Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Don_VitoCorleone ( 5 Οκτ. 2004 , 05:55)

 

Πρωτοφανες!Εισαι σιγουρος?Αν ειναι ετσι προκειτε για μεγαλη απατη!Εισαι ΑΠΟΛΥΤΑ ΣΙΓΟΥΡΟΣ?

 

 

Απάτη ???γιατί ?αυτό με το πάγιο του 2ερου χρόνου γίνεται χρόνια

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Παιδια στανταρ και παιρνεις επιδοτηση και εχεις μειωμενο παγιο! Εχω το ιδιο νουμερο 4 χρονια και καθε χρονο εχω επιδοτηση με μειωμενο παγιο...

 

Φετος ξερει κανεις περιπου τις επιδοτησεις ποσο ειναι (υπαρχουν 3-4 κατηγοριες επιδοτησεων)?

Link to comment
Share on other sites

Εμένα προσωπικά τώρα που πήγα στην Cote για ανανέωση, μου είπαν πως η επιδότηση είναι στάνταρ και από εκεί και έπειτα εξαρτάται από την συσκευή που θα πάρεις.

 

Π.χ. στο Τ630 είχε 120 ευρώ, στο 6600 140, σε μία iMode 200 (από 225 -> 25)!...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος drtakis ( 5 Οκτ. 2004 , 14:32)

 

Παιδια στανταρ και παιρνεις επιδοτηση και εχεις μειωμενο παγιο! Εχω το ιδιο νουμερο 4 χρονια και καθε χρονο εχω επιδοτηση με μειωμενο παγιο...

 

Φετος ξερει κανεις περιπου τις επιδοτησεις ποσο ειναι (υπαρχουν 3-4 κατηγοριες επιδοτησεων)?

 

 

Ναι έτσι όπως το λες Δίκαιο έχεις !απλά όταν έρχεσαι από ΚΑΡΤΟΚΙΝΗΤΟ και θέλεις Επιδότηση ΔΕΝ πας στο πάγιο του 2 ρου χρόνου αλλά του 1 ου . Αυτό εννοούσα και πριν :o

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Don_VitoCorleone ( 5 Οκτ. 2004 , 05:55)

 

Πρωτοφανες!Εισαι σιγουρος?Αν ειναι ετσι προκειτε για μεγαλη απατη!Εισαι ΑΠΟΛΥΤΑ ΣΙΓΟΥΡΟΣ?

 

 

Don_VitoCorleone μιλάμε για μετατροπή ΚΑΡΤΟΚΙΝΗΤΟΥ σε συμβόλαιο με επιδότηση :o :) ;)

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Don_VitoCorleone ( 5 Οκτ. 2004 , 05:55)

 

Πρωτοφανες!Εισαι σιγουρος?Αν ειναι ετσι προκειτε για μεγαλη απατη!Εισαι ΑΠΟΛΥΤΑ ΣΙΓΟΥΡΟΣ?

 

 

Prwtofanes?Apati? :blink: :wacko:

Syggnwmi alla katalabes ti thelei na pei to paidi?Giati ekplissesai etsi?Ayto isxyei edw kai kati xronia kai den tha elega oti einai apati!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος poseidon2004 ( 5 Οκτ. 2004 , 14:55)

 

Don_VitoCorleone μιλάμε για μετατροπή ΚΑΡΤΟΚΙΝΗΤΟΥ σε συμβόλαιο με επιδότηση :o :) ;)

 

 

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ :whistle: :whistle:

 

Μαλλον ημουν κουρασμενος και δε το προσεξα :o

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

loiopon akouste apo kapoion pou ta kserei kala...

i epidotisi tis cosmote gia ola ta programmata einai ~100e

ektos an yparxei kapoia prosfora gia agora-synithos i-mode syskevis- pou mporei na ftasei kai ta 190e.

i epidotisi ishiei mono an ananewseis gia 1 mines.

to kinito to pairneis mono apo ta ote shop kai ta katastimata cosmote.

kai den sou erhete panta harti gia epidotisi...prepei otan simplirwseis 12 mines na pas sena katastima cosmote

