Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν δεις το παρακάτω κείμενο στον λογαριασμό σου σίγουρα μπορείς, αυτό έκανα και εγώ. Τηλέφωνο στο 1388 και σύνδεση με τμήμα ακυρώσεων.

 

Νίκος26bfb8eeadfd15a164e383a44e138129.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Aν υπάρχουν επιδοτήσεις σε μορφή έκπτωσης παγίου, δε στα ζητάνε μετά τη καταγγελία;

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν τους το επιτρέπει η Ε.Ε.Τ.Τ.

Μόνο ότι λέει στην παρένθεση ότι εξαιρείται.

Link to comment
Share on other sites

Πάλι αυξήσεις;

Εγω που εχω παρει την επιδοτηση σαν εκπτωση στο παγιο θα πληρωσω ρητρα?επισης εχω εκπτωση απο το cosmote one

Θλεω να παω σε whats up..γιατι το ιντερνετ που μου δινει η συνδεση ειναι πολυ λιγο...

 

Θα τους καλεσω την Δευτέρα...να δω τι θα μου πουν...

http://www.danasoft.com/vipersig.jpg

 

"...Ποτέ μην εξηγείς...Οι φίλοι σου δεν το χρειάζονται και οι εχθροί σου δεν θα σε πιστέψουν έτσι και αλλιώς..."

Link to comment
Share on other sites

Όχι , δεν χρωστάς τίποτα αν δεν έχεις πάρει συσκευή.
Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση που γίνει καταγγελία διακοπής του συμβολαίου και έχει πάρει κωδικό ακύρωσης το αίτημα, η μετατροπή σε cosmoκάρτα γίνεται άμεσα ή χρειάζεται κάποιο χρονικό διάστημα;
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα με πήραν τηλέφωνο από Cosmote αφού τους πήγε αίτημα φορητότητας από Vodafone. Δεν μπορώ να πω, με έκαναν και γέλασα. Η Vodafone μου δίνει 3 κινητά σε συγκεκριμένα προγράμματα στα 72,80€. Η Cosmote μου έκανε τη φανταστική προσφορά τα ίδια προγράμματα στα 85€. Μη γελάτε, αλήθεια λέω. Επειδή γκρίνιαξα μου είπαν και για έκπτωση στο σταθερό -4€ από αυτά που πληρώνω τώρα και για τους επόμενους 2 μήνες 15€ το οτε tv από 20 κάτι που πληρώνω τώρα. Όλα αυτά φυσικά με ανανέωση και του σταθερού και του οτε tv για 24 μήνες. Εν το μεταξύ το σταθερό και το οτε tv λήγουν τον Ιούνιο του 2018. Ωραίο κολπάκι για να με δεσμεύσουν για άλλα δύο χρόνια. Γέλασα λίγο αλλά δε δέχτηκα. Έτσι όπως το πάνε θα χάσουν τώρα 3 κινητά και τον Ιούνιο και σταθερό και οτε tv..
Link to comment
Share on other sites

Έτσι έχασαν τα δικά μου, σταθερό με ADSL, 2 XL + 20GB internet on the go.

Τα θερμά μου συγχαρητήρια στον υπεύθυνο εμπορικής πολιτικής.

Θα έκανα το γνωστό λογοπαίγνιο με την γερμανική discount αλυσίδα λιανικής, αλλά θα με κόψει δικαιολογημένα η λογοκρισία.

Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση που γίνει καταγγελία διακοπής του συμβολαίου και έχει πάρει κωδικό ακύρωσης το αίτημα, η μετατροπή σε cosmoκάρτα γίνεται άμεσα ή χρειάζεται κάποιο χρονικό διάστημα;

 

Δεν γίνεται άμεσα, ίσως εκτός αν φωνάξεις (δεν το δοκίμασα). Εγώ πήγα το Σάββατο σε Γερμανό και έκανα την αίτηση και μου είπαν πως η διακοπή και αλλαγή σε WhatsUp θα γίνει στις 16 Δεκεμβρίου... Δεν ασχολήθηκα παραπάνω, και μου είπαν να μην πληρώσω τον λογαριασμό στο πρώην μηδενικό πάγαιο, και να περιμένω την εκκαθάριση.

 

Νίκος

00-05 Audi S3 Oettinger...Gone But Not Forgotten

06-14 Porsche 911 C4 Exclusive Sportpack...Absolut Driving Machine!!!

