Jump to content

Samsung Galaxy S III Mini (I8190 - I8200)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες Χριστός Ανέστη! Όταν θέλω να κάνω απεγκατάσταση μια εφαρμογή ή ένα παιχνίδι να το κάνω κατευθείαν απο το τηλ ή να πηγαίνω στο store ¨η δεν έχει σημασία; Ρωτάω ώστέ να μην αφήνει ίχνη

Δεν έχει σημασία .το ίδιο είναι .

Καλημέρα. Λόγω του ότι στην 4.1.2 το ripple effect δεν υπάρχει, θέλω να κάνω downgrade από 4.1.2 σε 4.1.1. Αν κατάλαβα καλά βάζω το κινητό σε download mode, ανοίγω το odin, επιλέγω στο pda το αρχείο I8190XXALJL που κατέβασα από το samMobile, κλικάρω auto reboot και F.Reset time αν δεν είναι κλικαρισμένα, μετά συνδέω την συσκευή και μόλις το odin δει το τηλέφωνο πατάω start. Σωστά; Ευχαριστώ.

Έτσι ακριβώς όπως τα λες .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μιχάλη ευχαριστώ.Και κάτι τελευταίο, στην ρομ που κατέβασα έχει και ένα αρχείο SS_DL.dll. Να υποθέσω δεν το χρησιμοποιώ κάπου έτσι;
Link to comment
Share on other sites

Μιχάλη ευχαριστώ.Και κάτι τελευταίο, στην ρομ που κατέβασα έχει και ένα αρχείο SS_DL.dll. Να υποθέσω δεν το χρησιμοποιώ κάπου έτσι;

Όχι πάει στα σκουπίδια .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Xρόνια πολλά χριστός Ανέστη παιδιά

 

Τελικά βρήκαμε κάτι ώστε να εμφανίζονται σε μικρογραφίες οι εικόνες όταν συνδέσουμε το κινητό με τον υπολογιστή?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Οκ. Υποθέτω πως δεν θα πάθει κάτι το τηλέφωνο από το downgrade.

 

Χρονια πολλα. Οχι δεν παθαινει απολυτως τιποτα.:D

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ και τους δυο. Μπορεί να σας φαίνονται χαζές οι ερωτήσεις αλλά το κινητό το έχω τρεις μέρες και φοβάμαι λιγάκι:D.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα πήγα να μπω Facebook και έβγαλε μήνυμα αναβάθμισης firmware.Ειναι 4.1.3; το βάλατε; Επίσης ρωτάει αν θέλω να κάνω "εγκατάσταση" ή "εγκατάσταση σε όλα"
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα πήγα να μπω Facebook και έβγαλε μήνυμα αναβάθμισης firmware.Ειναι 4.1.3; το βάλατε; Επίσης ρωτάει αν θέλω να κάνω "εγκατάσταση" ή "εγκατάσταση σε όλα"

 

Σε unbranded ελληνικο δεν εχει βγει..εσενα απο ποια χωρα ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά και Χριστός Ανέστη σε όλους. Κάτοχος κι εγώ της συσκευής από Μ. Πέμπτη από Γερμανό. Θα ήθελα να σας ρωτήσω εαν μπορώ να διώξω το λογότυπο της Cosmote κατά την εκκίνηση ή κλείσιμο της συσκευής χωρίς να κάνουμε root. Σας ευχαριστώ πολύ... Παρεπιπτώντος το τηλέφωνό μας έχει nfc δυνατότητα ή όχι; Edited by sotos1979
Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

Σε unbranded ελληνικο δεν εχει βγει..εσενα απο ποια χωρα ειναι?

 

Το μαγαζί που το πήρα μου είπε απο Γερμανία.Πως μπορώ να το εξακριβώσω απο που φαίνεται; Να προχωρισω κανονικά στην αναβάθμιση; Οταν το πήρα πριν 1, 5 μηνα έβαλα την 4.1.2

Την ενημέρωση την κατέβασα αλλά δεν την πέρασα. Σε ποια διαδρομή βρίσκεται στο τηλέφωνο ρε παιδιά;

Edited by SAKISART2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλους! Έχω το s3 mini NFC (8190N). Όταν το πήρα είχε πάνω την XXALL6 (4.1.2) και όλα έδειχναν άψογα! Κανένα κόλλημα και το κινητό πήγαινε σφαίρα! Μέχρι που ήρθε ο σατανάς.... Παραμονή ταξιδιού, ξημέρωμα Μ.Σαββάτου, ήρθε ειδοποίηση για αναβάθμιση σε XXAMD3 (4.1.2 και πάλι)...Είπα να μην το κάνω, έχοντας κακές εμπειρίες από αναβαθμίσεις λογισμικού (γενικά πιστεύω ότι το καλύτερο firmware είναι το out of the box)... δε μπορούσα όμως να σβήσω την ειδοποίηση...μπορούσα απλά να το αναβάλλω :mad:....

