Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξερει κανεις αν μπορω για παραδειγμα αν μπορω παρω κινητο με επιδοτηση απο το γερμανο (εδω δεν εχει δυστυχως πλασιο)??Περυσι παλι ειχα παλι με επιδοτηση αλλα απο oteshop...
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις αν μπορω για παραδειγμα αν μπορω παρω κινητο με επιδοτηση απο το γερμανο (εδω δεν εχει δυστυχως πλασιο)??Περυσι παλι ειχα παλι με επιδοτηση αλλα απο oteshop...

 

Πιθανά να γίνεται αλλά καλύτερα να επικοινωνήσεις με το 1212

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε μια επιδότηση 110 ευρώ και θέλω να την χρησιμοποιήσω για να αγοράσω με έκπτωση το Ρ910 (το δίνουν 390 ευρώ με αυτή την έκτπωση).

 

Το συμβόλαιο το είχα κάνει σε ένα κατάστημα ΟΤΕ. Η επιστολή έλεγε ότι πρέπει να πάω στο συγκεκριμένο κατάστημα να το κανονίσω και ότι η προσφορά λήγει στις 13 Ιουνίου. Το συγεκριμένο κατάστημα (και ίσως όλα τα καταστήματα ΟΤΕ) δεν έχουν το Ρ910 πια. Οπότε πάω σε κατάστημα COSMOTE. Εκεί έχουν το Ρ910 κανονικά αλλά μου λέει ότι σε αυτούς η προσφορά για το δικό μου νούμερο θα ισχύει από τέλη Ιουνίου και μετά. Τους λέω ότι η επιστολή που πήρα γράφει ότι 13 Ιουνίου λήγει η προθεσμία. Μου λένε ότι δεν υπάρχει πρόβλημα.

 

Να τους εμπιστευτώ; Η μήπως έπεσα σε κάναν άσχετο που μου κάνει ζημιά;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγνώμη αν έχει απαντηθεί παραπάνω η ερώτησή μου, αλλά δεν μου είναι εύκολο να διαβάσω όλα αυτά τα posts :O . Θα ήθελα να σας ρωτήσω εάν το χαρτί της επιδότησης θα μου έρθει άμμεσα ή εάν θα πρέπει να κάνω εγώ κάποια σχετική έτηση προκειμένου να μου δώσουν επιδότηση. Δηλαδή στην δίνουν αυτόματα (πόσο καιρό πριν την λήξη του συμβολαίου;) ή πρέπει να το κυνηγήσεις εσύ ο ίδιος; Ευχαριστώ προκαταβολικά!!! :)

...μία μέρα, ο Κινέζος Αυτοκράτορας διέταξε τον πρώτο ζωγράφο της αυλής να σβήσει τον καταρράκτη από μία τοιχογραφία του παλατιού, γιατί ο θόρυβος του νερού τον εμπόδιζε να κοιμηθεί...

Regis Debray: Vie et Mort de l' Image

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε μια επιδότηση 110 ευρώ και θέλω να την χρησιμοποιήσω για να αγοράσω με έκπτωση το Ρ910 (το δίνουν 390 ευρώ με αυτή την έκτπωση).

 

Το συμβόλαιο το είχα κάνει σε ένα κατάστημα ΟΤΕ. Η επιστολή έλεγε ότι πρέπει να πάω στο συγκεκριμένο κατάστημα να το κανονίσω και ότι η προσφορά λήγει στις 13 Ιουνίου. Το συγεκριμένο κατάστημα (και ίσως όλα τα καταστήματα ΟΤΕ) δεν έχουν το Ρ910 πια. Οπότε πάω σε κατάστημα COSMOTE. Εκεί έχουν το Ρ910 κανονικά αλλά μου λέει ότι σε αυτούς η προσφορά για το δικό μου νούμερο θα ισχύει από τέλη Ιουνίου και μετά. Τους λέω ότι η επιστολή που πήρα γράφει ότι 13 Ιουνίου λήγει η προθεσμία. Μου λένε ότι δεν υπάρχει πρόβλημα.

