Jump to content

[Επίσημο] Windows Phone 8 Series


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα,

- Οπως ειπαν παραπανω και τα παιδια, ειναι σφαλμα της HTC που δεν εδωσε αυτην τη δυνατοτητα. Και στο android θυμαμαι επρεπε να βαλω αλλη εφαρμογη για να εχω 160 χαρακτηρες. Η Νοκια στο δινει απο την αρχη.

 

- Αν και δεν με ενοχλει, το δεχομαι οτι ειναι μεγαλο μειον για πολλους.

 

- Προβλημα με την μπαταρια δεν εχω συναντησει. Ηταν ενα μεμονωμενο περιστατικο, δεν νομιζω οτι πρεπει να ειναι στα αρνητικα του λειτουργικου.

 

- Και παλι, προβλημα της HTC, στα Νοκια ολα αυτα δουλευουν.

 

- Το ημερολογιο ειναι οντως αρκετα απλο, υπαρχουν εφαρμογες που μπορει να σε βολεψουν (πχ chronos). Αληθεια ποσοι χρησιμοποιησαν το stock του android;

Τον κερσορα μπορεις να τον βαλεις μεσα στην λεξη, πατας πανω στο κειμενο για 1-2 δευτερα και εμφανιζεται ο κερσορας. Το κουμπι επιστροφης τουλαχιστον σε μενα τις κλεινει τις εφαρμογες. Εκτος αν δεν καταλαβα τι εννοεις. Το κλεισιμο καρτελων λειπει αλλα ειναι στο επομενο update (ελπιζω).

Στο media κομματι του κινητου, συμφωνω. Θελει πολυ βελτιωση.

 

Πιστευω οτι αν εκανες την ιδια χρηση με ενα Νοκια θα ηταν διαφορετικη η εμπειρια σου.

 

Θα συμφωνήσω μαζί σου, ειδικά με την τελευταία σου διαπίστωση.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πιστευω οτι αν εκανες την ιδια χρηση με ενα Νοκια θα ηταν διαφορετικη η εμπειρια σου.

 

Αυτή ακριβώς η άποψη είναι που με κάνει να λέω ότι χωρίς Nokia τα WP θα είχαν πεθάνει! Και για αυτό υποστηρίζω πως δεν ήταν τυχαία η συμφωνία. Αλλά αν θέλει να πετύχει πραγματικά το λειτουργικό θα πρέπει με την GDR3 ή/και major update να δελεάσει και άλλες εταιρίες. Και επιτέλους να δώσουν και το βάρος που χρειάζεται. Βλέποντας το νήμα του Ativ S μου φαίνεται πως η "μισητή" Samsung έδωσε περισσότερο βάρος στην συσκευή της σε σχέση με την htc. Και το update πήρανε γρήγορα και γενικά είναι μια συσκευή πραγματικά ευκαιρία σε σχέση με όλα τα άλλα τηλέφωνα. Το μόνο που με χαλάει προσωπικά είναι αυτή η έλλειψη των ιδιαίτερων εφαρμογών της Νοκια που κάνουν εν τέλει την διαφορά...

Για αυτό λέω να πάρει μαθήματα η ms, να δώσει έναυσμα και στις άλλες εταιρίες να ασχοληθούν να έχουμε και καλύτερο ανταγωνισμό (εντός των WP συσκευών αναφέρομαι).

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τα στοιχεία της εικόνας βελτιώθηκε; MB και ανάλυση!

 

Δεν εχω βαλει ακομη αμπερ και δεν μπορω να σου απαντησω αλλα οταν χρειαστηκε να δω τετοια στοιχεια για μια φωτο το Photo Info μου εκανε μια χαρα την δουλεια ... και εχει πολλες πληροφοριες για καθε φωτο ...(οχι μονο αναλυση και ΜΒ)

και ευκολα (πατημενη την φωτο και απο το μενου επιλεγεις εφαρμογες/Photo info)

Edited by colossus_r
Link to comment
Share on other sites

Για τα σμσ δεν συμφωνω μαζι σου .. Η Νοκια το εβαλε γιατι σεβεται και την αγορα της Ελλαδας η HTC οχι ...