<<<<<tha sas rokanisw>>>>>
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος termitis (14 Οκτ. 2004 , 14:12)

 

loiopon akouste apo kapoion pou ta kserei kala...

i epidotisi tis cosmote gia ola ta programmata einai ~100e

ektos an yparxei kapoia prosfora gia agora-synithos i-mode syskevis- pou mporei na ftasei kai ta 190e.

i epidotisi ishiei mono an ananewseis gia 1 mines.

to kinito to pairneis mono apo ta ote shop kai ta katastimata cosmote.

kai den sou erhete panta harti gia epidotisi...prepei otan simplirwseis 12 mines na pas sena katastima cosmote

 

 

Η επιδότησεις φίλε termiti είναι 50,85,100,110,135,185,300 και είναι αναλόγως τους λογαριασμούς που κάνει ο χρήστης.

Η εξυπηρέτηση και η παραλαβή της συσκευής γίνεται απο πολλά σημεία όπως αποκλειστικά καταστήματα Cosmote απο Ote shop απο Γερμανό απο Sanyo com και γενικώς απο τους provider της Cosmote.

Link to comment
Share on other sites

φιλη termiti επρεπε να πεις :)

 

Ο πατερας μου παντως πηρε επιδοτηση 95 ευρω (λογαριασμοι 40 ευρω περιπου) , καβουρια εχουν στις τσεπες? :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Don_VitoCorleone (16 Οκτ. 2004 , 06:23)

 

φιλη termiti επρεπε να πεις :)

 

Ο πατερας μου παντως πηρε επιδοτηση 95 ευρω (λογαριασμοι 40 ευρω περιπου) , καβουρια εχουν στις τσεπες? :p

 

 

τώρα πια ναι.

Link to comment
Share on other sites

πάντως η τάση είναι οι επιδοτήσεις να ελαττώνονται σταδιακά με τον χρόνο.

 

πραγματικά καλή επιδότηση παίρνει κάποιος με πολύ μεγάλους λογαριασμούς. Δεν μπορώ να σας δώσω την κλίμακα γιατί δεν επιτρέπεται, αλλά με 20-30-40 ευρώ δεν γίνεται τίποτα.

 

Επίσης η τάση είναι να γίνεται μετάβαση σε μεγαλύτερα προγάμματα προπληρωμένου ("δωρεάν") χρόνου ομιλίας. Γι'αυτό σε πολλές ανανεώσεις τίθεται ως όρος η αλλαγή οικονομικού προγράμματος.

Nokia και ξερό ψωμί ... :p
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
η προσφορά +70€ για τις συσκευές mitsubishi m342i και nec n400i ισχύει για όλους τους συνδρομητές που κάνουν αναβάθμιση συσκευής.
Nokia και ξερό ψωμί ... :p
Link to comment
Share on other sites

Μου'ρθε και μένα σήμερα η επιδότηση απο την cosmote 135ευρώ +70ευρώ για m342i ή nec400i ,συναρπαστικά δελεαστικό και μάλλον θα ενδώσω! :p
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Moυ ήρθε και εμένα η επιδότηση για εταιρικό με 3 νούμερα...

Επιδότηση + 70 ευρω = ΝΟΚΙΑ 7610...

 

Not bad at all

:) :D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια ! έχω 1 συμβόλαιο από τον 7-03 !επειδή έχω όμως μικρή επιδότηση λέω να το διακόψω , να το κάνω κάρτα και μετά από 1 μήνα ξανά σύνδεση … το πρόβλημα είναι ότι η σύνδεση αλλάζει στη 26 του μήνα πράγμα που σημαίνει ότι δε θα έχω κινητό για 1 μέρα στις γιορτές ! μπορώ να τη διακόψω νωρίτερα ώστε να μην είναι μέσα στις γιορτές ?πριν τις 23 ?ευχαριστώ πολύ !

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Tomorrow ( 2 Ιαν. 2005 , 21:36)

 

prepei na rotisis apo poy eksipiretise.Epidotis dinoyn mono ta ote katastimata kai ta cosmote.

Opote qtek den mporeis na paris..

