Jump to content

[Επίσημο] Windows Phone 8 Series


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Imperia εδώ μέσα θα γράφεις κόσμια. Την επόμενη φορά που θα σου γίνει παρατήρηση θα σου απαγορευτεί η πρόσβαση στο forum.

Σου συστήνω να διαβάσεις τους Όρους Πρόσβασης και Χρήσης.

 

Τα ίδια ισχύουν φυσικά και για τους υπόλοιπους.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν ξέρω, παίζουν πολλά με τις αποκλειστικότητες. Μην ξεχνάμε πως ένας από τους πολλούς λόγους που "έκλεισε" η Aplha Copy ήταν γιατί η Nokia προτιμούσε να κάνει συνεργασίες ήδη απο το 2008-2009 με τους παρόχους Cosmote - Wind - Vodafone (εξ ου και τα ειδικά fw) παρά να στήσει δικό της καλό δίκτυο. Σήμερα φυσικά έτσι δουλεύουν οι περισσότερες εταιρίες οπότε παίζει ρόλο ο πάροχος περισσότερο απο την πολιτική που θα ακολουθήσει η Nokia και η κάθε Nokia.

 

Τα περισσότερα Alpha Copy έγιναν Nokia Care νομίζω και μόνο σ' αυτα προωθούν και διαφημίζουν τα Lumia και τα wp, στην ουσία! Στη τηλεόραση τίποτα εκτός απ' το Lumia 800 στις αρχές μόνο!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Τα περισσότερα Alpha Copy έγιναν Nokia Care νομίζω και μόνο σ' αυτα προωθούν και διαφημίζουν τα Lumia και τα wp, στην ουσία! Στη τηλεόραση τίποτα εκτός απ' το Lumia 800 στις αρχές μόνο!

 

Ανέκαθεν τα Nokia Care έδιναν βάρος στο σέρβις και σπανίως στις πωλήσεις συσκευών μια και πάντα ήταν πολύ ακριβές γιατί τις τιμές τις διαμόρφωνε η Alpha Copy. Κάποιοι είχαν συνδέσεις αλλά συνήθως δεν επιτρεπόταν απο την αντιπροσωπεία.

Σήμερα τα εμφανώς λιγότερα Nokia Care παρέχουν κυρίως υποστήριξη και σερβις αν και πολλές φορές αναγκάζονται να τα στέλνουν στα κεντρικά (Arvato) λόγω περιορισμένων στις εγγυήσεις (οτιδήποτε έχει σήμανση Level 3,4 δεν επιτρέπεται να φτιαχτεί στο Nokia Care και ούτως ή άλλως δεν πληρώνεται αν κάνει απο μόνο του το σέρβις, δεν αναγνωρίζετε δηλαδή εγγύηση πέραν των Level 1, 2).

Ελπίζω να σου έλυσα την απορία.

 

Για την τηλεόραση που λες φαντάζομαι εννοείς την ελληνική (μια και μιλάμε για Ελλάδα). Στο εξωτερικό πάντως πχ Pick TV, Challenge, Food Network UK, Sky UK Κλπ που έχω σπίτι μου εχω δει ουκ ολίγες διαφημίσεις, την ξανθιά με τον υδραυλικό, την ανέμελη κοπέλα και φυσικά τα νυχτερινά πάρτυ με τα φανταχτερά βεσπάκια που συγκρίνουν την κάμερα του 925 με τα άλλα κινητά.

Μην ξεχνάς επίσης πως η Viodafone κατάφερε και πήρε ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ την καλή έκδοση του 925 με τα 32GB ενώ το unbranded περιορίζεται στα 16GB.

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Έρχεται file manager στα WP8.

Από την nokia και μόνο για τα Lumia. Στο επόμενο update που θα δώσει η εταιρεία στο στυλ του Amber (πιθανόν μαζί με την GDR3) το οποίο θα ονομάζεται "Bittersweet shimmer” όπως φαίνεται σε email από Nokia Care σε έναν κάτοχο ενός Lumia 720.

Καλά νέα όχι μόνο για τα Lumia αλλά και για τα Wp8 γενικότερα γιατί σιγά σιγά οι όποιες ελλείψεις διορθώνονται!

 

Εδώ screenshot από τα πρόσθετα+πληροφορίες με το όνομα του νέου update της nokia.

Edited by niotheros
Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Έρχεται file manager στα WP8.

Από την nokia και μόνο για τα Lumia. Στο επόμενο update που θα δώσει η εταιρεία στο στυλ του Amber (πιθανόν μαζί με την GDR3) το οποίο θα ονομάζεται "Bittersweet shimmer” όπως φαίνεται σε email από Nokia Care σε έναν κάτοχο ενός Lumia 720.

Καλά νέα όχι μόνο για τα Lumia αλλά και για τα Wp8 γενικότερα γιατί σιγά σιγά οι όποιες ελλείψεις διορθώνονται!

