Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα

Είμαι εδώ και 7 μήνες στο φοιτητικό καρτοσυμβόλαιο της Cosmote με έκπτωση παγίου όμως επειδή λόγω δουλειάς δεν επαρκούν λεπτά προς όλους λόγω 3λεπτης χρέωσης και με αφορμή τις αυξήσεις (μου ήρθαν προχθες τα "μαντάτα" στο λογαριασμό) σκέφτομαι να επιστρέψω στη vodafone (στο σπίτι υπάρχει ήδη 1 συμβόλαιο καθώς και σταθερο-ιντερνετ στη vodafone) με κάποιο οικογενειακό πακέτο.Έχοντας επικοινωνήσει σήμερα με την Cosmote δέχτηκα έναν "εκβιασμό" πως αν προχωρήσω σε φορητότητα θα πληρώσω πρόστιμο (ο ένας έλεγε 38ε,η άλλη 45,γενικώς οτι ήθελε ο καθένας :wacko: ).Έχει αλλάξει κάτι και έχουν πλέον το δικαίωμα αυτό; Γιατί παρόλο που τους ανέφερα οτι στο Site της ΕΕΤΤ αναφέρει οτι εξαιρούνται οι περιπτώσεις με έκπτωση παγίου ήταν ανένδοτοι.Ο ένας υπάλληλος μου είπε να προχωρήσω σε διακοπή του συμβολαίου και μετατροπή σε καρτοκινητό πρωτού κάνω φορητότητα.

Link to comment
Share on other sites

- Αυξήσεις ανακοίνωσε η Cosmote σε προγράμματα για ιδιώτες και επαγγελματίες, αναλυτικά στην παρακάτω ανακοίνωση.

 

- Το μάτι μου έπεσε στην αύξηση του Cosmote Mobile Basic (πρώην μηδενικό πάγιο) κατά 1.50€, δηλαδή το πάγιο θα είναι 2.8 + 1.5=4.3€ και μετά μπαίνουν φόρος κινητής και φπα.

Εδώ η ανακοίνωση : https://www.cosmote.gr/mobile/content/el/attached_files/Company/141117-timologiakes-allages.pdf

Edited by volleyball
Link to comment
Share on other sites

https://www.cosmote.gr/mobile/cosmoportal/pricelist/index.jsp?catName=COSMOTE_ZeroFee Μηνιαίο Πάγιο 2,80 €

 

Τo πάγιo του προγράμματος COSMOTE MOBILE Basic περιλαμβάνει ΦΠΑ 24% και Τέλος Συνδρομητών Κινητής Τηλεφωνίας 12%.

 

Τέλος, ανακοινώνεται ότι από 16/03/2018 για τους νέους και υφιστάμενους οικιακούς συνδρομητές του

προγράμματος συμβολαίου COSMOTE Mobile Basic αυξάνεται το ονομαστικό μηνιαίο πάγιο κατά 1,50€.

Όλες οι ανωτέρω μεταβολές στα ονομαστικά μηνιαία πάγια περιλαμβάνουν ΦΠΑ 24% και το αναλογούν τέλος

συνδρομητών κινητής τηλεφωνίας που έχει υπολογιστεί βάσει του μηνιαίου παγίου χωρίς έξτρα χρεώσεις ή

επιπρόσθετες υπηρεσίες.

 

Άρα 2,8+1,5=4,3 μαζί με Φ.Π.Α. και τέλος κινητής τηλεφωνίας.

Καλύτερα να πάρει κανείς whats' up

Μηδενικό πάγιο : ΤΕΛΟΣ.

 

 

Με ημερομηνία 14/11 οι Αυξήσεις και με ημερομηνία 15/11 η E.E.T.T. απαγορεύει με άμεση ισχύ τις αυξήσεις στα υπάρχοντα συμβόλαια. Αν και δεν την κατάλαβα την ανακοίνωση της Ε.Ε.Τ.Τ.

Τι σημαίνει ότι

α) συμβάσεις ορισμένου χρόνου: Ο πάροχος δεν θα έχει δικαίωμα, στη διάρκεια του ορισμένου χρόνου της σύμβασης, να αυξάνει το πάγιο ή να μειώνει τον χρόνο ομιλίας/όγκο δεδομένων του προγράμματος υπηρεσιών.