Δεν ειναι ιδιο το ανδροιδες της google απο της Sammy .. και δεν ευθυνεται για αυτο το λειτουργικο

Αν εχεις ακομη το τηλ πηγαινε σε μια επαφη και πατησε το μεσαιο button (συνδεση) για να δεις την συγχωνευση

Το αλφαβητικο ειναι εμφανες ..πατησε σε ενα γραμμα και θα στα βγαλει ολα να πας σε αυτο που θελεις

 

Οι Ομαδες στα wp ειναι αγαπημενα αλλα και πολλα αλλα ... πχ μπορεις να καρφιτσωσεις μια ομαδα στην αρχικη και να εχεις εχει (χωρις να χρειαστει να πας στις επαφες) οτι αφορα αυτην την ομαδα απο ολα τα σημεια( μαιλ σμσ ΦΒ τουιτερ κλπ)

Το θεμα για το σε ποια καρτελα που ανοιγουν οι επαφες δεν ειναι συζητησιμο ...οπου το αφησεις εκει θα ξαναανοιξει !!!

 

Δεν θελω να σου απαριθμησω εδω τα θετικα του απλα σου αναφερω ενα απο τα πολλα που δεν υπαρχουν αλλου που εμενα και σε πολλους αλλους ειναι σωτηρια...

Μπορω να δωσω το τηλ στα παιδια μου να παιξουν τα παιχνιδια που εγω θελω και να μην μπορουν να κανουν τιποτε αλλο (kids corner). Παραπλησιο ειναι και τα Δωματια ..που ειναι κατι σαν VPN μεταξυ γνωστων και φιλων για να μοιραζεσαι ιδιωτικα οτι γουσταρεις φωτο κειμενα κλπ)

 

Σαν χρηστης (και οχι μονο) των wp απο την πρωτη μερα σου λεω οτι βρηκα την ησυχια μου ..το τηλ ειναι πια εργαλειο και δεν ειμαι συνεχεια στο κυνηγι για κατι ... Ξεχασα τι θα πει Ρεσταρτ και λαγκ ξεχασα τι θα πει δεν υπαρχει αλλη μνημη και δεν μου λειπει κατι αφορητα ... Σιγουρα εχει καποια πραγματα που θελουν βελτιωση ... αλλα ειπα και πριν οτι ειναι θεμα τι θελεις να κανεις με το τηλ. Ειμαι 100% της ιδιας λογικης με τις απαντησεις των φιλων πιο κατω

 

 

 

 

 

 

 

 

Αυτο ακριβως ..

Τοσα χρονια σε ανδροιδες (ακομη εχω την ταμπλετα) στο κυνηγι για κατι καλυτερο η πιο γρηγορο ..

Τωρα απλα και ευκολα με το τηλεφωνο κανει αυτα που θελεις ... και οπως τα θες ...!!!

Αν δεν τα κανει η δεν σου αρεσει πας αλλου ...

 

Όπως τα λες. Έχω συγχωνεύσει πολλές επαφές και τώρα νομίζω πως ειμαι πλήρως τακτοποιημένος. Έχω την τις ταχείες κλήσεις που μου ειναι απαραίτητες χρονια τώρα, κάνω αναζήτηση επαφών με T9 και μπορώ να καρφιτσώσω στην αρχική επαφές ή ομάδες (αλλο που δεν το χρειάζομαι) Τα sms δουλευουν κανονικότατα (160 χαρακτήρες). Όλα αυτα μαζί δείχνουν πως για την ώρα τουλάχιστον, η καλύτερη εμπειρία των wp επιτυγχάνεται με ένα Nokia. Μακάρι να ανέβει ο ανταγωνισμός ώστε να δουμε πιο ωραία πράγματα.

