Jump to content

Samsung Galaxy S III Mini (I8190 - I8200)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

'Οχι, πως κάνω wipe data? Το τηλέφωνο δεν ανοίγει, μόλις πάει στην αρχική οθόνη κάνει επανεκκίνηση

 

Δοκιμασε να κρατησεις πατημενα , με κλειστο το κινητο , το Vol + , home και power buttons για να μπεις στο recovery mode.

Εχεις βαλει καποιο custom recovery?

Εχεις κανει nandroid backup πριν να προκυψει το προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την βοήθεια. Μπορώ να κάνω κάτι για να μην μου εμφανίζει οτι υπάρχει αναβάθμιση;

 

Λοιπον οπως εκανες wipe data. Κανε το update απο το kies πες και ποια εκδοση ειναι σε παρακαλουμε παρα πολυ αλλα να εχει μπολικη μπαταρια το μικρο σου πανω απο 70% και μετα κανε παλι wipe data. Θα παρατηρησεις οτι ολα θα λειτουργουν τελεια!

Link to comment
Share on other sites

Είχα κάνει την αναβάθμιση σε 4.1.2 αλλά δεν μου άρεσε που είχαν βγάλει το ripple effect και γύρισα πίσω στην 4.1.1. Δεν θέλω να κάνω την αναβάθμιση,Βρήκα πως γίνεται να μην το εμφανίζει στην μπάρα. Τώρα μια χαρά δουλεύει το τηλέφωνο.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετά από κάθε φλασάρισμα όταν αρχίσει τις επαεκκινήσεις πρέπει να κάνουμε wipe data και όλα οκ; Το λέω γιατί θέλει και ένας φίλος να το γυρίσει στην 4.1.1 αλλά να μην έχει μπερδέματα όπως εγώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Θα ήθελα να ρωτήσω σχετικά με τις ρυθμίσεις δόνησης: Ειδικότερα πως γίνεται να ρυθμιστεί ώστε να μην υπάρχει δόνηση όταν κατά το παρατεταμένο πάτημα του home button ή άκομα και κάπιου λινκ για άνοιγμα σε νέα καρτέλα να μην υπάρχει δόνηση. Χρειάζεται να γίνει root? καθώς όσο έχω ψάξει στις ρυθμίσεις δεν υπάρχει κάτι τέτοιο...:confused:

BB 9000 / 9780, Samsung Galaxy S III min, Samsung I9505 Galaxy S4, Note 8.0, Blackberry Z3
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετά από κάθε φλασάρισμα όταν αρχίσει τις επαεκκινήσεις πρέπει να κάνουμε wipe data και όλα οκ; Το λέω γιατί θέλει και ένας φίλος να το γυρίσει στην 4.1.1 αλλά να μην έχει μπερδέματα όπως εγώ.

 

Κανονικα θελει wipe data για να γινετα καθαρη εγκατασταση της ροm. Tωρα τι να σου πω; Κατι δεν σου εκατσε καλα εσενα γιατι εχω κανει εγω πολλες εγκαταστασεις και χωρις wipe data και δουλευε το κινητο μια χαρα(οχι το συγκεκριμενο). Τελος παντων καλο ειναι να γινεται καθαρη εγκατασταση με wipe data να εχεις το κεφαλι σου ησυχο. Αυτα.:D

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά προσπαθώ να εγκαταστήσω το samsung kies και κατα την εγκατάσταση στο pc μου κόβει το ίντερνετ.Οφείλεται απο το πρόγραμμα μόνο τότε μου το κάνει.Σαν να μπλοκάρει κάπου δηλ.κατά την εγκατάσταση.Τι μπορεί να φταίει windows 7 έχω.Μήπως κατα την εγκατάσταση πρεπει να έχω και το τηλ.συνδεδεμένω ή δεν έχει σχέση;
Link to comment
Share on other sites

Κανονικα θελει wipe data για να γινετα καθαρη εγκατασταση της ροm. Tωρα τι να σου πω; Κατι δεν σου εκατσε καλα εσενα γιατι εχω κανει εγω πολλες εγκαταστασεις και χωρις wipe data και δουλευε το κινητο μια χαρα(οχι το συγκεκριμενο). Τελος παντων καλο ειναι να γινεται καθαρη εγκατασταση με wipe data να εχεις το κεφαλι σου ησυχο. Αυτα.:D

 

