Jump to content

[Επίσημο] Windows Phone 8 Series


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Άσχετο. Βλέπω πολλούς από εσάς όταν κοιτάζετε τα πλεονεκτήματα ή της αδυναμίες του λειτουργικού της MS, να τα συγκρίνετε όλα με το android. Προσωπικά πιστεύω οτι καλό είναι να συγκρίνουμε και με το IOS. Βλέπω όμως οτι όλοι επικεντρώνεστε στη σύγκριση με το android.

 

Αυτο συμβαίνει ίσως επειδή οι περισσότεροι προερχομαστε απο android

Link to comment
Share on other sites

Η Microsoft δουλευει στο να φιαξει τα facebook notifications στα wp8 και θα φερει το facebook στα wp7 μεχρι το τελος του μηνα

 

http://www.wpcentral.com/belfiore-working-facebook-notification-issues-wp7-due

 

Παντως η νεα beta που βγηκε σημερα μοιαζει ολο και πιο πολυ με τις εφαρμογες ios + android

Aρχισα να νοσταλγω την πανεμορφη εφαρμογή που ειχαμε (αργη και με πολλα προβληματα) αλλα απιστευτα ομορφη

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα δεν ξερω καν αν επιτρεποντε τετοιες ερωτησεις αλλα αν ειναι καποιος υπευθηνος ας σβησει το post στα wp8 υπαρχουν μαγαζια τυπου aptoide αν ναι τι πρεπει να κανω για να εχω προσβαση????

 

δυστυχως δεν βρεθηκε τροπος παρακαμψης του λειτουργικου μεχρι στιγμης και απορω για αυτο....

για να ειναι καργα κλειδωμενο αποκλειεται,.,ms ειναι αυτη

 

Δουλευεται το θεμα !!!

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο. Βλέπω πολλούς από εσάς όταν κοιτάζετε τα πλεονεκτήματα ή της αδυναμίες του λειτουργικού της MS, να τα συγκρίνετε όλα με το android. Προσωπικά πιστεύω οτι καλό είναι να συγκρίνουμε και με το IOS. Βλέπω όμως οτι όλοι επικεντρώνεστε στη σύγκριση με το android.

 

Ισως επειδη ειναι πιο ευρεως διαδεδομενο και επειδη μπορουμε να το βρουμε ακομα και σε χαμηλες τιμες,εχει και ανοιχτο κωδικα που σου δινει τη παραμετροποιηση, που ζηταει αρκετος κοσμο και ετσι πιστευω γινεται αυτοματα η συγκριση.

Ειναι πιο ευκολο να ερθει στα χερια καποιου μια συσκευη με android παρα με ios που μη ξεχναμε πρεπει να δαπανησει καποιος αρκετα χρηματα για να το αποκτησει.

Παρ ολα αυτα προσωπικα εχω αναφερθει στο ios.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω βαλει ακομη αμπερ και δεν μπορω να σου απαντησω αλλα οταν χρειαστηκε να δω τετοια στοιχεια για μια φωτο το Photo Info μου εκανε μια χαρα την δουλεια ... και εχει πολλες πληροφοριες για καθε φωτο ...(οχι μονο αναλυση και ΜΒ)

και ευκολα (πατημενη την φωτο και απο το μενου επιλεγεις εφαρμογες/Photo info)

 

Ευχαριστώ πολύ! Αυτό δεν το δοκίμασα!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω update το υλικό (τηλέφωνα-εφαρμογές-εικόνες) από το lumia 720 που έχω στο lumia 800...

Ξέρετε πώς μπορεί να γίνει?

huawei mate 10 lite

lumia 1020 yellow

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω update το υλικό (τηλέφωνα-εφαρμογές-εικόνες) από το lumia 720 που έχω στο lumia 800...

Ξέρετε πώς μπορεί να γίνει?

 

Tηλεφωνα και εικονες ειναι στο hotmail-skydrive, οι εφαρμογες δεν γινονται (wp8 το ενα wp.7.8 το αλλο)

Link to comment
Share on other sites

Yπάρχει τίποτε καινούργιο για τον συγχρονισμό των σελιδοδεικτών και των συνθηματικών από τον Chrome στο WP8; Σε όλες τις αναζητήσεις αναφέρονται στον Chrync που τον έχω αλλά είναι προφανές ότι θα μας εγκαταλείψει σύντομα.

