Jump to content

[Επίσημο] Windows Phone 8 Series


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προφανώς ο φίλος υπερβάλει,θέλοντας να πει πως σε σχέση με το αντροιντ το στήνεις πολύ πιο εύκολα μετά απο ένα reset.Εγω έτσι το αντιλαμβάνομαι.

 

Οταν εχει καποιος καλη προαιρεση...

Φυσικα και το στησιμο ειναι πιο ευκολο.

 

@κολοσσε δε ξερω ποιος ειναι για γελια αλλα οταν αναφερεις οτι το λειτουργικο ειναι νεουδι, μαλλον αστειευεσαι οπως συχνα λες και συ!

Θα σταματησω να διαβαζω το blog σου με αυτα που γραφεις διοτι ειναι μια πηγη ενημερωσης για το λειτουργικο.

Edited by left_ace
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημερα εχω το nokia lumia 920 και εχω τραγικο θεμα με την μπαταρια. το φωρτιζα ολο το βραδυ και σημερα το πρωι χωρις να το πειραξω με οικονομια μπαταριας και κλειστα δεδομεα και WIFI η μπαταρια απο 100% πηγε 82% και κατεβαινει χωρις να κανω τιποτα... Σμβαινει και σε εσας ??? Υπαρχει καποια λυση?????
Link to comment
Share on other sites

πηγαινε ρυθμίσεις - εφαρμογές παρασκηνίου και κοίτα μήπως τρέχει καμιά εφαρμογή που μπορεί να τρώει μπαταρία και κλείστην
Link to comment
Share on other sites

πρωτη φορα μπηκα εκει εχει παρα πολλεσ εφρμογες... αν τις κλεισω ολες θα υπαρξει καποιο προβλημαα?? ευχαριστω για την απαντηση
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν θα υπάρξει κάποιο πρόβλημα! Καν'το και μια επανεκίνηση μην έχει κολλήσει και τίποτα στο παρασκήνιο και θα είσαι κομπλε!
Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ, ειμαι καινουργια με windows phone αν και μ αρεσει η μπαταρια του με προβληματιζε πολυ ετσι που τελειωνε χωρις λογο ελπιζω τωρα αν ειναι οκ ευχαριστω και παλι
Link to comment
Share on other sites

Επίσης αν έχεις ανοιχτά nfc και την τοποθεσία να τα απενεργοποιείς όταν δεν τα χρησιμοποιείς για να έχεις λιγότερη κατανάλωση!
Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Αποκλειστικές εφαρμογές της Νokia κάνουν την εμφανισή του σε HTC 8X. Με πατέντα βέβαια αλλά όπως φαίνεται στο βίντεο παρακάτω το Pro cam τρέχει μια χαρά!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Αποκλειστικές εφαρμογές της Νokia κάνουν την εμφανισή του σε HTC 8X. Με πατέντα βέβαια αλλά όπως φαίνεται στο βίντεο παρακάτω το Pro cam τρέχει μια χαρά!

 

Δεν ασπαζομαι τετοιου ειδους ενεργειες.

Ασε που η εφαρμογη αυτη ειναι για ανωτερες φωτογραφικες ικανοτητες, lumia 1020,κατι που δεν ισχυει στην περιπτωση του htc.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ασπαζομαι τετοιου ειδους ενεργειες.

Ασε που η εφαρμογη αυτη ειναι για ανωτερες φωτογραφικες ικανοτητες, lumia 1020,κατι που δεν ισχυει στην περιπτωση του htc.

 

Έτσι είχα βάλει στο 920 που έχω το pro cam, το video trimmer και το video upload γιατί δεν ήταν ακόμα διαθέσιμα στο market. Πάντως η φωτογραφικές δυνατότητες του 920 εκτοξεύτηκαν με το Pro cam!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Το εχω βαλει και εγω στο 820. ΟΚ δεν ειπε κανεις πως ξαφνικα θα τραβαμε φωτο οπως με το 1020 ή τα 925/920 αλλα το interface ειναι πολυ καλυτερο και σε συνδυασμο με το smart cam εχεις πολλες επιλογες.

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

Οταν κατεβασει τα δεδομενα που θελει δεν βγαζει μνμ ...

μετα πρεπει να πας στις Ρυθμισεις/Ενημερωση Τηλεφωνου ..

και εκει εχει μια ενημερωση που απο εκει θα την εγκαταστησεις και θα κανει επανεκκινηση ..

Ισως εχει κολησει κατι εκει .... για πηγαινει και δες εχει κατι ?

 

Μπα δε βλέπω να έγινε κάτι απ' αυτά που γράφεις... :cry:

huawei mate 10 lite

lumia 1020 yellow

Link to comment
Share on other sites

εχω παρατηρήσει μετά amber εποχή ότι με ανοιχτά δεδομένα (και ενεργή οθόνη φυσικά) η μπαταρία τελειώνει νεράκι.

