Jump to content

Samsung Galaxy S III Mini (I8190 - I8200)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το gps για να κλειδωσει πρεπει να μπορει να δει τους δορυφορους χωρις να παρεμβαλονται εμποδια μεταξύ δορυφορου κινητου.

Οπως καταλαβαινεις κατω απο καθε λογης σκεπη δεν προκειται να δουλεψει, αντι να κλειδωνει το gps το κινητο μαντεβει που κοντα εισαι βαση δικτυου και ασυρματων δικτυων.

βγες εξω απο το σπιτι σου κατσε στον δρομο εκει που δεν υπαρχει τιποτα πανω απο εσενα και θα δεις οτι το κινητο λειτουργει μια χαρα.

 

Σε ευχαριστώ πάρα πάρα πολυ. Να σαι πάντα καλά. Ελπίζω σε gps εφαρμογές να λειτουργεί καλά. Αν και έτσι φαίνεται ακόμα και μέσα στο σπιτι

Edited by tilaverboy
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά έχω μια μικρή απορία. Όταν πάω να πάρω τηλεφωνώ το κινητό μπαίνει από μόνο του στην δόνηση. λογικά είναι κάποια ρύθμιση άλλα δεν μπορώ να την βρω. Αν ξέρει κάποιος ας βοηθήσει.

Ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

Παρε τηλεφωνο στο σκρουτζομαγαζο και ρωτα τον απο που τα φερνει τα κινητα αυτα και αν αναγραφεται πανω στην αποδειξη το ιμει του κινητου (την ειχα πατησει μια φορα με το ιμει με ενα νοκια και εχασα την εγγυηση)

Αν τα φερνει απο ευρωπη ολα καλα.

Μετα αν θες παρε και ενα τηλεφωνο σε ενα επισκευαστικο κεντρο της samsung και ρωτα τους τι παιζει με την εγγυηση απο την χωρα που θα σου πουνε

(My Service βασ. ολγας 140 2310 403303 Θεσσ/νικη επισημο service samsung)

 

Το παρήγγειλα σήμερα, ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια!

Link to comment
Share on other sites

Πως βγαζωτις συντομεύσεις απο τη lock screen?

 

ρυθμισεις.....>οθονη κλειδωματος.....>επιλογες οθονης...>και ξετικαρεις εκει που λεει συντομευσεις

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

ρυθμισεις.....>οθονη κλειδωματος.....>επιλογες οθονης...>και ξετικαρεις εκει που λεει συντομευσεις

 

Δεν υπαρχει τετοιο πραγμα

Ειμαι στην ΜΒ3

Link to comment
Share on other sites

γεια σας, νέος με το galaxy s3 mini..και γενικότερα με το android.. καμια καλή application από το store για προστασία απο ιούς κτλ έχετε περάσει .? και αν ναι , ποια..?? κατι σαν antivirus φαντάζομαι.. χειάζεται και τίποτα άλλο για ασφάλεια..?

δωρέαν αν γίνεται γιατί κάρτα πιστωτική δεν υπάρχει προς το παρόν

 

ευχαριστώ..

 

ps: επίσης αν έχει κανείς να προτείνει κάτι καλό και χρήσιμο ως προς τη λειτουργία του κινητού ας το πει..

πολύ ωραίο κινητό πάντως και στο internet πετάει...

Link to comment
Share on other sites

γεια σας, νέος με το galaxy s3 mini..και γενικότερα με το android.. καμια καλή application από το store για προστασία απο ιούς κτλ έχετε περάσει .? και αν ναι , ποια..?? κατι σαν antivirus φαντάζομαι.. χειάζεται και τίποτα άλλο για ασφάλεια..?

δωρέαν αν γίνεται γιατί κάρτα πιστωτική δεν υπάρχει προς το παρόν

 

ευχαριστώ..

 

ps: επίσης αν έχει κανείς να προτείνει κάτι καλό και χρήσιμο ως προς τη λειτουργία του κινητού ας το πει..

