Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την ξαναειδα πριν λιγο.

Λεει οτι οτι με cosmote μππορεις να εχεις καμοσα λεπτα δωρεαν χρονο επιπλεον και μπορεις να παρεις οπια συσκευει θελεις τζαμπα. Αλλα δεν μου ειπανε τπτ απο αυτα στον ΟΤΕ

rota sta apoklistika katasthmata cosmote.pantos mallon tha paroyn prostimo.eixe kati psila grammata otan epeze i diafimisi alla den ta prolaba na ta diabaso.

χρηστης:9210i,3650,GD87,8310,3510i,

P800

παλαιοτερα : 768,V50,Τ28S,T68,7650

Link to comment
Share on other sites

rota sta apoklistika katasthmata cosmote.pantos mallon tha paroyn prostimo.eixe kati psila grammata otan epeze i diafimisi alla den ta prolaba na ta diabaso.

 

Φίλε Tomorrow να είσαι σίγουρος ότι αυτοί τον έχουν δέσει το γαιδαρο τους!!

Νομίζεις ότι δεν έχουν προνοήσει ώστε να μην μπορεί να τους κάνει τίποτα η EETT??

Συμφωνούμε για τα ψιλά γραμματάκια και πάνω σε αυτό εγώ πιστεύω ότι θα έπρεπε να τους υποχρεώνει η ΕΕΤΤ στίς διαφημίσεις τους τα ψιλά γράμματα να είναι ίσων διαστάσεων με το "προιόν" της διαφήμισης!!

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα ειναι παραπλανηση να υποσχεσαι κατι και να βαζεις κρυφους ορους με πολυ ψιλα γραμματα που τρεχουν γρηγορα και δεν μπορει να τα διαβαζει κανεις.

χρηστης:9210i,3650,GD87,8310,3510i,

P800

παλαιοτερα : 768,V50,Τ28S,T68,7650

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα ειναι παραπλανηση να υποσχεσαι κατι και να βαζεις κρυφους ορους με πολυ ψιλα γραμματα που τρεχουν γρηγορα και δεν μπορει να τα διαβαζει κανεις.

 

Καοι πάλι συμφωνούμε φίλε μου!! :rolleyes:

Μαζί σου και εγώ!! :cool:

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση.Με επιδοτηση,η ''εκπτωση'' που εχεις ειναι στην τιμη του κινητου χωρις συνδεση ή στην τιμη του κινητου με συνδεση στο βασικο προγραμμα?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ουτε το ενα ουτε το αλλο.ειναι μια ειδικη τιμη χαμηλοτερη απο την τιμη χωρις συνδεση.

χρηστης:9210i,3650,GD87,8310,3510i,

P800

παλαιοτερα : 768,V50,Τ28S,T68,7650

Link to comment
Share on other sites

Είμαι και εγώ στην αναμονή της επιδότησης.Το συμβόλαιο μου είχε γίνει Ιούλιο 2003 και πέρυσι 8 Ιούνη με είχανε πάρει τηλέφωνο να μου πούνε το ποσό.Φέτος ως τώρα τίποτα.Λέτε να τους πάρω ένα τηλεφωνάκι να τους ρωτήσω στην Κοτέ;

 

Παίζει ρόλο που άλλαξα οικονομικό πρόγραμμα στην διάρκεια της χρονιάς;

Link to comment
Share on other sites

Είμαι και εγώ στην αναμονή της επιδότησης.Το συμβόλαιο μου είχε γίνει Ιούλιο 2003 και πέρυσι 8 Ιούνη με είχανε πάρει τηλέφωνο να μου πούνε το ποσό.Φέτος ως τώρα τίποτα.Λέτε να τους πάρω ένα τηλεφωνάκι να τους ρωτήσω στην Κοτέ;

Παίζει ρόλο που άλλαξα οικονομικό πρόγραμμα στην διάρκεια της χρονιάς;

 

Μάλλον έχει βγεί η επιδότηση σου και καλύτερα να καλέσεις το 1212 και να ζητήσεις εγκριση και ποσό για να ξέρεις!! :)

Link to comment
Share on other sites

Κάλεσα στο 1212 και μου δώσανε έγκριση και μου είπανε ποσό.100€ για κανονική συσκευή και 125 για i-mode.Μου είπανε οτι απο oteshop μπορώ να πάω ωστε να "εξαργυρώσω" την επιδότηση.

 

Η τιμή της συσκευής για τους επιδοτούμενους είναι η τιμή λιανικής ή η τιμή στο Βασικό πρόγραμμα ?

Link to comment
Share on other sites

Κάλεσα στο 1212 και μου δώσανε έγκριση και μου είπανε ποσό.100€ για κανονική συσκευή και 125 για i-mode.Μου είπανε οτι απο oteshop μπορώ να πάω ωστε να "εξαργυρώσω" την επιδότηση.

