Jump to content

[Επίσημο] Windows Phone 8 Series


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή μπερδέυτηκα και το έβαλα σε λάθος τόπικ, το βάζω ξανά εδώ που είναι και το σωστό.

 

http://m.wpcentral.com/windows-phone-9-testing-nokia-htc-and-qualcomm-hardware

 

Ήδη άρχισαν οι φήμες για τα 9!! Προσέξτε στο άρθρο τις τελευταίες φώτο.

Ναι είναι η έκδοση που ονομάζαμε 8.1 ή blue ή τουλάχιστον έτσι λένε οι φήμες, ποτέ δεν ξέρεις. :) Το site όπως βλέπετε είναι αξιόπιστο.

 

Καλο αυτο:)

Για τσεκαρετε εδω ενα πολυ ενδιαφερον project με τα 8.1 η' οπως θα λεγονται τελος παντων και με τις αλλαγες/προσθηκες/βελτιωσεις που θα ενσωματωνουν:p

Μου φαινεται προσεγγιζει κατα πολυ και την τελικη μορφη που θα εχουν τα WP οταν και επισημα βγει αρχες του 14

Το ντιζαιν του επισης με το ελαφρως μικροτερο bezel μου αρεσει ιδιαιτερα,αλλα βεβαια θα το ηθελα στις 5 ιντσες εξισου να καθεται πιο βολικα στο χερι

https://skydrive.live.com/?cid=d1acac02558c1d7f&id=D1ACAC02558C1D7F!7719&v=3&sff=1&authkey=!AGZzdWnNDZkd0N4#cid=D1ACAC02558C1D7F&id=D1ACAC02558C1D7F!7735&authkey=!AGZzdWnNDZkd0N4&v=3

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημερα,θα ηθελα να ρωτησω εαν καποιος γνωριζει για την συγκεκριμενη υπηρεσια της cosmote και εαν λειτουργει σε samsung ativ s
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω......να ρωτησω και για την αμεσοτητα των αλλαγων απο γραμμη σε γραμμη?......επισης απο την cosmote μου ειπαν οτι δεν υπαρχει Msim 2in1 , στον ΓΕΡΜΑΝΟ μου ειπαν οτι μπορουν να μου κοψουν την sim.....γνωριζεις εαν αληθευει?
Link to comment
Share on other sites

Καλο αυτο:)

Για τσεκαρετε εδω ενα πολυ ενδιαφερον project με τα 8.1 η' οπως θα λεγονται τελος παντων και με τις αλλαγες/προσθηκες/βελτιωσεις που θα ενσωματωνουν:p

Μου φαινεται προσεγγιζει κατα πολυ και την τελικη μορφη που θα εχουν τα WP οταν και επισημα βγει αρχες του 14

Το ντιζαιν του επισης με το ελαφρως μικροτερο bezel μου αρεσει ιδιαιτερα,αλλα βεβαια θα το ηθελα στις 5 ιντσες εξισου να καθεται πιο βολικα στο χερι

https://skydrive.live.com/?cid=d1acac02558c1d7f&id=D1ACAC02558C1D7F!7719&v=3&sff=1&authkey=!AGZzdWnNDZkd0N4#cid=D1ACAC02558C1D7F&id=D1ACAC02558C1D7F!7735&authkey=!AGZzdWnNDZkd0N4&v=3

 

Φαίνεται πολύ εντυπωσιακό! Μακάρι να το δούμε. Βέβαια, δεν ξέρω αν μπορώ να συνηθίσω τις 5++ ίντσες. Εδώ οι 4,7 μου φαίνονται μεγάλες (μη σου πω και το Moto που έχω τώρα στις 4,3 μου πέφτει μεγάλο :) ).