Κι εμένα μου λείπει η δυνατότητα δημιουργίας φακελων (μπράβο στην Sammy για το σχετικό app της) και το led ειδοποιησεων. Αυτα τα θέλω πολύ.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Για τα σμσ δεν συμφωνω μαζι σου .. Η Νοκια το εβαλε γιατι σεβεται και την αγορα της Ελλαδας η HTC οχι ... Δεν ειναι ιδιο το ανδροιδες της google απο της Sammy .. και δεν ευθυνεται για αυτο το λειτουργικο

Λίγο ενδιαφέρει ποιος το έκανε. Δεν υπάρχει και αυτό είναι απαράδεκτο.-

Αν εχεις ακομη το τηλ πηγαινε σε μια επαφη και πατησε το μεσαιο button (συνδεση) για να δεις την συγχωνευση

Το αλφαβητικο ειναι εμφανες ..πατησε σε ενα γραμμα και θα στα βγαλει ολα να πας σε αυτο που θελεις

Δυστυχώς τίποτα από τα δύο δεν είναι εμφανή. Στο N9 ήταν.

Το θεμα για το σε ποια καρτελα που ανοιγουν οι επαφες δεν ειναι συζητησιμο ...οπου το αφησεις εκει θα ξαναανοιξει !!!

Γιατί; Πρέπει κάθε φορά να πηγαίνω στην αρχική που επιθυμώ, πριν κλείσω την εφαρμογή... Και αυτό συμβαίνει σε κάποιες εφαρμογές, όχι σε όλες - ανομοιογένεια. Το ξέρω, είναι ψιλά γράμματα, αλλά γιατί να μην υπάρχει μία καλύτερη τάξη; Προσωπικά περιμένω βελτίωση σε αυτό.

Δεν θελω να σου απαριθμησω εδω τα θετικα του απλα σου αναφερω ενα απο τα πολλα που δεν υπαρχουν αλλου που εμενα και σε πολλους αλλους ειναι σωτηρια...

Σίγουρα υπάρχουν. Όπως υπάρχουν και άλλα αρνητικά. Όπως τα αξιολογεί ο καθένας...

 

 

Καλησπερα,

- Οπως ειπαν παραπανω και τα παιδια, ειναι σφαλμα της HTC που δεν εδωσε αυτην τη δυνατοτητα. Και στο android θυμαμαι επρεπε να βαλω αλλη εφαρμογη για να εχω 160 χαρακτηρες. Η Νοκια στο δινει απο την αρχη.

- Αν και δεν με ενοχλει, το δεχομαι οτι ειναι μεγαλο μειον για πολλους.

- Προβλημα με την μπαταρια δεν εχω συναντησει. Ηταν ενα μεμονωμενο περιστατικο, δεν νομιζω οτι πρεπει να ειναι στα αρνητικα του λειτουργικου.

- Και παλι, προβλημα της HTC, στα Νοκια ολα αυτα δουλευουν.

- Το ημερολογιο ειναι οντως αρκετα απλο, υπαρχουν εφαρμογες που μπορει να σε βολεψουν (πχ chronos). Αληθεια ποσοι χρησιμοποιησαν το stock του android;

Τον κερσορα μπορεις να τον βαλεις μεσα στην λεξη, πατας πανω στο κειμενο για 1-2 δευτερα και εμφανιζεται ο κερσορας. Το κουμπι επιστροφης τουλαχιστον σε μενα τις κλεινει τις εφαρμογες. Εκτος αν δεν καταλαβα τι εννοεις. Το κλεισιμο καρτελων λειπει αλλα ειναι στο επομενο update (ελπιζω).

Στο media κομματι του κινητου, συμφωνω. Θελει πολυ βελτιωση.

Πιστευω οτι αν εκανες την ιδια χρηση με ενα Νοκια θα ηταν διαφορετικη η εμπειρια σου.

Κι εγώ το πιστεύω με αυτά που μου γράφετε, ότι κάποιες ελλείψεις δε θα τις είχα. Ο κέρσορας ήταν ένα ακόμη που δε βρήκα αν και υπήρχε η δυνατότητα... Πρέπει να δουλέψουν το discoverability εκεί στην Ms.

 

 

(...)Κι εμένα μου λείπει η δυνατότητα δημιουργίας φακελων (μπράβο στην Sammy για το σχετικό app της) και το led ειδοποιησεων. Αυτα τα θέλω πολύ.

