Jump to content

Ενημέρωση για κάλυψη και βελτιώσεις / προβλήματα δικτύου


kinitoneidimonas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εκεί είναι Κρηνη, η Cosmote ζορίζεται.. αλλά Φοίνικα παίζει μια χαρά. 
Γενικα δεν την λες κακή στη Καλαμάρια πάντως…επίσης δεν σε έβαλε σε κοντινή κεραια λόγω κίνησης. 
 
Νικόλα δεν έχει κάλυψη, έχω δώσει οδό ακριβώς. Λες να με κρατούσε σε μακρινή κεραία σε τόσο κακό σήμα ενώ υπήρχε κάτι καλύτερο? Απλά δεν έχει σήμα, όπως και 5 6 ακόμα τρύπες μέσα στη πόλη.

Στάλθηκε από το SM-S911B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

On 6/11/2023 at 12:14 ΠΜ, VasilisSam said:

Νικόλα δεν έχει κάλυψη, έχω δώσει οδό ακριβώς. Λες να με κρατούσε σε μακρινή κεραία σε τόσο κακό σήμα ενώ υπήρχε κάτι καλύτερο? Απλά δεν έχει σήμα, όπως και 5 6 ακόμα τρύπες μέσα στη πόλη.

Στάλθηκε από το SM-S911B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Γενικά στην πόλη 5-6 τρύπες έχει αλλά σαν γενική εικόνα κερδίζει με διαφορά. Αυτό βλέπω εγώ, έχοντας συμβόλαιο με μια από τις άλλες δυο και καρτοκινητο Cosmote.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
24 minutes ago, Sakis29 said:

Τι ταχυτητες εχει το 4g στο κεντρο της Αθηνας; Θελω να κανω φορητοτητα απο vodaphone

Είναι πολύ καλύτερα από Vodafone 

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Sakis29 said:

Τι ταχυτητες εχει το 4g στο κεντρο της Αθηνας; Θελω να κανω φορητοτητα απο vodaphone

Η Vodafone στο 4G/4G+ υστερεί ακόμα και στο κέντρο της Αθήνας. Η Cosmote πολύ ανώτερη 

Edited by aektzhs 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sakis29 said:

Τι ταχυτητες εχει το 4g στο κεντρο της Αθηνας; Θελω να κανω φορητοτητα απο vodaphone

Στα Άνω Πατήσια για παράδειγμα με 4g στην cosmote έχω δει 200αρια και αντίστοιχα σε vodafone 5g ποτέ πάνω από 100.

Link to comment
Share on other sites

On 17/11/2023 at 1:18 ΜΜ, _NikitaS_ said:

Στα Άνω Πατήσια για παράδειγμα με 4g στην cosmote έχω δει 200αρια και αντίστοιχα σε vodafone 5g ποτέ πάνω από 100.

Στην πράξη όμως αλλάζει κάτι για αποκλειστική χρήση από το κινητό ;

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, cmvr said:

Στην πράξη όμως αλλάζει κάτι για αποκλειστική χρήση από το κινητό ;

Κοίτα να σου πω. Εγώ στα ανω Πατήσια γενικά έχω θέμα με την vodafone. Δεν έχει καλή κάλυψη. Και στο cell mapper να δεις, είναι κόκκινα φουλ και όχι λόγω χρώματος λογότυπου. Σπίτι μου πχ πιάνει μπροστά και όχι πίσω. Όταν πιάνει και αν πιάνει, όχι δεν έχεις θέμα στη χρήση. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, _NikitaS_ said:

Κοίτα να σου πω. Εγώ στα ανω Πατήσια γενικά έχω θέμα με την vodafone. Δεν έχει καλή κάλυψη. Και στο cell mapper να δεις, είναι κόκκινα φουλ και όχι λόγω χρώματος λογότυπου. Σπίτι μου πχ πιάνει μπροστά και όχι πίσω. Όταν πιάνει και αν πιάνει, όχι δεν έχεις θέμα στη χρήση. 

