Jump to content

[Επίσημο] Windows Phone 8 Series


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εμένα κάποια στιγμή μετά από reset μου τα εμφανίζε διπλα τα τραγούδια,αλλα ήταν να το δώσω το κινητο και έτσι δεν ασχολήθηκα πολυ με το θέμα:p

Αλλο αυτό που μου την σπάει είναι ότι δεν τρέχει στο background σωστά ο music player και έτσι όταν σταματήσεις να ακούς μουσική και μετά πχ 1-2 ημέρες η ακομα και καποιες ωρες,πας να ξανακουσεις και σε γυρνάει στην αρχή της λίστας με τη συλλογή σου και όχι από εκεί που σταματήσεις.

Και όταν έχεις καμία συλλογή από 2000 τραγούδια στο κινητο κλαφτα χαραλαμπε να κάθομαι να θυμηθώ ποιο τραγούδι άκουγα έτσι ώστε να πάω σε αυτό το σημείο και να συνεχίσει μετά.

Απλα απαράδεκτο.

Αυτό για εμένα είναι το σοβαρότερο θέμα που πρεπει να λυθεί.

 

Ναι σε αυτό δεν έχεις άδικο, αν και έχω βρεί ένα app που διορθώνει κάπως την κατάσταση λέγεται Music Player, ακόμη και να κλείσεις το κινητό όταν το ξανά ανοίξεις έχει μείνει στο τελευταίο τραγούδι που άκουγες. Έχει όμως μερικά θεματάκια, πρώτον δεν υποστηρίζει playlists, δεύτερον προσωπικά μου αρέσει να πηγαίνω στο tab που είναι όλα τα τραγούδια και να ακούω με shuffle, για κάποιο λόγο δε μου λειτουργεί ωστόσο αν έχεις τα τραγούδια σου σε album λειτουργεί κανονικά. Τρίτον δεν υποστηρίζει fast forward από την εφαρμογή πρέπει να πατήσεις το κουμπί της έντασης και να πατήσεις από εκεί για να πάει πιο γρήγορα ένα κομμάτι. Μακάρι να τον εξελιξουν όμως γιατί είναι πολύ ωραίος player μπορείς να αλλάζεις και το background.

Nickolas
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ξεφευγει λιγο απο το θεμα.. Σκεφτομαι πολυ αμεσα σε φαση αυριο μεθαυριο να αγορασω το lumia 820 και ζηταω γνωμες! Επειδη δεν ξερω τα κατα και τα υπερ των wp8 θα θελε μια γνωμη συγκεκριμενα για την συσκευη και γενικοτερα και τα wp. Eυχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Ξεφευγει λιγο απο το θεμα.. Σκεφτομαι πολυ αμεσα σε φαση αυριο μεθαυριο να αγορασω το lumia 820 και ζηταω γνωμες! Επειδη δεν ξερω τα κατα και τα υπερ των wp8 θα θελε μια γνωμη συγκεκριμενα για την συσκευη και γενικοτερα και τα wp. Eυχαριστω.

 

Διαβασε τα πιο πανω ποστ απο το #372-#382

Για το λειτουργικο.

Για το 820 θα πρεπει να ρωτησεις στο τοπικ του μεσα στο φορουμ.

 

Αν εχεις κι αλλες αποριες για το λειτουργικο εδω ειμαστε.

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα κι εγώ πριν από 2 μέρες το Samsung Ativ S, μέχρι τώρα έχω πολύ καλές εντυπώσεις και το λειτουργικό πάει σφαίρα.

 

Έχω όμως μια απορεία. Έχετε γράψει πιο πίσω ότι στα WP όταν το κινητό είναι κλειστό δεν μπορεί να γίνει φόρτιση (δηλ. φόρτιση γίνεται μόνο αν το κινητό είναι ανοιχτό).

 

Τότε στην περίπτωση που η μπαταρία έχει αδειάσει και το κινητό έχει κλείσει, τότε τί γίνεται; Δεν μπορεί να φορτιστεί το κινητό και απλά "την πάτησες";

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα κι εγώ πριν από 2 μέρες το Samsung Ativ S, μέχρι τώρα έχω πολύ καλές εντυπώσεις και το λειτουργικό πάει σφαίρα.