έχει εξακριβώσει κανένας αν η κατανάλωση είναι μικρότερη με αυτόματη φωτεινότητα ή χειροκίνητη σε μεσαία κατάσταση και κάτω?

Link to comment
Share on other sites

εχω παρατηρήσει μετά amber εποχή ότι με ανοιχτά δεδομένα (και ενεργή οθόνη φυσικά) η μπαταρία τελειώνει νεράκι.

έχει εξακριβώσει κανένας αν η κατανάλωση είναι μικρότερη με αυτόματη φωτεινότητα ή χειροκίνητη σε μεσαία κατάσταση και κάτω?

 

Εγώ το βάζω σε 2g, με συνέχεια ανοιχτά data και την οθόνη σε χαμηλή φωτεινότητα μου βγάζει 2 μέρες ακριβώς! όταν χρειάζομαι πιο γρήγορη ταχύτητα για σερφάρισμα το γυρνάω σε 3g και μετά πάλι πίσω σε 2g. και με αρκετά τηλεφωνήματα, sms,skype, whatsapp και γενικότερα αρκετή χρήση.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Οταν εχει καποιος καλη προαιρεση...

Φυσικα και το στησιμο ειναι πιο ευκολο.

 

@κολοσσε δε ξερω ποιος ειναι για γελια αλλα οταν αναφερεις οτι το λειτουργικο ειναι νεουδι, μαλλον αστειευεσαι οπως συχνα λες και συ!

Θα σταματησω να διαβαζω το blog σου με αυτα που γραφεις διοτι ειναι μια πηγη ενημερωσης για το λειτουργικο.

 

Ειπα οτι για γελια ειναι η φραση σου "σε μιση ωρα και το τερματισες το λειτουργικο" ...

και οχι εσυ ... δεν εχω κανενα λογο να το προσωποποιησω ...

Και αν ακομη θεωρεις οτι η φραση σου αυτη ειναι σωστη τοτε διαφωνουμε οπως επισης διαφωνουμε αν δεν θεωρεις νεο ενα λειτουργικο που δεν εχει κλεισει χρονο ακομη ... απλα διαφωνουμε ..τιποτε αλλο...!!!

 

Ξαναλεω ομως οχι σε προσωπικο επιπεδο και καλο θα ηταν να τα ξεχωρισεις αυτα μεταξυ τους.

 

Οσο για το μπλογκ feel free να κανεις οτι θελεις !!!

Link to comment
Share on other sites

Ειπα οτι για γελια ειναι η φραση σου "σε μιση ωρα και το τερματισες το λειτουργικο" ...

και οχι εσυ ... δεν εχω κανενα λογο να το προσωποποιησω ...

Και αν ακομη θεωρεις οτι η φραση σου αυτη ειναι σωστη τοτε διαφωνουμε οπως επισης διαφωνουμε αν δεν θεωρεις νεο ενα λειτουργικο που δεν εχει κλεισει χρονο ακομη ... απλα διαφωνουμε ..τιποτε αλλο...!!!

 

Ξαναλεω ομως οχι σε προσωπικο επιπεδο και καλο θα ηταν να τα ξεχωρισεις αυτα μεταξυ τους.

 

Οσο για το μπλογκ feel free να κανεις οτι θελεις !!!

 

Εισαι ο μονος αν προσεξες που πηρες τοις μετρητοις το μισαωρο που ειπα αλλα οπως δε θες να τρολαρουμε ετσι και γω θα το σεβαστω.

Παντως,οντως πιο γρηγορα εστησα στο 8Χ απο το νεξους...τεσπα...anyway:)

 

 

Οσο για το λειτουργικο,αυτα τι ειναι δηλαδη;

Link to comment
Share on other sites

......

Οσο για το λειτουργικο,αυτα τι ειναι δηλαδη;

 

Θα προσπαθησω να απαντησω (αν καταλαβα καλα τουλαχιστον)

Τα wp 7.x δεν εχουν και πολλα κοινα με τα WP 8 αυτο ειναι κοινως αποδεκτο

Και για αυτο δεν ειναι και συμβατα μεταξυ τους σε επιπεδο τηλεφωνων

 

Τα 8αρια δεν ηταν upgrade των 7.χχ ουτε και καποια αναβαθμιση ...

Μοιαζουν μεταξυ τους οπτικα και στα εργαλεια αναπτυξης ...αλλα μεχρι εκει. Τα 8αρια δεν εχουν κλεισει χρονο ακομη και με βαση την προηγουμενη εμπειρια των αλλων λειτουργικων ειναι σε πολυ καλο σταδιο.