Apla an den exis agorasi kinito apo OTE katastima tote logika tha eksipiretise apo COSMOTE katastimata..

 

 

 

Παρακαλώ όποιος δεν είναι σίγουρος να μην παραπληροφορεί τους υπόλοιπους.. :o

Αναβάθμιση γίνεται από εκεί που έγινε η σύνδεση (οτε, γερμανο, πλαίσιο κλπ). Τώρα αν δεν θέλετε να κάνετε την αναβάθμιση στους αντιπροσώπους μπορείτε να προλάβετε πριν βγει η επιστολή της αναβάθμισης να κάνετε κατ'εξαίρεση αναβάθμιση από κατάστημα COSMOTE. Μπορείτε επίσης να αφήσετε να λήξει η ισχύς της επιστολής και να κάνετε πάλι κατ'εξαίρεση από κατάστημα COSMOTE.

 

Ο ΟΤΕ δεν είναι το ίδιο με την COSMOTE. Είναι αντιπρόσωπός της όπως και ο ΓΕΡΜΑΝΟΣ, ΠΛΑΙΣΙΟ κλπ.

:whistle:

 

έχω επιδότηση κοσμοτέ 180 ευρώ.Μου είπαν οτί ο τρόπος αγοράς κινητού άλλαξε και επειδή δεν κατάλαβα καλά,γνωρίζει κανείς τι πρέπει να έχω και να κάνω ακριβώς για να αγοράσω κινητό με την επιδότηση ;

Είναι στο όνομα του πατέρα μου.

Επίσης ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να επιλέξω όποιο κινητό θέλω πχ qtek.

 

Από την στιγμή που είναι στο όνομα του πατέρα σου θα πρέπει να πάει ο πατέρας σου με την ταυτότητά του ή αλλιώς τα γνωστά με τις εξουσιοδοτήσεις...

Όσο για τα QTEK υπάρχουν στα καταστήματα της COSMOTE και πιο συγκεκριμένα, το 8010 και το 9090.

Ελπίζω να σας κάλυψα... :)

:alien:

υπέρτατο μηχάνημα οδήγησης!http://www.bmwworld.com/images/cars/m3/6050_tn.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ΒMW_Μ3 ( 6 Ιαν. 2005 , 11:33)

 

Παρακαλώ όποιος δεν είναι σίγουρος να μην παραπληροφορεί τους υπόλοιπους.. :o

Αναβάθμιση γίνεται από εκεί που έγινε η σύνδεση (οτε, γερμανο, πλαίσιο κλπ).

 

Από προσωπική εμπειρία: δοκίμασα να κάνω αναβάθμιση μέσω Γερμανού Θεσσαλονίκης (εκεί από όπου αγόρασα το κινητό) δύο φορές. Και τις δύο φορές δέχτηκε να κάνει την αναβάθμιση, αλλά με το αντίστοιχο αντίτιμο. Την πρώτη φορά ζήτησε 15€ με την πρόφαση ότι θα έστελνε με fax την αίτηση αναβάθμισης στην cosmote. Επιπλέον, έπρεπε να περιμένω 5-10 εργάσιμες μέρες για την αποδοχή της αίτησης και μετά να πάω ξανά στον Γερμανό για να διαλέξω κινητό, παρόλο που είχα στα χέρια μου το χαρτί που στέλνει η cosmote για αναβάθμιση. Μετά από ένα χρόνο ξαναεπισκέφτηκα το εν λόγω κατάστημα, πάλι για αναβάθμιση, πιστεύοντας ότι ίσως δεν θα ζητούσε τα 15€, που θεωρώ άσκοπο να τα δίνω στον κάθε Γερμανό. Τελικά, πάλι η ίδια ιστορία, οπότε πήγα στην cosmote, όπως και την πρώτη φορά. Δεν ξέρω αν αποτελώ τον κανόνα ή την εξαίρεση, αλλά δεν θεωρώ την συμπεριφορά του εν λόγω καταστήματος επαγγελματική.

Ενδεικτικά αναφέρω ότι στο κατάστημα cosmote η αναβάθμιση έγινε αυθημερόν, χωρίς κάποιο αντίτιμο!

