Jump to content

Samsung Galaxy S III Mini (I8190 - I8200)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω εγκαταστήσει την εφαρμογη του skype και κολάει απίστευτα.Ξεκινάει και μένει στην εισαγωγική μπλέ οθονη με το λογότυπο του skype.Το κανει και σε αλλους η τελευταια εκδοση ,να κολλάει?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχω εγκαταστήσει την εφαρμογη του skype και κολάει απίστευτα.Ξεκινάει και μένει στην εισαγωγική μπλέ οθονη με το λογότυπο του skype.Το κανει και σε αλλους η τελευταια εκδοση ,να κολλάει?

Όχι ξεκινάει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως εχετε root και κολλαει το skype? Παλιοτερα υπηρχε ενα θεμα με τα iphone και αν ηταν με jb κολλουσε και δεν ανοιγε το skype. Μηπως το ιδιο ισχυει και παλι?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. εχει πεσει πολυ διαφημιση στο κινητο και δεν αξιζει μου ειπε ενας πωλητης. οι εφαρμογες αποθηκευονται στην καρτα μνημης? το αγκρυ μπερντς το παιζει καλα η κολλαει?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. εχει πεσει πολυ διαφημιση στο κινητο και δεν αξιζει μου ειπε ενας πωλητης. οι εφαρμογες αποθηκευονται στην καρτα μνημης? το αγκρυ μπερντς το παιζει καλα η κολλαει?

 

Εγώ όταν το πήρα κατέβασα όλα τα Angry Birds (το κανονικό, το seasons κλπ) και δεν κολλούσε καθόλου. Οι εφαρμογές αποθηκεύονται στη μνήμη του κινητού. Αλλά πόσες εφαρμογές θα κατεβάσεις; Εννοώ που να τις χρησιμοποιείς και όχι να μπεις μία φορά και μετά να την ξεχάσεις. Για τα λεφτά του και σε σύγκριση με τα υπόλοιπα στα ίδια χρήματα, νομίζω πως είναι το καλύτερο. Να ξέρεις όμως ότι οι πωλητές τις περισσότερες φορές προωθούν τις συσκευές που τους δίνουν περισσότερα κέρδη και όχι αυτές που πραγματικά αξίζουν. Καλύτερα να διαβάσεις τις κριτικές των χρηστών (που το έχουν αγοράσει) και μετά να αποφασίσεις.

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη φιλε στην καρτα μνημης τι μπορω να αποθηκευσω?

μουσική, ταινίες, φωτογραφίες

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Χτες πήρα το συγκεκριμένο κινητό. Όλα καλά, το μόνο πρόβλημα είναι ότι δεν εμφανίζει σωστά τα ελληνικά τραγούδια. Ξέρετε πώς μπορώ να το διορθώσω;

Δυστυχώς το πρόβλημα που περιγράφεις είναι ανεξάρτητο συσκευής, είναι θέμα android. Έχω το ίδιο πρόβλημα στο SII.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Θελω να αγορασω το sygic θα μπορω να το περασω σε 2 συσκευες? Οποιος το εχει αγορασει ας μου πει
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μηπως θα μπορουσε να μου πει καποιος αν το gps ειναι μονο με wi fi η 3g γιατι αλλιως δεν μου βρισκει τοποθεσια!ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μηπως θα μπορουσε να μου πει καποιος αν το gps ειναι μονο με wi fi η 3g γιατι αλλιως δεν μου βρισκει τοποθεσια!ευχαριστω

 

Εγώ το χρησιμοποιώ και με τα 2 και δεν έχω πρόβλημα. Μήπως είσαι μέσα σε κάποιο κτίριο; Πολλές φορές, δε σε βρίσκει απευθείας ή σε βγάζει εκεί κοντά. Επίσης, δες αν έχεις ενεργοποιημένες όλες τις επιλογές στο "Υπηρεσίες εντοπισμού θέσης" στις ρυθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μηπως θα μπορουσε να μου πει καποιος αν το gps ειναι μονο με wi fi η 3g γιατι αλλιως δεν μου βρισκει τοποθεσια!ευχαριστω

 

To gps λειτουργεί κανονικά ακόμη και με απενεργοποιημένο wifi ή 3g ωστόσο αργεί σίγουρα περισσότερο να κλειδώσει τη θέση σου.

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να απενεργοποιησω το sleep του wi-fi οταν κλειδωνει το κινητο?