β) Αύξηση προθεσμίας για καταγγελία σύμβασης: Αυξάνεται το χρονικό περιθώριο που έχει στη διάθεσή του ο συνδρομητής για την καταγγελία της σύμβασης αζημίως, σε περίπτωση μονομερούς τροποποίησης των συμβατικών όρων ή των τιμολογίων από τον πάροχο. Η παραπάνω προθεσμία καθορίζεται, για ορισμένου ή αορίστου χρόνου σύμβαση, είτε στους τρεις μήνες, εάν ακολουθείται μηνιαίος κύκλος τιμολόγησης, είτε στους τέσσερις μήνες, για διμηνιαίο κύκλο τιμολόγησης, από την ημερομηνία εφαρμογής των τροποποιήσεων.

 

Δηλαδή δεν έχει δικαίωμα αλλά αν το κάνει έχω 4 μήνες από την εφαρμογή; Αλλιώς το ήξερα εγώ το "δεν έχω δικαίωμα"

 

http://www.eett.gr/opencms/opencms/admin/News_new/news_0735.html

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Το καλοκαιρι δεν εκαναν ξανα αυξηση τιμων;

Μπορω να κανω καταγγελια της συμβασης; Και αν ναι, με ποιον τροπο;

Link to comment
Share on other sites

Αυξήσεις στα συμβόλαια

 

https://www.digitallife.gr/cosmote-anakoinonei-afksiseis-sta-programmata-symvolaiou-kai-kartosymvolaiou-21642

 

Send by HUAWEI Mate 8 (NXT-L29) 6" DSFA with Tapatalk

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Έλεος, έλεος έλεος! Για να προλάβουν το νέο νόμο που δεν θα επιτρέπει αυξήσεις παγίων κατά τη διάρκεια του συμβολαίου. Είναι τρίτη αύξηση μέσα σε ένα χρόνο που γίνονται αυξήσεις με άμεσο ή έμμεσο τρόπο. Αυτή τη φορά θα την φάνε την καταγγελία, έχω αγανακτήσει.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα,

 

Σκέφτομαι να "κόψω" την συνδεση μου και να παω σε καρτοκινητο.

To status μου ειναι το παρακάτω..

 

17/11/16 πηγα Cosmote (πηρα εκπτωση απο ανανέωση σύμβασης )

01/07/17 εβαλα και σταθερο Cosmote και έγινε πακέτο cosmote one (τηλ + vdsl) .

 

Για κινητό τώρα πληρωνο για το Cosmote L = 20€ και για σταθερο vdsl 50 + απεριόριστα σταθερα = 37€ .

 

Μπορώ να κάνω φορητότητα καταρχήν στο κινητό ? Θα έχω ρήτρες ?

Για να μιλάω προς Vodafone τι πακέτο κάρτας με συμφερει ?

Θα ήθελα σταθερό-ιντερνετ(vdsl) - κινητό ιδανικά να πλήρωνα κανα 40€.

 

Ξέρω οτι ρωτάω πολλά αλλα οποιος γνωριζει θα με βοηθουσε πολυ να σκεφτω τι να κανω..

Ευχαριστώ!

βλέπω ρε παιδια τι προσφορές κανουν με τα καρτοκινητα και πραγματικα λυπαμαι που οσοι εχουν συμβολαιο πληρωνουν τα μαλλιά τους..

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

Μια φίλη έχει το παλαιό πρόγραμμα cosmote απεριόριστα 20 (1500 λεπτά και 1500sms προς cosmote, 30 λεπτά και 30 sms προς εθνικά δίκτυα και 300mb) και πληρώνει 23 ευρώ το μήνα, που το θεωρώ εξωφρενικό για τέτοιο πακέτο. Το συμβόλαιο έχει ανανεωθεί και λήγει σε 1,5 χρόνο. Την συμφέρει να το μετατρέψει σε whatsup ή όχι λόγω ρήτρας διακοπής συμβολαίου; Mήπως γνωρίζετε πόσο θα πληρώσει ρήτρα; Edited by Alexpag
Link to comment
Share on other sites

Άμα καλέσει κάποιος από αγγλικό νούμερο σε ελληνικό κινητό , χρεώνεται μόνο αυτός που καλεί σωστά ;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Άμα καλέσει κάποιος από αγγλικό νούμερο σε ελληνικό κινητό , χρεώνεται μόνο αυτός που καλεί σωστά ;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Μόνο αν το ελληνικό είναι Ευρώπη, αν το ελληνικό είναι εκτός Ευρώπης χρεώνεται ανάλογα με τη χώρα που βρίσκεται ή με το πακέτο που έχει ενεργοποιηθεί

 

Sent from my SM-G610F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα,

Σκέφτομαι να "κόψω" την συνδεση μου και να παω σε καρτοκινητο.