πολύ ωραίο κινητό πάντως και στο internet πετάει...

Δεν χρειάζεσαι τίποτα για ιούς στο Android.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

γεια σας, νέος με το galaxy s3 mini..και γενικότερα με το android.. καμια καλή application από το store για προστασία απο ιούς κτλ έχετε περάσει .? και αν ναι , ποια..?? κατι σαν antivirus φαντάζομαι.. χειάζεται και τίποτα άλλο για ασφάλεια..?

δωρέαν αν γίνεται γιατί κάρτα πιστωτική δεν υπάρχει προς το παρόν

 

ευχαριστώ..

 

ps: επίσης αν έχει κανείς να προτείνει κάτι καλό και χρήσιμο ως προς τη λειτουργία του κινητού ας το πει..

πολύ ωραίο κινητό πάντως και στο internet πετάει...

 

Μην βαλεις τιποτα απολυτως για antivirus δεν θα εχεις κανενα προβλημα, αν βαλεις καποιο το μονο που θα καταφερεις ειναι να επιβαρυνθει το κινητο και να σου κολλαει πιο ευκολα μετα, απλα προσεχε τι εφαρμογες εγκαθιστας, μην βαζεις οτι βλακια βρεις μπροστα σου, βλεπε την αξιολογηση μια εφαρμογης πριν την βαλεις και διαβαζε και κανενα σχολιο.

 

προτεινομενες εφαρμογες (astro file manager, es explorer (το χρησιμοποιω για δικτυακο file manager, βολευει ποιο πολυ σε δικτυο απο τον astro) file expert manager explorer, mx player, vplayer, sygic, shazam, unrar, team viewer, swiftp server, adobe reader, gps test καποιον browser (οπως opera, forefox, dolphin), flash player, wifi analyzer, studiokuma nomedia manager (επιλεγει μονο τους φακελους που του ορισεις εσυ να εμφανιζονται στην εκθεση του κινητου), sky map, φοβερη εφαρμογη για τους ηλεκτρονικους ειναι το electrodroid και μετα αν κανεις root στο κινητο επιβαλονται τα root explorer, titanium backup, adfree, android terminal emulator.

 

Αν εγκαταστησεις καποια χαζομαρα που σου πεταει διαφημισεις και διαφορα αλλα στην notification bar και δεν μπορεις να καταλαβεις πια εφαρμογη το προκαλει αυτο μπορεις να χρησιμοποιησεις καποιο προγραμα οπως τα addons detector-air push detector για να σου εμφανισουν πια εφαρμογη σου βγαζει notifications

ε αυτα λιγο πολυ

Link to comment
Share on other sites

Μην βαλεις τιποτα απολυτως για antivirus δεν θα εχεις κανενα προβλημα, αν βαλεις καποιο το μονο που θα καταφερεις ειναι να επιβαρυνθει το κινητο και να σου κολλαει πιο ευκολα μετα, απλα προσεχε τι εφαρμογες εγκαθιστας, μην βαζεις οτι βλακια βρεις μπροστα σου, βλεπε την αξιολογηση μια εφαρμογης πριν την βαλεις και διαβαζε και κανενα σχολιο.

 

προτεινομενες εφαρμογες (astro file manager, es explorer (το χρησιμοποιω για δικτυακο file manager, βολευει ποιο πολυ σε δικτυο απο τον astro) file expert manager explorer, mx player, vplayer, sygic, shazam, unrar, team viewer, swiftp server, adobe reader, gps test καποιον browser (οπως opera, forefox, dolphin), flash player, wifi analyzer, studiokuma nomedia manager (επιλεγει μονο τους φακελους που του ορισεις εσυ να εμφανιζονται στην εκθεση του κινητου), sky map, φοβερη εφαρμογη για τους ηλεκτρονικους ειναι το electrodroid και μετα αν κανεις root στο κινητο επιβαλονται τα root explorer, titanium backup, adfree, android terminal emulator.

