Jump to content

Samsung Galaxy S III Mini (I8190 - I8200)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

@jimacid Ευχαριστω πολυ! Μολις το κανα και ολα πηγαν μια χαρα.

 

Σκεφτομαι να παρω μια μεγαλυτερη καρτα μνημης τωρα (για τα backup κυριως), να παρω 32αρα ή 16αρα;;; Class 10 σκεφτομαι εννοειται...

Link to comment
Share on other sites

@jimacid Ευχαριστω πολυ! Μολις το κανα και ολα πηγαν μια χαρα.

 

Σκεφτομαι να παρω μια μεγαλυτερη καρτα μνημης τωρα (για τα backup κυριως), να παρω 32αρα ή 16αρα;;; Class 10 σκεφτομαι εννοειται...

 

Υπερβολή είναι η 32αρα εκτός και αν βάζεις ταινίες

Link to comment
Share on other sites

Υπερβολή είναι η 32αρα εκτός και αν βάζεις ταινίες

 

Οχι ταινιες αποκλειεται... Οποτε θα ειμαι μια χαρα με 16αρα; Εφαρμογες, παιχνιδια ισως και κανα τραγουδι!!

Link to comment
Share on other sites

Οχι ταινιες αποκλειεται... Οποτε θα ειμαι μια χαρα με 16αρα; Εφαρμογες, παιχνιδια ισως και κανα τραγουδι!!

 

Υπέρ αρκετά είναι

Link to comment
Share on other sites

Υπερβολή είναι η 32αρα εκτός και αν βάζεις ταινίες

 

η δικια μου η 32αρα παντως ειναι γεματη :lol: :p

 

Το κινητο δεν μπορει γραψει η να παιξει full hd video οποτε οντως η 32αρα ειναι μεγαλη αλλα απο την αλλη εξαρτατε τι αρχεια θες να βαλεις μεσα.

 

Για εμενα το κινητο μου ειναι το προσωπικο φωτογραφικο αλμπουμ μου απο την στιγμη που βγηκαν τα κινητα με καμερα οποτε μαζι με κανα τραγουδι και καμια σειρα που και που οταν κανω ταξιδια η 32αρα ειναι γεματη

Link to comment
Share on other sites

η δικια μου η 32αρα παντως ειναι γεματη :lol: :p

 

Το κινητο δεν μπορει γραψει η να παιξει full hd video οποτε οντως η 32αρα ειναι μεγαλη αλλα απο την αλλη εξαρτατε τι αρχεια θες να βαλεις μεσα.

 

Για εμενα το κινητο μου ειναι το προσωπικο φωτογραφικο αλμπουμ μου απο την στιγμη που βγηκαν τα κινητα με καμερα οποτε μαζι με κανα τραγουδι και καμια σειρα που και που οταν κανω ταξιδια η 32αρα ειναι γεματη

 

jimacid σέρνεται το κινητό με την 32ρα γεμάτη ? γιατι κ εγω 32 σκεφτομαι να βαλω αλλα φοβαμαι μηπως γινει πολυ αργο αν τν γεμισω

tool
Link to comment
Share on other sites

jimacid σέρνεται το κινητό με την 32ρα γεμάτη ? γιατι κ εγω 32 σκεφτομαι να βαλω αλλα φοβαμαι μηπως γινει πολυ αργο αν τν γεμισω

 

Ακριβως γι' αυτο το λογο ρωταω και εγω... :)

Link to comment
Share on other sites

μάγκες έχω δώσει πάνω από 30 ευρώ για θήκες κ μλκιες κ αποτι έμαθα το πίσω καπάκι κάνει μόνο 11Ε .. οπότε ? αξίζει ?

 

Ακριβως το σκεπτικο μου...πηρα μια κουμπωτη θηκη πλατης απο voda, φθηνη βεβαια (6,99€), sand like, αλλα μετα ειδα οτι με ενα 10αρικο περνω καινουριο πισω καπακι, μιας και δεν εχει NFC. Αρα οχι αλλη θηκη.

Link to comment
Share on other sites

Δεν πειράζει φίλε μου όταν βρεις ευκαιρία :)

 

Λοιπόν, ασχολήθηκα σήμερα με την περίπτωση κ απ' ό,τι φαίνεται, λύση δεν υπάρχει προς το παρόν. Δες εδώ π.χ.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως το σκεπτικο μου...πηρα μια κουμπωτη θηκη πλατης απο voda, φθηνη βεβαια (6,99€), sand like, αλλα μετα ειδα οτι με ενα 10αρικο περνω καινουριο πισω καπακι, μιας και δεν εχει NFC. Αρα οχι αλλη θηκη.

