Jump to content

Ενημέρωση για κάλυψη και βελτιώσεις / προβλήματα δικτύου


kinitoneidimonas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στην περιοχή σου η κάλυψη είναι τραγική. Με το ζόρι έχεις 2G.  Για internet στο σημείο αυτό ούτε λόγος
Εδώ στο σπίτι δεν έπιανε ποτέ. Ήταν να βάλουν στα 100 μέτρα από εδώ κεραία, και ένας που είχε τη Vodafone και έδινε συμβόλαια στον δήμο μας ,τους είπε ότι θα βγάλουν καρκίνο τα παιδιά μας .... Εντωμεταξύ ζούμε σε αγροτική περιοχή που ραντιζουν μέρα νύχτα και στα 100 μέτρα έχουμε κεραία της vodadone . Σκέψου ότι είχαν βάλει την κεραία και κάθεται κλειστή εδώ και 20 χρόνια περίπου...

Στάλθηκε από το SM-F946B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

2 minutes ago, ntinoscrypton said:

Εδώ στο σπίτι δεν έπιανε ποτέ. Ήταν να βάλουν στα 100 μέτρα από εδώ κεραία, και ένας που είχε τη Vodafone και έδινε συμβόλαια στον δήμο μας ,τους είπε ότι θα βγάλουν καρκίνο τα παιδιά μας .... Εντωμεταξύ ζούμε σε αγροτική περιοχή που ραντιζουν μέρα νύχτα και στα 100 μέτρα έχουμε κεραία της vodadone . Σκέψου ότι είχαν βάλει την κεραία και κάθεται κλειστή εδώ και 20 χρόνια περίπου...

Στάλθηκε από το SM-F946B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Στα σημεία που έχεις σήμα αλλά οι ταχύτητες είναι κακές θα ήθελα και από εκεί screenshot από το netmonster

Link to comment
Share on other sites

Στα σημεία που έχεις σήμα αλλά οι ταχύτητες είναι κακές θα ήθελα και από εκεί screenshot από το netmonster
Θα πάω μια βόλτα με το αμάξι και θα βγάλω να ρίξεις μια ματιά. Εντωμεταξύ το screenshot που σου έδειξα είναι στο σπίτι με wifi calling ... Κάποτε είχα θέμα με τη vodafone και άλλαξα λόγω σήματος. Με είχε καλέσει μια κυρία και μου είχε πει να μου κάνουν καθαρισμό της γραμμής. Υπάρχει κάτι τέτοιο;

Στάλθηκε από το SM-F946B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, ntinoscrypton said:

Θα πάω μια βόλτα με το αμάξι και θα βγάλω να ρίξεις μια ματιά. Εντωμεταξύ το screenshot που σου έδειξα είναι στο σπίτι με wifi calling ... Κάποτε είχα θέμα με τη vodafone και άλλαξα λόγω σήματος. Με είχε καλέσει μια κυρία και μου είχε πει να μου κάνουν καθαρισμό της γραμμής. Υπάρχει κάτι τέτοιο;

Στάλθηκε από το SM-F946B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Σε ποια από τις δύο εταιρείες; 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα ελεγα να κανείς μια κληση στο 13738. 
Η εξυπηρέτηση της COSMOTE είναι για γερά νεύρα.  Μπορεί να σε βγάλουν τρελό. Εγώ που είμαι και λίγο οξύθυμος 1 φορά μίλησα μαζί τους για θέματα κάλυψης και νευρίασα πολυ άσχημα. Τα έβγαλαν όλα άχρηστα εκτός από το δίκτυο τους! 