Βλέπω έχει πενάκι και όλα όσα περιμένουμε. Οπως έλεγε, υπάρχει ενθουσιασμός και πολλές φρέσκες ιδέες για τα WP. Και περιμένω απο την MS να πάρει κάτι απο ολα αυτα να όχι όλα και να το δούμε κάποτε στα ράφια των καταστημάτων. Προσωπικά, έτσι όπως το είδα στο λινκ θα το αγόραζα σήμερα το 1080. Μόνο το πενάκι με το OneNote να έχει είναι φοβερό.

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται πολύ εντυπωσιακό! Μακάρι να το δούμε. Βέβαια, δεν ξέρω αν μπορώ να συνηθίσω τις 5++ ίντσες. Εδώ οι 4,7 μου φαίνονται μεγάλες (μη σου πω και το Moto που έχω τώρα στις 4,3 μου πέφτει μεγάλο :) ).

Βλέπω έχει πενάκι και όλα όσα περιμένουμε. Οπως έλεγε, υπάρχει ενθουσιασμός και πολλές φρέσκες ιδέες για τα WP. Και περιμένω απο την MS να πάρει κάτι απο ολα αυτα να όχι όλα και να το δούμε κάποτε στα ράφια των καταστημάτων. Προσωπικά, έτσι όπως το είδα στο λινκ θα το αγόραζα σήμερα το 1080. Μόνο το πενάκι με το OneNote να έχει είναι φοβερό.

 

Αν και γουστα/αναγκες ειναι αυτά, συνεχίζω να πιστεύω πως οι 5αρες δεν είναι για τηλέφωνο.....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αν και γουστα/αναγκες ειναι αυτά, συνεχίζω να πιστεύω πως οι 5αρες δεν είναι για τηλέφωνο.....

 

Ναι δεν είναι για τηλέφωνο. Αλλά για τηλέφωνο/σημειωματάριο, εξου και το πενάκι είναι πολύ καλό.

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν είναι για τηλέφωνο. Αλλά για τηλέφωνο/σημειωματάριο, εξου και το πενάκι είναι πολύ καλό.

το πενακι στα μεγαλα smartphones επρεπε να ειναι στανταρ...

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Αν και γουστα/αναγκες ειναι αυτά, συνεχίζω να πιστεύω πως οι 5αρες δεν είναι για τηλέφωνο.....

 

Μια χαρα είναι,αν αξιοποιήσουν περισσότερο το διαθέσιμο χώρο πάνω-κάτω,να είναι δηλαδη με μικρότερο bezel έτσι ώστε να ανεβει το μέγεθος του pure panel της οθόνης και έστω ελαφρώς μεγαλύτερο στο ύψος από το 920.

Όταν θα το πιάσεις θα δεις ότι σου ταιριάζει και καλύτερα ;)

Θα με θυμηθείς.

Εδώ πηγές από τις 3.9 ιντσες στις 4.5,ε λοιπόν αν ανέβεις στις 5 ιντσες με πολυ ελαφρώς μεγαλύτερο ύψος της συσκευής μια χαρα θα σου ειναι άνετα.

Και το πενακι θα είναι και αυτο must εξίσου.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλο αυτο:)

Για τσεκαρετε εδω ενα πολυ ενδιαφερον project με τα 8.1 η' οπως θα λεγονται τελος παντων και με τις αλλαγες/προσθηκες/βελτιωσεις που θα ενσωματωνουν:p

Μου φαινεται προσεγγιζει κατα πολυ και την τελικη μορφη που θα εχουν τα WP οταν και επισημα βγει αρχες του 14

Το ντιζαιν του επισης με το ελαφρως μικροτερο bezel μου αρεσει ιδιαιτερα,αλλα βεβαια θα το ηθελα στις 5 ιντσες εξισου να καθεται πιο βολικα στο χερι

https://skydrive.live.com/?cid=d1acac02558c1d7f&id=D1ACAC02558C1D7F!7719&v=3&sff=1&authkey=!AGZzdWnNDZkd0N4#cid=D1ACAC02558C1D7F&id=D1ACAC02558C1D7F!7735&authkey=!AGZzdWnNDZkd0N4&v=3

 

Wow, στηριζεται σε features που εχουν επιβεβαιωθει ή απλα ενα concept ειναι; Παντως δειχνει ποσο εξελιξη μπορει να εχει το λειτουργικο αν επιταχυνει λιγο η MS.