 

Έχω όμως μια απορεία. Έχετε γράψει πιο πίσω ότι στα WP όταν το κινητό είναι κλειστό δεν μπορεί να γίνει φόρτιση (δηλ. φόρτιση γίνεται μόνο αν το κινητό είναι ανοιχτό).

 

Τότε στην περίπτωση που η μπαταρία έχει αδειάσει και το κινητό έχει κλείσει, τότε τί γίνεται; Δεν μπορεί να φορτιστεί το κινητό και απλά "την πάτησες";

 

Φορτίζει κανονικά. Απλώς αν έχει κλείσει από μπαταρία θα περιμένεις λίγη ώρα μέχρι να ανοίξει. Την πρώτη φορά που μου τυχε έπαθα πανικό γιατί δεν άνοιγε το τηλέφωνο και δεν είχε καμία ένδειξη ζωής και είχα τρελαθεί. Είναι όμως έτσι το λειτουργικό. Αν τώρα το βάλεις να φορτίσει ενώ έχει πχ 20% μπαταρία και το κλείσεις το κινητό θα ανοίξει από μόνο του και θα σου ζητήσει να βάλεις pin. Αν δεν θέλεις να το ανοίξεις απλά δεν βάζεις pin και το αφήνεις να φορτίσει έτσι. Ελπίζω να σε κατατόπισα.

:p
Link to comment
Share on other sites

Φορτίζει κανονικά. Απλώς αν έχει κλείσει από μπαταρία θα περιμένεις λίγη ώρα μέχρι να ανοίξει. Την πρώτη φορά που μου τυχε έπαθα πανικό γιατί δεν άνοιγε το τηλέφωνο και δεν είχε καμία ένδειξη ζωής και είχα τρελαθεί. Είναι όμως έτσι το λειτουργικό. Αν τώρα το βάλεις να φορτίσει ενώ έχει πχ 20% μπαταρία και το κλείσεις το κινητό θα ανοίξει από μόνο του και θα σου ζητήσει να βάλεις pin. Αν δεν θέλεις να το ανοίξεις απλά δεν βάζεις pin και το αφήνεις να φορτίσει έτσι. Ελπίζω να σε κατατόπισα.

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Ευτυχώς, γιατί αλλιώς θα ήταν πολύ πίκρα να πρέπει να ζω μέσα στην αγωνία μην τυχόν και ξεχαστώ ή δεν το προλάβω και αδειάσει η μπαταρία του :worry: :happy:

 

Πρόσεξα και κάτι άλλο αλλά δεν ξέρω αν είναι θέμα λειτουργικού ή συσκευής. Δεν είδα να υπάρχει δυνατότητα ρύθμισης της έντασης του ήχου παρά μόνο μια ενιαία που γίνεται από το κουμπάκι στο πλάι της συσκευής. Δηλ. αν θέλει κάποιος να έχει διαφορετική ένταση ήχου στα ringtones και διαφορετική στο ξυπνητήρι τί γίνεται;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Ευτυχώς, γιατί αλλιώς θα ήταν πολύ πίκρα να πρέπει να ζω μέσα στην αγωνία μην τυχόν και ξεχαστώ ή δεν το προλάβω και αδειάσει η μπαταρία του :worry: :happy:

 

Πρόσεξα και κάτι άλλο αλλά δεν ξέρω αν είναι θέμα λειτουργικού ή συσκευής. Δεν είδα να υπάρχει δυνατότητα ρύθμισης της έντασης του ήχου παρά μόνο μια ενιαία που γίνεται από το κουμπάκι στο πλάι της συσκευής. Δηλ. αν θέλει κάποιος να έχει διαφορετική ένταση ήχου στα ringtones και διαφορετική στο ξυπνητήρι τί γίνεται;

 

Καλα ειδες..Δυστυχως δεν υπαρχει δυνατοτητα να εχεις διαφορετικη ενταση.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

 

