Jump to content

Samsung Galaxy S III Mini (I8190 - I8200)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το AdAway δε μου το βγαζει στο playstore. μηπως εχει αλλαξει ονομα η εφαρμογή; ψαχνω κι εγω εφαρμογη που διωχνει τις διαφημισεις και συγκεκριμενα αυτες που κατεβαινουν απο το beats audio...

Πρόσφατα η Google είχε απομακρύνει εφαρμογές που αφαιρούν διαφημίσεις. Μάλλον γιαυτό δεν την βρίσκεις.

https://www.dropbox.com/s/ca4l9f0abdbvrl1/AdFree_0.8.47.apk

Έχει δίκιο ο nplatis τις έβγαλαν.. ορίστε το apk.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ξερει κανεις ποτε παιζει να παρουμε καμια αναβαθμισουλα ???:rolleyes:

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

https://www.dropbox.com/s/ca4l9f0abdbvrl1/AdFree_0.8.47.apk

Έχει δίκιο ο nplatis τις έβγαλαν.. ορίστε το apk.

 

σ' ευχαριστώ πολύ... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα στην παρέα. Μία μικρή ερώτηση θέλω μόνο. Δεν είμαι ροοτ και θέλω μια εφαρμογή που να βγάζει τις διαφιμήσεις από τα games.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια την πηρα την καρτα αλλα δεν μπορω να μεταφερω τις εφαρμογες εκει... Δεν μου δινει την επιλογη! Πως ακριβως γινεται;
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια την πηρα την καρτα αλλα δεν μπορω να μεταφερω τις εφαρμογες εκει... Δεν μου δινει την επιλογη! Πως ακριβως γινεται;

 

Από όσο ξέρω, δε μπορείς να μεταφέρεις (πλέον) εφαρμογές στην κάρτα μνήμης!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια την πηρα την καρτα αλλα δεν μπορω να μεταφερω τις εφαρμογες εκει... Δεν μου δινει την επιλογη! Πως ακριβως γινεται;

 

Αφού δεν είσαι root, μπορείς να δοκιμάσεις καποια εφαρμογή σαν την app2sd .. https://play.google.com/store/apps/details?id=mobi.infolife.app2sd&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsIm1vYmkuaW5mb2xpZmUuYXBwMnNkIl0.

Link to comment
Share on other sites

Αφού δεν είσαι root, μπορείς να δοκιμάσεις καποια εφαρμογή σαν την app2sd .. https://play.google.com/store/apps/details?id=mobi.infolife.app2sd&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsIm1vYmkuaW5mb2xpZmUuYXBwMnNkIl0.

 

Σύντροφοι διαβάστε πρώτα τη λέει αυτό που προτείνεται…

App2SD is not supported by some Android 3.x/4.x devices, and you will see the "not support" warning when you open the app.

* Support Android 2.2/2.3

Link to comment
Share on other sites

Σύντροφοι διαβάστε πρώτα τη λέει αυτό που προτείνεται…

App2SD is not supported by some Android 3.x/4.x devices, and you will see the "not support" warning when you open the app.

* Support Android 2.2/2.3

 

Για αυτό ακριβώς ανέφερα το "μπορείς να δοκιμάσεις" :)

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι ρουτ... Αλλα δεν μου εμφανιζει επιλογη για μεταφορα στην καρτα μνημης... :(

 

Σαν root εγώ χρησιμοποιώ το link2sd χωρίς κανενα πρόβλημα σε 4.0.4 και νεώτερο !

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια απορία έχω...

 

Υπάρχουν s3 mini που υποστηρίζουν NFC και άλλα που δεν υποστηρίζουν ?

 

Ναι. Αυτά που υποστηρίζουν έχουν κωδικό i8190N και αυτά που δεν υποστηρίζουν έχουν i8190. Στα καταστήματα (Πλαίσιο, Public κλπ) δε θα βρεις την έκδοση με NFC. Εάν ψάξεις στο skroutz ή σε κάποιο άλλο e-shop μπορεί και να το βρεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους

Μετά από 20 χρόνια παρέα με την Νόκια (Το τελευταίο ήταν το Ε-72 το οποίο άρχισε να κουράζεται) αποφάσισα να συνεχίσω με Samsung. Oπότε κατέληξα στο s3 mini. Από γρηγοράδα, πετάει. Από οθόνη τα χαλάει, αφού στον ίλιο η οθόνη κυριολεκτικά μαυρίζει. Το μεγαλύτερο πρόβλημα βέβαια είναι η μπαταρία. όλη τη μέρα- νυχτα σε wifi και κυριολεκτικά γονατίζει. Από εφαρμογές δεν εχω εγαταστήσει κάποιες που να φαίνεται ότι καταναλώνουν ενέργεια. Ίσως κάποια που λαμβάνω στοιχεία από Μετεωρολογικό Σταθμό και είναι σχεδιασμένο ειδικά για Cumulus. Κκαι αυτό το έχω βάλει να ενημερώνει ανά μία ώρα. Όταν βλέπω όμως στις καταναλώσεις της μπαταρίας, η "υπηρεσία ανταλλαγής" είναι πάντα γύρω στο 60%. Έχει σχέση αυτό με την λήψη εμαιλ; Ή είναι κάτι άλλο; Μπορεί αν είναι αυτό που τρώει την ματαρία; Το βράδυ είναι φουλ φορτισμένο και το πρωί η μπαταρία έχει φθάσει στο 50%. Μέσα σε 8 ώρες, χωρίς να πατήσω την οθόνη ούτε για την ώρα. Μπορεί από κάτι άλλο να υπάρχει τοσο κατανάλωση;

Υπάρχει κάποια άλλη διαθέσιμη μπαταρία, χωρίς όμως το πίσω κάλυμα που αυξάνει το μέγεθος της συσκευής;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Σαν root εγώ χρησιμοποιώ το link2sd χωρίς κανενα πρόβλημα σε 4.0.4 και νεώτερο !

 

 

Σ' ευχαριστω πολυ! Το βαλα εκανα και το partition με το MiniTool Partition Wizard Now και δουλευει. Παρατηρησα ομως οτι βαζει τις εφαρμογες στο 2ο... Εχω χωρισει την καρτα σε 13 και 1,6 περιπου... Ολες οι εφαρμογες θα πηγαινουν στο δευτερο; Αν ναι, να το αλλαξω για να το μεγαλωσω λιγο. Ευχαριστω και παλι!!

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστω πολυ! Το βαλα εκανα και το partition με το MiniTool Partition Wizard Now και δουλευει. Παρατηρησα ομως οτι βαζει τις εφαρμογες στο 2ο... Εχω χωρισει την καρτα σε 13 και 1,6 περιπου... Ολες οι εφαρμογες θα πηγαινουν στο δευτερο; Αν ναι, να το αλλαξω για να το μεγαλωσω λιγο. Ευχαριστω και παλι!!

 

Ακριβώς έτσι ! Το 2ο partition είναι αυτό των εφαρμογών ! "You should have two partitions on SD card and both should be primary.

The first FAT partition is your standard SD card storage. The second partition is used for application files and can be ext2, ext3, ext4 or FAT32." :-)

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστω πολυ! Το βαλα εκανα και το partition με το MiniTool Partition Wizard Now και δουλευει. Παρατηρησα ομως οτι βαζει τις εφαρμογες στο 2ο... Εχω χωρισει την καρτα σε 13 και 1,6 περιπου... Ολες οι εφαρμογες θα πηγαινουν στο δευτερο; Αν ναι, να το αλλαξω για να το μεγαλωσω λιγο. Ευχαριστω και παλι!!

Αυτό το MiniTool Partition Wizard Now που το βρήκες; Είναι μέρος της εφαρμογής, ή ξεχωριστό πρόγραμμα στο PC; Μπορείς να χρησιμοποιήσεις και άλλο εργαλείο για να φορμάρεις και να κάνεις partitions στην κάρτα;

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το MiniTool Partition Wizard Now που το βρήκες; Είναι μέρος της εφαρμογής, ή ξεχωριστό πρόγραμμα στο PC; Μπορείς να χρησιμοποιήσεις και άλλο εργαλείο για να φορμάρεις και να κάνεις partitions στην κάρτα;

 

Ναι πρόγραμμα για το PC και μπορείς να κάνεις δημιουργία partitions κτλ

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

 

Εδώ και μερικές μέρες είμαι επίσημα κάτοχος της συσκευής! Οι πρώτες εντυπώσεις πολύ καλές :)

