτε για μεγαλη απατη!Εισαι ΑΠΟΛΥΤΑ ΣΙΓΟΥΡΟΣ?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...