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και γώ κάτι το οποίο άκουσα και μου προκάλεσε το λιγότερο ΟΡΓΗ.

Με την επιδότηση επιτρέπεται να διαλέξεις μόνο κάποια συγκεκριμένα και όχι όλα τα κινητα; πχ τα τελευταίας φουρνιάς δεν μπορείς να τα επιλέξεις ; αναφέρομαι ειδικά στον οτε και την cosmote.Ισχύει κάτι τέτοιο;

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ALR (12 Ιαν. 2005 , 09:17)

 

Να ρωτήσω και γώ κάτι το οποίο άκουσα και μου προκάλεσε το λιγότερο ΟΡΓΗ.

Με την επιδότηση επιτρέπεται να διαλέξεις μόνο κάποια συγκεκριμένα και όχι όλα τα κινητα; πχ τα τελευταίας φουρνιάς δεν μπορείς να τα επιλέξεις ; αναφέρομαι ειδικά στον οτε και την cosmote.Ισχύει κάτι τέτοιο;

 

 

Όχι :)

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος poseidon2004 (12 Ιαν. 2005 , 14:27)

 

Όχι :)

 

 

Ισχύει αυτό μέχρι και τις 24/1

 

Έγινε με εμένα. Μου δίναν 170 έκπτωση εάν έπερνα το NEC 410, ή 400 άλλα μόνο με αυτά γιατί τρέχει ένα πρόγραμμα ειδικής έκπτωσης. Εάν θέλω κάτι άλλο θα περιμένω μέχρι τις 24/01 και θα πάρω ότι θέλω αλλά η έκπτωση θα είναι 100 όσο και πριν μου κάνουν την ειδική έκπτωση για τα ΝEC

www.i-go.gr

The i-pagemaker

Link to comment
Share on other sites

Άρα έμμεσα σε αναγκάζουν να πάρεις τα i-mode τηλέφωνά τους, οπότε θα χάσεις wap και MMS και άμα το βαρεθείς θα ψάχνεις θύμα να το πουλήσεις! Αλλά ο κόσμος δεν ξέρει και τα ψωνίζει. Ας πρόσεχαν, σύντομα θα έχουν νευρικό κλονισμό έτσι user-friendly που είναι!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Nosferatu (13 Ιαν. 2005 , 23:07)

Άρα έμμεσα σε αναγκάζουν να πάρεις τα i-mode τηλέφωνά τους, οπότε θα χάσεις wap και MMS και άμα το βαρεθείς θα ψάχνεις θύμα να το πουλήσεις! Αλλά ο κόσμος δεν ξέρει και τα ψωνίζει. Ας πρόσεχαν, σύντομα θα έχουν νευρικό κλονισμό έτσι user-friendly που είναι!

 

Αν περιμένει κάποιος να λήξει η προθεσμία των 20 ημερών μετά παίρνεις ότι θές ζητώντας ξανά έγκριση απο την εταιρία!!

Πάντος αυτό που κάνει η Cosmote μέ κάποιους πελάτες το να τους δίνει δηλαδή μόνο Nec η Mitsubishi επειδή έχουν το i mode είναι σχεδόν φασιστικό!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος thanos15 (13 Ιαν. 2005 , 15:20)

 

Ισχύει αυτό μέχρι και τις 24/1

 

Έγινε με εμένα. Μου δίναν 170 έκπτωση εάν έπερνα το NEC 410, ή 400 άλλα μόνο με αυτά γιατί τρέχει ένα πρόγραμμα ειδικής έκπτωσης. Εάν θέλω κάτι άλλο θα περιμένω μέχρι τις 24/01 και θα πάρω ότι θέλω αλλά η έκπτωση θα είναι 100 όσο και πριν μου κάνουν την ειδική έκπτωση για τα ΝEC

 

 

το γεγονός ότι σου δίνουν 70 ε έκπτωση δε σημαίνει ότι δεν μπορείς να επιλέξεις άλλη συσκευή !σίγουρα πράγματα είναι αυτά που σας λέω ... :)

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...