 

Η τιμή της συσκευής για τους επιδοτούμενους είναι η τιμή λιανικής ή η τιμή στο Βασικό πρόγραμμα ?

Είναι η τιμή λιανικής που βλέπεις στο http://www.oteshop.gr.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

pws ginetai se sindromites na dinete 110 eurw epidotisi...kai na tous plasarete to 2600 kai + 15 eurw!!!!! eleossssssssss

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

pws ginetai se sindromites na dinete 110 eurw epidotisi...kai na tous plasarete to 2600 kai + 15 eurw!!!!! eleossssssssss

 

 

Τι εννοείς ? :confused:

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

pws ginetai se sindromites na dinete 110 eurw epidotisi...kai na tous plasarete to 2600 kai + 15 eurw!!!!! eleossssssssss

 

Για κάντο λίγο πιό λιανά!! :)

Link to comment
Share on other sites

poso liana?

enas filos mou exei epidotisi 110 eurw..kai ton pire til i cosmote kai tou leei kirie dikaiouste 2-3 tilefona ek ton opoion tou eipan to nokia 2600 pou lianiki exei 90 eurw to poli...kai tou fagane 110 eurw apo tin epidotisi kai tha plirwsei kai alla 15 apo panw!! einai logiko??diladi sou ta trwne me to etsi thelw!

kai allo skiniko exei ginei me filo mou na kanei 150-200 eurw ton mina...sto 480' kai autos to 2600 pire! diladi apatewnia einai auto.

enw gia tin tim kserw oti dinei poli kales epidotiseis kai logikes times.

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Tο βρήκα 112 στο http://www.e-germanos.gr/e-germanos/el/shop/search_brand.jsp?brand=NOKIA&idCategory=002.001.999&counter=5&nobrand=&other=0&compareIds= καλά και αυτός το 2650 πήγε και πήρε?

 

Πάντως πιστεύω ότι στις επιδοτήσεις τις είναι μια χαρά ! φίλη μου με παρόμοιους λογαριασμούς πήρε 185 ε επιδότηση ….σαν να μην μας τα λες καλά ...

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Στην cote,όταν δικαιούσαι επιδότηση(είτε σε πάρουνε τηλέφωνο είτε τους πάρεις εσύ για να ζητήσης έγκριση) σου δίνουνε ΠΑΝΤΑ ένα ποσό για όποια συσκευή θέλεις και κάτι παραπάνω για συσκευή i-mode...

 

Συνήθως 100€ είναι και 125€ για i-mode(για normalo Λογαριασμούς).

Link to comment
Share on other sites

Έτσι όπως τα λέει ο Προφήτης είναι. Στο ευρύτερο συγγενικό μου περιβάλλον έχουμε πάρει τουλάχιστον 15 φορές επιδότηση (λόγω ανανέωσης των υπαρχόντων συμβολαίων) και πάντοτε διαλέγαμε εμείς τις συσκευές που θέλαμε. Ποτέ κανένας δεν μας έβαλε το μαχαίρι στο λαιμό ούτε μας πρότεινε συσκευές σε τιμή υψηλότερη ακόμα και από αυτή που υπάρχει στην αγορά. Εξάλλου η τιμή των συσκευών όταν υπάρχει επιδότηση είναι αρκετά χαμηλότερη από την κανονική τιμή τους - χονδρικά γύρω στο 10%. Το έχουμε ξαναπεί αυτό.
Link to comment
Share on other sites

Έχω επιδότηση από cosmote και προς το παρόν αν θέλω μπορώ να πάρω κινητό μόνο από τα κεντρικά του Γερμανού. Το πρόβλημα είναι ότι δε μου δίνουν το Κ700 γιατί λένε ότι εδώ κι ένα μήνα δεν το έχουν (κι ας έχουν σε όλα τα υποκαταστήματα!!). Σε μερικές μέρες η επιδότηση "φεύγει" από το Γερμανό κι επιστρέφει στην cosmote και μπορώ να πάρω κινητό από oteshop (που στο site τους πάλι δεν έχουν το Κ700). Και η ερώτηση... Γερμανός ή Cosmote? Κανένας άλλος παρόμοιο πρόβλημα?? Πως θα γίνει να χρησιμοποιήσω την επιδότηση, να πάρω το Κ700 και να κρατήσω και τον ίδιο αριθμό??
Link to comment
Share on other sites

Έχω επιδότηση από cosmote και προς το παρόν αν θέλω μπορώ να πάρω κινητό μόνο από τα κεντρικά του Γερμανού. Το πρόβλημα είναι ότι δε μου δίνουν το Κ700 γιατί λένε ότι εδώ κι ένα μήνα δεν το έχουν (κι ας έχουν σε όλα τα υποκαταστήματα!!). Σε μερικές μέρες η επιδότηση "φεύγει" από το Γερμανό κι επιστρέφει στην cosmote και μπορώ να πάρω κινητό από oteshop (που στο site τους πάλι δεν έχουν το Κ700). Και η ερώτηση... Γερμανός ή Cosmote? Κανένας άλλος παρόμοιο πρόβλημα?? Πως θα γίνει να χρησιμοποιήσω την επιδότηση, να πάρω το Κ700 και να κρατήσω και τον ίδιο αριθμό??