 

Απλα προσπαθησε να θυμηθεις πως ηταν το android πριν απο 3-4 χρονια ...

Link to comment
Share on other sites

Θα προσπαθησω να απαντησω (αν καταλαβα καλα τουλαχιστον)

Τα wp 7.x δεν εχουν και πολλα κοινα με τα WP 8 αυτο ειναι κοινως αποδεκτο

Και για αυτο δεν ειναι και συμβατα μεταξυ τους σε επιπεδο τηλεφωνων

 

Τα 8αρια δεν ηταν upgrade των 7.χχ ουτε και καποια αναβαθμιση ...

Μοιαζουν μεταξυ τους οπτικα και στα εργαλεια αναπτυξης ...αλλα μεχρι εκει. Τα 8αρια δεν εχουν κλεισει χρονο ακομη και με βαση την προηγουμενη εμπειρια των αλλων λειτουργικων ειναι σε πολυ καλο σταδιο.

 

Απλα προσπαθησε να θυμηθεις πως ηταν το android πριν απο 3-4 χρονια ...

 

Εγω παλι γιατι βλεπω πολλα κοινα μεταξυ τους ασχετα αν στα 8ρια εγινε η προσθηκη πιο πολλων πυρηνων,sd,ανοιχτο bt και αναλυσης οθονης;

Εχουνε ιδιο ui,ιδιες εφαρμογες...

Αν βαζεις μεσα την αλλαγη του κερνελ τοτε οκ...και η jelly bean τα ιδια 'χρονακια' με τα 8ρια εχει!

Link to comment
Share on other sites

Πριν τρια και χρόνια οι εταιρείες έβγαζαν ναυαρχίδες για το android γιατί καταλάβαιναν τη δυναμική του. Ακόμα και με τη 2.1 πουλούσε τρελά και έβγαιναν κάτι HTC desire και το πρώτο galaxy. Στην κοινότητα των xda γινόταν χαμός καθημερινά. Οποιαδήποτε σύγκριση με τα wp και το χρόνο που κυκλοφορούν είναι λίγο ατυχής. Δε φταίνε οι καταναλωτές που έχουν ένα νεκρό λειτουργικό τα wp7 ούτε φυσικά οι εταιρείες τηλεφώνων. Απλά για μια ακόμα φορά η ms τους κορόιδεψε. Τα 8 προς το παρόν δεν τραβανε όσο θα έπρεπε και φυσικά καμία σχέση με το ξεκίνημα του android που οι πωλήσεις του την εποχή που παρουσιάστηκαν ανέβαιναν με γεωμετρική πρόοδο. Σταματήστε λοιπόν να τα συγκρίνετε με το android γιατί είναι άλλο πράγμα. Με το iOS ναι. Άλλωστε σε αυτό ηθελαν να μοιάσουν απο την αρχή. Ακόμα και τώρα....!!!

 

Έπ, σε έπιασα. Διαβάζεις τις ενότητες του αδιάφορου, καρακλειδωμενου, βαρετού, σιχαμένου, έξω απο δω λειτουργικού του μόλις 3%????? Ε, αυτο σημαίνει πως σε γαργαλάει να το γευτείς αλλά πως να κάνεις τωρα την κωλοτουμπα???? Μεγάλη μας τιμή πάντως η παρουσία σου εδώ. Λέει πολλά (που εννοείται πως θα αρνηθείς...)

Εχθρικά παντα....χαχαχα

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αφού ξέρεις οτι εσένα πάντα σε διαβάζω. Εισαι πηγή χαράς εδω μέσα και το ξέρεις. Τα ποστ σου φέρνουν πάντα χαμόγελα. Οταν εγώ έγραφα εδώ εσύ ασχολιοσουν με την αγαπημένη σου nokia σε άλλα μέρη. Τα έμαθες; Θα βγάλει τηλέφωνο κενού λειτουργικού. Σπευσε γρήγορα!! Αυτη η ατάκα σου θα μείνει ιστορική. Μην κάνεις λοιπόν τον υπέρμαχο των wp. Οποιοδήποτε λειτουργικό κι αν είχε η nokia αυτό θα ακολουθουσες.