To status μου ειναι το παρακάτω..

 

17/11/16 πηγα Cosmote (πηρα εκπτωση απο ανανέωση σύμβασης )

01/07/17 εβαλα και σταθερο Cosmote και έγινε πακέτο cosmote one (τηλ + vdsl) .

 

Για κινητό τώρα πληρωνο για το Cosmote L = 20€ και για σταθερο vdsl 50 + απεριόριστα σταθερα = 37€ .

 

Μπορώ να κάνω φορητότητα καταρχήν στο κινητό ? Θα έχω ρήτρες ?

Για να μιλάω προς Vodafone τι πακέτο κάρτας με συμφερει ?

Θα ήθελα σταθερό-ιντερνετ(vdsl) - κινητό ιδανικά να πλήρωνα κανα 40€.

 

Ξέρω οτι ρωτάω πολλά αλλα οποιος γνωριζει θα με βοηθουσε πολυ να σκεφτω τι να κανω..

Ευχαριστώ!

βλέπω ρε παιδια τι προσφορές κανουν με τα καρτοκινητα και πραγματικα λυπαμαι που οσοι εχουν συμβολαιο πληρωνουν τα μαλλιά τους..

Ακόμη κι αν κάνεις κάρτα το κινητό, το σταθερό θα συνεχίσει ως έχει, μάλιστα χωρίς τις συνδυαστικές εκπτώσεις.

Για πακέτα κάρτας, καλύτερα να πας στο κατάλληλο θέμα.

Έχω την εντύπωση ότι σε "πιάνουν" οι αυξήσεις που έχουν κάνει πρόσφατα, επομένως μπορείς να αποχωρήσεις αζημίως. Κοίταξέ το.

Μια φίλη έχει το παλαιό πρόγραμμα cosmote απεριόριστα 20 (1500 λεπτά και 1500sms προς cosmote, 30 λεπτά και 30 sms προς εθνικά δίκτυα και 300mb) και πληρώνει 23 ευρώ το μήνα, που το θεωρώ εξωφρενικό για τέτοιο πακέτο. Το συμβόλαιο έχει ανανεωθεί και λήγει σε 1,5 χρόνο. Την συμφέρει να το μετατρέψει σε whatsup ή όχι λόγω ρήτρας διακοπής συμβολαίου; Mήπως γνωρίζετε πόσο θα πληρώσει ρήτρα;

Κοίταξε εάν την έχουν επηρεάσει οι πρόσφατες αυξήσεις. Εάν ναι, μπορεί να φύγει αζημίως. Διαφορετικά, πρέπει να επιστρέψει το σύνολο της επιδότησης ή εκπτώσεων παγίου που έχει λάβει - στην εξυπηρέτηση ή σε κάποιο κατάστημα μπορούν να τις πουν το ακριβές ποσό, αλλά δεν θα της πουν εάν δικαιούται να φύγει αζημίως.

 

Άμα καλέσει κάποιος από αγγλικό νούμερο σε ελληνικό κινητό , χρεώνεται μόνο αυτός που καλεί σωστά ;

Sent from my iPhone using Tapatalk

Εάν το Ελληνικό είναι στην Ελλάδα/ΕΕ, ναι.

Link to comment
Share on other sites

Το συμβόλαιό μου λήγει στις 27/12 και είμαι με έκπτωση παγίου.

Μιλάω πριν απο λίγο με cosmote για διακοπή και μετατροπή σε κάρτα και μου λένε: αν διακόψεις τώρα έχεις πρόστοιμο 180€ (:lol:) λόγο της επιδότησης παγίου που έχω για 17 μήνες τώρα:!:

Αλλιώς θα πληρώσω 15€ τέλη αποδέσμευσης. Αναφέρω την κοπέλα ότι με βάση τις αυξήσεις της προηγούμενης βδομάδας, δικαιούμαι να καταγγείλω αζημίως και μου λέει ότι πρέπει να το δω στον λογαριασμό μου πρώτα (την ανακοίνωση). Καινούργιος λογαριασμός θα σκάσει στις 12/12/17:wacko:

Θα πρέπει τώρα να μιλήσω ξανα μαζί τους στις αρχές του μήνα για να μου δώσου κωδικό αλλαγής σε κάρτα (κρατάει 28 μέρες ο κωδικός) και να πάω στις 27/12 (ή 28/12) σε κατάστημα για αλλαγή...