 

Εδώ screenshot από τα πρόσθετα+πληροφορίες με το όνομα του νέου update της nokia.

Πολύ καλά νεα...για να δούμε το πότε ?

Η Nokia το πάει πολυ καλά το παιχνίδι απ οτι φαίνεται ,και γενικά με εχουν κερδίσει τα παράθυρα :)

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Έρχεται file manager στα WP8.

Από την nokia και μόνο για τα Lumia. Στο επόμενο update που θα δώσει η εταιρεία στο στυλ του Amber (πιθανόν μαζί με την GDR3) το οποίο θα ονομάζεται "Bittersweet shimmer” όπως φαίνεται σε email από Nokia Care σε έναν κάτοχο ενός Lumia 720.

Καλά νέα όχι μόνο για τα Lumia αλλά και για τα Wp8 γενικότερα γιατί σιγά σιγά οι όποιες ελλείψεις διορθώνονται!

 

Εδώ screenshot από τα πρόσθετα+πληροφορίες με το όνομα του νέου update της nokia.

Αυτα πράγματα πολυ καλα νέα και ένα πολυ χρήσιμο χαρακτηριστικό που έλειπε απο τα WP.:)

Άντε να δούμε εώς τέλη του έτους και καμία τετραπυρινη Lumia συσκευη και εδώ είμαστε.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Άντε να δούμε εώς τέλη του έτους και καμία τετραπυρινη Lumia συσκευη και εδώ είμαστε.

 

Κι εσύ????:X:D:lol:

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα nokia lumia 620 και αγόρασα ένα bluetooth headset BH-110.

Υπάρχει κάπου ρύθμιση ώστε να εμποδίζω το κουδούνισμα να περάσει στο ακουστικό;

(Τώρα χτυπάει δύο φορές το κινητό και μετά σιωπά γιατί το κουδούνισμα μεταφέρεται στο ακουστικό)

 

Ευχαριστώ.

http://s9.postimg.org/hxs222dsf/ezgif_com_crop.gif
Link to comment
Share on other sites

Κι εσύ????:X:D:lol:

 

Μηπως να της βαλουμε και android;;;; :X :X

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Στο lumia 720 στη γλώσσα Ελληνικά πάω να κάνω update στις προτάσεις κειμένου γιατί μου βγάζει ότι η λήψη ενημέρωσης δεν ολοκληρώθηκε σωστά και δεν μου το κάνει. Έχει κανείς καμιά ιδέα γιατί συμβαίνει? Με τα αγγλικά δεν υπάρχει το πρόβλημα...

huawei mate 10 lite

lumia 1020 yellow

Link to comment
Share on other sites

Μηπως να της βαλουμε και android;;;; :X :X

 

και καμερα 2 mp μιας και ποιος ασχολείται με τις φωτογραφίες.....:p

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

και καμερα 2 mp μιας και ποιος ασχολείται με τις φωτογραφίες.....:p

 

Να μην βαλουν καθολου λεω εγω. Ποιος βγαζει φωτογραφιες απο το κινητο πλεον; Θα εχει μαζι το tablet, ή καποια dslr ή εστω μια compact στην τελικη και θα βολευτει! :p

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Στο lumia 720 στη γλώσσα Ελληνικά πάω να κάνω update στις προτάσεις κειμένου γιατί μου βγάζει ότι η λήψη ενημέρωσης δεν ολοκληρώθηκε σωστά και δεν μου το κάνει. Έχει κανείς καμιά ιδέα γιατί συμβαίνει? Με τα αγγλικά δεν υπάρχει το πρόβλημα...

 

Δεν σου δινει προτασεις οταν πληκτρολογεις Ελληνικα

(Και παρακαλω μην ανοιγετε νεα θεματα γι αμια ερωτηση που μπορει να γινει στα ηδη υπαρχοντα)

Link to comment
Share on other sites

Ανέκαθεν τα Nokia Care έδιναν βάρος στο σέρβις και σπανίως στις πωλήσεις συσκευών μια και πάντα ήταν πολύ ακριβές γιατί τις τιμές τις διαμόρφωνε η Alpha Copy. Κάποιοι είχαν συνδέσεις αλλά συνήθως δεν επιτρεπόταν απο την αντιπροσωπεία.

Σήμερα τα εμφανώς λιγότερα Nokia Care παρέχουν κυρίως υποστήριξη και σερβις αν και πολλές φορές αναγκάζονται να τα στέλνουν στα κεντρικά (Arvato) λόγω περιορισμένων στις εγγυήσεις (οτιδήποτε έχει σήμανση Level 3,4 δεν επιτρέπεται να φτιαχτεί στο Nokia Care και ούτως ή άλλως δεν πληρώνεται αν κάνει απο μόνο του το σέρβις, δεν αναγνωρίζετε δηλαδή εγγύηση πέραν των Level 1, 2).

