Jump to content

Τελωνείο και εκτελωνισμοί


alfa 156
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

στείλε την αποδειξει απο το παυπαλ δεν γραφει εκει το tracking

Στο paypal ποτε δεν γραφει το tracking

Έχει tracking number το κοιτάω τώρα αν και είμουν σίγουρος. Και στο activity και στο print details πάνω από το transaction ID γράφει τρακ και ημερομηνία αποστολής.

 

Sent from my MI 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Βρήκα στο σάιτ των ΕΛΤΑ κάπως μετά από γκουγκλάρισμα ότι σε δέματα εξωτερικού εκτός ΕΕ μέχρι 150€ κόστος 15€. Θέλω έστω να πιστεύω ότι ισχύει και να μην μου έρθει κανένα ποσό έκπληξη !
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Βρήκα στο σάιτ των ΕΛΤΑ κάπως μετά από γκουγκλάρισμα ότι σε δέματα εξωτερικού εκτός ΕΕ μέχρι 150€ κόστος 15€. Θέλω έστω να πιστεύω ότι ισχύει και να μην μου έρθει κανένα ποσό έκπληξη !

 

15ευρώ + ΦΠΑ του κόστους αυτού που αγόρασες.

Αν έχει 50 ευρώ είναι 15+24%=27 ευρώ επιπλέον.

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη? τι διαφορετικο εχουν?

 

 

 

Και εμένα θα με ενδιέφερε να μάθω τι διαφορά έχουν;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας,

ύστερα από κάμποσο καιρό .... ξύπνησε και η δική μου αποστολή,

 

ο δικός μου εντοπισμός έχει ως εξής:

Ημερομηνία & Ώρα Περιοχή Κατάσταση

1/12/2017, 00:10:48 Κ.Α.Τ. ΑΠΑΙΤΕΙΤΑΙ PAYPAL ή ΤΙΜΟΛΟΓΙΟ ή ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΑΓΟΡΑΣ

1/12/2017, 00:10:42 Κ.Α.Τ. ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΠΡΟΣ ΕΚΤΕΛΩΝΙΣΜΟ

1/12/2017, 07:46:51 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ

16/10/2017, 15:38:45 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ

14/10/2017, 18:11:00 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ

 

πρέπει να ενεργήσω? ή απλά περιμένω τις επόμενες κινήσεις?

 

ευχαριστώ :happy:

Στείλε στο geta@elta-net.gr απόδειξη αγοράς (τη ζητάς από τον πωλητή ή μπορεί να υπάρχει σαν pdf στα στοιχεία αγοράς) ή εκτύπωση κίνησης κάρτας αν πλήρωσες με κάρτα ή την συναλλαγή από πειπολ αν αγόρασες με πέιπολ.

 

Επειδή κάπου βλέπω ότι έχει χαθεί το νόημα της συζήτησης....κάποια στιγμή πριν από μερικές μέρες έκανα μια απλή ερώτηση και πέσανε να με φάνε,επειδή δεν έκατσα να διαβάσω 400 σελίδες για να βρω απάντηση.

Να ρωτήσω τώρα...... ποιος θα κάτσει να διαβάσει 400 σελίδες, όταν στις μισές ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ , φαγώνονται οι ίδιοι και οι ίδιοι μεταξύ τους? Δεν υπάρχουν προσωπικά μηνύματα να τα πούνε? Πρέπει να γεμίζουν τις σελίδες του θέματος και να δυσκολεύουν όσους ψάχνουν να βρουν απάντηση στο πρόβλημά τους?

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω τώρα...... ποιος θα κάτσει να διαβάσει 400 σελίδες, όταν στις μισές ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ , φαγώνονται οι ίδιοι και οι ίδιοι μεταξύ τους? Δεν υπάρχουν προσωπικά μηνύματα να τα πούνε? Πρέπει να γεμίζουν τις σελίδες του θέματος και να δυσκολεύουν όσους ψάχνουν να βρουν απάντηση στο πρόβλημά τους?

 

πες τα ντε!

Link to comment
Share on other sites

Στείλε στο geta@elta-net.gr απόδειξη αγοράς (τη ζητάς από τον πωλητή ή μπορεί να υπάρχει σαν pdf στα στοιχεία αγοράς) ή εκτύπωση κίνησης κάρτας αν πλήρωσες με κάρτα ή την συναλλαγή από πειπολ αν αγόρασες με πέιπολ.