Το έκανα λοιπόν... πέραν της προσθήκης του music play, καμμιά άλλη ορατή διαφορά.... εκτός από κολλήματα :-(

Σκέφτομαι λοιπόν να γυρίσω στην προηγούμενη με Odin, και ο Θεός βοηθός....

Υπάρχει τρόπος να μη μου βγαίνουν ειδοποιήσεις αυτόματες και αν τυχόν προχωρήσω σε κατέβασμα του νέου λογισμικού και δε θέλω να το εγκαταστήσω, υπάρχει τρόπος να εξαφανίσω την ειδοποίηση οριστικά;

Έχει κανείς παρόμοια εμπειρία;

Link to comment
Share on other sites

Σ'εμενα γράφει"Εγινε λήψη του προηγούμενου πακέτου ενημέρωσης.Να γίνει τωρα εγκατάσταση της ενημέρωσης;(Δεν είναι δυνατή η χρήση της συσκευης κατά τη διάρκεια της εγκατάστασης,ούτε καν για τις επίγουσες κλήσεις)"

 

Αυτό μου γράφει.Το τηλ.είναι GT-I8190 αυτό γράφει στο κουτάκι.Μου είπαν είναι απο Γερμανία.Να προχωρίσω στην αναβάθμιση;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα πήγα να μπω Facebook και έβγαλε μήνυμα αναβάθμισης firmware.Ειναι 4.1.3; το βάλατε; Επίσης ρωτάει αν θέλω να κάνω "εγκατάσταση" ή "εγκατάσταση σε όλα"

 

Από όσο ξέρω, το κινητό θα αναβαθμιστεί σε Android 4.2 Jelly Bean. Δεν ξέρω αν θα βγει η 4.1.3 και σύμφωνα με το Sammobile η τελευταία που κυκλοφόρησε είναι η 4.1.2.

Link to comment
Share on other sites

Σ'εμενα γράφει"Εγινε λήψη του προηγούμενου πακέτου ενημέρωσης.Να γίνει τωρα εγκατάσταση της ενημέρωσης;(Δεν είναι δυνατή η χρήση της συσκευης κατά τη διάρκεια της εγκατάστασης,ούτε καν για τις επίγουσες κλήσεις)"

 

Αυτό μου γράφει.Το τηλ.είναι GT-I8190 αυτό γράφει στο κουτάκι.Μου είπαν είναι απο Γερμανία.Να προχωρίσω στην αναβάθμιση;

 

Φίλε συνδεσε το με το kies για να δείτε ποια έκδοση είναι!

Link to comment
Share on other sites

Από όσο ξέρω, το κινητό θα αναβαθμιστεί σε Android 4.2 Jelly Bean. Δεν ξέρω αν θα βγει η 4.1.3 και σύμφωνα με το Sammobile η τελευταία που κυκλοφόρησε είναι η 4.1.2.

 

Μα έχω πάνω την 4.1.2

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια, φλάσαρα με odin και τωρα κανει επαννεκινησεις και λεει η διαδικασια proccess acore διακοπηκε. Την επίσημη 4.1.1 της cosmote. I8190XXALL2_I8190COSALK2_COS Edited by ibanezios
Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται αυτό;

 

Κατέβασε το Samsung kies στο pc και σύνδεσε το κινητό σου με καλώδιο! Θα σου βρει την αναβάθμιση και θα σου πει ποια έκδοση είναι!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια, φλάσαρα με odin και τωρα κανει επαννεκινησεις και λεει η διαδικασια proccess acore διακοπηκε. Την επίσημη 4.1.1 της cosmote. I8190XXALL2_I8190COSALK2_COS

 

Ψυχραιμια. Ξαναφλασαρε τη με odin και πιστευω θα στρωσει. Αν οχι περνα καποια αλλη εκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Ούτε με την άλλη εγινε κάτι.Τι μπορώ να κάνω?

Περνα αυτην που ειχες αρχικα. Εμενα ετσι ειχε λυθει.

 

Παντως ΜΗΝ αγχωνεσαι τοσο, θα φλασαρεις τη σωστη ρομ (καποια στιγμη :) ) και θα λυθει το προβλημα!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S III Mini (I8190 - I8200)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...