14-... Straight Six Open Top Sliding Machine ///

Link to comment
Share on other sites

Χθες έγινε το αίτημα διακοπής και σήμερα έγινε η μετατροπή σε κοσμοκαρτα τελικά. Super γρήγορα
Link to comment
Share on other sites

Καλά προφανώς και η κοσμοτε δεν θα ήθελε να χαρίσει πακέτα αλλά να αναφέρουμε ότι ακόμα και να ήθελε να προσφέρει καλύτερες τιμές από τον ανταγωνισμό δεν θα την άφηνε η ΕΕΤΤ. η επιτροπή ανταγωνισμού δεν επιτρέπει σε μια εταιρία να προσφέρει και καλύτερη υπηρεσία και καλύτερες τιμές γιατί τότε θα πηγαίναμε σε μονοπώλιο με μια εταιρία να έχει το 90% της αγοράς. ο καθένας ας κάνει τις επιλογές του σκεπτόμενος την τσέπη του (και την ποιότητα υπηρεσίας που χρειάζεται) για να πιέζουμε να πέφτουν κάπως οι τιμές όσο μπορούμε.

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά πώς γίνεται να σου δίνει πακέτα με 72€ για να σε πάρει πελάτη, μέσα στο 18μηνο με τις αυξήσεις να πηγαίνει στα 80€ και μετά το 18μηνο να ζητάς ανανέωση στα ίδια πακέτα και να σου λέει 94€; Αυτό εμένα μου δείχνει οτι έχει περιθώρια αλλά προτιμάει να πάρει νέο πελάτη από το να ευχαριστήσει τον παλιό.
Link to comment
Share on other sites

Καλά προφανώς και η κοσμοτε δεν θα ήθελε να χαρίσει πακέτα αλλά να αναφέρουμε ότι ακόμα και να ήθελε να προσφέρει καλύτερες τιμές από τον ανταγωνισμό δεν θα την άφηνε η ΕΕΤΤ. η επιτροπή ανταγωνισμού δεν επιτρέπει σε μια εταιρία να προσφέρει και καλύτερη υπηρεσία και καλύτερες τιμές γιατί τότε θα πηγαίναμε σε μονοπώλιο με μια εταιρία να έχει το 90% της αγοράς. ο καθένας ας κάνει τις επιλογές του σκεπτόμενος την τσέπη του (και την ποιότητα υπηρεσίας που χρειάζεται) για να πιέζουμε να πέφτουν κάπως οι τιμές όσο μπορούμε.

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

 

Η ΕΕΤΤ μπορεί να παρέμβει _ΜΟΝΟ_ αν χαρακτηριστεί ότι ένας πάροχος έχει δεσπόζουσα θέση στην αγορά. Η Cosmote δεν έχει χαρακτηριστεί έτσι. Δεν έχει καμία αρμοδιότητα στα τιμολόγιά της η ΕΕΤΤ. Είναι καθαρά δικιά τους εμπορική πολιτική αυτή που εφαρμόζουν, δεν έχουν δικαιολογία.

 

Έχει πέσει το μέσο έσοδο της καρτοκινητής ανά μήνα κάτω από τα 2 Ευρώ. Κυνηγάνε τα καρτοκινητά και τσεκουρώνουν τα συμβόλαια που τους δίνουν 10 φορές πάνω.

Link to comment
Share on other sites

Η ΕΕΤΤ μπορεί να παρέμβει _ΜΟΝΟ_ αν χαρακτηριστεί ότι ένας πάροχος έχει δεσπόζουσα θέση στην αγορά. Η Cosmote δεν έχει χαρακτηριστεί έτσι. Δεν έχει καμία αρμοδιότητα στα τιμολόγιά της η ΕΕΤΤ. Είναι καθαρά δικιά τους εμπορική πολιτική αυτή που εφαρμόζουν, δεν έχουν δικαιολογία.

 

Έχει πέσει το μέσο έσοδο της καρτοκινητής ανά μήνα κάτω από τα 2 Ευρώ. Κυνηγάνε τα καρτοκινητά και τσεκουρώνουν τα συμβόλαια που τους δίνουν 10 φορές πάνω.

το ίδιο λέμε. αυτό προσπαθεί να αποφύγει.