Link to comment
Share on other sites

Σε ποια από τις δύο εταιρείες; 
Για καθαρισμό μου είχε πει η Vodafone
Εγώ θα ελεγα να κανείς μια κληση στο 13738. 
Η εξυπηρέτηση της COSMOTE είναι για γερά νεύρα.  Μπορεί να σε βγάλουν τρελό. Εγώ που είμαι και λίγο οξύθυμος 1 φορά μίλησα μαζί τους για θέματα κάλυψης και νευρίασα πολυ άσχημα. Τα έβγαλαν όλα άχρηστα εκτός από το δίκτυο τους! 
Συμφωνώ απόλυτα φίλε. Χωρίς να με ενημερώσουν μου έκαναν το cosmote tv και το σταθερό ένα. Όταν ήθελα να διακόψω το tv μου ζήτησαν 160€. Με έβγαλαν τρελό ότι εγώ το ζήτησα. Όταν ζήτησα τις ηχογραφήσεις, και μετά από κράξιμο και ένταση, μου έβαλαν το απλό tv και μου έδωσαν στα 29 ευρώ το gigamax unlimited ...

Εδώ Καστοριά το δίκτυο πλέον είναι ανύπαρκτο. Μπουκώνει; Έχει θέμα; Δε ξέρω τι παίζει. Η Vodafone πάντως έχει 5g με 300~400 download . Η cosmote max έχει 70 σε ένα σημείο που παλιά έπιανα 130...

Στάλθηκε από το SM-F946B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στα σημεία που έχεις σήμα αλλά οι ταχύτητες είναι κακές θα ήθελα και από εκεί screenshot από το netmonster
Έκανα μετρήσεις σε κάποια σημεία που κινουμε μέσα στην πόλη. Αυτά είναι τα αποτελέσματα. 09c77bc99216639bc24da2b25605d20b.jpgdb3f71cb6c71ee66f74d9a246f151536.jpgcef651ddf1c2f227d09961f493161a66.jpgdd1ba160772171dd9e04378165912485.jpg

Στάλθηκε από το SM-F946B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έκανα μετρήσεις σε κάποια σημεία που κινουμε μέσα στην πόλη. Αυτά είναι τα αποτελέσματα. 09c77bc99216639bc24da2b25605d20b.jpgdb3f71cb6c71ee66f74d9a246f151536.jpgcef651ddf1c2f227d09961f493161a66.jpgdd1ba160772171dd9e04378165912485.jpg

Στάλθηκε από το SM-F946B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έχει ακόμα παλιό δίκτυο η πόλη απ ο, τι φαίνεται, εκτός από το κτίριο του ΟΤΕ, που έχουν αναβαθμίσει. Μιας και κανείς μετρήσεις, μήπως θες να κατεβάσεις και το cellmapper να κάνεις καταγραφή, αν τυχόν περάσεις και από σημεία που δεν έχουν καταγραφει. Επίσης, περίπου που είναι εκείνη η κεραία που σήκωσαν αλλά δεν ενεργοποίησαν ποτέ αν επιτρέπεις. Έτσι, ένα στίγμα στον χάρτη αν θες.

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και η κεραία στο κτήριο του ΟΤΕ δεν έχει σοβαρές ταχύτητες όλη την ώρα. Γνωρίζεις καθόλου από Καστοριά; Θα σου στείλω screenshot.

Η εφαρμογή cellmapper έχει ένα πράσινο εικονίδιο;

Στάλθηκε από το SM-F946B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

Και η κεραία στο κτήριο του ΟΤΕ δεν έχει σοβαρές ταχύτητες όλη την ώρα. Γνωρίζεις καθόλου από Καστοριά; Θα σου στείλω screenshot.