 

Να τους εμπιστευτώ; Η μήπως έπεσα σε κάναν άσχετο που μου κάνει ζημιά;

 

Ετσι είναι. Πρέπει να λήξει πρώτα η έγκριση που έχει δωθεί πρός τον ΟΤΕ και μετά θα κάνεις κανονικά την αναβάθμιση σε κατάστημα Cosmote. Μην φοβάσαι δεν πρόκειται να χάσεις τίποτα εξάλου αυτοί πιό πολύ ανυσηχούν να μην σε χάσουν. :D :lol:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγνώμη αν έχει απαντηθεί παραπάνω η ερώτησή μου, αλλά δεν μου είναι εύκολο να διαβάσω όλα αυτά τα posts :O . Θα ήθελα να σας ρωτήσω εάν το χαρτί της επιδότησης θα μου έρθει άμμεσα ή εάν θα πρέπει να κάνω εγώ κάποια σχετική έτηση προκειμένου να μου δώσουν επιδότηση. Δηλαδή στην δίνουν αυτόματα (πόσο καιρό πριν την λήξη του συμβολαίου;) ή πρέπει να το κυνηγήσεις εσύ ο ίδιος; Ευχαριστώ προκαταβολικά!!! :)

 

Ενα μήνα πρίν μπορείς να ρωτήσεις καλώντας στην Cosmote στο 1212 (αν δε σου έχει έρθει έντυπο φυσικά)

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε μια επιδότηση 110 ευρώ και θέλω να την χρησιμοποιήσω για να αγοράσω με έκπτωση το Ρ910 (το δίνουν 390 ευρώ με αυτή την έκτπωση).

 

Το συμβόλαιο το είχα κάνει σε ένα κατάστημα ΟΤΕ. Η επιστολή έλεγε ότι πρέπει να πάω στο συγκεκριμένο κατάστημα να το κανονίσω και ότι η προσφορά λήγει στις 13 Ιουνίου. Το συγεκριμένο κατάστημα (και ίσως όλα τα καταστήματα ΟΤΕ) δεν έχουν το Ρ910 πια. Οπότε πάω σε κατάστημα COSMOTE. Εκεί έχουν το Ρ910 κανονικά αλλά μου λέει ότι σε αυτούς η προσφορά για το δικό μου νούμερο θα ισχύει από τέλη Ιουνίου και μετά. Τους λέω ότι η επιστολή που πήρα γράφει ότι 13 Ιουνίου λήγει η προθεσμία. Μου λένε ότι δεν υπάρχει πρόβλημα.

 

Να τους εμπιστευτώ; Η μήπως έπεσα σε κάναν άσχετο που μου κάνει ζημιά;

 

Μη σε νοίαζει ...Εμένα η προθεσμία μου έλειξε 2 φορές και πάλι με έπερναν τηλ :lol: οπότε χαλαρά ;)

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, θα συμφωνήσω με τον Poseidon2004, όταν έχεις μια επιδότηση είσαι υποχρεωμένος μέχρι το τέλος της ημερομηνίας που ισχύει, να εξυπηρετηθείς απο τον αντιπρόσωπο που έκανες αρχικά την σύνδεση, και κατ'επέκταση εκεί που σου γράφει η επιστολή, με το πέρας αυτής μπορείς να εξυπηρετηθείς από Cosmote-shop.... :shifty:
...Life Is Beautiful...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειδα μια διαφιμηση της cosmote που λεει οτι με τα προγραμματα cosmote 120 & cosmote 180 περνεις δωρο οπιο κινιτο θελεις (με καινουργια συνδεση) Και επειδη σε 10 μερες κλεινω χρονο στην TIM και πρωτημο να παω στην cosmote και θελω και το 6630 αν ισχειει την εκανα λαχειο.