Πρόσεξα και κάτι άλλο αλλά δεν ξέρω αν είναι θέμα λειτουργικού ή συσκευής. Δεν είδα να υπάρχει δυνατότητα ρύθμισης της έντασης του ήχου παρά μόνο μια ενιαία που γίνεται από το κουμπάκι στο πλάι της συσκευής. Δηλ. αν θέλει κάποιος να έχει διαφορετική ένταση ήχου στα ringtones και διαφορετική στο ξυπνητήρι τί γίνεται;

 

δυστηχως δεν μπορεις να εχεις διαφορετικη ενταση για καθε ηχο , δεν υπαρχει καποια ρυθμηση ....ειναι ενα απο τα μικρα θεματακια του λειτουργικου

 

ελπιζω η Ms να ακουσει τον κοσμο και να το φιαξει

Link to comment
Share on other sites

δυστηχως δεν μπορεις να εχεις διαφορετικη ενταση για καθε ηχο , δεν υπαρχει καποια ρυθμηση ....ειναι ενα απο τα μικρα θεματακια του λειτουργικου

ελπιζω η Ms να ακουσει τον κοσμο και να το φιαξει

 

Καλα ειδες..Δυστυχως δεν υπαρχει δυνατοτητα να εχεις διαφορετικη ενταση.

 

Είναι βασική έλλειψη και θα αποτελέσει ένα μικρό πρόβλημα. Ας ελπίσουμε ότι σε κάποιο μελλοντικό update θα το διορθώσουν.

Μάλλον πρέπει να τους βομβαρδίσουμε με αιτήματα για να το λάβουν υπόψην.

Edited by angelhawke
Link to comment
Share on other sites

Είναι βασική έλλειψη και θα αποτελέσει ένα μικρό πρόβλημα. Ας ελπίσουμε ότι σε κάποιο μελλοντικό update θα το διορθώσουν.

Μάλλον πρέπει να τους βομβαρδίσουμε με αιτήματα για να το λάβουν υπόψην.

 

Αν κρινω απο εδω (3ο στη λιστα) μαλλον θα το δουμε.

Link to comment
Share on other sites

Είναι βασική έλλειψη και θα αποτελέσει ένα μικρό πρόβλημα. Ας ελπίσουμε ότι σε κάποιο μελλοντικό update θα το διορθώσουν.

Μάλλον πρέπει να τους βομβαρδίσουμε με αιτήματα για να το λάβουν υπόψην.

 

Ευτυχώς που δε τα βλέπω μόνο εγώ αυτά τα στραβά.

Δε με πείθει όταν μου λένε ότι είναι λόγω λειτουργικού.

Τι πάει να πει αυτό;

Εύχομαι να είναι στα πλάνα της 8.1 έκδοσης.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά υπάρχει κάποιος εδώ μέσα που να του δουλευουν τα notifications κανονικά ? Εμένα μεχρι και στο skype κάποιες φορές δεν έρχονται .. Καλά για facebook viber whatsup δεν το συζηταω καθόλου .. Μου αρέσουν πολύ τα wp .. Αλλα αυτο το πράμα δεν παλεύετε ..
Link to comment
Share on other sites

Αλλο αυτό που μου την σπάει είναι ότι δεν τρέχει στο background σωστά ο music player και έτσι όταν σταματήσεις να ακούς μουσική και μετά πχ 1-2 ημέρες η ακομα και καποιες ωρες,πας να ξανακουσεις και σε γυρνάει στην αρχή της λίστας με τη συλλογή σου και όχι από εκεί που σταματήσεις.

Και όταν έχεις καμία συλλογή από 2000 τραγούδια στο κινητο κλαφτα χαραλαμπε να κάθομαι να θυμηθώ ποιο τραγούδι άκουγα έτσι ώστε να πάω σε αυτό το σημείο και να συνεχίσει μετά.

Απλα απαράδεκτο.

Αυτό για εμένα είναι το σοβαρότερο θέμα που πρεπει να λυθεί.