Απλά πράγματα δε σου κάνει. Όπως λέει και η παλιά διαφήμιση του παγωτού..... Να φύγετε να πάτε αλλού  🤣  🤣  🤣  🤣  🤣 

https://www.youtube.com/watch?v=6YN72ZsADhg

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, cmvr said:

Απλά πράγματα δε σου κάνει. Όπως λέει και η παλιά διαφήμιση του παγωτού..... Να φύγετε να πάτε αλλού  🤣  🤣  🤣  🤣  🤣 

https://www.youtube.com/watch?v=6YN72ZsADhg

Εγώ πλέον είμαι φουλ cosmote. Σταθερό και κινητά. Έφυγα πήγα αλλού. Έχω μια nova μη και παίξω με το 1 ευρώ ανανέωση για να βάλω το ημερήσιο απεριόριστα. 

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, _NikitaS_ said:

Εγώ πλέον είμαι φουλ cosmote. Σταθερό και κινητά. Έφυγα πήγα αλλού. Έχω μια nova μη και παίξω με το 1 ευρώ ανανέωση για να βάλω το ημερήσιο απεριόριστα. 

Και πολύ καλά έκανες. Αυτό λέω σε όλους βλέπεις τι παίζει και σε καλύπτει και πας εκεί χωρίς γκρίνιες και μιζέρια.

Πραγματικά οι γενικότητες παίζει καλά η τάδε εταιρία στο τάδε σημείο επειδή κάποιος μέτρησε σε κεντρικό δρόμο σε εξωτερικό χώρο είναι απλά να είχαμε να λέγαμε αν σε εσωτερικό χώρο πχ σπίτι, δουλειά κλπ που περνάει κάποιος τις περισσότερες ώρες δεν λειτουργεί όπως θα έπρεπε και δεν έχει και σταθερή να βοηθάει την κατάσταση.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάτι μέρες που η ειδοποίηση κλήσεων έρχεται με τυπογραφικό, αντί για ΚΛΗΣΗ λέει ΚΗΗ. Δεν το έχουν προσέξει μάλλον αλλά επειδή μας διαβάζουν απλά το λέω 😛

Link to comment
Share on other sites

On 22/11/2023 at 8:19 ΜΜ, paanos said:

Έχει κάτι μέρες που η ειδοποίηση κλήσεων έρχεται με τυπογραφικό, αντί για ΚΛΗΣΗ λέει ΚΗΗ. Δεν το έχουν προσέξει μάλλον αλλά επειδή μας διαβάζουν απλά το λέω 😛

Και έμενα προχτές μου ήρθε το μήνυμα ποιος με κάλεσε όταν το είχα κλειστό και τα δυο "η" από το κλήση ηταν με τρίγωνο με ερωτηματικό μέσα. Γιατί άραγε έγινε αυτό;

Edited by fotisk13
Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το θέμα είναι μεγαλύτερο, γιατί όλα μου έρχονται και φεύγουν αλλοιωμενα. Το έχω αναφέρει στο 13788 και το κοιτάνε. Το κατάλαβα γιατί δεν μπορούσα να ενεργοποιήσω iMessage και όταν έστειλα μήνυμα στο εαυτό μου είδα ότι επιστρέφει μισό. 
 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα σε ολους !!!!
 

Απο την τεταρτη το πρωι δεν εχω καθολου σημα Cosmote στα Χανια στην Περιοχη των Λενταριανων!
 

Αν καποιος μενει εκει κοντα και εχει παρατηρησει κατι η ακουσει ας το πει !!
 

2 κινητα Cosmote το ιδιο και στα 2 καθολου σημα

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, NemesisX said:

Καλησπερα σε ολους !!!!
 

Απο την τεταρτη το πρωι δεν εχω καθολου σημα Cosmote στα Χανια στην Περιοχη των Λενταριανων!
 

Αν καποιος μενει εκει κοντα και εχει παρατηρησει κατι η ακουσει ας το πει !!
 