Η εφαρμογή cellmapper έχει ένα πράσινο εικονίδιο;

Στάλθηκε από το SM-F946B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk




Όχι, δεν γνωρίζω. Από περιέργεια θα ήθελα να δω που είναι και τι σημεία θα κάλυπτε, αν μπορώ να καταλάβω από τον χάρτη. Περίεργο που το παράτησαν πάντως. Ίσως κάνουν κάτι τώρα με τις αναβαθμίσεις ή πάνε σε άλλο σημείο τελικά να στήσουν άμα βγάλουν άλλη αδεια. Στείλε άμα θες, ναι ευχαριστώ

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν γνωρίζω. Από περιέργεια θα ήθελα να δω που είναι και τι σημεία θα κάλυπτε, αν μπορώ να καταλάβω από τον χάρτη. Περίεργο που το παράτησαν πάντως. Ίσως κάνουν κάτι τώρα με τις αναβαθμίσεις ή πάνε σε άλλο σημείο τελικά να στήσουν άμα βγάλουν άλλη αδεια. Στείλε άμα θες, ναι ευχαριστώ

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλημέρα φίλε μου. Εδώ είναι οι συντεταγμένες και το screenshot. Αν περάσω σήμερα από εκεί θα επιβεβαιώσω αν υπάρχει ακόμη η κεραία. Λογικά εκεί είναι, δε την έχουν βγάλει.

40.5819409, 21.3000508cf6ee394de1cf8f8070068a96bed06ba.jpg

Στάλθηκε από το SM-F946B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου. Το βρήκα το σημείο. Δήμος Βιτσιου, σωστά; Το εικονιζόμενο φαίνεται να είναι στήλη του ΟΤΕ, με ένα link μόνο πάνω του. Έψαξα τις άδειες στην περιοχή και δεν φαίνεται κάποια να έχει βγάλει άδεια αυτή τη στιγμή. Έψαξα και γύρω γύρω και απ ο, τι φαίνεται πιάνετε σήμα από απέναντι, πάνω από τη πόλη της Καστοριάς ή και από την ίδια τη Καστοριά μέσα αναλόγως άμα η κεραία του ΟΤΕ είναι ψηλά. Τώρα όσον αφορά την εικονιζόμενη, μάλλον δεν θα την βρεις εκεί γτ πρώτον δεν υπάρχει η άδεια και δεύτερον αυτό παλιότερα ίσως χρησίμευε για υπηρεσίες σταθερής της περιοχής, παίρνοντας σήμα από το κτίριο της Καστοριάς ή κάποια κεραία στο απέναντι βουνό. Τώρα στην περιοχή έχουν περάσει οπτικές ίνες, γνωρίζεις; Επίσης δεν βρήκα άδεια εκεί κοντά της vodafone. Μου φαίνεται έχετε θέμα εκεί γενικό..

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου. Το βρήκα το σημείο. Δήμος Βιτσιου, σωστά; Το εικονιζόμενο φαίνεται να είναι στήλη του ΟΤΕ, με ένα link μόνο πάνω του. Έψαξα τις άδειες στην περιοχή και δεν φαίνεται κάποια να έχει βγάλει άδεια αυτή τη στιγμή. Έψαξα και γύρω γύρω και απ ο, τι φαίνεται πιάνετε σήμα από απέναντι, πάνω από τη πόλη της Καστοριάς ή και από την ίδια τη Καστοριά μέσα αναλόγως άμα η κεραία του ΟΤΕ είναι ψηλά. Τώρα όσον αφορά την εικονιζόμενη, μάλλον δεν θα την βρεις εκεί γτ πρώτον δεν υπάρχει η άδεια και δεύτερον αυτό παλιότερα ίσως χρησίμευε για υπηρεσίες σταθερής της περιοχής, παίρνοντας σήμα από το κτίριο της Καστοριάς ή κάποια κεραία στο απέναντι βουνό. Τώρα στην περιοχή έχουν περάσει οπτικές ίνες, γνωρίζεις; Επίσης δεν βρήκα άδεια εκεί κοντά της vodafone. Μου φαίνεται έχετε θέμα εκεί γενικό..

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Σωστά φίλε, είναι πρώην Δήμος βιτσιου. Πριν γίνει ένωση και γίνουμε Δήμος Καστοριάς. Έχω μιλήσει με τεχνικούς κατά καιρούς και όλοι μου είπαν την ιστορία που σου είχα πει. Είχαν βάλει κεραία κανονικά και όταν ήρθε η ώρα να υπογράψει ο Δήμος, αρνήθηκαν επειδή είπαν ότι θα βγάλουμε καρκίνο.

