Jump to content

Samsung Galaxy S III Mini (I8190 - I8200)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στις ρυθμίσεις Πληκτρολογίου, στις Γλώσσες Εισαγωγής, έχεις προσθέσει τα Ελληνικά ?

 

Ναι κανονικά, αλλά τίποτα...:(

 

Edit:

Παιδιά μόλις το βρήκα έπρεπε να το κρατήσω παρατεταμένα πατημένο.Χίλια συγγνώμη για την αναστάτωση!Σας ευχαριστώ για τη βοήθεια,όλους....=D

Edited by KostasLK
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα στην παρέα.

Εγώ πήρα 2, για τη γυναίκα μου και την κόρη μου.

Δεν μπορώ να βρω από που γίνεται το ξεκλείδωμα με μοτίβο.

Στο δικό μου SII γίνεται από Ασφάλεια-Κλείδωμα οθόνης-Μοτίβο.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Ναι κανονικά, αλλά τίποτα...:(

 

Edit:

Παιδιά μόλις το βρήκα έπρεπε να το κρατήσω παρατεταμένα πατημένο.Χίλια συγγνώμη για την αναστάτωση!Σας ευχαριστώ για τη βοήθεια,όλους....=D

 

Μπορείς να το κάνεις και "slide" (δεν ξέρω πως αλλιώς να το πω) με το δάχτυλο. Δηλαδή, όπως αλλάζεις τις φωτογραφίες στην Gallery για να δεις τις επόμενες/προηγούμενες.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να το κάνεις και "slide" (δεν ξέρω πως αλλιώς να το πω) με το δάχτυλο. Δηλαδή, όπως αλλάζεις τις φωτογραφίες στην Gallery για να δεις τις επόμενες/προηγούμενες.

 

johnnyz ευχαριστώ πολύ! Εγώ απλά πάταγα το πλήκτρο γι αυτό δεν "έπιανε", είχα καιρό που απείχα από android, η τελευταία συσκευή ήταν με 2.1. Ωραίο κολπάκι πάντως!

Link to comment
Share on other sites

Για το μοτίβο, πας ρυθμίσεις_ οθόνη κλειδώματος_ κλείδωμα οθόνης

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

johnnyz ευχαριστώ πολύ! Εγώ απλά πάταγα το πλήκτρο γι αυτό δεν "έπιανε", είχα καιρό που απείχα από android, η τελευταία συσκευή ήταν με 2.1. Ωραίο κολπάκι πάντως!

 

Δεν κάνει τίποτα. :) Αν χρειαστείς κάτι άλλο ρώτα...

Link to comment
Share on other sites

Μολις εκανα update στο play store. Πολυ smooth και θυμιζει αρκετα παλιες εποχες...

 

Πως έκανες update?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μήπως τυχόν έχει κανείς υπόψη του καμιά θηκούλα για το κινητό σαν αυτή που βρήκα για το S3;

 

http://www.amazon.co.uk/GreatShield-iSlide-Slim-Fit-PolyCarbonate-Samsung/dp/B008UE92VG/ref=sr_1_1?s=electronics&ie=UTF8&qid=1365856189&sr=1-1&keywords=slide+case+s3+mini

Edited by Guest19
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Πήρα το S3 mini πριν 2 βδομάδες. Το ρούταρα, όλα κομπλέ. Έχω όμως ένα πρόβλημα. Ενώ έχω δοκιμάσει πάρα πολλά παιχνίδια και όλα τρέχανε τέλεια, όποτε πάω να τρέξω το FIFA 12 ή το Striker Soccer Euro 2012 αφού η εγκατάστασή τους ολοκληρώνεται κανονιικά, απλά και τα δύο αρνούνται πεισματικά να τρέξουν. Δεν ξεκινάνε καν. Στο Google play λέει ότι είναι και τα δύο συμβατά με τη συσκευή. Κάνω κάτι λάθος;

 

Καμιά ιδέα παιδιά;

I believe that if life gives you lemons, you should make lemonade... And try to find somebody whose life has given them vodka, and have a party.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είμαι κάτοχος του κινητου και θέλω να το κάνω root σε 4.1.2. Ποια έκδοση πρεπει να κατεβάσω εργοστασιακη και ποια root??? Παρακαλω να μου παραθεσετε τα link γιατι δεν μπορω να βγαλω ακρη. :)

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε αλλα παιχνίδια αν στα τρεχει..τοτε θα φταιει το fifa

 

Προφανώς και τα τρέχει. Μόνο το fifa και το άλλο δεν τρέχουν... Απλά ρωτάω αν κανείς τα έχει καταφέρει.