 

Επειδή κάπου βλέπω ότι έχει χαθεί το νόημα της συζήτησης....κάποια στιγμή πριν από μερικές μέρες έκανα μια απλή ερώτηση και πέσανε να με φάνε,επειδή δεν έκατσα να διαβάσω 400 σελίδες για να βρω απάντηση.

Να ρωτήσω τώρα...... ποιος θα κάτσει να διαβάσει 400 σελίδες, όταν στις μισές ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ , φαγώνονται οι ίδιοι και οι ίδιοι μεταξύ τους? Δεν υπάρχουν προσωπικά μηνύματα να τα πούνε? Πρέπει να γεμίζουν τις σελίδες του θέματος και να δυσκολεύουν όσους ψάχνουν να βρουν απάντηση στο πρόβλημά τους?

 

 

 

ευχαριστώ για την απάντηση και την αμεσότητα,

 

μπορεί να μην ήμουν μέλος πριν το συγκεκριμένο ποστ, αλλά έχω να αναφέρω ότι στο παρελθον όπως και για τώρα, η βοήθεια & ενημέρωση που έχω λάβει είναι εκπληκτική.

 

το τελευταίο μήνα στο συγκεκριμένο θέμα έχω διαβάσει τουλάχιστον τις τελευταίες 100 σελίδες, όπου δεν είχα προσέξει την αναφορά για το site. Να αναφέρω ότι η φαγομάρα είναι "φυσιολογική", έχει και αυτή τα καλά και τα άσχημά της.

Edited by amlet77
Link to comment
Share on other sites

23/11/2017, 00:15:30 Κ.Α.Τ. ΑΠΑΙΤΕΙΤΑΙ PAYPAL ή ΤΙΜΟΛΟΓΙΟ ή ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΑΓΟΡΑΣ

23/11/2017, 00:15:18 Κ.Α.Τ. ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΠΡΟΣ ΕΚΤΕΛΩΝΙΣΜΟ

22/11/2017, 14:34:42 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ

28/9/2017, 13:27:00 ΟΛΛΑΝΔΙΑ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ

απο 15/9 περιμενω ενα καλοκινητο απο ebay. τωρα θελουν αποδειξη paypal

Link to comment
Share on other sites

γιατι οι εταιρειες τηλεπικοινωνιας καταργησαν το 5 ευρω σε ανανεωση υπολοιπου?σκεψου.μμμμ..εγω ο χαζος νομιζω οτι καποιοι θα κερδισουν και καποιοι θα χασουν απο αυτο..

 

Η Q διατηρεί το δικαίωμα να κάνεις online ανανέωση με 5 ευρώ. Βέβαια τα δωράκια θέλουν 10 ευρώ και πάνω.

Link to comment
Share on other sites

Η Q διατηρεί το δικαίωμα να κάνεις online ανανέωση με 5 ευρώ. Βέβαια τα δωράκια θέλουν 10 ευρώ και πάνω.

 

Και με Vodafone και Cosmote μπορείς να κάνεις online ανανέωση με 5 €. Αλλά είναι κατακριτέο 100% ότι και οι 3 έχουν καταργήσει την 5ευρη ανανέωση στα περίπτερα. Και επιπλέον απόδειξη ότι το καρτέλ τους ζει και βασιλεύει... Τέλος το off-topic και συγνώμη.

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη? τι διαφορετικο εχουν?
τον τρόπο αποστολής.

έχουν ειπωθεί/γραφτεί εκατοντάδες φορές στα προηγούμενα σχόλια. δεν θα σου πω να κάτσεις να διαβάσεις πίσω τα μηνύματα μέχρι να βγάλεις άκρη. θα σου πω όμως ότι η πρώτη περίπτωση που αναφέρεις (από BG) μέχρι στιγμής δεν έχει σταματήσει κανένα δέμα, η δεύτερη περίπτωση (από GB) είναι κορώνα/γράμματα. δεν χρειάζονται περαιτέρω εξηγήσεις. μην το πολυμελετάμε.