Στου φίλου μου έκατσε με την μια μια χαρά χωρίς wipe data. Τι να πω, τουλάχιστον δουλεύει μια χαρά και το δικό μου, οπότε πάλι καλά

Link to comment
Share on other sites

Στου φίλου μου έκατσε με την μια μια χαρά χωρίς wipe data. Τι να πω, τουλάχιστον δουλεύει μια χαρά και το δικό μου, οπότε πάλι καλά

 

Θεωρητικα αν ειχε κανει wipe τοτε δεν θα ειχε κολληματα κανενα αν εχει τωρα. Ειναι πως θα σου κατσει. Απο εκει και περα τωρα να μην κανει wipe στο κινητο του γιατι θα τα χασει ολα.

Εγω στο mini χωρις root εβλεπα μικροκολληματα και ενα χαζο που εκλεισε μονο του και κατι εικονες και ενα βιντεο. Μολις εκανα wipe data και σβηστικαν ολα το τηλεφωνο πηρε τα πανω του για μενα

Link to comment
Share on other sites

Wipe κάνουμε αφού έχουμε περάσει την rom,σωστά;

 

Εγω κανω πριν. Αλλοι κανουν μετα. Μαλλον το ιδιο ειναι μου φαινεται.

Link to comment
Share on other sites

Είχα κάνει την αναβάθμιση σε 4.1.2 αλλά δεν μου άρεσε που είχαν βγάλει το ripple effect και γύρισα πίσω στην 4.1.1. Δεν θέλω να κάνω την αναβάθμιση,Βρήκα πως γίνεται να μην το εμφανίζει στην μπάρα. Τώρα μια χαρά δουλεύει το τηλέφωνο.

 

Αν ψάξεις σε αυτο το θεμα ο Κύριλλος εχει ανεβάσει ενα mod στο οποιο υπαρχει το ripple effect στην 4.1.2. ...

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Αν ψάξεις σε αυτο το θεμα ο Κύριλλος εχει ανεβάσει ενα mod στο οποιο υπαρχει το ripple effect στην 4.1.2. ...

 

Ναι το είδα αυτό, αλλά δεν είχα ρουτάρει το τηλέφωνο. Υπάρχουν ρουταρισμένες οι επίσημες 4.1.1 και 4.1.2 της cosmote;

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα.

 

Ποια η γνώμη σας για παραγγελία από http://www.kaizershop.gr/phones/Samsung-c/samsung_galaxy_s3_mini_blue?sort=p.price&order=DESC με αντικαταβολή; Να προχωρήσω;

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα.

 

Ποια η γνώμη σας για παραγγελία από http://www.kaizershop.gr/phones/Samsung-c/samsung_galaxy_s3_mini_blue?sort=p.price&order=DESC με αντικαταβολή; Να προχωρήσω;

 

Απο εκεί πήρα το τηλέφωνο μου με αντικαταβολή.Μια χαρά σφραγισμένο στο κουτί του.Απο Γερμανία μου είπε οτι τα φέρνει.

Edited by SAKISART2
Link to comment
Share on other sites

Απο εκεί πήρα το τηλέφωνο μου με αντικαταβολή.Μια χαρά.

 

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου, να'σαι καλά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, ξέρω ξέρω πολλοί ισως με "κυνηγισετε" αλλα προσπαθώ από iOS να μεταφερθώ σε Android και χανομαι λίγο. Μπορω τα SMS να τα μεταφέρω στο mini με κάποιο τροπο όπως επίσης τις συνομιλίες από τη εφαρμογη viber?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, ξέρω ξέρω πολλοί ισως με "κυνηγισετε" αλλα προσπαθώ από iOS να μεταφερθώ σε Android και χανομαι λίγο. Μπορω τα SMS να τα μεταφέρω στο mini με κάποιο τροπο όπως επίσης τις συνομιλίες από τη εφαρμογη viber?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Τα sms μπορείς σίγουρα μέσω kies. Συνδέεις την συσκευή στο pc σου ανοίγεις το kies και επιλέγεις Εργαλεία->Μεταφορά δεδομένων απο συσκευή που δεν είναι samsung και εκτός των άλλων μπορείς να μεταφέρεις απο apple συσκευή sms, επαφές, μουσική, βίντεο κτλ, αρκεί να χεις το αρχείο του back up κρατημένο απο το itunes.

Για το viber δυστυχώς δεν ξέρω να σου πω αν γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S III Mini (I8190 - I8200)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...