Αφού το επιτρέπει η Microsoft, γιατί δε βάζει το δικό της; Γενικά απ' ότι καταλαβαίνω διαφέρει wp από wp ανάλογα με το κατασκευαστή - λίγο σα τα Android ένα πράγμα αλλά χωρίς επίδραση στην απόδοση του λειτουργικού...

Google, Microsoft, Apple... Choοse a color for your chains.
Link to comment
Share on other sites

Λίγο ενδιαφέρει ποιος το έκανε. Δεν υπάρχει και αυτό είναι απαράδεκτο.-

Με την ιδια λογικη θα μπορουσα να σου απαντησω ...λιγο ενδιαφερει αν ειχες HTC ... στα Νοκια υπαρχει.

 

Δυστυχώς τίποτα από τα δύο δεν είναι εμφανή. Στο N9 ήταν.

Δεν το ειδες εσυ (σε μια βδομαδα ειναι λογικο) ... Eιναι πολυ εμφανη και τα 2

 

Γιατί; Πρέπει κάθε φορά να πηγαίνω στην αρχική που επιθυμώ, πριν κλείσω την εφαρμογή... Και αυτό συμβαίνει σε κάποιες εφαρμογές, όχι σε όλες - ανομοιογένεια. Το ξέρω, είναι ψιλά γράμματα, αλλά γιατί να μην υπάρχει μία καλύτερη τάξη; Προσωπικά περιμένω βελτίωση σε αυτό.

 

Γιατι ειναι πιο λογικο οταν επιστρεφεις σε μια εφαρμογη να πηγαινεις εκει που την αφησες και οχι στην αρχικη

 

Κι εγώ το πιστεύω με αυτά που μου γράφετε, ότι κάποιες ελλείψεις δε θα τις είχα. Ο κέρσορας ήταν ένα ακόμη που δε βρήκα αν και υπήρχε η δυνατότητα... Πρέπει να δουλέψουν το discoverability εκεί στην Ms.

Ουτε και τον κερσορα τον ειδες (ξαναλεω σε μια βδομαδα λογικο)

Για τον μεσο χρηστη νομιζω οτι ειναι πιο discoveraball απο ενα android

 

Αφού το επιτρέπει η Microsoft, γιατί δε βάζει το δικό της; Γενικά απ' ότι καταλαβαίνω διαφέρει wp από wp ανάλογα με το κατασκευαστή - λίγο σα τα Android ένα πράγμα αλλά χωρίς επίδραση στην απόδοση του λειτουργικού...

 

Δεν επιτρεπει τιποτα η ΜΣ .., Δεν υπαρχει διαχειριστης αρχειων σε κανενα τηλ...

Δεν την επιτρεπει το λειτουργικο.. Λαθος καταλαβες

Αυτο που εχει η Σαμμυ ειναι μια εφαρμογη για να βαζεις σε ενα tile στην αρχικη σελιδα πολλες εφαρμογες

 

Ξαναδιαβαζοντας την "κριτικη" σου στο λειτουργικο λεω και παλι αυτα που σου εγραψα στην πρωτη απαντηση. Σε μια βδομαδα βλεπεις τα βασικα ... και οχι ολα και αν δεν σε βοηθησει καποιος η δεν δεις ενα στημενο τηλ, αυτο που μπορεις να εχεις ειναι μονο μια μικρη ιδεα για το τι ειναι και τι μπορει να κανει το λειτουργικο ...

Για αυτο και θεωρω λιγο "αδικη" την επικεφαλιδα σου "Καλο αλλα λιγο"

 

Σαν χρηστης του Ν9 (οπως και εγω γι αλιγο αλλα το εδωσα γρηγορα γιατι ηθελα τηλεφωνο) και ανδροιντ ηταν λογικο να εχεις επηρεασμους απο εκει και την πληρη ασυδοσια που επικρατει στο λειτουργικο.

 

Βεβαια ολα ειναι θεμα τι θελει κανεις απο ενα τηλ και τι ακριβως κανει με αυτο.