 

Αν δεν το έχει ο Γερμανός που είναι και ο provider που έκανες την σύνδεση τότε αφού λήξει μπορείς να το πάρεις απο αποκλειστικό κατάστημα Cosmote αν το έχουν πάντα!! :mad:

Εγώ έχω πάντως μερικά κομματάκια ακόμα!! :p :p

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση: ποσο καιρό μετά απο την λήξη της προσφοράς για ανανέωση συσκευής διακόπτετε η συνδεσή σου;; Συγκεκριμένα η cote μου δίνει 180€ για καινούργια συσκευή και η προσφορά έλεγε οτι λήγει στις 16 του ιουνίου, θα προλάβω να πάρω το SE K750 ή θα μου την δικόψουν;;
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση: ποσο καιρό μετά απο την λήξη της προσφοράς για ανανέωση συσκευής διακόπτετε η συνδεσή σου;; Συγκεκριμένα η cote μου δίνει 180€ για καινούργια συσκευή και η προσφορά έλεγε οτι λήγει στις 16 του ιουνίου, θα προλάβω να πάρω το SE K750 ή θα μου την δικόψουν;;

 

Η σύνδεση σου δεν διακόπτεται να δεν το θελήσεις εσύ. :)

Μπορεί να έληξε η προσφορά αλλά αν ξανακαλέσεις στο κέντρο εξυπηρέτησης πελατών στο 1212 θα σου ξαναδώσουν την έγκριση ώστε να πάρεις την συσκευή που επέλεξες!! :cool:

Link to comment
Share on other sites

Πήρα σήμερα την cosmote για την επιδότηση μου και παρ'όλο που κάνω λογαριασμούς 60-80 € το ποσό της επιδότησης είναι μόνο 110 €, το ίδιο με πέρσι που έκανα πιο χαμηλούς λογαριασμούς. Να ρωτήσω αν ξέρετε, η cosmote συνεργάζεται μόνο με το γερμανό για προσφορές? Με πήραν από γερμανό και το clamshell που θέλω μου το δίνει με τηλεφωνική παραγγελία με έκπτωση 10 €

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/46291Ttribal843755.gif

Yesterday

Love was such an easy game to play

Now I need a place to hide away

Oh, I believe in yesterday

Link to comment
Share on other sites

Πήρα σήμερα την cosmote για την επιδότηση μου και παρ'όλο που κάνω λογαριασμούς 60-80 € το ποσό της επιδότησης είναι μόνο 110 €, το ίδιο με πέρσι που έκανα πιο χαμηλούς λογαριασμούς. Να ρωτήσω αν ξέρετε, η cosmote συνεργάζεται μόνο με το γερμανό για προσφορές? Με πήραν από γερμανό και το clamshell που θέλω μου το δίνει με τηλεφωνική παραγγελία με έκπτωση 10 €

 

αφού λήξει η περίοδος που σου λένε από το γερμανό μπορείς να εξυπηρετηθείς και από τα καταστήματα CosmOte ! Για ποία συσκεύη ενδιαφέρεσαι? :worry: Σου είπαν εαν για 3g συσκευή εχουν μεγαλύτερη επιδότηση ?

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

αφού λήξει η περίοδος που σου λένε από το γερμανό μπορείς να εξυπηρετηθείς και από τα καταστήματα CosmOte ! Για ποία συσκεύη ενδιαφέρεσαι? :worry: Σου είπαν εαν για 3g συσκευή εχουν μεγαλύτερη επιδότηση ?

 

Σκέφτομαι τo Samsung E 300 το οποίο κάνει 237 αλλά με την επιδότηση μου το δίνουν 113 (τηλεφωνική προσφορά μόνο). Αν επιλέξω συσκευή i-mode η επιδότηση είναι 135. Για 3G δεν ρώτησα.

Για την cosmote που λες ότι μπορεί να με εξυπηρετήσει, ξέρεις αν κάνουν προσφορά?

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/46291Ttribal843755.gif

Yesterday

Love was such an easy game to play

Now I need a place to hide away

Oh, I believe in yesterday

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...