Στο παρακάτω screenshot, η κεραία 2G με την κορώνα, είναι στο κτήριο του παλιού ΟΤΕ. Η άλλη κεραία 4g στο βουνό είναι στην περιοχή Καλλιθέα. Είναι υψηλότερο σημείο σε σχέση με αυτό του παλιού ΟΤΕ. δε ξέρω για ποιο λόγο να συνδέεται στην 2g και όχι στην 4g.

Έχουν περάσει οπτική ίνα μέσα από το χωριό και το καφαο είναι δίπλα μου. Σε εμάς όμως δεν έδωσαν πρόσβαση γιατί θέλουν πρώτα να εξυπηρετήσουν λευκές περιοχές, περιοχές όπου δεν έχουν vdsl.

Η Vodafone όντως δεν έχει δίκτυο εδώ για οπτική, νομίζω έχουν μόνο adsl και πρέπει να χρησιμοποιούν το παλιο δίκτυο της Cyta.

Μίλησα σήμερα με το τεχνικό τμήμα και μου είπαν ότι δε βλέπουν κάποιο πρόβλημα, τους έδωσα αναλυτικές πληροφορίες και είπαν ότι θα το αναλάβει ειδικό τμήμα ώστε να δουν αν υπάρχει θέμα. Είπε ότι θα με καλέσουν για περισσότερες πληροφορίες.

Ps. Η κεραία εδώ στο Τοιχιό είχε τοποθετηθεί κάπου μεταξύ 2005 και 2007 όπου και δεν έδωσαν άδεια.

Στάλθηκε από το SM-F946B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


def6713276768eedb5be36ec43855fd6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου. Κατάλαβα. Έχει δράμα η κατάσταση εκεί λοιπόν. Το θέμα είναι όμως ότι η πόλη της Καστοριάς ακόμα δεν έχει αναβαθμιστεί και οσονούπω όπως φαίνεται θα περάσουν από κει, κρίνοντας από τη δουλειά που κάνουν στα βόρεια. Το θέμα είναι ότι στο cc προφανώς δεν ξέρουν τι τους γίνεται και αφετέρου θα έλεγε κανείς ελέω αναβάθμισης, σαν να έχουν "παρατήσει" από τεχνικής απόψεως να ασχοληθούν με τους υπάρχοντες σταθμούς όσον αφορά βλάβες κλπ και απλά θα έρθουν να αναβαθμίσουν και να εξαλειψουν όλα τα πταίσματα. Πιστεύω μέχρι τα μέσα Φθινοπώρου όπως το πάνε, θα δεις διαφορά εκεί. Καλά κάνεις βέβαια και τους ανέφερες, ίσως το κοιτάξουν καλύτερα. Όσον αφορά τη κεραία που μπήκε και "ξεμπηκε ", είναι το δράμα που περνάει η χώρα όσον αφορά αυτό το κομμάτι. Συμβαίνει μέχρι σήμερα...

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου. Κατάλαβα. Έχει δράμα η κατάσταση εκεί λοιπόν. Το θέμα είναι όμως ότι η πόλη της Καστοριάς ακόμα δεν έχει αναβαθμιστεί και οσονούπω όπως φαίνεται θα περάσουν από κει, κρίνοντας από τη δουλειά που κάνουν στα βόρεια. Το θέμα είναι ότι στο cc προφανώς δεν ξέρουν τι τους γίνεται και αφετέρου θα έλεγε κανείς ελέω αναβάθμισης, σαν να έχουν "παρατήσει" από τεχνικής απόψεως να ασχοληθούν με τους υπάρχοντες σταθμούς όσον αφορά βλάβες κλπ και απλά θα έρθουν να αναβαθμίσουν και να εξαλειψουν όλα τα πταίσματα. Πιστεύω μέχρι τα μέσα Φθινοπώρου όπως το πάνε, θα δεις διαφορά εκεί. Καλά κάνεις βέβαια και τους ανέφερες, ίσως το κοιτάξουν καλύτερα. Όσον αφορά τη κεραία που μπήκε και "ξεμπηκε ", είναι το δράμα που περνάει η χώρα όσον αφορά αυτό το κομμάτι. Συμβαίνει μέχρι σήμερα...

