Jump to content

[Επίσημο] Windows Phone 8 Series


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για μένα η υποστήριξη νοκια είναι μονόδρομος...
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παίδες τώρα που έχουν πέσει οι τιμές,μεταξύ Nokia Lumia 820 & Samsung Ativ S...τι προτιμάμε;

 

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=4968&idPhone2=4960

 

Το ΝΟΚΙΑ έχει 4G - ΝΟΚΙΑ εφαρμογές και το βρίσκουμε με 237€ ενώ το Samsung,καλύτερη οθόνη - μεγαλύτερη μπαταρία - 16GB μνήμη...με 225€...........:rolleyes:

 

Πρόσθεσε την δωρεαν πλοήγηση, την ποιότητα κατασκευής και συνομιλίας, τις στενές σχέσεις με την ms (με οτι αυτο συνεπάγεται) αλλα και την υποστήριξη. Επίσης δεν γνωριζω αν το Ativ S εχει ραδιόφωνο, κάτι το οποίο θα αποκτήσει σύντομα το 820 μαζί με αλλα καλούδια (double tap κλπ). Απο την αλλη το Ativ S εχει μεγαλύτερη οθόνη, νομίζω μπαταρία (μπορεί να κσνω και λάθος σ' αυτο) και πολύ καλή τιμή. Αρκει να το σπρώξει λίγο η Sammy και να το υποστηρίξει.

Σε κάθε περίπτωση, κάνε μια βολτα απο τα πολυκαταστήματα και "παίξε" λίγο και με τα δύο. Τσίμπα οποίο σου κάνει κλικ....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παίδες τώρα που έχουν πέσει οι τιμές,μεταξύ Nokia Lumia 820 & Samsung Ativ S...τι προτιμάμε;

 

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=4968&idPhone2=4960

 

Το ΝΟΚΙΑ έχει 4G - ΝΟΚΙΑ εφαρμογές και το βρίσκουμε με 237€ ενώ το Samsung,καλύτερη οθόνη - μεγαλύτερη μπαταρία - 16GB μνήμη...με 225€...........:rolleyes:

 

Και εγω μεταξυ των δυο ημουν (πριν κανα διμηνο) και τελικα επελεξα το 820. Μην μενεις στα specs. Αφιερωσε οσο περισσοτερο χρονο μπορεις με τις συσκευες απο κοντα και σιγουρα καποια απο τις δυο θα σου κανει κλικ περισσοτερο. Η οθονη του Ativ S μπορει να υπερεχει σε μεγεθος/αναλυση ... αλλα του 820 εχει πολυ καλυτερη αναγνωσιμοτητα στον ηλιο και πιο σωστη/ουδετερη απεικονιση χρωματων.

Edited by g1orgos

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

Κάθισα τις τρεις τελευταίες μέρες και το έψαξα λιγάκι το θέμα και τελικά πρέπει να το διόρθωσαν με τη νέα αναβάθμιση. Άφησα για πάνω από μια μέρα το ίδιο τραγούδι βγήκα από την εφαρμογή με το back και όταν ξαναμπήκα ή κάθε φορά που ανέβαζα ή κατέβαζα την ένταση του ήχου μου έδειχνε το ίδιο τραγούδι. Μόνο όταν έκλεισα εντελώς το κινητό και το άνοιξα με πήγε πάλι στην αρχή. Και τώρα που μπήκα στη μουσική έχει το τελευταίο τραγούδι που άφησα σε παύση στο δευτερόλεπτο που το άφησα. Τι να πω τελικά η αναβάθμιση που έκαναν δεν ήταν τόσο άδεια όσο νόμιζα :)

 

Ελπιζω να διορθωθηκε οπως λες,αλλα για τσεκαρε το για διαστημα μιας εβδομαδας να δεις πως συμπεριφερεται :)

Παντως με λιγη αυστηροτητα θα ελεγα οτι και να κλεισει το κινητο θα επρεπε να σε αφησει απο εκει που σταματησες οπως γινεται στο android.

Θα μου πεις οτι δεν κλεινω το κινητο και οντως δεν το συνηθιζω,αλλα πες πχ καπου σκαλωσε γενικα η συσκευη η'το λογισμικο τα επαιξε και θελει ενα restart οπως γινεται στο android που και που θα την φας την κρυαδα θες δε θες:p

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Thanks παίδες left_ace / montoya_42 / g1orgos,το ΝΟΚΙΑ 820.....το έχω πιάσει στα χέρια μου και μου φάνηκε πολύ καλό.....:):)
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν κι άλλα μικρό ή και μεγαλοπροβληματάκια! Όπως όταν βγάζεις μια φωτό ή την κατεβάζεις, δεν μπορείς να δεις τα στοιχεία της απ' το μενού πχ ανάλυση και MB! Όπως επίσης άκουσα ότι με το Bluetooth πάρ' όλο που το ξεκλειδωσαν, δεν μπορεί να στείλει συνεχόμενα αρχεία και τα προστατευμένα mp3 ή mp4! Αληθεύει αυτό;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Στο gsm arena εριξα μια ματια για το update που περιμενουνε τα λουμια.