 

Οχι απο οσο ξερω ..και με την μαχη μεταξυ Μs και google να μαινεται δεν νομιζω οτι θα υπαρξει κατι στο αμεσο τουλαχιστον μελλον

Link to comment
Share on other sites

Δουλευεται το θεμα !!!

τελεια! αντε γιατι θελουμε την ελευθερια μας

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Να θυμίσω και να ενημερώσω για όσους δεν γνωρίζουν ότι απαγορεύονται συζητήσεις που έχουν να κάνουν με παράνομο λογισμικό ή σπασμένες εφαρμογές κλπ.
Link to comment
Share on other sites

Να θυμίσω και να ενημερώσω για όσους δεν γνωρίζουν ότι απαγορεύονται συζητήσεις που έχουν να κάνουν με παράνομο λογισμικό ή σπασμένες εφαρμογές κλπ.

 

Δεν υπαρχει καμμια συζητηση για αυτα που λες ....

Η κουβεντα ειναι για ξεκλειδωμα των wp και custom roms ... τιποτα παρανομο !!!!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο στοιχείο για το πόσο είναι οι χρήστες κινητών με λογισμικό windows στην Ελλάδα; Και αυτό το ρωτάω γιατί ενώ στην Λατινική Αμερική το λογισμικό είναι πλέον δεύτερο μετά το android, στην Αγγλία τη Γαλλία και την Ιταλία αγγίζει το 10% και σε Ταιβάν , Ρωσσία και κάποιες άλλες χώρες που ξεχνάω τώρα έχει ξεπεράσει το ios, για την Ελλάδα δεν έχουμε κανένα στοιχείο.

Δεν φαντάζομαι βέβαια να είμαστε πολλοί. Μπήκα πριν από λίγο στο πλαίσιο και μόνο 2 lumia είχε ανάμεσα σε 10αδες ανδροειδή.

:p
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο στοιχείο για το πόσο είναι οι χρήστες κινητών με λογισμικό windows στην Ελλάδα; Και αυτό το ρωτάω γιατί ενώ στην Λατινική Αμερική το λογισμικό είναι πλέον δεύτερο μετά το android, στην Αγγλία τη Γαλλία και την Ιταλία αγγίζει το 10% και σε Ταιβάν , Ρωσσία και κάποιες άλλες χώρες που ξεχνάω τώρα έχει ξεπεράσει το ios, για την Ελλάδα δεν έχουμε κανένα στοιχείο.

Δεν φαντάζομαι βέβαια να είμαστε πολλοί. Μπήκα πριν από λίγο στο πλαίσιο και μόνο 2 lumia είχε ανάμεσα σε 10αδες ανδροειδή.

κανεις δεν τα προωθει στην Ελλαδα

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο στοιχείο για το πόσο είναι οι χρήστες κινητών με λογισμικό windows στην Ελλάδα; Και αυτό το ρωτάω γιατί ενώ στην Λατινική Αμερική το λογισμικό είναι πλέον δεύτερο μετά το android, στην Αγγλία τη Γαλλία και την Ιταλία αγγίζει το 10% και σε Ταιβάν , Ρωσσία και κάποιες άλλες χώρες που ξεχνάω τώρα έχει ξεπεράσει το ios, για την Ελλάδα δεν έχουμε κανένα στοιχείο.

Δεν φαντάζομαι βέβαια να είμαστε πολλοί. Μπήκα πριν από λίγο στο πλαίσιο και μόνο 2 lumia είχε ανάμεσα σε 10αδες ανδροειδή.