2 κινητα Cosmote το ιδιο και στα 2 καθολου σημα

Ευχαριστω

Καλημέρα! Ή πρόκειται για βλάβη ή αναβαθμίζουν. Μέχρι την Τετάρτη είχες 4G ή 5G? Το σήμα ήταν καλό; Αν μπορείς βρες μέσα από το cellmapper την κοντινή σου κεραία και γράψε μας το enb ( 4ψηφιο ή 6ψηφιο, μάλλον 6ψηφιο) επίσης αν μπορείς κατέβασε το netmonster και βγάλε ένα screenshot

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους !!!!
 

Απο την τεταρτη το πρωι δεν εχω καθολου σημα Cosmote στα Χανια στην Περιοχη των Λενταριανων!
 

Αν καποιος μενει εκει κοντα και εχει παρατηρησει κατι η ακουσει ας το πει !!
 

2 κινητα Cosmote το ιδιο και στα 2 καθολου σημα

Ευχαριστω

 

Μεχρι και Τριτη αργα το βραδυ ολα λειτουργουσαν ρολοι

Τεταρτη πρωι ολα χαλια!

και η σταθερη κανει αποσυνδεσεις! 

FIBER 1GBps

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους !!!!
 
Απο την τεταρτη το πρωι δεν εχω καθολου σημα Cosmote στα Χανια στην Περιοχη των Λενταριανων!
 
Αν καποιος μενει εκει κοντα και εχει παρατηρησει κατι η ακουσει ας το πει !!
 
2 κινητα Cosmote το ιδιο και στα 2 καθολου σημα
Ευχαριστω
 
Μεχρι και Τριτη αργα το βραδυ ολα λειτουργουσαν ρολοι
Τεταρτη πρωι ολα χαλια!
και η σταθερη κανει αποσυνδεσεις! 
FIBER 1GBps
 
Καλησπέρα! Κινήθηκες μήπως καθόλου στα υπόλοιπα Χανιά να δεις αν και κει υπάρχει κάποιο πρόβλημα; Δηλαδή θέλω να πω μήπως είναι συνολικό το πρόβλημα ή μήπως απλά ο σταθμός που σε εξυπηρετεί στην περιοχή σου να έχει κάποια βλάβη. Στο μεταξύ, είχατε ακραία φαινόμενα, τίποτα έντονες βροχές κάτω στα Χανιά, Κρήτη γενικότερα; Μη τυχόν έγινε κάπου βλάβη και ακόμα το φτιάχνουν (πολύ κακό αν παίρνει τόσο πολύ δυστυχώς).

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η πρώτη τρύπα που βλέπω στο Ηράκλειο και σε κεντρικό σημείο, απλώς τραγικό. 
 

NOVA, Vodafone ήταν μια χαρά. 
 

 

IMG_0402.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς γιατί σε αυτό το σημείο στα Χανιά υπάρχει πρόβλημα και πιάνουμε μόνο Ε;

Έχει γίνει την τελευταία εβδομάδα.

https://maps.app.goo.gl/nXZeUrXTwre13Cru6

 

@aektzhs 1 @olympios1 γιατί γελάτε ρε; Σοβαρά μιλάω.

 

Α, sorry δεν είχα δει παραπάνω που το συζήτησαν ξανά. Οπότε περιμένουμε.

On 9/12/2023 at 11:52 ΜΜ, johnny_htc said:

Στο μεταξύ, είχατε ακραία φαινόμενα, τίποτα έντονες βροχές κάτω στα Χανιά, Κρήτη γενικότερα; Μη τυχόν έγινε κάπου βλάβη και ακόμα το φτιάχνουν (πολύ κακό αν παίρνει τόσο πολύ δυστυχώς).

Δεν είχαμε κανένα ακραίο φαινόμενο γενικά τις τελευταίες μέρες που να δικαιολογεί τέτοια βλάβη. Το θέμα είναι ότι και η εξυπηρέτηση δεν λέει κάτι συγκεκριμένο.