Δεν ειδα πουθενα να αναφερει για το double tap!

 

Τελικα ειναι φημη;

Link to comment
Share on other sites

Στο gsm arena εριξα μια ματια για το update που περιμενουνε τα λουμια.

Δεν ειδα πουθενα να αναφερει για το double tap!

 

Τελικα ειναι φημη;

 

Δε νομίζω να είναι φήμη.

 

Το θέμα είναι να δούμε καμιά σοβαρή προσθήκη στο λειτουργικό.

 

Στο βίντεο με το 520 που υπόδειξε ο navi55 υπάρχει το double tap πάντως!

Link to comment
Share on other sites

Στο βίντεο με το 520 που υπόδειξε ο navi55 υπάρχει το double tap πάντως!

 

Εδωσα βαση πιο πολυ στο 920 μιας και το 520 την εχει out of the box την ενημερωση.

 

Επειδη το gsm ειναι απο τα πλεον πιο αξιοπιστα site,μου δημιουργηθηκε η απορια-αντιφαση.

Δε το ανεφερει πουθενα.

Τεσπα...θα το δουμε στη πορεια.

Link to comment
Share on other sites

Εδωσα βαση πιο πολυ στο 920 μιας και το 520 την εχει out of the box την ενημερωση.

 

Επειδη το gsm ειναι απο τα πλεον πιο αξιοπιστα site,μου δημιουργηθηκε η απορια-αντιφαση.

Δε το ανεφερει πουθενα.

Τεσπα...θα το δουμε στη πορεια.

 

κοντός ψαλμός....

Θα απογοητευτώ πάρα πολύ αν δεν υπάρχει.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Όταν πήρα το 820 είχε προεγκατεστημενο το Nokia music.Δεν ήταν κάτι ιδιαίτερο.Σχεδον ίδιο με τον στοκ music player.

Το θέμα είναι ότι τον απεγκατεστησα και τώρα δεν μπορώ να τον επανεγκαταστησω απο το store.Μου λέει ότι δεν είναι διαθέσιμος για την χώρα μου.Οχι ότι μου χρειάζεται,αφου δεν διαφέρει απο τον στοκ,αλλα δεν καταλαβαίνω.Αφου τον είχε προεγκατεστημενο.

Link to comment
Share on other sites

Όταν πήρα το 820 είχε προεγκατεστημενο το Nokia music.Δεν ήταν κάτι ιδιαίτερο.Σχεδον ίδιο με τον στοκ music player.

Το θέμα είναι ότι τον απεγκατεστησα και τώρα δεν μπορώ να τον επανεγκαταστησω απο το store.Μου λέει ότι δεν είναι διαθέσιμος για την χώρα μου.Οχι ότι μου χρειάζεται,αφου δεν διαφέρει απο τον στοκ,αλλα δεν καταλαβαίνω.Αφου τον είχε προεγκατεστημενο.

 

Μαλλον το κινητο σου ειναι παραεισαγωγης;.....στη χωρα αυτης θα ητανε διαθεσιμο.

Με αλλαγη της εθνικοτητας απο το κινητο σε Αμερικη η Αγγλια λογικα θα την βρεις.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση... Έχω δύο προβλήματα με το lumia 820. Πρώτα θα θέσω το πρώτο πρόβλημα... Θέλω να βάλω ένα τραγούδι ως ήχο κλήσης αλλά δεν μπορώ να το βάλω με τίποτα... Άμα ξέρει κανένας ας μου απαντήσει.... Ευχαριστώ!!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση... Έχω δύο προβλήματα με το lumia 820. Πρώτα θα θέσω το πρώτο πρόβλημα... Θέλω να βάλω ένα τραγούδι ως ήχο κλήσης αλλά δεν μπορώ να το βάλω με τίποτα... Άμα ξέρει κανένας ας μου απαντήσει.... Ευχαριστώ!!