Αυτο που ειναι σιγουρο ειναι οτι τα WP ηρθαν εδω για να μεινουν

Και ειναι πλεον μια σοβαρη επιλογη για τους χρηστες

Link to comment
Share on other sites

Πάντως και γω είμαι 15+ μέρες με το HTC 8X, έχω την εντύπωση πώς δε θα κάνω κάθε αυτό που έχω στο νου μου. Στο android ήξερα ότι παίζει να σκεφτώ ότι θέλω θα το έβρισκα υλοποιημένο. Στα WP8 δε το έχω αυτό.

 

Το ίδιο το λειτουργικό μου φαίνεται αλλού πολύ καλό ( σχεδίαση, ομοιόγενεια ) αλλού τέρμα βλαμένο. Είναι πολύ εκνευριστικό, να πατάω home και όταν θέλω να πάω σε μια άλλη εφαρμογή να με βγάζει στην αρχή. Σε άλλες πάλι σε πάει όπου είχες μείνει ( αλλά δεν είμαι σίγουρος ότι αυτό γίνεται πάντα ). Όλο αυτό αφαιρεί πόντους από τι να περιμένεις από το τηλέφωνο. Σε αφήνει λίγο ξεκρέμαστο, ακριβώς όπως σε android δεν ήξερες ποτέ πως ακριβώς λειτουργεί το back button.

 

Έχει πολλά περιθώρια βελτίωσης το λειτουργικό αλλά το συνδυασμό HTC 8X+WP8 το θεωρώ σίγουρα κατώτερο από Nexus 4+Android 4.2 που είχα πριν.

Παρόλα αυτά επειδή δε βρίσκεται άνθρωπος να το πάρει, μένω με αυτό χωρίς να πολυσκοτίζομαι.

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

δεν γνωρίζω αν είναι το σωστό thread, αλλά επειδή γνωρίζετε απο windows phone πολύ καλύτερα απο κάθε μεμονωμένο thread, ήθελα να ποστάρω και εδώ ένα πρόβλημα φίλου μου που πήρε το Ativ S πρίν 3 εβδομάδες.

 

Του το έστησα όσο καλύτερα μπορούσα, και βγήκε (υποθέτω η GDR2) άμεσα, πριν 2.5 εβδομάδες και του την έκανα κανονικά. Σήμερα (βρίσκεται πλέον στην Αγγλία το παιδί) του έβγαλε νέο update, πάτησε να το κάνει και ενώ του έδειχνε τα γρανάζια για πολύ ώρα του έβγαλε στο τέλος ένα SAD FACE ---> :( στην θέση των γραναζιών. Πανικοβλήθηκε και αντί να με ρωτήσει πρώτα για να ρωτήσω και εγώ με την σειρά μου εδώ τι να κάνουμε, έβγαλε την μπαταρία και την έβαλε ξανά. Πλέον είναι κολλημένο μόνιμα στα γρανάζια, εδώ και 3 ώρες. (δοκίμασε να το συνδέσει και με φορτιστή, καμία ανταπόκριση).

 

edit: έχει δοκιμάσει όλα αυτά, τίποτα δεν λειτουργεί. http://support.microsoft.com/kb/2749480

 

του είπα να δοκιμάσει να βγάλει την μπαταρία, να πατήσει (χωρίς μπαταρία) το power button gia 5-10 second και στην συνέχεια να βάλει ξανά την μπαταρία και να το συνδέσει στον φορτιστή(ώστε να κάνει boot αυτόματα). Το έκανε και ενώ έμπαινε μέσα κανονικά, του πέταξε πάλι τα γρανάζια.

Edited by SaintPetrouil

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

δεν γνωρίζω αν είναι το σωστό thread, αλλά επειδή γνωρίζετε απο windows phone πολύ καλύτερα απο κάθε μεμονωμένο thread, ήθελα να ποστάρω και εδώ ένα πρόβλημα φίλου μου που πήρε το Ativ S πρίν 3 εβδομάδες.