 

Στάλθηκε από το αυτοκίνητο μου χρησιμοποιώντας τα δάκτυλα μου.

Link to comment
Share on other sites

αυτον το καιρο δεν ειναι να αγοραζεις απο τριτη χωρα να περιμενεις 3 μηνες,και να πληρωνει χρυσο οτιδηποτε θελεις να αγορασεις...δεν νομιζω οτι αυτα τα σκληρα μετρα που εχουν παρει στο τελωνειο στην ελλαδα συμβαινει και σε αλλες ευρωπαικες χωρες.εκτελωνιζουν και την καρφιτσα,κανουν οτι γουσταρουν και τιμωρουν αυτον που θελει να αγορασει φθηνοτερα ενα προιον η αυτον που θελει να κανει ενα δωρο σε εναν δικο του ανθρωπο..την βρωμικη δουλεια την εχουν αναλαβει τα γετα.περιμενεις 3 μηνες και σου βγαζουν το λαδακι αν δεν εχει τιμολογιο το δεμα στο ζητανε αλα πρεπει να το δεχτει και το τελωνειο..το καλυτερο ειναι να απαγορεψουν τα παντα απο τριτες χωρες,αφου κανουν οτι θελουν και προσπαθουν να σταματησουν και αυτη την χαρα μας ας το τελειωσουν.
Δεν ισχύει ,Εκτελωνιζουν οτιδήποτε πάνω των 22 ευρώ αλλά με σωστή χρέωση και δεν υπάρχουν αυτές οι καθηστερησεις τουλάχιστον Αγγλία που ήμουν και μιλάμε για 4 με 5 χρόνια πριν.Γλιτωσαμε πολύ χρήμα ειδικά οι παλαιότεροι στις αγορές απ' εξω.Μιλαμε δεν πέρναγε τπτ όμως και αν μια στο τόσο πάνω από 500 ευρω παραγγελία θα ήταν.

 

Στάλθηκε από το Redmi 3S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεκάδες tips & tricks σχετικά με Η/Υ, προγραμματισμό, hacking, software, hardware, linux και πολλά ακόμα...
Link to comment
Share on other sites

καλημερα! μηπως ξερετε ποσο καιρο μενει ενα αντικειμενο τελωνειο? μπηκε στι; 10/11 και ακομα δεν εχει καμια εξελιξη

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

23/11/2017, 00:15:30 Κ.Α.Τ. ΑΠΑΙΤΕΙΤΑΙ PAYPAL ή ΤΙΜΟΛΟΓΙΟ ή ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΑΓΟΡΑΣ

23/11/2017, 00:15:18 Κ.Α.Τ. ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΠΡΟΣ ΕΚΤΕΛΩΝΙΣΜΟ

22/11/2017, 14:34:42 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ

28/9/2017, 13:27:00 ΟΛΛΑΝΔΙΑ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ

απο 15/9 περιμενω ενα καλοκινητο απο ebay. τωρα θελουν αποδειξη paypal

 

καλα τοσο πολυ καιρο? εμενα απο 10/11 μπηκε τελωνειο και ακομα δεν εχει γινει τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, ειχα παραγγειλει κατι ασυρματα ακουστικα, γυρω στα 25 ευρω το κοστος, 1,5 μηνα ηταν στο αεροδρομιο και ξεκολλησε χθες. Γραφει οτι περασε απο ΓΕΤΑ και ξημερωματα οτι εκφορτωθηκε στο ΚΔ Αττικης, αυτο σημαινει οτι δε μου χρεωσαν εκτελωνισμο?
Link to comment
Share on other sites

Κωδικός Αντικειμένου: RS988832062NL

Ημερομηνία & Ώρα Περιοχή Κατάσταση

2/12/2017, 08:07:38 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ

31/10/2017, 06:10:36 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ

29/10/2017, 14:00:00 ΟΛΛΑΝΔΙΑ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ

 

μπορειτε να μου πειτε σας παρακαλω τι γινετε???περασε τελωνειο η ακομα πρεπει να περιμενω το διμηνο???