 

ΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ, ΚΑΜΙΑ ΑΛΛΑΓΉ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΩΡΕΑΝ.

ΚΑΙ ΤΟ ΑΖΗΜΙΩΣ ΔΕΝ ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΙΣΧΥΕΙ....:rolleyes:

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Το συμβόλαιό μου λήγει στις 27/12 και είμαι με έκπτωση παγίου.

Μιλάω πριν απο λίγο με cosmote για διακοπή και μετατροπή σε κάρτα και μου λένε: αν διακόψεις τώρα έχεις πρόστοιμο 180€ (:lol:) λόγο της επιδότησης παγίου που έχω για 17 μήνες τώρα:!:

Αλλιώς θα πληρώσω 15€ τέλη αποδέσμευσης. Αναφέρω την κοπέλα ότι με βάση τις αυξήσεις της προηγούμενης βδομάδας, δικαιούμαι να καταγγείλω αζημίως και μου λέει ότι πρέπει να το δω στον λογαριασμό μου πρώτα (την ανακοίνωση). Καινούργιος λογαριασμός θα σκάσει στις 12/12/17:wacko:

Θα πρέπει τώρα να μιλήσω ξανα μαζί τους στις αρχές του μήνα για να μου δώσου κωδικό αλλαγής σε κάρτα (κρατάει 28 μέρες ο κωδικός) και να πάω στις 27/12 (ή 28/12) σε κατάστημα για αλλαγή...

 

ΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ, ΚΑΜΙΑ ΑΛΛΑΓΉ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΩΡΕΑΝ.

ΚΑΙ ΤΟ ΑΖΗΜΙΩΣ ΔΕΝ ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΙΣΧΥΕΙ....:rolleyes:

 

Από τη στιγμή που έχει δημοσιευτεί η ανακοίνωση, μπορείς να την επικαλεστείς για να αποχωρήσεις αζημίως.

Θα πάρεις τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση για να πάρεις κωδικό διακοπής. Λόγο διακοπής θα αναφέρεις την αύξηση και ότι δεν προτίθεσαι να επιστρέψεις εκπτώσεις. Με τον κωδικό θα πας σε κατάστημα και θα δηλώσεις την ημερομηνία διακοπής που θέλεις. Τα 15€ δεν τα γλιτώνεις.

Link to comment
Share on other sites

τα είπα όλα αυτα και μου είπε η κοπελίτσα 180€ για να φύγεις τώρα :rolleyes:

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα! 3 συμβόλαια τα οποία τα έχω σε οικογενειακό λήγουν την 01/12. Πήγα σε κατάστημα άλλου παρόχου για φορητότητα (Γιατί η Cosmote μου ζητάει +20€ για να ανανεώσω) και μου έδωσε πολύ καλή προσφορά. Συμφωνήσαμε να γίνει η αίτηση την 01/12 για να μην πληρώσω τυχόν πέναλτι. Τώρα το ωραίο της υπόθεσης. Παρέλαβα τις κάρτες SIM αλλά δεν υπέγραψα κανένα συμβόλαιο καθώς δεν έχει γίνει ακόμα η αίτηση. Μου είπε ο υπάλληλος οτι θα κάνει την αίτηση την 1η του μήνα και όποτε μπορώ στις 02 03 04/12 να περάσω να υπογράψω. Το ερώτημά μου είναι το εξής, αν η Cosmote με πάρει για αντιπροσφορά και την δεχτώ, δεν χρειάζεται να κάνω ούτε ακυρώσεις φορητότητας ούτε τίποτα. Έτσι είναι ή κάνω κάποιο λάθος;
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι εφόσον υπογράψεις συμβόλαιο μετά θα χρειαστεί ακύρωση φορητότητας αλλιώς θα μεταβείτε στο νέο πάροχο.

 

Sent from my huawei honor 3c using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

τα είπα όλα αυτα και μου είπε η κοπελίτσα 180€ για να φύγεις τώρα :rolleyes:

 

Επικαλεσου τον κανονισμο της εεττ οταν ξαναπαρεις τηλεφωνο.Και κανε μια καταγγελια οτι δεν αποδεχονται την καταγγελια της συμβασης μου λογω αυξησεων απο την πλευρα της κοσμοτε και οτι μου ζητανε τις εκπτωσεις παγιου ενω η νομοθεσια της εεττ ρυθμιζει οτι μονο οι επιδοτησεις μπορουν να ζητηθουν.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι εφόσον υπογράψεις συμβόλαιο μετά θα χρειαστεί ακύρωση φορητότητας αλλιώς θα μεταβείτε στο νέο πάροχο.