 

Κάθισα τις τρεις τελευταίες μέρες και το έψαξα λιγάκι το θέμα και τελικά πρέπει να το διόρθωσαν με τη νέα αναβάθμιση. Άφησα για πάνω από μια μέρα το ίδιο τραγούδι βγήκα από την εφαρμογή με το back και όταν ξαναμπήκα ή κάθε φορά που ανέβαζα ή κατέβαζα την ένταση του ήχου μου έδειχνε το ίδιο τραγούδι. Μόνο όταν έκλεισα εντελώς το κινητό και το άνοιξα με πήγε πάλι στην αρχή. Και τώρα που μπήκα στη μουσική έχει το τελευταίο τραγούδι που άφησα σε παύση στο δευτερόλεπτο που το άφησα. Τι να πω τελικά η αναβάθμιση που έκαναν δεν ήταν τόσο άδεια όσο νόμιζα :)

Nickolas
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά υπάρχει κάποιος εδώ μέσα που να του δουλευουν τα notifications κανονικά ? Εμένα μεχρι και στο skype κάποιες φορές δεν έρχονται .. Καλά για facebook viber whatsup δεν το συζηταω καθόλου .. Μου αρέσουν πολύ τα wp .. Αλλα αυτο το πράμα δεν παλεύετε ..

 

Πράγματι και εγώ έχω το κινητό μου μια εβδομάδα και κατάλαβα πως το λειτουργικό έχει πολύ σοβαρά προβλήματα που μπορούν να αποτρέψουν έναν χρήστη . Κυρίως η ρύθμιση του ήχου ,το music player και τα notifications έχουν τρελό πρόβλημα.Και δεν μιλάμε για μικρά σημεία αλλά σημαντικά χαρακτηριστικά ενός λειτουργικού .Θυμαμαι τότε κράζανε το iOS για το μη αληθινό multitasking το Bluetooth και την αναφορά

παράδοσης όπου μπροστά στα προβλήματα των Wp8 ειναι πλημμελήματα.Η Microsoft πρέπει να κανεί σοβαρές αλλαγές και να σταματήσει να φτιάχνει μπούρδες στο λειτουργικό της.Ας διορθώσει τις λειτουργίες κυρίως των ειδοποιήσεων και μετά να κάνει σχέδια για notification center.Προκειται για ένα καταπληκτικό λειτουργικό που με το που το βλέπεις νομίζεις πως μπορεί να τα βάλει ανετα με το android και το iOS.Ας φτιάξει τα παιδικά προβλήματα και μετά ας μιλάει για ισάξιο λειτουργικό.και επιτέλους ας διορθώσει την σύνδεση του Facebook με το people hub η τουλάχιστον ας βγάλουν μια αξιοπρεπή εφαρμογή για chat.:mad: ή τουλάχιστον λειτουργική

Link to comment
Share on other sites

Με τις ειδοποιήσεις μόνο με το facebook έχω θέμα. Στο skype και στο viber λειτουργούν μια χαρά.

Το viber πριν λίγο καιρό για μερικές ημέρες είχε πρόβλημα αλλά ήταν γενικό.. υπήρχε και στο android και στο iOS.

Link to comment
Share on other sites

Με τις ειδοποιήσεις μόνο με το facebook έχω θέμα. Στο skype και στο viber λειτουργούν μια χαρά.

Το viber πριν λίγο καιρό για μερικές ημέρες είχε πρόβλημα αλλά ήταν γενικό.. υπήρχε και στο android και στο iOS.

 

.Οταν έχεις να τα βάλεις με ώριμα λειτουργικά πρέπει να εξαλείψεις όλες αυτές τις βλακειες.Ειδικα το Facebook είναι μια ιδιαίτερη περίπτωση που πρέπει να την προσέξει ειδικά τώρα που έδωσε μεγάλη σημασία με το people hub στα social networks.κατα τα αλλα σε πολλά θέματα το λειτουργικό είναι άψογο

Link to comment
Share on other sites

Και εγω παιδια μονο με το facebook app εχω προβλημα και συμφωνα με τα λεγομενα του support ειναι προβλημα του fb και το γνωριζουν.

Email, skype, whatsapp, me tile, weather flow και οτι αλλη βλακεια εχω καρφιτσωμενη, δουλευουν μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω παιδια μονο με το facebook app εχω προβλημα και συμφωνα με τα λεγομενα του support ειναι προβλημα του fb και το γνωριζουν.

Email, skype, whatsapp, me tile, weather flow και οτι αλλη βλακεια εχω καρφιτσωμενη, δουλευουν μια χαρα.