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αμφιβάλλω αν θα μπούνε στη διαδικασία να αναβαθμίσουν το δίκτυο... Έχουν τη μεγαλύτερη μερίδα των συμβολαίων και κανένας δεν κάνει παράπονα. Ακόμη δεν έχω λάβει κλήση από το αρμόδιο τμήμα και μάλλον δε θα λάβω ποτέ.


Στάλθηκε από το SM-F946B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εδώ μπήκαν στη διαδικασία για άλλες και άλλες περιοχες, δε θα μπουν και για την Καστοριά; Btw και στη Φλώρινα η ίδια κατάσταση επικρατεί. Μαθαίνω ότι Nova και VF ήδη έχουν 5G εκεί στις πόλεις.

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, ntinoscrypton said:

Αμφιβάλλω αν θα μπούνε στη διαδικασία να αναβαθμίσουν το δίκτυο... Έχουν τη μεγαλύτερη μερίδα των συμβολαίων και κανένας δεν κάνει παράπονα. Ακόμη δεν έχω λάβει κλήση από το αρμόδιο τμήμα και μάλλον δε θα λάβω ποτέ.


Στάλθηκε από το SM-F946B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Αν δεν έχουν αναβαθμίσει καθόλου στην περιοχή τότε ίσως παραδεχτούν τα προβλήματα τους. Ίσως…

Αν έχουν περάσει έστω και για ένα πασαλειμμα τότε θα σε βγάλουν τρελό. Εμένα τρελό με έβγαλαν επειδή οι κεραιες που με κάλυπταν ήταν αναβαθμισμενες(γκουχου γκουχου). Φαντασου είχα και εχω πολυ σοβαρό θέμα. Μιλάμε για τελείως εκτός δικτύου. 
Σε κάτι τέτοιες περιπτώσεις απλά αλλάζεις παροχο εφόσον σε καλύπτει κάποιος καλύτερα. 

Edited by panos.k2
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, ntinoscrypton said:

Αμφιβάλλω αν θα μπούνε στη διαδικασία να αναβαθμίσουν το δίκτυο... Έχουν τη μεγαλύτερη μερίδα των συμβολαίων και κανένας δεν κάνει παράπονα. Ακόμη δεν έχω λάβει κλήση από το αρμόδιο τμήμα και μάλλον δε θα λάβω ποτέ.


Στάλθηκε από το SM-F946B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Όλες οι κεραίες της χώρας θα αναβαθμιστούν.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, ntinoscrypton said:

Αμφιβάλλω αν θα μπούνε στη διαδικασία να αναβαθμίσουν το δίκτυο... Έχουν τη μεγαλύτερη μερίδα των συμβολαίων και κανένας δεν κάνει παράπονα. Ακόμη δεν έχω λάβει κλήση από το αρμόδιο τμήμα και μάλλον δε θα λάβω ποτέ.


Στάλθηκε από το SM-F946B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Εφοσον αναβαθμιστηκε ηδη ο νομος Κιλκις που ηταν η τελευταια τρυπα του ζουρνα θα ερθουν σε σας γρηγορα

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, georgeavl3 said:

 Μαθαίνω ότι Nova και VF ήδη έχουν 5G εκεί στις πόλεις.