 

Sent from my huawei honor 3c using Tapatalk

 

Αυτό λέω. Ο υπάλληλος μου είπε οτι θα κάνει τη διαδικασία και ας πάω να υπογράψω όποτε μπορώ. Η διαδικασία θα έχει γίνει χωρίς να υπογράψω.

Link to comment
Share on other sites

Επικαλεσου τον κανονισμο της εεττ οταν ξαναπαρεις τηλεφωνο.Και κανε μια καταγγελια οτι δεν αποδεχονται την καταγγελια της συμβασης μου λογω αυξησεων απο την πλευρα της κοσμοτε και οτι μου ζητανε τις εκπτωσεις παγιου ενω η νομοθεσια της εεττ ρυθμιζει οτι μονο οι επιδοτησεις μπορουν να ζητηθουν.

 

Είναι συστεμικό θέμα της Cosmote.

Οι υπάλληλοι βλέπουν τον κωδικό ακύρωσης μόνο εφ' όσον έχει εκδοθεί ο λογαριασμός που σε ενημερώνει.

Μην τρελαίνεσαι, περίμενε να βγει ο λογαριασμός και πάρε πάλι τηλ.

Δεν έγινε κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό λέω. Ο υπάλληλος μου είπε οτι θα κάνει τη διαδικασία και ας πάω να υπογράψω όποτε μπορώ. Η διαδικασία θα έχει γίνει χωρίς να υπογράψω.

Εγώ αυτό που γνωρίζω ότι το αίτημα για φορητότητα αποστέλλεται αφού υπογράψεις συμβόλαιο, δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι. Μου φαίνεται περίεργο να σταλεί χωρίς να έχεις υπογράψει, με αυτή τη λογική θα μπορούσε η κάθε εταιρία χωρίς να μας ρωτήσει να μας αλλάζει πάροχο.

 

Sent from my huawei honor 3c using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτό που γνωρίζω ότι το αίτημα για φορητότητα αποστέλλεται αφού υπογράψεις συμβόλαιο, δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι. Μου φαίνεται περίεργο να σταλεί χωρίς να έχεις υπογράψει, με αυτή τη λογική θα μπορούσε η κάθε εταιρία χωρίς να μας ρωτήσει να μας αλλάζει πάροχο.

 

Sent from my huawei honor 3c using Tapatalk

 

Κι εγώ έτσι γνώριζα. Αλλά πήγα σε μαγαζί μακριά από την περιοχή που μένω και μου είπε ο υπάλληλος οτι αφού τα συμφωνήσαμε να μην πάω σε άλλο μαγαζί για φορητότητα. Μου λέει αφού είσαι μακριά πάρε από τώρα τις κάρτες,θα κάνω εγώ τη φορητότητα και όταν γίνει η αλλαγή περνάς μια βόλτα και υπογράφεις. Κι εμένα πρώτη φορά μου τυχαίνει. Συνήθως ούτε τις κάρτες δεν σου δίνουν αν δεν υπογράψεις.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έμαθα και εγώ ότι για να διακόψω έναν αριθμό στην Cosmote, του οποίου το συμβόλαιο έχει λήξει κανονικά, δεν χρωστάω ούτε ένα λεπτό, ήμουν πάντα στην ώρα μου, πρέπει να πληρώσω ένα τέλος διακοπής 15 ευρώ.

 

Δεν είναι τα 15 ευρώ, αλλά έχω βαρεθεί να νιώθω Μ*****Σ με αυτή την εταιρία (και σίγουρα κάνουν και οι άλλες τα ίδια)...

2-3 αυξήσεις όποτε γουστάρουν, τώρα το τέλος διακοπής...

Για πιο λόγω κάνουμε συμβόλαια...

Για πιο λόγω πρέπει να είναι ο πελάτης πάντα ο σωστός, αλλιώς θα μας κυνηγάνε δίχως αύριο και αυτοί από την άλλη κάνουν ότι γουστάρουν!

Ότι γουστάρουν, πραγματικά και δεν ανοίγει ρουθούνι...

 

Ώρες ώρες νομίζω ότι όσοι χρωστάνε παντού κάνουν την καλύτερη δουλειά σε αυτή τη χώρα...

 

Δε περιμένω απάντηση, απλά έπρεπε να τα γράψω κάπου :P

 

Καλημέρα!!!