Link to comment
Share on other sites

Κωδικός Αντικειμένου: RS988832062NL

Ημερομηνία & Ώρα Περιοχή Κατάσταση

2/12/2017, 08:07:38 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ

31/10/2017, 06:10:36 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ

29/10/2017, 14:00:00 ΟΛΛΑΝΔΙΑ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ

 

μπορειτε να μου πειτε σας παρακαλω τι γινετε???περασε τελωνειο η ακομα πρεπει να περιμενω το διμηνο???

 

Δε λέει κάτι για τελωνείο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όντως, τις τελευταίες μέρες φαίνεται σα να πήραν μπρος. Περιμένω κάπου στις 9 παραγγελίες. Εχθές παρέλαβα.. Η μια με αγορά πριν από δυο εβδομάδες από Κίνα, και μαζί ήταν και μια θήκη κινητού αγορασμένη στις 14/09..

Υπομονή...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Μήπως γνωρίζει κάποιος αν το Light in the box έχει κάλυψη τελωνείου με κάποιο τρόπο αποστολής όπως priority line?
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, μου συνέβη κάτι περίεργο.

Παραγγελία των 12€, που περιέχει ένα σουγιά ελβετικού τύπου, μια πυξίδα, 10 κλιπς κι ένα μπρελόκ - ανοιχτήρι, μου βγάζει από χθες:

Τελευταίο γεγονός -- 2017-12-01 14:30 GR, Held by customs

2017-12-01 14:27 K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA), PROHIBITED ARTICLES

2017-12-01 14:12 K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA), ITEM HANDED OVER TO CUSTOMS AUTHORITY FOR FINAL DELIVERY

Ήθελα να 'ξερα τι απαγορεύεται! Ο σουγιάς; Έψαξα τη νομολογία (Ν.2168/1993), όπου βλέπω ότι τα μαχαίρια χαρακτηρίζονται ως όπλα ή εργαλεία, ανάλογα με τη χρήση τους και ότι δεν απαγορεύεται η εισαγωγή τους, ούτε απαιτείται κάποια άδεια.

Έχει συμβεί σε κανένα κάτι ανάλογο; Ξέρω ότι μιλάμε για κινητά εδώ, απλά είπα να ρωτήσω στο νήμα περί τελωνείου.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, μου συνέβη κάτι περίεργο.

Παραγγελία των 12€, που περιέχει ένα σουγιά ελβετικού τύπου, μια πυξίδα, 10 κλιπς κι ένα μπρελόκ - ανοιχτήρι, μου βγάζει από χθες:

Τελευταίο γεγονός -- 2017-12-01 14:30 GR, Held by customs

2017-12-01 14:27 K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA), PROHIBITED ARTICLES

2017-12-01 14:12 K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA), ITEM HANDED OVER TO CUSTOMS AUTHORITY FOR FINAL DELIVERY

Ήθελα να 'ξερα τι απαγορεύεται! Ο σουγιάς; Έψαξα τη νομολογία (Ν.2168/1993), όπου βλέπω ότι τα μαχαίρια χαρακτηρίζονται ως όπλα ή εργαλεία, ανάλογα με τη χρήση τους και ότι δεν απαγορεύεται η εισαγωγή τους, ούτε απαιτείται κάποια άδεια.

Έχει συμβεί σε κανένα κάτι ανάλογο; Ξέρω ότι μιλάμε για κινητά εδώ, απλά είπα να ρωτήσω στο νήμα περί τελωνείου.

 

Καλυτερα να δεις στα ΕΛΤΑ το tracking και να μιλησεις με τα ΕΛΤΑ.

Link to comment
Share on other sites

Καλυτερα να δεις στα ΕΛΤΑ το tracking και να μιλησεις με τα ΕΛΤΑ.

Σ' ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.

Στο tracking των ΕΛΤΑ γράφει:

1/12/2017, 00:14:27 Κ.Α.Τ. ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ Η ΕΙΣΑΓΩΓΗ

1/12/2017, 00:14:12 Κ.Α.Τ. ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΠΡΟΣ ΕΚΤΕΛΩΝΙΣΜΟ

Έχω σκοπό να τους πάρω τηλ. στο ΓΕΤΑ Αερολιμένα τη Δευτέρα, να δω τι έχει γίνει.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, μου συνέβη κάτι περίεργο.