σα να λέμε δεν θέλει να τραβήξει παραπάνω συνδρομητές (χαμηλώνοντας τις τιμές). προσοχή καμία εταιρία δεν δικαιολογώ. όλες το έχουν παρακάνει με τις αυξήσεις ενώ ο κόσμος ζορίζεται τόσο πολύ τα τελευταία χρόνια.

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ελαβα τον τελευταιο μου λογαριασμο και γραφει για την αυξηση απο 15/01/18.

 

Πηρα κωδικο για μετατροπη σε καρτα και με διαβεβαιωσαν οτι επειδη διακοπτω λογω τιμολογιακης αυξησης δε θα πληρωσω τιποτα. Ηταν η πρωτη φορα που δεν προσπαθησαν να με μεταπεισουν ή να μου προσφερουν 'καλυτερο' προγραμμα κλπ.

 

Μετα απο 15 χρονια συμβολαιο αντε γεια ετσι που τα εκαναν.

Link to comment
Share on other sites

Ελαβα τον τελευταιο μου λογαριασμο και γραφει για την αυξηση απο 15/01/18.

 

Πηρα κωδικο για μετατροπη σε καρτα και με διαβεβαιωσαν οτι επειδη διακοπτω λογω τιμολογιακης αυξησης δε θα πληρωσω τιποτα. Ηταν η πρωτη φορα που δεν προσπαθησαν να με μεταπεισουν ή να μου προσφερουν 'καλυτερο' προγραμμα κλπ.

 

Μετα απο 15 χρονια συμβολαιο αντε γεια ετσι που τα εκαναν.

Συνεχίζουν βλέπω το ίδιο βιολί. Αντί να κρατάνε τα συμβόλαια τα διώχνουν και παράλληλα κάνουν προσφορές καρτοκινητής.

Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζουν βλέπω το ίδιο βιολί. Αντί να κρατάνε τα συμβόλαια τα διώχνουν και παράλληλα κάνουν προσφορές καρτοκινητής.

 

Σήμερα έφυγα και εγω μετά απο 15 χρόνια με δυο συνδεσεις, μια Xl και μια 1500/45, η προσφορά που μου έκαναν ήταν πιο πολύ από αυτά που πλήρωνα. 15 ευρω το καθένα χρέωση για να γινει κοσμοκαρτα... Ειχα 18μηνο συμβόλαιο που έληγε τέλος Δεκέμβρη, ξεκίνησε με 32 τελικό λογαριασμό και ειχε φτάσει 56. Η προσφορά τους ήταν τελικός στα 60:(

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έφυγα και εγω μετά απο 15 χρόνια με δυο συνδεσεις, μια Xl και μια 1500/45, η προσφορά που μου έκαναν ήταν πιο πολύ από αυτά που πλήρωνα. 15 ευρω το καθένα χρέωση για να γινει κοσμοκαρτα... Ειχα 18μηνο συμβόλαιο που έληγε τέλος Δεκέμβρη, ξεκίνησε με 32 τελικό λογαριασμό και ειχε φτάσει 56. Η προσφορά τους ήταν τελικός στα 60:(

 

Κακώς πλήρωσες τα 15 σε κάθε σύνδεση. Έχουν πάρει αύξηση και τα 2 συμβόλαια και μπορούσες να μετατρέψεις ατελώς.

Εγώ μετέτρεψα 3 συνδέσεις ατελώς αφού δεν μπορούσαμε να τα βρούμε.

 

Για όποιον από την Cosmote βλέπει το νήμα μην παραλείψει να μεταφέρει τα συγχαρητήριά μου στον διευθυντή εμπορικής πολιτικής. Ελπίζω να σας φτάσουν στο τέλος τα 8.5 ευρώ των προνομιακών για να σας βγουν τα νούμερα.