Link to comment
Share on other sites

εμένα απο Γερμανό μου έδωσαν μια nano sim 2in1 μαζι με ένα ανταπτοράκι που την μετατρέπει σε msim και όλα λειτουργούν μία χαρά. Απο ότι μου είπαν μόνο σε nano sim υπάρχει
Link to comment
Share on other sites

Wow, στηριζεται σε features που εχουν επιβεβαιωθει ή απλα ενα concept ειναι; Παντως δειχνει ποσο εξελιξη μπορει να εχει το λειτουργικο αν επιταχυνει λιγο η MS.

 

Κοιτά ξέρουμε ότι με την gdr3 θα υποστηρίζονται συσκευές με τετραπυρινους επεξεργαστες +full HD ανάλυσης οθόνες.

Επίσης γνωρίζουμε ότι η MS σχεδιάζει να φέρει notification center όπως και περαιτέρω βελτιώσει στο multitasking συν προσθήκες/βελτιώσεις στο ui.

Επίσης η ίδια η MS έχει τονίσει ότι είναι στα πλάνα της η κυκλοφορία συσκευών 5+ ιντσών.

Άρα το concert αυτο με βάση την σημερινή εικόνα των Wp8 συσκευών δεν απέχει παρα σε μικρο βαθμό από αυτο που πιθανότητα θα δούμε και στην πράξη σε κανά 6 μηνο περίπου.

Δηλαδη οι extra αυτες πινελιές οπως παρουσιαζονται αντικατροπτιζουν σε μεγάλο βαθμο αυτα που αναμένουμε σύμφωνα με αυτα που έχει δηλώσει και επίσημα η MS.

Ο ανταγωνισμός όπως βλέπεις τρέχει άρα και η MS αν θέλει να μπει σοβαρά και δυναμικά στην αγορα επιβάλλεται να τρέξει και αυτή.

Ενδεικτικά εδώ

http://www.theverge.com/2013/8/9/4604990/windows-phone-update-rotation-lock-text-sync-features

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Επειδή μπερδέυτηκα και το έβαλα σε λάθος τόπικ, το βάζω ξανά εδώ που είναι και το σωστό.

 

http://m.wpcentral.com/windows-phone-9-testing-nokia-htc-and-qualcomm-hardware

 

Ήδη άρχισαν οι φήμες για τα 9!! Προσέξτε στο άρθρο τις τελευταίες φώτο.

Ναι είναι η έκδοση που ονομάζαμε 8.1 ή blue ή τουλάχιστον έτσι λένε οι φήμες, ποτέ δεν ξέρεις. :) Το site όπως βλέπετε είναι αξιόπιστο.

 

Ελα η πληροφορια μου εγινς και ειδηση :)

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=370559

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Κοιτά ξέρουμε ότι με την gdr3 θα υποστηρίζονται συσκευές με τετραπυρινους επεξεργαστες +full HD ανάλυσης οθόνες.

Επίσης γνωρίζουμε ότι η MS σχεδιάζει να φέρει notification center όπως και περαιτέρω βελτιώσει στο multitasking συν προσθήκες/βελτιώσεις στο ui.

Επίσης η ίδια η MS έχει τονίσει ότι είναι στα πλάνα της η κυκλοφορία συσκευών 5+ ιντσών.

Άρα το concert αυτο με βάση την σημερινή εικόνα των Wp8 συσκευών δεν απέχει παρα σε μικρο βαθμό από αυτο που πιθανότητα θα δούμε και στην πράξη σε κανά 6 μηνο περίπου.

Δηλαδη οι extra αυτες πινελιές οπως παρουσιαζονται αντικατροπτιζουν σε μεγάλο βαθμο αυτα που αναμένουμε σύμφωνα με αυτα που έχει δηλώσει και επίσημα η MS.