Παραγγελία των 12€, που περιέχει ένα σουγιά ελβετικού τύπου, μια πυξίδα, 10 κλιπς κι ένα μπρελόκ - ανοιχτήρι, μου βγάζει από χθες:

Τελευταίο γεγονός -- 2017-12-01 14:30 GR, Held by customs

2017-12-01 14:27 K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA), PROHIBITED ARTICLES

2017-12-01 14:12 K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA), ITEM HANDED OVER TO CUSTOMS AUTHORITY FOR FINAL DELIVERY

Ήθελα να 'ξερα τι απαγορεύεται! Ο σουγιάς; Έψαξα τη νομολογία (Ν.2168/1993), όπου βλέπω ότι τα μαχαίρια χαρακτηρίζονται ως όπλα ή εργαλεία, ανάλογα με τη χρήση τους και ότι δεν απαγορεύεται η εισαγωγή τους, ούτε απαιτείται κάποια άδεια.

Έχει συμβεί σε κανένα κάτι ανάλογο; Ξέρω ότι μιλάμε για κινητά εδώ, απλά είπα να ρωτήσω στο νήμα περί τελωνείου.

 

Περίεργο...πριν κανά 4μηνο είχα φέρει από Πολωνία replica σπαθιού γνωστής ταινίας, με αρκετά μεγάλες διαστάσεις (μήκος 1,5-2 μέτρα περίπου, βάρος πάνω από 6 κιλά) και πέρασε κανονικά. Δε ξέρω αν παίζει ρόλο που η Πολωνία είναι εντός Ε.Ε. ή το ότι είχε κάποια χαρτιά/certificates το πακέτο απ'έξω για το περιεχόμενο.

He who controls the past,commands the future.He who commands the future,conquers the past.
Link to comment
Share on other sites

Περίεργο...πριν κανά 4μηνο είχα φέρει από Πολωνία replica σπαθιού γνωστής ταινίας, με αρκετά μεγάλες διαστάσεις (μήκος 1,5-2 μέτρα περίπου, βάρος πάνω από 6 κιλά) και πέρασε κανονικά. Δε ξέρω αν παίζει ρόλο που η Πολωνία είναι εντός Ε.Ε. ή το ότι είχε κάποια χαρτιά/certificates το πακέτο απ'έξω για το περιεχόμενο.
Κακώς πέρασε χωρίς να σου ζητήσουν άδεια εισαγωγής. Όπως κακώς το κατέχεις τώρα κι εσύ χωρίς άδεια
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, ειχα παραγγειλει κατι ασυρματα ακουστικα, γυρω στα 25 ευρω το κοστος, 1,5 μηνα ηταν στο αεροδρομιο και ξεκολλησε χθες. Γραφει οτι περασε απο ΓΕΤΑ και ξημερωματα οτι εκφορτωθηκε στο ΚΔ Αττικης, αυτο σημαινει οτι δε μου χρεωσαν εκτελωνισμο?

Ο μικρός χρόνος παραμονής στο τελωνείο θα μπορούσε να σημαίνει ότι δε σου χρέωσαν - δεν είναι απαραίτητο όμως.

Θα φανεί οριστικά όταν σου έρθει η ειδοποίηση να παραλάβεις.

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο...πριν κανά 4μηνο είχα φέρει από Πολωνία replica σπαθιού γνωστής ταινίας, με αρκετά μεγάλες διαστάσεις (μήκος 1,5-2 μέτρα περίπου, βάρος πάνω από 6 κιλά) και πέρασε κανονικά. Δε ξέρω αν παίζει ρόλο που η Πολωνία είναι εντός Ε.Ε. ή το ότι είχε κάποια χαρτιά/certificates το πακέτο απ'έξω για το περιεχόμενο.
μονο τα σπαθια thundercats περνανε.
Link to comment
Share on other sites

Αηδία το καταντήσανε...Δέμα 6 ευρω με SG άφιξη στην Ελλάδα στις 17/10 σύμφωνα με το 17track και ακόμη να εμφανιστεί στο σαιτ των ΕΛΤΑ..:(

 

Μετα απο 42 μερες αναμονη εμφανιστηκε τελικα και στο τρακινγκ του ΕΛΤΑ...Να δουμε ποτε θα παραλαβω.Τελωνειο παει εχει γουστο να πληρωσω κιολας.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...