Πολύ σωστά. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχουν αναβαθμίσει καθόλου στην περιοχή τότε ίσως παραδεχτούν τα προβλήματα τους. Ίσως…
Αν έχουν περάσει έστω και για ένα πασαλειμμα τότε θα σε βγάλουν τρελό. Εμένα τρελό με έβγαλαν επειδή οι κεραιες που με κάλυπταν ήταν αναβαθμισμενες(γκουχου γκουχου). Φαντασου είχα και εχω πολυ σοβαρό θέμα. Μιλάμε για τελείως εκτός δικτύου. 
Σε κάτι τέτοιες περιπτώσεις απλά αλλάζεις παροχο εφόσον σε καλύπτει κάποιος καλύτερα. 
Δε γνωρίζω αν έχουν κάνει έστω και πασαλείμματα, δεν έχω ακούσει κάτι.
Εφοσον αναβαθμιστηκε ηδη ο νομος Κιλκις που ηταν η τελευταια τρυπα του ζουρνα θα ερθουν σε σας γρηγορα
Νομίζω ότι η Καστοριά είναι η τελευταία τρύπα. Κοζάνη και Πτολεμαΐδα που είναι δίπλα, έχουν πολύ καλύτερο σήμα και ταχύτητες σε σχέση με εμάς. Φαντάζομαι βάση λογικής, εφόσον αναβάθμισαν αυτές τις πόλεις, αν ήταν να γίνει κάτι και στην Καστοριά θα είχε γίνει.




Το πρόβλημα είναι ότι έστω και θέλω να πάω στη Vodafone ,πως φεύγω από Cosmote όταν έχω ακόμη 1,5 χρόνο συμβόλαιο;

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ntinoscrypton said:

Δε γνωρίζω αν έχουν κάνει έστω και πασαλείμματα, δεν έχω ακούσει κάτι. Νομίζω ότι η Καστοριά είναι η τελευταία τρύπα. Κοζάνη και Πτολεμαΐδα που είναι δίπλα, έχουν πολύ καλύτερο σήμα και ταχύτητες σε σχέση με εμάς. Φαντάζομαι βάση λογικής, εφόσον αναβάθμισαν αυτές τις πόλεις, αν ήταν να γίνει κάτι και στην Καστοριά θα είχε γίνει.




Το πρόβλημα είναι ότι έστω και θέλω να πάω στη Vodafone ,πως φεύγω από Cosmote όταν έχω ακόμη 1,5 χρόνο συμβόλαιο;

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Εφόσον υπάρχει πρόβλημα μιλάς με το τεχνικό τμήμα, καταγράφουν στην καρτέλα το πρόβλημα και φεύγεις. Εσείς έχετε παλιό δίκτυο με 4ψηφια eNb δηλαδή μόνο 4G. Βάζω το χέρι μου στη φωτιά ότι θα αναβαθμίσουν. Το πλάνο τους λέει καμία κεραία 4G only μέχρι τα μέσα του 2024, ίσως το 2023.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι η Καστοριά είναι η τελευταία τρύπα. Κοζάνη και Πτολεμαΐδα που είναι δίπλα, έχουν πολύ καλύτερο σήμα και ταχύτητες σε σχέση με εμάς. Φαντάζομαι βάση λογικής, εφόσον αναβάθμισαν αυτές τις πόλεις, αν ήταν να γίνει κάτι και στην Καστοριά θα είχε γίνει.




Το πρόβλημα είναι ότι έστω και θέλω να πάω στη Vodafone ,πως φεύγω από Cosmote όταν έχω ακόμη 1,5 χρόνο συμβόλαιο;

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλημέρα φίλε μου. Κοζάνη, Πτολεμαΐδα έχουν αναβαθμίσει κάποιες κεραίες. Δυστυχώς για κάποιο λόγο έχουν αφήσει την Καστοριά για το τέλος. Και έχει πολλές κεραιες είδα στην πόλη μέσα. Πάντως αναβαθμίζουν στα κατσαβραχα πάνω ψηλά, στη μέση του πουθενά. Δεν υπάρχει περίπτωση να μην έρθουν από κει. Απλά έχουν συγκεκριμένο πλάνο αναβαθμίσεων με προτεραιότητες κλπ πχ τουριστικές περιοχές τώρα το καλοκαίρι προηγείτο των πόλεων όπως η Καστοριά με μειωμένη κίνηση. Καλώς ή κακώς, κάπως πρέπει να ορίσουν πώς θα κινηθούν με μια Α λογική ακολουθία να στο πω.