 

Του το έστησα όσο καλύτερα μπορούσα, και βγήκε (υποθέτω η GDR2) άμεσα, πριν 2.5 εβδομάδες και του την έκανα κανονικά. Σήμερα (βρίσκεται πλέον στην Αγγλία το παιδί) του έβγαλε νέο update, πάτησε να το κάνει και ενώ του έδειχνε τα γρανάζια για πολύ ώρα του έβγαλε στο τέλος ένα SAD FACE ---> :( στην θέση των γραναζιών. Πανικοβλήθηκε και αντί να με ρωτήσει πρώτα για να ρωτήσω και εγώ με την σειρά μου εδώ τι να κάνουμε, έβγαλε την μπαταρία και την έβαλε ξανά. Πλέον είναι κολλημένο μόνιμα στα γρανάζια, εδώ και 3 ώρες. (δοκίμασε να το συνδέσει και με φορτιστή, καμία ανταπόκριση).

 

edit: έχει δοκιμάσει όλα αυτά, τίποτα δεν λειτουργεί. http://support.microsoft.com/kb/2749480

 

του είπα να δοκιμάσει να βγάλει την μπαταρία, να πατήσει (χωρίς μπαταρία) το power button gia 5-10 second και στην συνέχεια να βάλει ξανά την μπαταρία και να το συνδέσει στον φορτιστή(ώστε να κάνει boot αυτόματα). Το έκανε και ενώ έμπαινε μέσα κανονικά, του πέταξε πάλι τα γρανάζια.

 

Nομιζω οτι δεν το γλυτωνεις το hard reset και στησιμο απο την αρχη

Δεν εχω ατιβ αλλα απο καπου διαβασα και ειχα κρατησει την διαδικασια

Ετσι γινεται :

1. Make sure you have enough battery life.

2. Turn off the Ativ-S phone by pressing the power button and holding it for a few seconds then scroll down to turn off the phone.

3. Press the Volume Down Key + Power Key to turn on the unit

4. Still hold the volume down key, the release Power Key.

5. Wait for the startup screen booting with an exclamation mark " ! " then release the volume down key.

6. Press the following buttons in the following order: press the volume up (high volume key) ==> press volume key down (low volume key) ==> press the power key ==> press volume down key.

7. Wait a moment and look at the screen, a message such as loading new software will start the hard reset process

Link to comment
Share on other sites

Nομιζω οτι δεν το γλυτωνεις το hard reset και στησιμο απο την αρχη

Δεν εχω ατιβ αλλα απο καπου διαβασα και ειχα κρατησει την διαδικασια

Ετσι γινεται :

1. Make sure you have enough battery life.

2. Turn off the Ativ-S phone by pressing the power button and holding it for a few seconds then scroll down to turn off the phone.

3. Press the Volume Down Key + Power Key to turn on the unit

4. Still hold the volume down key, the release Power Key.

5. Wait for the startup screen booting with an exclamation mark " ! " then release the volume down key.

6. Press the following buttons in the following order: press the volume up (high volume key) ==> press volume key down (low volume key) ==> press the power key ==> press volume down key.

7. Wait a moment and look at the screen, a message such as loading new software will start the hard reset process

 

thanks... θα αρχίσει τα καντήλια μόλις του το πω βέβαια... να σε ρωτήσω, έχεις ιδέα τι έφταιξε? Αν το πάει στο service της Samsung στο Λονδίνο, παίζει να του σώσουν φωτογραφίες καλοκαιριού?

Edited by SaintPetrouil

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

thanks... θα αρχίσει τα καντήλια μόλις του το πω βέβαια... να σε ρωτήσω, έχεις ιδέα τι έφταιξε? Αν το πάει στο service της Samsung στο Λονδίνο, παίζει να του σώσουν φωτογραφίες καλοκαιριού?

 

Ναι ας παει μια βολτα ..δεν χανει τιποτα ...