 

Αν εγκαταστησεις καποια χαζομαρα που σου πεταει διαφημισεις και διαφορα αλλα στην notification bar και δεν μπορεις να καταλαβεις πια εφαρμογη το προκαλει αυτο μπορεις να χρησιμοποιησεις καποιο προγραμα οπως τα addons detector-air push detector για να σου εμφανισουν πια εφαρμογη σου βγαζει notifications

ε αυτα λιγο πολυ

 

σ' ευχαριστώ πολυ..να σαι καλά...

και αν ξέρεις, κάτι ακόμα..

έγραψα κάποιες επαφές.. π.χ. Nikos Papadopoulos και στι λιστα μου τις εμφανίζει Papadopoulos, Nikos .. ξέρεις τι πρέπει να κάνω για να εμφανίζεται το μικρό όνομα μπροστά ή αυτό που εγώ θέλω κάθε φορά.?? σε άλλες περιπτώσεις δηλαδή θέλω να εμφανίζετα ιτο επίθετο.. όπως το γράψω δηλαδή..

Edited by tom_zola
Link to comment
Share on other sites

Υπενθυμίζω ότι για εφαρμογές συζητάμε στην ενότητα Αndroid, και φυσικά οι αναφορές σε σπασμένα/πειρατικά λογισμικά απαγορεύονται στο myphone. Αφαιρέθηκαν τα σχετικά μηνύματα περί cracks.
- Alex
Link to comment
Share on other sites

σ' ευχαριστώ πολυ..να σαι καλά...

και αν ξέρεις, κάτι ακόμα..

έγραψα κάποιες επαφές.. π.χ. Nikos Papadopoulos και στι λιστα μου τις εμφανίζει Papadopoulos, Nikos .. ξέρεις τι πρέπει να κάνω για να εμφανίζεται το μικρό όνομα μπροστά ή αυτό που εγώ θέλω κάθε φορά.?? σε άλλες περιπτώσεις δηλαδή θέλω να εμφανίζετα ιτο επίθετο.. όπως το γράψω δηλαδή..

 

επαφες-ρυθμισεις-εχει προβολη επαφων κατα ονομα ή κατα επιθετο και διαλεγεις

Link to comment
Share on other sites

Ζητώ συγγνώμη. Εαν φλασάρω την επίσημη ξανά(είμαι χωρις root) θα αλλάξει το binnary?Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Ζητώ συγγνώμη. Εαν φλασάρω την επίσημη ξανά(είμαι χωρις root) θα αλλάξει το binnary?Ευχαριστω

 

δεν αλλαζει αλλα τι σε απασχολει αφου μηδενιζει

Link to comment
Share on other sites

@manwllis77 εγω που ηθελα μπλε εχω λευκο....ετσι ειναι αυτα. Παντως σαν δευτερη συσκευη που το εχω (βασικη το 5αρι), ειναι αριστο!!! Δεν το συγκρινω φυσικα με το nexus 4 και το galaxy nexus που ειχα πριν, αλλα για τα λεφτα του, την ποιοτητα του, ταχυτητα, ωραια εξτρα μεσω του λογισμικου της samy, ειναι οτι καλυτερο!!!
Link to comment
Share on other sites

@manwllis77 εγω που ηθελα μπλε εχω λευκο....ετσι ειναι αυτα. Παντως σαν δευτερη συσκευη που το εχω (βασικη το 5αρι), ειναι αριστο!!! Δεν το συγκρινω φυσικα με το nexus 4 και το galaxy nexus που ειχα πριν, αλλα για τα λεφτα του, την ποιοτητα του, ταχυτητα, ωραια εξτρα μεσω του λογισμικου της samy, ειναι οτι καλυτερο!!!

 

Μπας και εισαι ηρακλειο ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

θέλω να αγοράσω το S3 mini, και το βρίσκω σε διάφορες τιμές στο skroutz.