 

Δε νομίζω οτι θα είναι και πολύ μεγάλο το ποσοστό, μάλλον στα επίπεδα της Ισπανίας που αν θυμάμαι καλά είναι λιγότερο και από 3%. Ίσως ο λόγος να είναι και οι τιμές. Σε γενικές γραμμές στη χώρα μας τα wp κινητά έχουν υψηλές τιμές και δε μιλάω για τα σκρουτζομάγαζα, στα κανονικά καταστήματα τα windows phone κινητά παραμένουν ακριβά, το 820 για παράδειγμα είναι στα 400 ευρώ στην ίδια τιμή δηλαδή που αυτή τη στιγμή βρίσκεις και το εξαιρετικά επιτυχημένο Galaxy S3.

Nickolas
Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω οτι θα είναι και πολύ μεγάλο το ποσοστό, μάλλον στα επίπεδα της Ισπανίας που αν θυμάμαι καλά είναι λιγότερο και από 3%. Ίσως ο λόγος να είναι και οι τιμές. Σε γενικές γραμμές στη χώρα μας τα wp κινητά έχουν υψηλές τιμές και δε μιλάω για τα σκρουτζομάγαζα, στα κανονικά καταστήματα τα windows phone κινητά παραμένουν ακριβά, το 820 για παράδειγμα είναι στα 400 ευρώ στην ίδια τιμή δηλαδή που αυτή τη στιγμή βρίσκεις και το εξαιρετικά επιτυχημένο Galaxy S3.

 

Δεν θυμαμαι τωρα απο που το ειδα αλλα τον Μαρτη ηταν στο 3.8%

Η αγορα της Ελλαδας ειναι πολυ μικρη και μονο η Νοκια οτι κανει ...

Τα καταστηματα ειναι αλλου για αλλου γιατι δεν ξερουν καθολου απο WP οι πωλητες

Πολλες φορες εχω βοηθησει φιλους που διευθυνουν τετοια μαγαζια να εξυπηρετησουν πελατες που θελουν WP γιατι ακομη και τα κεντρικα τους που ρωτανε εχουν μαυρα μεσανυχτα !!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμαμαι τωρα απο που το ειδα αλλα τον Μαρτη ηταν στο 3.8%

Η αγορα της Ελλαδας ειναι πολυ μικρη και μονο η Νοκια οτι κανει ...

Τα καταστηματα ειναι αλλου για αλλου γιατι δεν ξερουν καθολου απο WP οι πωλητες

Πολλες φορες εχω βοηθησει φιλους που διευθυνουν τετοια μαγαζια να εξυπηρετησουν πελατες που θελουν WP γιατι ακομη και τα κεντρικα τους που ρωτανε εχουν μαυρα μεσανυχτα !!!

 

Έχεις δίκιο οι περισσότεροι στα καταστήματα δεν έχουν ιδέα. Ο κολητός μου που δουλεύει σε Γερμανό όταν τον ρωτάνε κάτι πιο περίπλοκο για wp με παίρνει τηλέφωνο.

Nickolas
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο οι περισσότεροι στα καταστήματα δεν έχουν ιδέα. Ο κολητός μου που δουλεύει σε Γερμανό όταν τον ρωτάνε κάτι πιο περίπλοκο για wp με παίρνει τηλέφωνο.

 

παλι καλά γιατι δυο φίλοι μου που πήγαν για το 920 τους είπαν για Sammy.......

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

παλι καλά γιατι δυο φίλοι μου που πήγαν για το 920 τους είπαν για Sammy.......

 

Καλά μη νομίζεις οτι τους νοιάζει, οι περισσότεροι οτι γνωρίζουν προτείνουν, έτσι κι αλλιώς η εκπαίδευση που τους κάνουν δεν είναι τόσο για τα κινητά, αλλά πως θα προωθήσουν τα συμβόλαια.

Nickolas
Link to comment
Share on other sites

Εκτός αυτού στην Ελλάδα ούτε καν μια διαφήμιση από Nokia Lumia δεν βλέπουμε! Ούτε καν απ' το 920! Ενώ κάθε λίγο διαφημίζουν το S4 και το i5! Ελπίζω με την έλευση του 1020 να κάνουν κάτι κι εδώ, αφού δεν έκαναν ούτε και με το 925!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

κανεις δεν τα προωθει στην Ελλαδα

 

Δεν ισχύει. Βιτρίνα Wind φάτσα κάρτα το 720! Σχεδόν πάντα δείχνουν και ένα wp πχ μαζί με τα φτηνά android δείχνουν το 610 (ναι ξέρω πρέπει να έχουν πολλά σε στοκ).