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

On 9/12/2023 at 11:19 ΜΜ, NemesisX said:

Καλησπερα σε ολους !!!!
 

Απο την τεταρτη το πρωι δεν εχω καθολου σημα Cosmote στα Χανια στην Περιοχη των Λενταριανων!
 

Αν καποιος μενει εκει κοντα και εχει παρατηρησει κατι η ακουσει ας το πει !!
 

2 κινητα Cosmote το ιδιο και στα 2 καθολου σημα

Ευχαριστω

 

Μεχρι και Τριτη αργα το βραδυ ολα λειτουργουσαν ρολοι

Τεταρτη πρωι ολα χαλια!

και η σταθερη κανει αποσυνδεσεις! 

FIBER 1GBps

 

Έχεις κανένα νέο για το πότε θα αποκατασταθεί η βλάβη;

Link to comment
Share on other sites

Είναι απολύτως λογικό να συμβαίνουν βλάβες σε όλες τις εταιρείες, μην ξεχνάμε ότι αναφερόμαστε σε ασύρματες επικοινωνίες. 

Λίγη υπομονή και θα διορθωθεί. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 15/12/2023 at 4:25 ΜΜ, kalitexnis_g said:

Ξέρει κανείς γιατί σε αυτό το σημείο στα Χανιά υπάρχει πρόβλημα και πιάνουμε μόνο Ε;

Έχει γίνει την τελευταία εβδομάδα.

https://maps.app.goo.gl/nXZeUrXTwre13Cru6

 

@aektzhs 1 @olympios1 γιατί γελάτε ρε; Σοβαρά μιλάω.

 

Α, sorry δεν είχα δει παραπάνω που το συζήτησαν ξανά. Οπότε περιμένουμε.

Δεν είχαμε κανένα ακραίο φαινόμενο γενικά τις τελευταίες μέρες που να δικαιολογεί τέτοια βλάβη. Το θέμα είναι ότι και η εξυπηρέτηση δεν λέει κάτι συγκεκριμένο.

Είναι η eNB 106486 στο ξενοδοχείο Royal Sun και μπήκε εκεί για να καλύπτει τα λενταριανά ακομα και ειδικά αυτούς που βρίσκονται μέσα στο ρέμα εκεί... υπάρχουν κατά μήκος της ρεματιάς πολυκατοικίες που απορώ και γώ αν οι κάτω όροφοι έχουν γενικά σήμα.

Εσύ βέβαια είσαι ψηλότερα (Αν κατάλαβα καλα στο βενζινάδικο της Shell στην Παπαναστασίου( που είναι απο τα ψηλότερα σημεία εκει)
Δεν ξέρω αν αναβαθμίζουν κάτι ..αν ήταν μια βλάβη κινητής εκεί πιστεύω θα είχε αποκατασταθεί πολύ γρήγορα.. εκτός αν κόψανε πράμα καλώδια καμιά ΔΕΥΑΧ εκεί.Πάρε στο ξενοδοχειο και ρωτα τους αν εχουν γενικα ιντερνετ 😆😆😆

Screenshot_2.jpg

Edited by zerokill
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, p_k said:

Είναι απολύτως λογικό να συμβαίνουν βλάβες σε όλες τις εταιρείες, μην ξεχνάμε ότι αναφερόμαστε σε ασύρματες επικοινωνίες. 

Λίγη υπομονή και θα διορθωθεί. 

Backhaul network issue. Δεν έχει σχέση με κινητή.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα 

 

Το προβλημα παραμενει και ειναι ενοχλητικο γιατι δεν μπορεις να μιλησεις καθολου μεχρι δικαστηρια

Δεν ξερω αν ειναι βλαβη η απλα κοψανε μια κεραια!

παντως ειναι μεγαλη η περιοχη που καλυπτε και θα ειναι εισ βαρος της Κοτε αν δεν το φτιαξει συντομα.

Εγω ηδη πηγα Βονταφον που εχω σημα μια χαρα και ας μην εχω 5G σπιτι μου!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...