Και φυσικά πάντα. ..εχθρικά χαχαχα

 

Σαν το σπιτι σου:p

Αντε με ενα 920 στο χέρι να βρεις την υγεία σου και να ηρεμησεις και ξεφορτωσου το nexus σου;)

Δεν βαρεθηκες mod,kernel,φλασαρισμα και ιστορίες για αγριους :D

Τα WP σου ταιριάζουν απόλυτα και η παρουσια σου εδώ κατι λέει,μάλλον σου λείπουν να ομορφαινουν την καθημερινή τεχνολογική πλευρα της ζωής.:lol:;)

Άντε στην τελικη πάρε το 925 να μην γκρίνιαζεις για ασήκωτο βάρος και τούβλα οικοδομής.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Κανενας δεν υπερασπιζεται το καημενο το iOS. Μπορει μονο εγω :p

Αλλα τι να κανουμε, ο καθενας παιρνει οτι του αρεσει και οχι παντα το καλυτερο... ειπαμε δεν ειναι μονο αριθμοι... εχω βαρεθει να διαβασω για το τελειο ανδροιδ. Δεν λεω οτι δεν ειναι καλο αλλα μπορει να μην αρεσει σε ολους. Τι να κανουμε!

 

Υγ. Καλο το ανδροιδ αλλα το backup απεχει πολυ απο το αντιστοιχο του iOS ή των wp

 

Sorry για το off topic, ηθελα να κατευνασω τα πνευματα :)

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Alex μη μπαίνεις σε χωράφια που δεν ξέρεις για mod kernels κτλ. Απόλαυσε αυτό που έχεις stock και μη μου λες τι να κάνω και τι όχι. Με τους bay trial και haswell θα ταιριάζει κι ένα nokia:p

 

Εισαι παντως καλοδεχουμενος εδω Κωστα,καποια στιγμη τα wp θα σου αρεσουν και θα τα τιμησεις.

Εδω βλεπεις περασαν καμια ντουζινα android τα τελευταια χρονια απο τα χερια μου αλλα παραλληλα με το android και τα wp μου αρεσουν εξισου στο ιδιο βαθμο.

Δεν χαμπαριαζω ακομα και το ios μια χαρα μου ειναι:)

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς εννοούν κάποιον που το γνωρίζει το λειτουργικό. Κάποιον που γνωρίζει πως συνδέεις τις διαφορετικές επαφές σου από Facebook και Windows live. Και κάποιον που γνωρίζει πως εμφανίζεται ο κέρσορας!!!! Ή το πως πχ δημιουργείς ομάδες επαφών κλπ. Δηλαδη απλά καθημερινά πράγματα...

Δεν ανέφερα κανένα πρόβλημα σύνδεσης επαφών από από άλλους λογαριασμούς - αν και η διαδικασία με τα φίλτρα είναι λιγότερο προφανής, απ' όσο θα έπρεπε.

Όπως δεν είναι και πολύ εύκολο να καταλάβεις ότι η σύνδεση επαφών, είναι η συγχώνευση επαφών - εντάξει φταίει και ότι στο N9 μου είναι φάτσα φόρα σε τρία διαφορετικά μενού...

Και για το κέρσορα βέβαια, δε χρειάζεται να γνωρίζει κάποιος στο Ν9. Απλά πηγαίνει, δεν χρειάζεται παρατεταμένο πάτημα.

Ομάδες επαφών είναι προφανές πώς δημιουργείς. Αγαπημένες επαφές όμως δεν έχει - όπως ακριβώς το έθεσα. Μπορείς να το ψάξεις αλλιώς όπως πολύ σωστά σημείωσε ο Colossus (με δημιουργία ομάδας και πλακίδιο ειδικά για αυτήν) αλλά παραμένει γεγονός ότι δεν έχει αγαπημένες επαφές.

 

Τέσπα... Υπάρχουν πολλές εμπειρίες ώστε ο Νίκος να βγάλει ασφαλή συμπεράσματα...

Edited by Stratosnen
Google, Microsoft, Apple... Choοse a color for your chains.
Link to comment
Share on other sites

Κανενας δεν υπερασπιζεται το καημενο το iOS. Μπορει μονο εγω :p

Αλλα τι να κανουμε, ο καθενας παιρνει οτι του αρεσει και οχι παντα το καλυτερο... ειπαμε δεν ειναι μονο αριθμοι... εχω βαρεθει να διαβασω για το τελειο ανδροιδ. Δεν λεω οτι δεν ειναι καλο αλλα μπορει να μην αρεσει σε ολους. Τι να κανουμε!

 

Υγ. Καλο το ανδροιδ αλλα το backup απεχει πολυ απο το αντιστοιχο του iOS ή των wp

 

Sorry για το off topic, ηθελα να κατευνασω τα πνευματα :)

 

Υπερασπίζεσαι το ios αλλα όταν ζητάω καμια βοήθεια σχετικά με το λειτουργικό είσαι άφαντος....:)

Το backup των wp δεν το έχω χρειαστεί μέχρι στιγμής. Ειναι σίγουρα σε ικανοποιητικό επίπεδο?

Alex, μη τρέχουμε σε εντατικές βραδιάτικα. Πες πως τα "πλακάκια" ειναι χάλια μήπως γλυτώσουμε κανένα εγκεφαλικό.....:)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...