 

Ναι ρε παιδιά όμως υποτίθεται ότι η θήκη προστατεύει κάπως και τις γωνίες του κινητού (ειδικά το μπροστινό πλαίσιο) και (στοιχειωδώς) την οθόνη εφόσον αν πέσει μπρούμυτα στο πάτωμα δεν θα ακουμπήσει άμεσα η οθόνη. Βεβαίως το δέχομαι ότι με τη θήκη δε το απολαμβάνεις... Απλά λέω...

Link to comment
Share on other sites

Α μάλιστα. Κ να ρωτήσω : υγρασίες, σκόνες (ή έστω λίγη άμμο το καλοκαίρι, που θα το πιάσεις έστω κ με προσοχή) πως τις σώζεις με το πίσω καπάκι ... ;
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα εγω παντα εχω μια διακρητικη θηκη, για την βασικη προστασια. Αλλα χωρις, ολες οι συσκευες ειναι πολυ πιο ομορφες. Τωρα πεσιματα και αμμος και αλλα τετοια δεν παιζουνε. Πολυ απλα γιατι παραλια κατεβαινω με παλιο ΒΒ 9100 και για πεσιμο προσεχω μεχρι αηδιας!!! Και λιγο παραπανω... :p
Link to comment
Share on other sites

Πες μου μόνο ότι σκουπίζεις κ το αυτί με υφασμάτινο μαντηλάκι, πριν μιλήσεις (αν δεν χρησιμοποιείς τα ακουστικά ή μπλουτουθ) :-P
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, ασχολήθηκα σήμερα με την περίπτωση κ απ' ό,τι φαίνεται, λύση δεν υπάρχει προς το παρόν. Δες εδώ π.χ.

 

Μάλλον την πατήσαμε...:confused: Γιατί γμτ.... Σε ευχαριστώ που ασχολήθηκες....

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Πες μου μόνο ότι σκουπίζεις κ το αυτί με υφασμάτινο μαντηλάκι, πριν μιλήσεις (αν δεν χρησιμοποιείς τα ακουστικά ή μπλουτουθ) :-P

 

χαχαχαχαχαχα...τί να κανω, αφου ειμαι κολλημενος με τα gadgetακια μου!!! :p

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν θα το ελεγα (αλλα εχετε υποψην σας οτι γενικα δεν ειμαι καθολου μα καθολου ψειρας. δηλαδη εκει που οι αλλοι πιανονται απο κατι ανυπαρκτο στην ουσια και φερνουν την καταστροφη ε εγω ειμαι το αντιθετο θα ελεγα)

Διαφορά καταλαβα απο τοτε που πηραμε το update στην 4.1.2 απο τοτε μου φανηκε το κινητο ποιο αργο και γενικα απο απο την στιγμη που το πηρα μεχρι τωρα εχει πεσει καπως η αποδοση του αλλα δεν μπορω αυτο να το αποδωσω στην καρτα μνημης γιατι απο την πρωτη βδομαδα του ειχα fullαρει την 32αρα και δεν ειχα προσεξει να κολλαει.

 

υποψην πως η 32αρα μου οταν την πηρα ηταν η πιο γρηγορη 32αρα απο ολες τις class 10 της αγορας (τουλαχιστον απο αυτες που βρηκα στα καταστηματα)

τωρα αν πατε να παρετε καμια class 4 η class 6 μπορει να ειναι εντελος διαφορετικη η εμπειρια

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είσαι root. Aν είσαι βάλε το AdAway και τελείωσες..

 

το AdAway δε μου το βγαζει στο playstore. μηπως εχει αλλαξει ονομα η εφαρμογή; ψαχνω κι εγω εφαρμογη που διωχνει τις διαφημισεις και συγκεκριμενα αυτες που κατεβαινουν απο το beats audio...

Link to comment
Share on other sites

jimacid σέρνεται το κινητό με την 32ρα γεμάτη ? γιατι κ εγω 32 σκεφτομαι να βαλω αλλα φοβαμαι μηπως γινει πολυ αργο αν τν γεμισω

 

 

οχι δεν θα το ελεγα (αλλα εχετε υποψην σας οτι γενικα δεν ειμαι καθολου μα καθολου ψειρας. δηλαδη εκει που οι αλλοι πιανονται απο κατι ανυπαρκτο στην ουσια και φερνουν την καταστροφη ε εγω ειμαι το αντιθετο θα ελεγα)

Διαφορά καταλαβα απο τοτε που πηραμε το update στην 4.1.2 απο τοτε μου φανηκε το κινητο ποιο αργο και γενικα απο απο την στιγμη που το πηρα μεχρι τωρα εχει πεσει καπως η αποδοση του αλλα δεν μπορω αυτο να το αποδωσω στην καρτα μνημης γιατι απο την πρωτη βδομαδα του ειχα fullαρει την 32αρα και δεν ειχα προσεξει να κολλαει.