 

Εγώ έχω την εφαρμογή για το facebook της microsoft με live tile και μου βγάζει μια χαρά τις ενημερώσεις και στην ώρα τους (Βασικά σκέφτομαι να το βγάλω γιατί μου σπάει τα νεύρα κάθε τρεις και λίγο να χτυπάει...)

Link to comment
Share on other sites

Σας έχει τύχει ποτέ να μην ανοίγουν τα application ?Πατάω πάνω σε μερικά tile και δεν ανοίγουν.

 

Εχει τυχει σε εμένα φιλε μου. Με ενα ρισταρτ εστρωσε. Που και που ενα κλεισιμο το κινητο το θελει.

Link to comment
Share on other sites

Εχει τυχει σε εμένα φιλε μου. Με ενα ρισταρτ εστρωσε. Που και που ενα κλεισιμο το κινητο το θελει.

 

Μάλλον η Microsoft πρέπει να δει λίγο πιο σοβαρά τα Wp8 :confused:

Πολλά μικροπροβλήματα αλλά και μεγάλα χωρίς λόγο.Ας διορθώσουν αυτά και μετά ας βγάλουν νέα χαρακτηριστικά και 8.1

Link to comment
Share on other sites

Και εγω παιδια μονο με το facebook app εχω προβλημα και συμφωνα με τα λεγομενα του support ειναι προβλημα του fb και το γνωριζουν.

Email, skype, whatsapp, me tile, weather flow και οτι αλλη βλακεια εχω καρφιτσωμενη, δουλευουν μια χαρα.

 

πως τι έκανες εσύ το κόλπο αυτο ?-_- . Έχω δοκιμάσει πολλά απο αυτα που λένε στο ίντερνετ αλλα τπτ .. Μάλλον θα το δωσω να πάρω άλλο .. Και σε κάνα 2χρονακια που θα στρώσουν , τα ξαναλέμε .. Αν και πραγματικά είναι το πιο βολικό και όμορφο κινητό που εχω ..

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα το λειτουργικό,σε σχέση με ios και android,έχει ακομα ελλείψεις.Παρολα αυτα τις βασικές εφαρμογές τις έχει.Στον τομέα των παιχνιδιών όμως το ευχαριστιέμαι πολύ καλύτερα απο το αντροιντ.

Επίσης ότι έχει σχέση με χάρτες και πλοήγηση πάλι το θεωρώ ανωτερο.

Δεν ξέρω.Εγω δυο βδομάδες περίπου έχω κάνει την μετάβαση απο το αντροιντ και σαν εμπειρία χρήσης ειμαι αρκετα ευχαριστημένος.Το χειρότερο μου είναι ότι το tune in δεν έχει sleep timer και ότι ο internet explorer δεν μου εμφανίζει σωστά το m.whatsup.gr.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες τώρα που έχουν πέσει οι τιμές,μεταξύ Nokia Lumia 820 & Samsung Ativ S...τι προτιμάμε;

 

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=4968&idPhone2=4960

 

Το ΝΟΚΙΑ έχει 4G - ΝΟΚΙΑ εφαρμογές και το βρίσκουμε με 237€ ενώ το Samsung,καλύτερη οθόνη - μεγαλύτερη μπαταρία - 16GB μνήμη...με 225€...........:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Παίδες τώρα που έχουν πέσει οι τιμές,μεταξύ Nokia Lumia 820 & Samsung Ativ S...τι προτιμάμε;

 

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=4968&idPhone2=4960

 

Το ΝΟΚΙΑ έχει 4G - ΝΟΚΙΑ εφαρμογές και το βρίσκουμε με 237€ ενώ το Samsung,καλύτερη οθόνη - μεγαλύτερη μπαταρία - 16GB μνήμη...με 225€...........:rolleyes:

 

...και καλύτερη ανάλυση συμπληρώνω.

 

Όπως λέω σε όλους, ανάλογα τις προτεραιότητές σου.

Θα σου χρειαστεί το 4g;

Θα σου χρειαστεί η μεγάλη οθόνη;

 

Βάλτα κάτω και δες τι θες.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...