Το τηλέφωνο μάλλον είναι από Αυστρία γιατί μου βγάζει (AUT) όταν το συνδέω στο kies, μου βγάζει να κάνω ενημέρωση μάλλον πρόκειται για την 4.1.2. ε?Να ξέρω να μη τη πατήσω...Κάτι ακόμα που θέλω να ρωτήσω, ότα γράφεται μηνύματα,emails και τα λοιπά και θέλετε να αλλάξετε γλώσσα, πρέπει κάθε φορά να πηγαίνετε στις ρυθμίσεις και να ξε-τσεκάρετε την ανεπιθύμητη ή να τσεκάρετε την επιθυμητή γλώσσα? ή υπάρχει κάποιος άλλο τρόπος τον οποίο δεν έχω βρει εγώ?Τέλος,ο'΄ταν γράφω μου πετάει να ρυθμίσω το πληκτρολόγιο κάποιες φορές, συμβαίνει σε κανένα άλλο αυτό ή μόνο σε μένα?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

 

Εδώ και μερικές μέρες είμαι επίσημα κάτοχος της συσκευής! Οι πρώτες εντυπώσεις πολύ καλές :)

Το τηλέφωνο μάλλον είναι από Αυστρία γιατί μου βγάζει (AUT) όταν το συνδέω στο kies, μου βγάζει να κάνω ενημέρωση μάλλον πρόκειται για την 4.1.2. ε?Να ξέρω να μη τη πατήσω...Κάτι ακόμα που θέλω να ρωτήσω, ότα γράφεται μηνύματα,emails και τα λοιπά και θέλετε να αλλάξετε γλώσσα, πρέπει κάθε φορά να πηγαίνετε στις ρυθμίσεις και να ξε-τσεκάρετε την ανεπιθύμητη ή να τσεκάρετε την επιθυμητή γλώσσα? ή υπάρχει κάποιος άλλο τρόπος τον οποίο δεν έχω βρει εγώ?Τέλος,ο'΄ταν γράφω μου πετάει να ρυθμίσω το πληκτρολόγιο κάποιες φορές, συμβαίνει σε κανένα άλλο αυτό ή μόνο σε μένα?

 

Η αλλαγή γλώσσας γίνεται από το κενό (spacebar) στο πληκτρολόγιο. Αν εννοείς ότι σου λέει να το βάλεις στο αυτόματο, εγώ σου προτείνω να μην το κάνεις γιατί τότε θα γράφεις με μικρούς χαρακτήρες και από 160 χαρακτήρες/μήνυμα θα σε κατεβάσει γύρω στα 60-80 (δε θυμάμαι ακριβώς).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Πήρα το S3 mini πριν 2 βδομάδες. Το ρούταρα, όλα κομπλέ. Έχω όμως ένα πρόβλημα. Ενώ έχω δοκιμάσει πάρα πολλά παιχνίδια και όλα τρέχανε τέλεια, όποτε πάω να τρέξω το FIFA 12 ή το Striker Soccer Euro 2012 αφού η εγκατάστασή τους ολοκληρώνεται κανονιικά, απλά και τα δύο αρνούνται πεισματικά να τρέξουν. Δεν ξεκινάνε καν. Στο Google play λέει ότι είναι και τα δύο συμβατά με τη συσκευή. Κάνω κάτι λάθος;
I believe that if life gives you lemons, you should make lemonade... And try to find somebody whose life has given them vodka, and have a party.
Link to comment
Share on other sites

Η αλλαγή γλώσσας γίνεται από το κενό (spacebar) στο πληκτρολόγιο. Αν εννοείς ότι σου λέει να το βάλεις στο αυτόματο, εγώ σου προτείνω να μην το κάνεις γιατί τότε θα γράφεις με μικρούς χαρακτήρες και από 160 χαρακτήρες/μήνυμα θα σε κατεβάσει γύρω στα 60-80 (δε θυμάμαι ακριβώς).

 

johnnyz ευχαριστώ για τη βοήθεια μου ζητούσε κάτι για το αυτόματο και για την φωνητική εισαγωγή. Έχω τσεκάρει τα αγγλικά και τα Ελληνικά, πατάω το spacebar αλλά δεν αλλάζει, μόνο κενό αφήνει, κάνω κάτι λάθος ή έχει θέμα η συσκευή?

Link to comment
Share on other sites

johnnyz ευχαριστώ για τη βοήθεια μου ζητούσε κάτι για το αυτόματο και για την φωνητική εισαγωγή. Έχω τσεκάρει τα αγγλικά και τα Ελληνικά, πατάω το spacebar αλλά δεν αλλάζει, μόνο κενό αφήνει, κάνω κάτι λάθος ή έχει θέμα η συσκευή?

 

Στις ρυθμίσεις Πληκτρολογίου, στις Γλώσσες Εισαγωγής, έχεις προσθέσει τα Ελληνικά ?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S III Mini (I8190 - I8200)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...