Ελπίζω να σου έλυσα την απορία.

 

Για την τηλεόραση που λες φαντάζομαι εννοείς την ελληνική (μια και μιλάμε για Ελλάδα). Στο εξωτερικό πάντως πχ Pick TV, Challenge, Food Network UK, Sky UK Κλπ που έχω σπίτι μου εχω δει ουκ ολίγες διαφημίσεις, την ξανθιά με τον υδραυλικό, την ανέμελη κοπέλα και φυσικά τα νυχτερινά πάρτυ με τα φανταχτερά βεσπάκια που συγκρίνουν την κάμερα του 925 με τα άλλα κινητά.

Μην ξεχνάς επίσης πως η Viodafone κατάφερε και πήρε ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ την καλή έκδοση του 925 με τα 32GB ενώ το unbranded περιορίζεται στα 16GB.

 

Ναι για την ελληνική τηλεόραση μιλάω! Ξένη δεν εχω και δεν βλεπω! Αυτα τα level με μπέρδεψαν! Τι εννοείς με level 1, 2 και level 3, 4;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ναι δε μου δίνει... διορθώνεται?

(Οκ, θα το έχω στο νου μου, αν θες επικόλλησε το αλλού)

huawei mate 10 lite

lumia 1020 yellow

Link to comment
Share on other sites

Ναι δε μου δίνει... διορθώνεται?

(Οκ, θα το έχω στο νου μου, αν θες επικόλλησε το αλλού)

 

Περιεργο ... προσπαθησε να κανεις update με wifi μονο η me mobile data μονο ...!!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι δε μου δίνει... διορθώνεται?

(Οκ, θα το έχω στο νου μου, αν θες επικόλλησε το αλλού)

 

το ίδιο είχε συμβει και σε μένα οταν πήγα να ενημερώσω με data, το αφήσα μια μέρα και ανανεώθηκε κανονικά την επόμενη με wifi

Link to comment
Share on other sites

Τι ενοείς με data?

Προσπαθώ πάνω από 2-3 μήνες, αρνείται να ολοκληρώσει το update των ελληνικών...

huawei mate 10 lite

lumia 1020 yellow

Link to comment
Share on other sites

Κανείς παιδιά;Γενικά είναι σύνηθες να περνάει το κουδούνισμα στο ακουστικό ή είναι χαρακτηριστικό αυτού του headset μόνο;
http://s9.postimg.org/hxs222dsf/ezgif_com_crop.gif
Link to comment
Share on other sites

Τι ενοείς με data?

Προσπαθώ πάνω από 2-3 μήνες, αρνείται να ολοκληρώσει το update των ελληνικών...

 

Data εννοει με δεδομενα απο την κινητη τηλεφωνια (voda cosmo klp)

Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε, παιδιά! Θέλω να ρωτήσω μήπως υπάρχει τρόπος στο Νόκια 620 μου να γράφω μηνύματα και οτιδήποτε άλλο όχι με το qwerty αλλά με το κλασικό αλφαριθμητικό πληκτρολόγιο. Δε με βολεύει καθόλου το qwerty!
Link to comment
Share on other sites

Με data (είμαι στην cosmote) πώς γίνεται;

Έχω διαγράψει και ξσναεγκαταστήσει... Τίποτα...

huawei mate 10 lite

lumia 1020 yellow

Link to comment
Share on other sites

Βρηκα το θεμα απο την υπογραφη του Stratosnen που εχει γραψει την εμπειρια του απο τα wp8 (5-6 σελιδες πισω).

Διαβασα απο εκει το θεμα και θελω να ρωτησω κατι.

 

Ειδα αρκετα ατομα να λενε οτι γουσταρουν τα wp γιατι κουραστηκαν με το android που εχει επιλογες και τους ξεκουραζει να μην εχουν.

Δεκτο, δεν με ενδιαφερει καν.

Μετα ομως βλεπω οτι λετε συνεχεια πως ο Στρατος πρεπει να βρει καποιον με ΣΤΗΜΕΝΗ συσκευη για να εχει αποψη.

Δηλαδη 10 μερες δεν ειναι αρκετες για να στησεις τα wp8 συμφωνα με αυτα που λετε.

Επισης ομως (οπως λετε παλι) τα wp8 ειναι τελεια γιατι δεν χρειαζεται να τα φερεις στα μετρα σου (πας εσυ στα δικα τους :p)

 

Τι παιζει τελικα?

Δεν γινεται να ισχυουν και τα δυο.

 

ps

wp8 δοκιμασα προσφατα (παλαιοτερα και 7.5/8) με το 620 και εχω πληρη αποψη για το λειτουργικο. Δεν χρειαζομαι μαθηματα δηλαδη.

Με ενδιαφερει απλα να δω πως σκεφτεστε και τι εννοειτε τελικα οταν λετε τα παραπανω.

 

Ευχαριστω προκαταβολικα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...