Ζάχος

Nokia 5110 ---> Nokia 7110 ---> SonyEricsson T68i ---> Nokia 7650 ---> Motorola v300 ---> Nokia 6260 ---> Nokia n70 ---> nokia 5030 ---> Samsung s8300 ---> Samsung Galaxy Ace ---> Lenovo a660 ---> Xiaomi mi2s ---> LG G2
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα για να διακόψω πριν μια εβδομάδα, ένα πρώην μηδενικό πάγαιο, μου είχαν ζητήσει 15Ευρώ και τα άκουσαν αλλά είμαστε και τυχεροί γιατι στον τελευταίο λογαριασμό που εκδόθηκε πριν 3 ημέρες αναφέρει τις αυξήσεις στις χρεώσεις κλήσεων κλπ και μετά πως μπορούμε να κάνουμε καταγγελία αζημίως! Μόλις πήρα κωδικό ακύρωσης για να το μετατρέψω σε καρτοκινητό ΧΩΡΙΣ χρέωση των 15Ε.

 

Όποιος θέλει, θα περιμένει να του έρθει ο τελευταίος λογαριασμός με τις αυξήσεις και μετά θα πάριε τηλέφωνο για την διακοπή. Προσπαθούσε εντωμεταξύ ο τύπος να με πείσει πως θα πληρώνω περισσότερο με το καρτοκινητό, σε μια γραμμή που κάνει ελάχιστη χρήση σε συναγερμό αυτοκινήτου και πολύ αραιαά διαστήματα. Έλεος πια...

 

Νίκος

00-05 Audi S3 Oettinger...Gone But Not Forgotten

06-14 Porsche 911 C4 Exclusive Sportpack...Absolut Driving Machine!!!

14-... Straight Six Open Top Sliding Machine ///

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα για να διακόψω πριν μια εβδομάδα, ένα πρώην μηδενικό πάγαιο, μου είχαν ζητήσει 15Ευρώ και τα άκουσαν αλλά είμαστε και τυχεροί γιατι στον τελευταίο λογαριασμό που εκδόθηκε πριν 3 ημέρες αναφέρει τις αυξήσεις στις χρεώσεις κλήσεων κλπ και μετά πως μπορούμε να κάνουμε καταγγελία αζημίως! Μόλις πήρα κωδικό ακύρωσης για να το μετατρέψω σε καρτοκινητό ΧΩΡΙΣ χρέωση των 15Ε.

 

Όποιος θέλει, θα περιμένει να του έρθει ο τελευταίος λογαριασμός με τις αυξήσεις και μετά θα πάριε τηλέφωνο για την διακοπή. Προσπαθούσε εντωμεταξύ ο τύπος να με πείσει πως θα πληρώνω περισσότερο με το καρτοκινητό, σε μια γραμμή που κάνει ελάχιστη χρήση σε συναγερμό αυτοκινήτου και πολύ αραιαά διαστήματα. Έλεος πια...

 

Νίκος

 

Ξέρεις αν μπορώ να ισχυριστώ και εγώ το ίδιο για να διαγράψω τον αριθμό μ χωρίς να πληρώσω τα 15 ευρώ?

Δε θέλω να τους περάσει και αυτό... Δε με νοιάζει να πάρω 10 τηλέφωνα και να κάνω καταγγελία με ότι αυτό συνεπάγεται...

Nokia 5110 ---> Nokia 7110 ---> SonyEricsson T68i ---> Nokia 7650 ---> Motorola v300 ---> Nokia 6260 ---> Nokia n70 ---> nokia 5030 ---> Samsung s8300 ---> Samsung Galaxy Ace ---> Lenovo a660 ---> Xiaomi mi2s ---> LG G2
Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις αν μπορώ να ισχυριστώ και εγώ το ίδιο για να διαγράψω τον αριθμό μ χωρίς να πληρώσω τα 15 ευρώ?

Δε θέλω να τους περάσει και αυτό... Δε με νοιάζει να πάρω 10 τηλέφωνα και να κάνω καταγγελία με ότι αυτό συνεπάγεται...

Αν δεις το παρακάτω κείμενο στον λογαριασμό σου σίγουρα μπορείς, αυτό έκανα και εγώ. Τηλέφωνο στο 1388 και σύνδεση με τμήμα ακυρώσεων.

 

Νίκος26bfb8eeadfd15a164e383a44e138129.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

00-05 Audi S3 Oettinger...Gone But Not Forgotten

06-14 Porsche 911 C4 Exclusive Sportpack...Absolut Driving Machine!!!

14-... Straight Six Open Top Sliding Machine ///

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...