Γενικότερα τέτοιες έρευνες σπανίζουν για την Ελλάδα μας μια και μιλάμε για μικρό αγοραστικό κοινό (σε σχέση με άλλες αγορές) και το αποτέλεσμα δεν έχει κάποια αξία. Πχ τι να το κάνει η Νοκια αν πουλιούνται πολλά κινητά της στην Ελλάδα; Αφού έχουμε πολύ μικρότερη αγοραστική δύναμη σε σχέση με άλλες χώρες. Θα επικεντρωθεί εκεί. Το ζοφερό κλίμα της κινητής πιστεύω το αντιλαμβανόμαστε όλοι απο την ποιότητα αλλα και το ποιον του επίσημου σέρβις.

Επίσης, υπάρχει και αυτή η "προπαγάνδα" του "τέλειου" android που προκαταβάλει αν όχι όλους σίγουρα αυτούς που δεν ασχολούνται.

Εδώ σε κάποια διαφημιστικά τα Asha λένε ότι έχουν Symbian 40!!!!

Edited by aliengoa

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει. Βιτρίνα Wind φάτσα κάρτα το 720! Σχεδόν πάντα δείχνουν και ένα wp πχ μαζί με τα φτηνά android δείχνουν το 610 (ναι ξέρω πρέπει να έχουν πολλά σε στοκ).

Γενικότερα τέτοιες έρευνες σπανίζουν για την Ελλάδα μας μια και μιλάμε για μικρό αγοραστικό κοινό (σε σχέση με άλλες αγορές) και το αποτέλεσμα δεν έχει κάποια αξία. Πχ τι να το κάνει η Νοκια αν πουλιούνται πολλά κινητά της στην Ελλάδα; Αφού έχουμε πολύ μικρότερη αγοραστική δύναμη σε σχέση με άλλες χώρες. Θα επικεντρωθεί εκεί. Το ζοφερό κλίμα της κινητής πιστεύω το αντιλαμβανόμαστε όλοι απο την ποιότητα αλλα και το ποιον του επίσημου σέρβις.

Επίσης, υπάρχει και αυτή η "προπαγάνδα" του "τέλειου" android που προκαταβάλει αν όχι όλους σίγουρα αυτούς που δεν ασχολούνται.

Εδώ σε κάποια διαφημιστικά τα Asha λένε ότι έχουν Symbian 40!!!!

 

Τι είναι το "S" στο S40 τότε;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι το "S" στο S40 τότε;

 

Series 40 σημαίνει το S40

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει. Βιτρίνα Wind φάτσα κάρτα το 720!

 

Ναι, το 720 έπαιξε πολύ στη wind (αφίσες στα καταστήματά της, εξώφυλλα στα περιοδικά της, tv κλπ). Ο λόγος ήταν βέβαια ότι το έφερε σε αποκλειστικότητα. Η διαφήμιση, διαφήμιση βέβαια.....;)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ναι, το 720 έπαιξε πολύ στη wind (αφίσες στα καταστήματά της, εξώφυλλα στα περιοδικά της, tv κλπ). Ο λόγος ήταν βέβαια ότι το έφερε σε αποκλειστικότητα. Η διαφήμιση, διαφήμιση βέβαια.....;)

 

Δεν ξέρω, παίζουν πολλά με τις αποκλειστικότητες. Μην ξεχνάμε πως ένας από τους πολλούς λόγους που "έκλεισε" η Aplha Copy ήταν γιατί η Nokia προτιμούσε να κάνει συνεργασίες ήδη απο το 2008-2009 με τους παρόχους Cosmote - Wind - Vodafone (εξ ου και τα ειδικά fw) παρά να στήσει δικό της καλό δίκτυο. Σήμερα φυσικά έτσι δουλεύουν οι περισσότερες εταιρίες οπότε παίζει ρόλο ο πάροχος περισσότερο απο την πολιτική που θα ακολουθήσει η Nokia και η κάθε Nokia.

Edited by aliengoa

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...