οι φωτο πρεπει να ειναι στο skydrive (αν ηταν ρυθμισμενο ετσι)

Link to comment
Share on other sites

Δυο ερωτησουλες

1. Μπορουμε να αλλάξουμε όνομα στο BT κ αν ναι πως ;

2. Υπάρχει συσκευή με WP που να υποστηρίζει WiFi hotspot γτ δεν βρηκα κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Δυο ερωτησουλες

1. Μπορουμε να αλλάξουμε όνομα στο BT κ αν ναι πως ;

2. Υπάρχει συσκευή με WP που να υποστηρίζει WiFi hotspot γτ δεν βρηκα κάτι.

 

1.Συνδέεις τη συσκευή στον υπολογιστή σου και πας ο υπολογιστής μου, βρίσκεις τη συσκευή και κάνεις δεξί κλικ και μετα ιδιότητες. Από εκεί αλλάζεις το όνομα που φαίνεται η συσκευή σου.

2. πας ρυθμίσεις και μετά κοινή χρήση ίντερνετ.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα δεν ξερω καν αν επιτρεποντε τετοιες ερωτησεις αλλα αν ειναι καποιος υπευθηνος ας σβησει το post στα wp8 υπαρχουν μαγαζια τυπου aptoide αν ναι τι πρεπει να κανω για να εχω προσβαση????
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα δεν ξερω καν αν επιτρεποντε τετοιες ερωτησεις αλλα αν ειναι καποιος υπευθηνος ας σβησει το post στα wp8 υπαρχουν μαγαζια τυπου aptoide αν ναι τι πρεπει να κανω για να εχω προσβαση????

δυστυχως δεν βρεθηκε τροπος παρακαμψης του λειτουργικου μεχρι στιγμης και απορω για αυτο....

για να ειναι καργα κλειδωμενο αποκλειεται,.,ms ειναι αυτη

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση μονο....υπάρχει τρόπος για το μέγεθος της γραμματοσειράς και κυρίως για τη μεγένθυση στα νούμερα των επαφών ?
Link to comment
Share on other sites

Η Microsoft δουλευει στο να φιαξει τα facebook notifications στα wp8 και θα φερει το facebook στα wp7 μεχρι το τελος του μηνα

 

http://www.wpcentral.com/belfiore-working-facebook-notification-issues-wp7-due

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση μονο....υπάρχει τρόπος για το μέγεθος της γραμματοσειράς και κυρίως για τη μεγένθυση στα νούμερα των επαφών ?

 

Ρυθμισεις > Ευκολια Προσβασης > Μεγεθος κειμενου (εχει 4 διαβαθμισεις, απο default ειναι στο πιο μικρο μεγεθος)

Edited by g1orgos

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμισεις > Ευκολια Προσβασης > Μεγεθος κειμενου (εχει 4 διαβαθμισεις, απο default ειναι στο πιο μικρο μεγεθος)

 

Ευχαριστώ πολύ...θέλω γυαλιά :D

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμισεις > Ευκολια Προσβασης > Μεγεθος κειμενου (εχει 4 διαβαθμισεις, απο default ειναι στο πιο μικρο μεγεθος)

 

Και στα 7.8 υπάρχει αυτό;

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Και στα 7.8 υπάρχει αυτό;

 

Δεν μπορω να βοηθησω σε αυτο γιατι ειμαι με το 820 και τα WP8. Οποιος εχει συσκευη με τα 7.8 ας μας ενημερωσει.

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο. Βλέπω πολλούς από εσάς όταν κοιτάζετε τα πλεονεκτήματα ή της αδυναμίες του λειτουργικού της MS, να τα συγκρίνετε όλα με το android. Προσωπικά πιστεύω οτι καλό είναι να συγκρίνουμε και με το IOS. Βλέπω όμως οτι όλοι επικεντρώνεστε στη σύγκριση με το android.
- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση μονο....υπάρχει τρόπος για το μέγεθος της γραμματοσειράς και κυρίως για τη μεγένθυση στα νούμερα των επαφών ?

 

Υπάρχει επιλογή στα settings (ρυθμίσεις) --> easy of access (ευκολία πρόσβασης), όπου μπορείς να αλλάξεις το μέγεθος της γραμματοσειράς.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...