I believe that if life gives you lemons, you should make lemonade... And try to find somebody whose life has given them vodka, and have a party.
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς και τα τρέχει. Μόνο το fifa και το άλλο δεν τρέχουν... Απλά ρωτάω αν κανείς τα έχει καταφέρει.

 

Σου εστειλα pm

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει ενσωματωμένη λειτουργία ώστε να σε ειδοποιεί για τυχόν κλήσεις και μηνύματα που δεν έχεις δει με κάποιο vibration ή ήχο? Ή αυτό γίνεται μόνο με κάποια εξωτερική εφαρμογή? Μπορώ πχ να το κάνω με τον tasker αλλά αν υπάρχει ενσωματωμένη η δυνατότητα να μην παιδεύομαι.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει ενσωματωμένη λειτουργία ώστε να σε ειδοποιεί για τυχόν κλήσεις και μηνύματα που δεν έχεις δει με κάποιο vibration ή ήχο? Ή αυτό γίνεται μόνο με κάποια εξωτερική εφαρμογή? Μπορώ πχ να το κάνω με τον tasker αλλά αν υπάρχει ενσωματωμένη η δυνατότητα να μην παιδεύομαι.

 

Το κινητό έχει από μόνο του ενσωματωμένη λειτουργία ειδοποίησης. Αν χάσεις μία κλήση ή ένα μήνυμα, δονείται όταν το σηκώσεις και καταλαβαίνεις ότι έχασες κλήση/μήνυμα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια ειναι γρηγορο σαν τηλεφωνο? κολλαει αν του γεμισεις καρτα μνημης π.χ 8αρα?

Απίστευτα γρήγορα φίλε μου. Και με κάρτα γεμάτη κανένα πρόβλημα.

Θα το ευχαριστηθείς. Έχει η γυναίκα μου και η κόρη μου.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μη γελάσετε, αλλά δε μπορώ να βγάλω την κάρτα μνήμης και φοβάμαι μη σπάσω την υποδοχή. Πείτε μου, υπάρχει κάποιος ειδικός τρόπος;
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς έτσι ! Το 2ο partition είναι αυτό των εφαρμογών ! "You should have two partitions on SD card and both should be primary.

The first FAT partition is your standard SD card storage. The second partition is used for application files and can be ext2, ext3, ext4 or FAT32." :-)

 

To έκανα και ευχαριστώ! Ενώ διαμόρφωσα μία 32άρα σε 2 partitions (FAT32 και τα 2), primary και τα 2 (τα Windows δεν μπορούν να δουν 2 primary partitions στην ίδια κάρτα, εντούτοις στη συσκευή και μόνο μέσω του link2sd τα βλέπει κανονικά), δε μου μεταφέρει τις υπάρχουσες εφαρμογές στο 2ο partition που έχω επιλέξει από τις ρυθμίσεις του link2sd. Εσείς, πώς το πετύχατε; Εννοείται ότι είμαι root.

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

απο φωτογραφιες βγαζει καλες?φωτεινοτητα οθονης καλη?ποιοι του εχετε μεσα 16αρα καρτα μνημης? τα παει καλα η κολλαει? ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει ενσωματωμένη λειτουργία ώστε να σε ειδοποιεί για τυχόν κλήσεις και μηνύματα που δεν έχεις δει με κάποιο vibration ή ήχο? Ή αυτό γίνεται μόνο με κάποια εξωτερική εφαρμογή? Μπορώ πχ να το κάνω με τον tasker αλλά αν υπάρχει ενσωματωμένη η δυνατότητα να μην παιδεύομαι.

noled . το προτεινε καποιος απο το forum εδω. κορυφη.

 

απο φωτογραφιες βγαζει καλες?φωτεινοτητα οθονης καλη?ποιοι του εχετε μεσα 16αρα καρτα μνημης? τα παει καλα η κολλαει? ευχαριστω.

φωτογραφίες μέτριες , φωτισμός πολύ καλός , 16αρα απροβλημάτιστη και χωρίς κολλήματα

Edited by Tyxerakias
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

να κανω μια ερωτηση(που μπορει να ειναι και τελειως κουτη), αν ξερει καποιος την απαντα...

υπαρχει καποια διαφορα αναμεσα στις εκδοσεις I8190XXAMA2 (που φοραει τωρα το κινητο) με την I8190XXAMB3 που βρισκω στους xda? :blink:

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S III Mini (I8190 - I8200)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...