 

Ευκολα με την εφαρμογή της Νοκια Ringtone maker

Link to comment
Share on other sites

Τα WindowsPhone 8 υποστηρίζουν flash player;Να μπορώ π.χ να δω tv σε livestreaming ή video on demand;
Οχι φιλε δεν υποστηρζουν flash player και ουτε προκειται να γινει αυτο ποτε.
Link to comment
Share on other sites

Τα WindowsPhone 8 υποστηρίζουν flash player;Να μπορώ π.χ να δω tv σε livestreaming ή video on demand;

 

Μπορεις, οχι μεσω browser αλλα με εφαρμογες. Δοκιμασε τις εφαρμογες http://www.windowsphone.com/en-us/store/app/flash-videos/6e5424ae-04ac-4e76-855b-a8cc9ddcc38c και http://www.windowsphone.com/en-us/store/app/flashvideo/ff811366-4d1b-42be-9254-d9f6f3dd3e8e.

 

Με την 2η ειχα δει το φιλικο του Παο με την Λατσιο.

Edited by haigoeo
Link to comment
Share on other sites

Οχι φιλε δεν υποστηρζουν flash player και ουτε προκειται να γινει αυτο ποτε.

Συγγνώμη για την περιέργειά μου αλλά γιατί δεν πρόκειται να γίνει αυτό;

 

Μπορεις, οχι μεσω browser αλλα με εφαρμογες. Δοκιμασε τις εφαρμογες http://www.windowsphone.com/en-us/store/app/flash-videos/6e5424ae-04ac-4e76-855b-a8cc9ddcc38c και http://www.windowsphone.com/en-us/store/app/flashvideo/ff811366-4d1b-42be-9254-d9f6f3dd3e8e.

 

Με την 2η ειχα δει το φιλικο του Παο με την Λατσιο.

Οκ,ευχαριστώ:)

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη για την περιέργειά μου αλλά γιατί δεν πρόκειται να γίνει αυτό;

 

Για τον ίδιο λόγο που δεν υποστηρίζεται ούτε απο τις τελευταίες εκδόσεις του android ,ούτε το ios.Γενικώς το flash player εχει πεθάνει για τις mobile συσκευές,τα τελευταία χρόνια υπάρχει μια τάση για αντικατάστασή του απο το πρωτόκολο ΗΤΜL5

Edited by Ke_Nal
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη για την περιέργειά μου αλλά γιατί δεν πρόκειται να γίνει αυτό;

Η abobe πάει να το καταργήσει τελείως το flash και όπως είπε και ο φίλος πριν πάνε να το αντικαταστήσουν με την HTML5!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση κι εγω, μιας και σε κανα μηνα θα γινω κι εγω χρηστης του συγκεκριμενου λειτουργικου...:

Στο Symbian (Ν8), ειχαμε μια εφαρμογη, το Nokia internet radio, που η εβρισκες σταθμους που ηθελες να ακους μεσω ιντερνετ, η περνουσες τα αρχειακια pls απ'το pc και αυτοματως σε πηγαινε στο σταθμο!

Ετσι, μεσω gprs (βλεπε gym και jogging...) η WiFi, ακουγες οτι ηθελες...

Υπαρχει κατι αντιστοιχο στα WP8???

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση κι εγω, μιας και σε κανα μηνα θα γινω κι εγω χρηστης του συγκεκριμενου λειτουργικου...:

Στο Symbian (Ν8), ειχαμε μια εφαρμογη, το Nokia internet radio, που η εβρισκες σταθμους που ηθελες να ακους μεσω ιντερνετ, η περνουσες τα αρχειακια pls απ'το pc και αυτοματως σε πηγαινε στο σταθμο!

Ετσι, μεσω gprs (βλεπε gym και jogging...) η WiFi, ακουγες οτι ηθελες...

Υπαρχει κατι αντιστοιχο στα WP8???

 

Ναι πολλες .. !!!

Ψαξε στο μαρκετ θα βρεις αρκετες

bee for sky.fm & Tunein Radio ειναι 2 που χρησιμοποιω (χωρις υποστηριξη pls)

Link to comment
Share on other sites

Επειδή μπερδέυτηκα και το έβαλα σε λάθος τόπικ, το βάζω ξανά εδώ που είναι και το σωστό.

 

http://m.wpcentral.com/windows-phone-9-testing-nokia-htc-and-qualcomm-hardware

 

Ήδη άρχισαν οι φήμες για τα 9!! Προσέξτε στο άρθρο τις τελευταίες φώτο.

Ναι είναι η έκδοση που ονομάζαμε 8.1 ή blue ή τουλάχιστον έτσι λένε οι φήμες, ποτέ δεν ξέρεις. :) Το site όπως βλέπετε είναι αξιόπιστο.

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...