Ο ανταγωνισμός όπως βλέπεις τρέχει άρα και η MS αν θέλει να μπει σοβαρά και δυναμικά στην αγορα επιβάλλεται να τρέξει και αυτή.

Ενδεικτικά εδώ

http://www.theverge.com/2013/8/9/4604990/windows-phone-update-rotation-lock-text-sync-features

 

Μαλιστα, ευχαριστω για τις πληροφοριες. Τι να πω, μακαρι να διαβαζει και το feedback των χρηστων η MS και να τα ενσωματωσει στο λειτουργικο.

Link to comment
Share on other sites

αργα παει ομως..πολυ δυσκινητη σε ολα...η apple Και η google πετανε σε σχεση με την ms,,,αφου δεν ειναι ο gates στο τιμονι...

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Για όσους αναρωτιούνται ποιες είναι οι διαφορές μεταξύ του Mass Storage Device και MTP (Media Transfer Protocol) ορίστε ένα λινκ που βρήκα:

Ουσιαστικά το MTP που έχουν τα WP είναι (σαν) ένα υποσύνολο του MSD αλλά δεν επιτρέπει να αντιγραφούν copyrighted αρχεία. Το ίδιο ακριβώς πρωτόκολλο έχει και το iOS.

To παρουσίασε πρώτη η Microsoft.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Media_Transfer_Protocol

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

......και παλι σε ευχαριστω....απο Δευτερα θα παω να το κανω....

 

το εκανα στο germano,καρτα sim nano 2in1 ,κατοπιν ανταπτορας απο nano σε micro και ειμαι ετοιμος,το 2in1 της cosmote λειτουργει καταπληκτικα σε WP8,καμια σχεση με το adroid που ειχα πριν,επισης και σαν λειτουργικο μπορει να ειναι λιτο και ισως να του λειπουν μερικες ευκολιες αλλα ειναι σταθερο και γρηγορο.....και παλι σε ευχαριστω για τη βοηθεια

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Για όσους αναρωτιούνται ποιες είναι οι διαφορές μεταξύ του Mass Storage Device και MTP (Media Transfer Protocol) ορίστε ένα λινκ που βρήκα:

Ουσιαστικά το MTP που έχουν τα WP είναι (σαν) ένα υποσύνολο του MSD αλλά δεν επιτρέπει να αντιγραφούν copyrighted αρχεία. Το ίδιο ακριβώς πρωτόκολλο έχει και το iOS.

To παρουσίασε πρώτη η Microsoft.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Media_Transfer_Protocol

 

Υπαρχει και αλλοι παραμετροι επισης.

Οταν ενα κινητο οπως τα WP8 υποστηριζουν mass storage οταν το συνδεεις σε θυρα usb υπολογιστη(Windows-σε Mac δεν ξερω)το αναγνωριζουν σαν σκληρο δισκο και βγαζει το εικονιδιο ασφαλης καταργησης κατω δεξια στην μπαρα,και οταν ειναι να το αφαιρεσεις ακολουθεις την ιδια διαδικασια σαν να εχεις βαλει φλασακια η' εξωτερικους σκληρους για να το αφαιρεσεις με ασφαλεια.

Σε κινητα με μονη υποστηριξη mtp οπως το S3 που ειχα η' τωρα το Xperia δεν συμβαινει αυτο.

Eπισης σε mass storage υποστηριζουν προεπισκοπιση φακελων πχ στις φωτο που εχεις βγαλει με το κινητο και μπορεις να κανεις διαφορες επεξεργασιες ενω σε mtp οχι η' με καποιους περιορισμους.

Επισης η ταχυτητα μεταφορας δεδομενων ειναι πιο γρηγορη με mass storage απο οτι μονο με mtp.