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον υπάρχει πρόβλημα μιλάς με το τεχνικό τμήμα, καταγράφουν στην καρτέλα το πρόβλημα και φεύγεις. Εσείς έχετε παλιό δίκτυο με 4ψηφια eNb δηλαδή μόνο 4G. Βάζω το χέρι μου στη φωτιά ότι θα αναβαθμίσουν. Το πλάνο τους λέει καμία κεραία 4G only μέχρι τα μέσα του 2024, ίσως το 2023.
Καλημέρα φίλε μου. Μίλησα με το τεχνικό τμήμα πριν μια εβδομάδα. Μου είπαν ότι όλα φαίνονται αλλά θα το προωθήσουν σε αρμόδιο τμήμα και θα με καλέσουν. Ακόμη δε με πήραν..
Καλημέρα φίλε μου. Κοζάνη, Πτολεμαΐδα έχουν αναβαθμίσει κάποιες κεραίες. Δυστυχώς για κάποιο λόγο έχουν αφήσει την Καστοριά για το τέλος. Και έχει πολλές κεραιες είδα στην πόλη μέσα. Πάντως αναβαθμίζουν στα κατσαβραχα πάνω ψηλά, στη μέση του πουθενά. Δεν υπάρχει περίπτωση να μην έρθουν από κει. Απλά έχουν συγκεκριμένο πλάνο αναβαθμίσεων με προτεραιότητες κλπ πχ τουριστικές περιοχές τώρα το καλοκαίρι προηγείτο των πόλεων όπως η Καστοριά με μειωμένη κίνηση. Καλώς ή κακώς, κάπως πρέπει να ορίσουν πώς θα κινηθούν με μια Α λογική ακολουθία να στο πω.

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλημερα φιλε μου. Έτσι όπως το λες έχεις δίκιο. Η Κοζάνη αν δεν κάνω λάθος έχει και 5G ,αν θυμάμαι καλά. Μέσα στην εβδομάδα θα ξανά μιλήσω μαζί τους να δω τι έγινε και αν μπορώ να φύγω χωρίς ποινή. Πάντως είναι απίστευτα εκνευριστικό, δε μπορώ να κάνω κλήση αρκετές φορές μέσα στη μέρα.

Στάλθηκε από το SM-F946B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 3/9/2023 at 12:01 ΜΜ, ntinoscrypton said:

Καλημέρα φίλε μου. Μίλησα με το τεχνικό τμήμα πριν μια εβδομάδα. Μου είπαν ότι όλα φαίνονται αλλά θα το προωθήσουν σε αρμόδιο τμήμα και θα με καλέσουν. Ακόμη δε με πήραν..Καλημερα φιλε μου. Έτσι όπως το λες έχεις δίκιο. Η Κοζάνη αν δεν κάνω λάθος έχει και 5G ,αν θυμάμαι καλά. Μέσα στην εβδομάδα θα ξανά μιλήσω μαζί τους να δω τι έγινε και αν μπορώ να φύγω χωρίς ποινή. Πάντως είναι απίστευτα εκνευριστικό, δε μπορώ να κάνω κλήση αρκετές φορές μέσα στη μέρα.

Στάλθηκε από το SM-F946B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Kοζάνη η cosmote είναι εξαιρετική πλην ελαχίστων σημείων και σε 4g και 5g

Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη στιγμή πάρα πολλά κινητά στην Αλεξανδρούπολη έχουν χάσει το σήμα και εγώ πχ που έχω ακόμα είναι πρακτικα μη λειτουργικό, δεν κάνει ούτε κλήσεις. Τι πάθανε πάλι; 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...