Ισχιει; Μηπος αλλα λενε και αλλα ενοουν; Μηπος το ιδα στο ονειρο μου και μου φανεικε τοσο πραγματικο;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, θα πρότινα να προσέξεις ποιός αντιπρόσωπος κάνει την προσφορά, γιατί η διαφήμιση θα ήταν κάποιου dealer, κι όχι όλης της εταιρείας Cosmote, οι κινητές εταιρείες δεν κάνουν προσφορές σε κινητά μόνο σε υπηρεσίες..... :O
...Life Is Beautiful...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, θα πρότινα να προσέξεις ποιός αντιπρόσωπος κάνει την προσφορά, γιατί η διαφήμιση θα ήταν κάποιου dealer, κι όχι όλης της εταιρείας Cosmote, οι κινητές εταιρείες δεν κάνουν προσφορές σε κινητά μόνο σε υπηρεσίες..... :O

 

Την διαφημηση την ιδα στην τηλεωραση (δεν θυμαμε καναλι). Ομως η εταιριες παντα τωρα πλεον δινουν και κινιτα αναλογα με το προγραμα που περνιες (μια ωρα δωρεαν χρονο ομιλιας, δυο κτλ). Αλλοστε και αυτο που εχω το ειχα παρει με εκπτωση απο τετιο συστιμα και ο πατερας μου πιρε εντελως δωρεαν το δικο του με τετιο προγραμα. Απλα το θεμα ειναι οτι το 6630 που θελω ειναι καπος ακριβο για να το δινουν δωρο.

Link to comment
Share on other sites

Πιθανολογώ ότι είναι προσφορά αντιπροσώπου, θα πρότεινα να το ελέγξεις, κάνε μια έρευνα αγορά δηλ. σε Γερμανό ή Oteshop, εκτός εάν είσαι τυχερός και ξαναδείς την διαφήμιση.... ενημέρωσέ μας πάντως ε?.... :)
...Life Is Beautiful...
Link to comment
Share on other sites

Πιθανολογώ ότι είναι προσφορά αντιπροσώπου, θα πρότεινα να το ελέγξεις, κάνε μια έρευνα αγορά δηλ. σε Γερμανό ή Oteshop, εκτός εάν είσαι τυχερός και ξαναδείς την διαφήμιση.... ενημέρωσέ μας πάντως ε?.... :)

Μαλλον αυριο θα παω Γερμανο και θα δω τι παιζει. Μια και θα παω γερμανο θα κανω επισκεψει σε ολα τα αναλογα μαγαζια. Το προβλιμα ειναι οτι δεν μπορω να παω στην ιδια την cosmote επειδη εινια στο ιδιο κτισμα με τον ΟΤΕ και ειναι κλειστα το απογευμα. Για να παω μονος δεν υπαρχει περιπτοσει, ο πατερας μου δουλευει και δεν θελω να βαζω σε κοπο τον παπου μου η την θεια μου γιατι ειδη εχουν ξεσκιστει για εμενα και αλλοστε ειναι καπος ασιμαντο θεμα. Καπια στιγμη θα παει ο πατερας μου πληροσει το τηλεφωνο οποτε θα δουμε και για αυτα

Link to comment
Share on other sites

Ενα μήνα πρίν μπορείς να ρωτήσεις καλώντας στην Cosmote στο 1212 (αν δε σου έχει έρθει έντυπο φυσικά)

Δηλαδή να περιμένω χαρτί...Ευχαριστώ πολύ! :)

...μία μέρα, ο Κινέζος Αυτοκράτορας διέταξε τον πρώτο ζωγράφο της αυλής να σβήσει τον καταρράκτη από μία τοιχογραφία του παλατιού, γιατί ο θόρυβος του νερού τον εμπόδιζε να κοιμηθεί...

Regis Debray: Vie et Mort de l' Image

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή να περιμένω χαρτί...Ευχαριστώ πολύ! :)

 

Ενα μήνα πρίν τη λήξη του συμβολαίου σου θα έρθει επιστολή.

Αν δεν έρθει τότε όρμα τους!!

Link to comment
Share on other sites

Πηγα στον Γερμανο και τζιφος. Πηγα στον ΟΤΕ, τζιφος.

Αμα δεν σκασεις κανα 380-400 ευρω δεν παιρνεις κινιτο της προκοπης...