Πως μπορώ να ξέρω αν κάποιο είναι παραεισαγωγής ή ελληνικής αντιπροσωπείας ?

Τα "ελληνικά" Serials ή ΙΜΕΙ ξεκινάνε από συγκεκριμένο αριθμό ?

Link to comment
Share on other sites

Μήπως βρήκαμε τρόπο να εμφανίζονται οι εικόνες σαν μικρογραφίες στην κάρτα του τηλεφώνου?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα ποια θήκη εννοείς. Αυτή δε λές;

 

http://www.infobarrel.com/media/image/99257.png

 

Καλή φαίνεται. Και γω τη σκέφτομαι. Ωστόσο δεν ξέρω αν προστατεύει τις γωνίες του κινητού αν πέσει κάτω, δεδομένου ότι στην ουσία το πίσω φύλλο της θήκης αντικαθιστά το καπάκι. Όλη η περιφέρεια του κινητού είναι εκτεθειμένη, έτσι δεν είναι;

 

Ακριβώς αυτή. Όσο για τις γωνίες, λάθος κάνεις, το κινητό φαντάσου βυθίζεται μέσα του. Ό, τι βλέπεις σε γκρι περιμετρικά του περιγράμματος του κινητού, είναι η θήκη (μπλε σκούρο είναι για την ακρίβεια, απλά στο αναφέρω σαν γκρι για να καταλαβαίνεις σε τι αναφέρομαι). Ελπίζω να φαίνεται καλά στη φωτογραφία (λαικός, τράβηξα κ το μπεγλέρι :-P ).

 

http://img825.imageshack.us/img825/2401/img2452yn.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Link to comment
Share on other sites

Μήπως βρήκαμε τρόπο να εμφανίζονται οι εικόνες σαν μικρογραφίες στην κάρτα του τηλεφώνου?

 

Σε ξέχασα ρε συ, 1000 συγγνώμη ! Τη Δευτέρα θα το κοιτάξω σί-γου-ρα.

 

Επί τη ευκαιρία, με τις διαφημίσεις των εφαρμογών τι γίνεται ρε σεις παιδιά ; Προσπάθησα να βρω κάποιο πρόγραμμα για να τις απομακρύνει, αλλά έπεσα πάνω σε κάτι άρθρα στο διαδίκτυο που κάνουν αναφορά για απομάκρυνση τέτοιου είδους προγραμμάτων (που μπλοκάρουν τα banners) από to Play Store. Γνωρίζετε κάτι επ' αυτού (ή κάποιο πρόγραμμα που να κυκλοφορεί ακόμη κ να κάνει σωστή δουλειά ; )

Link to comment
Share on other sites

Σε ξέχασα ρε συ, 1000 συγγνώμη ! Τη Δευτέρα θα το κοιτάξω σί-γου-ρα.

 

Δεν πειράζει φίλε μου όταν βρεις ευκαιρία :)

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Σε ξέχασα ρε συ, 1000 συγγνώμη ! Τη Δευτέρα θα το κοιτάξω σί-γου-ρα.

 

Επί τη ευκαιρία, με τις διαφημίσεις των εφαρμογών τι γίνεται ρε σεις παιδιά ; Προσπάθησα να βρω κάποιο πρόγραμμα για να τις απομακρύνει, αλλά έπεσα πάνω σε κάτι άρθρα στο διαδίκτυο που κάνουν αναφορά για απομάκρυνση τέτοιου είδους προγραμμάτων (που μπλοκάρουν τα banners) από to Play Store. Γνωρίζετε κάτι επ' αυτού (ή κάποιο πρόγραμμα που να κυκλοφορεί ακόμη κ να κάνει σωστή δουλειά ; )

 

δοκιμασε αυτα

addons detector

air push detector

η και καποιο πραπαλησιο απο το μαρκετ μηπως και σου δειξουν ποιο προγραμμα σου βγαζει διαφημισεις

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S III Mini (I8190 - I8200)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...