Και επιπλεον με mass storage μπορεις να συνδεσεις το κινητο στην tv(παιζει ρολο και η tv να ειναι smart 2012/13 μοντελο,να υποστηριζει πληθως αρχειων ηχου,εικονας,video) και να δεις πχ τον φακελο με τις φωτο που εχεις τραβηξει στο κινητο απευθειας στην tv-εμενα μου το εκανε κανονικα αυτο με το 920 και Samsung tv-

Σε mtp δεν εχει αυτη την δυνατοτητα,πχ το Xperia μου αν το συνδεσω στην tv μου δεν κανει τιποτα,σαν να μην εχω συνδεση τιποτα δηλαδη.

Επισης λογικα αν συνδεσεις κινητο με mass storage support πχ σε θυρα usb σε ηχοσυστημα αυτοκινητου θα πρεπει να μπορεις να διαχειριστεις τη μουσικη σου συλλογη κανονικα.(παιζει βεβαια ρολο και το ηχοσυστημα αν υποστηριζει τα στανταρ προτυπα οπως και με την tv που ανεφερα πιο πανω)

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Στο moto εχω δοκιμασει και τις δυι μεθοδους. Το mtp το προτεινει η εταιρια για τους Mac. Στα win 7 που εχω δεν παρατηρησα καμια διαφορα. Δσν ξερω κατα ποσο αλλαζει η υλοποιηση απο κινητο σε κινητο αλλα ολα αυτα που πεειςγραψες δουλευουν και στο mtp. Αλλα δεν μπορω να κανω copy στο PC το τραγουδι!

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Ένα πολύ ωραίο
για τα WP8.1/WP9
Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Ένα πολύ ωραίο
για τα WP8.1/WP9

 

Ειδικα ολα τα καλούδια με τα gestures είναι όλα τα λεφτα σε πολλές λειτουργίες του κινητου.

Ας τα βλέπουν οι της MS δεν θέλει κόπο τελικά αλλα τροπο.

Λίγο μεράκι,λίγη φαντασία και πρακτικη δημιουργικότητα και το αποτέλεσμα γίνεται κατα πολυ πιο όμορφο εμφανίσιακα σε επίπεδο ui και κερδίζει σε αποδοτικότητα και ευκολία που κερδίζει ο τελικός χρήστης.

Ας ελπίσουμε αρκετές ιδέες να πάρουν εκει και να τις κάνουν πράξη.

Ελεος δηλαδη δεν είναι πυρηνική ιατρικη ουτε κβαντικη αστρονομια.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ένα πολύ ωραίο
για τα WP8.1/WP9

 

Ενδιαφερον video. Μ'αρεσαν πολυ τα folders στην αρχικη οθονη, τα διαφορετικα volume profiles και το split screen. Βεβαια δεν εχω πολυ πιστη στην MS, εχω ομως στην Νοκια. Πιστευω εναν καλυτερο media player (να μπορω να κανω και tag τα mp3 που κατεβαζω απο τον UCbrowser γιατι μου τα βγαζει ολα στο unknown album) τα volume profiles και μερικα αλλα θα τα δωσει η ιδια.

Link to comment
Share on other sites

πάρα πολύ καλες λειτουργείες που μπορούν να απογειώσεουν τα wp8, απορώ τι κάνουν εκει στην Microsoft, δεν αφουγκράζονται τον κόσμο; δεν βλέπουν ελείψεις; τους αρέσουν οι μονοψήφιοι;

μακάρι να ενσωματωθούν όλα αυτά καποια στιγμή στο μέλλον (μέχρι και το 2050 που μπορεί να ζούμε) και θα την προτιμήσουμε...

Link to comment
Share on other sites

Εχω αγοράσει ένα nokia lumia 620 και έχω ένα mp3 αρχείο στο SkyDrive.

Ομως για να το ακούσω πρέπει να είμαι συνδεδεμένος με το Internet.

Κάποια λύση;

Ευχαριστώ.

http://s9.postimg.org/hxs222dsf/ezgif_com_crop.gif
Link to comment
Share on other sites

παιδια podcast πως τα κατεβαζουμε-συχρονιζουμε με το κινητο;
Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...