 

υποψην πως η 32αρα μου οταν την πηρα ηταν η πιο γρηγορη 32αρα απο ολες τις class 10 της αγορας (τουλαχιστον απο αυτες που βρηκα στα καταστηματα)

τωρα αν πατε να παρετε καμια class 4 η class 6 μπορει να ειναι εντελος διαφορετικη η εμπειρια

 

Συγγνώμη αν μου ξεφεύγει κάτι αυτονόητο, αλλά για ποιο λόγο ακριβώς να αργεί το κινητό όταν γεμίσει η SD; Εκτός αν μιλάμε για εκτέλεση αρχείων που βρίσκονται στην SD card (εικόνες, μουσική, βίντεο κλπ).

Link to comment
Share on other sites

το AdAway δε μου το βγαζει στο playstore. μηπως εχει αλλαξει ονομα η εφαρμογή; ψαχνω κι εγω εφαρμογη που διωχνει τις διαφημισεις και συγκεκριμενα αυτες που κατεβαινουν απο το beats audio...

 

Πρόσφατα η Google είχε απομακρύνει εφαρμογές που αφαιρούν διαφημίσεις. Μάλλον γιαυτό δεν την βρίσκεις.

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη αν μου ξεφεύγει κάτι αυτονόητο, αλλά για ποιο λόγο ακριβώς να αργεί το κινητό όταν γεμίσει η SD; Εκτός αν μιλάμε για εκτέλεση αρχείων που βρίσκονται στην SD card (εικόνες, μουσική, βίντεο κλπ).

 

γενικα απο παλια ακομα επικρατει η αποψη οτι οσο γεμιζει η μνημη του κινητου τοσο το κινητο βαραινει, πολλες φορες ισχυει επειδη λογω πολλων εφαρμογων γινεται οντως πιο αργο.

 

για την συγκεκριμενη περιπτωση μπορεις να πεις οτι θα καθυστερει ποιο πολυ το αρχικο scan της μνημης, η συλλογη θα αργει να φορτωσει επειδη θα εχεις 32gb μεσα, και με το σκεπτικο οτι σε παιρνει πχ να εχεις μεσα 4-5 διαφορετικα προγραμματα πλοηγησης που οι χαρτες τους μονο θα ειναι 4gb φορτωνεις γενικα το κινητο χωρις να σε νιαζει ο χωρος και γινεται πιο αργο γιατι καθε φορα που θα χρειαζεται να σκαναρει την καρτα για να βρει αρχεια θα εχει να ψαξει πολυ περισσοτερα δεδομενα.

 

τωρα στην πραξη αν οντως ισχυουν ολα αυτα ειναι αλλο θεμα γιατι αλλο χρονο ηθελε το n95 οταν προσπαθουσε να δουλεψει με μια class 2 καρτα και αλλο πραμα να κανει την ιδια δουλεια ενα τορινο κινητο με class 10 καρτες

Edited by jimacid
Link to comment
Share on other sites

Αυτή έχω πολύ καλή διάφανη με ανατομικά τα σημεία στα πλήκτρα. Είναι σαν να μην έχεις τίποτα.Ειχα πάρει μια απο ebay αλλά δε με βόλεψε καθώς ηταν άσπρη και δε καθάριζε απο βρομιές. Η διάφανη είναι ότι καλύτερο για το λευκό τηλ.και η συγκεκριμένη κουμπώνει τέλεια.

Edited by SAKISART2
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κ από εμένα είμαι καινούργιος στο forum κ έχω το παρακάτω πρόβλημα για όποιον γνωρίζει. Στις εφαρμογές μου έχει μπεί μια εφαρμογή που ονομάζεται SCloudStarter,γνωρίζει κάποιος περί τίνος πρόκειται? Προσπάθησα να την καταργήσω κ δεν καταργείται με τίποτα,βοήθεια παίδες!!
Link to comment
Share on other sites

Πάντως τα ίδια ισχύουν με τις μνήμες για όλα τα τηλέφωνα ακομά και στα iphone. Του πατέρα μου(μαζι είχαμε πάρει τοτε iphone 4) με 2000 φωτογραφιες το κινητο σέρνεται και εχει υπολοιπομενα αλλα 7 gb(του περασα μονο 2 gps και εχει 7gb ελεύθερα). Συνεπως όσα περισσοτερα του βάζεις τοσο laggarei. Σκεφτείτε οτι πηραμε κινητό και όχι φορητό εγκέφαλο απλά σαν τηλεφωνα εχουν καποιες προηγμενες λειτουργιες
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S III Mini (I8190 - I8200)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...