Αλαλ εγω τιν διαφημηση την ιδα... Δεν ειμαι τρελος...

Link to comment
Share on other sites

Πηγα στον Γερμανο και τζιφος. Πηγα στον ΟΤΕ, τζιφος.

Αμα δεν σκασεις κανα 380-400 ευρω δεν παιρνεις κινιτο της προκοπης...

Αλαλ εγω τιν διαφημηση την ιδα... Δεν ειμαι τρελος...

Δεν εχεις αδικο και εγω κατι ειδα χθες αλλα δεν παιζουν την διαφημηση συνεχεια. Μου μυριζει προστιμο απο την ΕΕΤΤ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, παιδιά εγώ θα επιμείνω ότι είναι προσφορά αντιπροσώπου, εάν ήταν να δίνανε οι εταιρείες κινητής τηλεφωνίας δωρεάν κινητά, θα είχανε φαληρίσει οι dealer..... :w00t:
...Life Is Beautiful...
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχεις αδικο και εγω κατι ειδα χθες αλλα δεν παιζουν την διαφημηση συνεχεια. Μου μυριζει προστιμο απο την ΕΕΤΤ.

 

EETT;

 

Μια απαντιση πριν κανω την κινιση να πουλισω αυτο που εχω η να παρω κανενα απο το τζαμπα της επιδοτησης και να την βγαλω με αυτο που εχω;

Link to comment
Share on other sites

EETT;

 

Μια απαντιση πριν κανω την κινιση να πουλισω αυτο που εχω η να παρω κανενα απο το τζαμπα της επιδοτησης και να την βγαλω με αυτο που εχω;

Απλα η διαφημηση ειναι πολυ παραπλανητικη και θα πεσει καποιο προστιμο απο την αρμοδεια επιτροπη.

Link to comment
Share on other sites

Την ξαναειδα πριν λιγο.

Λεει οτι οτι με cosmote μππορεις να εχεις καμοσα λεπτα δωρεαν χρονο επιπλεον και μπορεις να παρεις οπια συσκευει θελεις τζαμπα. Αλλα δεν μου ειπανε τπτ απο αυτα στον ΟΤΕ

Link to comment
Share on other sites

Την ξαναειδα πριν λιγο.

Λεει οτι οτι με cosmote μππορεις να εχεις καμοσα λεπτα δωρεαν χρονο επιπλεον και μπορεις να παρεις οπια συσκευει θελεις τζαμπα. Αλλα δεν μου ειπανε τπτ απο αυτα στον ΟΤΕ

 

Δεν έχω δεί κάτι τέτοιο!! :confused:

Πάντως σίγουρα δεν ισχύει!! :mad:

Μην τρελαθούμε κι'όλας!! :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Αυτά που λέτε για τις επιδοτήσεις δεν είναι σίγουρα. Δεν στέλνουν πάντα ενημέρωση στους συνδρομητές. Είχα να ενημερωθώ αν είχα επιδότηση γύρω στα δύο χρόνια όταν επικοινώνησα πέρισυ τέτοια εποχή, ρώτησα και με την επιδότηση πήρα το SX1 (τότε). Ας μην ήμαστε λοιπόν απόλυτοι...

 

Επειδή αναφέρθηκε παρακάτω, είχα επικοινωνήσει τηλεφωνικά με την εξυπηρέτηση πελατών της Cosmote όπου και με ενημέρωσαν για την επιδότηση... ;)

I used to be arrogant, but now I am PERFECT! :D

Link to comment
Share on other sites

Ναι, δεν είναι απαραίτητο να λάβει κανείς την ενημερωτική επιστολή για να δικαιούται επιδότηση. Γενικώς, δεν είναι απαραίτητο ότι θα στείλουν επιστολή. Το καλύτερο που μπορεί κανείς να κάνει είναι να πάει σε ένα κατάστημα Cosmote γύρω στον 1 μήνα πριν τη λήξη του συμβολαίου και να ρωτήσει αν δικαιούται επιδότηση και πότε. Προσοχή: τηλεφωνικά δεν δίνεται αυτή η πληροφορία... :mad:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...