Edited by georgemv
Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω κατι ειμαι στην wind σε σταθερο και ιντερνετ πληρωνο 25ευρω μετα το δευτερο χρονο το ιντερνετ ειναι λιγο σπαστικο.χτες με πηραν απο cosmote και μου εκανα προσφορα με 23,60 ευρω σταθερο και ιντερνετ 24mbps και κινητα 150 λεπτα. Δωρεαν ρουτερ με ενεργοποιηση wifi fon.1 δωροεπιταγη 30 ευρω για τον γερμανο.τελη ενεργοποιησεις 0 και φορητοτητα δεν εχει, και μου δινει στο κινητο μου 120 λεπτα προς ολους καθε μηνα με 2 καρτες εξτρα παλι το ιδιο να μπαινουν αυτοματα 120 λεπτα.τι γνωμη εχετε να παω στην cosmote η θα ειναι το ιδιο παλι με το ιντερνετ ????
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγες ημέρες αρνήθηκαν τελείως σε φίλο να κάνουν προσφορά για φορητότητα από συμβόλαιο vodafone σε συμβόλαιο cosmote και από το τμήμα ειδικών προσφορών και από το 13888. Δεν ρώτησαν καν τα στοιχεία του, του απάντησαν να μην ξαναπάρει γιατί έχουν «συστημικό πρόβλημα». Σχεδόν του έκλεισαν το τηλέφωνο.

Πριν λίγες παραπάνω ημέρες έγινε το ίδιο σε εμένα προσπαθώντας να πάω από συμβόλαιο cosmote σε καρτοκινητό vodafone.

Ήρθε η ώρα για καταγγελίες στην ΕΕΤΤ, είναι παράνομοι 100% πλέον και σε καταφανή συνεννόηση.

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγες ημέρες αρνήθηκαν τελείως σε φίλο να κάνουν προσφορά για φορητότητα από συμβόλαιο vodafone σε συμβόλαιο cosmote και από το τμήμα ειδικών προσφορών και από το 13888. Δεν ρώτησαν καν τα στοιχεία του, του απάντησαν να μην ξαναπάρει γιατί έχουν «συστημικό πρόβλημα». Σχεδόν του έκλεισαν το τηλέφωνο.

Πριν λίγες παραπάνω ημέρες έγινε το ίδιο σε εμένα προσπαθώντας να πάω από συμβόλαιο cosmote σε καρτοκινητό vodafone.

Ήρθε η ώρα για καταγγελίες στην ΕΕΤΤ, είναι παράνομοι 100% πλέον και σε καταφανή συνεννόηση.

 

Ειναι παρανομοι γιατι δεν κανουν προσφορες; :lol:

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Ειναι παρανομοι γιατι δεν κανουν προσφορες; :lol:

 

Είναι παράνομοι γιατί αρνήθηκαν να κάνουν φορητότητα.

Δεν είπα ότι δεν του έκαναν καλή τιμή, είπα ότι αρνήθηκαν να τον φέρουν στο δίκτυο χωρίς νόμιμη δικαιολογία.

Αυτό είναι παράνομο από τον αγορανομικό κώδικα και από τις οδηγίες της φορητότητας από ΕΕ και ΕΕΤΤ.

Link to comment
Share on other sites

Είναι παράνομοι γιατί αρνήθηκαν να κάνουν φορητότητα.

Δεν είπα ότι δεν του έκαναν καλή τιμή, είπα ότι αρνήθηκαν να τον φέρουν στο δίκτυο χωρίς νόμιμη δικαιολογία.

Αυτό είναι παράνομο από τον αγορανομικό κώδικα και από τις οδηγίες της φορητότητας από ΕΕ και ΕΕΤΤ.

 

Α οκ. Γιατι ετσι οπως το ειπες ηταν σαν να μιλας μονο για την προσφορα. Περιεργο αν συμβαινει κατι τετοιο. Πρωτη φορα το ακουω.

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

πάρτε το χαμπάρι.

θέλουν με κάθε τρόπο να παγώσουν τις μετακινήσεις και μέσω αυτών τον οποιοδήποτε ανταγωνισμό.

η φορητότητα επιβλήθηκε απο την ΕΕ ακριβώς για αυτό το σκοπό, για να μην μπορούν να σε εκβιάσουν κρατώντας τον αριθμό σου σε ομηρεία.

όμως στην πράξη τους επιτρέπεται να το πράξουν.

Link to comment
Share on other sites

Είναι παράνομοι γιατί αρνήθηκαν να κάνουν φορητότητα.

Δεν είπα ότι δεν του έκαναν καλή τιμή, είπα ότι αρνήθηκαν να τον φέρουν στο δίκτυο χωρίς νόμιμη δικαιολογία.

Αυτό είναι παράνομο από τον αγορανομικό κώδικα και από τις οδηγίες της φορητότητας από ΕΕ και ΕΕΤΤ.

Να πάει σε κατάστημα και να ζητήσει το κατάστημα να επικοινωνήσει με το τμήμα προσφορών.

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...