Εχω δοκιμασει και τις 3 επιλογες στο Ρυθμισεις wi-fi -> Για προχωρημενους :

Διατηρηστε ενεργοποιημενο το wi-fi κατα την κατασταση ,

χωρις ομως αποτελεσμα...

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να απενεργοποιησω το sleep του wi-fi οταν κλειδωνει το κινητο?

Εχω δοκιμασει και τις 3 επιλογες στο Ρυθμισεις wi-fi -> Για προχωρημενους :

Διατηρηστε ενεργοποιημενο το wi-fi κατα την κατασταση ,

χωρις ομως αποτελεσμα...

 

Το πρόβλημα δεν είναι στο να αφήσεις το wifi ανοιχτό. Το θέμα είναι πόσες εφαρμογές θα το χρησιμοποιήσουν.

Εξηγώ, αν έχεις τον καιρό να κάνει ανανέωση ανά ώρα, τo gmail, facebook κλπ σαφώς θε γίνεται χρήση. Αν όλα αυτά δεν είναι ρυθμισμένα να κάνουν ανανέωση τότε δεν έχεις ενεργειακή κατανάλωση.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να απενεργοποιησω το sleep του wi-fi οταν κλειδωνει το κινητο?

Εχω δοκιμασει και τις 3 επιλογες στο Ρυθμισεις wi-fi -> Για προχωρημενους :

Διατηρήστε ενεργοποιημένο το wi-fi κατά την κατάσταση ,

χωρις ομως αποτελεσμα...

 

Πάντως σε έμενα το "Διατηρήστε ενεργοποιημένο το wi-fi κατά την κατάσταση " μου κρατάει ξύπνιο το wifi στο κλείσιμο της οθόνης .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Πάντως σε έμενα το "Διατηρήστε ενεργοποιημένο το wi-fi κατά την κατάσταση " μου κρατάει ξύπνιο το wifi στο κλείσιμο της οθόνης .

Ποια απο τις 3 επιλογες βαζεις?

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να αγορασω το need for speed γνωριζει κανεις αν θα το τρεχει καλα η συσκευη η θα laggarei?
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζετε κάποιο link στο οποίο να μπορούμε να δούμε τις διάφορες official ROMs που έχουν βγει ανά περιοχή;

 

Και κάτι ακόμα... Πάτησα στον dialer *#1234# και μου έβγαλε αυτά τα 3 νούμερα. Πώς μπορούμε από αυτά να βγάλουμε συμπέρασμα για την περιοχή για την οποία προορίζεται η συσκευή μας;

Edited by Guest19
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζετε κάποιο link στο οποίο να μπορούμε να δούμε τις διάφορες official ROMs που έχουν βγει ανά περιοχή;

 

Και κάτι ακόμα... Πάτησα στον dialer *#1234# και μου έβγαλε αυτά τα 3 νούμερα. Πώς μπορούμε από αυτά να βγάλουμε συμπέρασμα για την περιοχή για την οποία προορίζεται η συσκευή μας;

 

http://www.sammobile.com/ για να δεις τα official firmware και όταν συνδέσεις το κινητό με kies φαίνονται τα 3 γράμματα-νούμερα για να δεις την χώρα προέλευσής του :)

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερίζω την παρέα,

 

θέλω την γνώμη σας για το κινητό, θέλει να το πάρει μια ξαδέλφη, τι λέτε θα μείνει ικανοποιημένη με την συσκευή και αξίζει τα 299 που κάνει τώρα, και κάτι ακόμη θα φτάσει μέχρι την 4.2.2 που κάπου πήρε το μάτι μου η θα σταματήσει στην 4.1.2.

Να επισημάνω ότι εδώ και 2 χρόνια είναι με X10 mini αλλά τώρα τελευταία την έχει κούραση και σέρνεται.

Samsung Galaxy Watch 4 classic 46mm - Samsung Galaxy S21 Ultra 512 - Samsung Galaxy S10+ 1ΤΒ - Samsung Galaxy Watch - Samsung S8+ - Gear S3 - Xperia M2 - NEO V Xperia Ultimate HD 4.0 + ROOT+CMW5

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερίζω την παρέα,

 

θέλω την γνώμη σας για το κινητό, θέλει να το πάρει μια ξαδέλφη, τι λέτε θα μείνει ικανοποιημένη με την συσκευή και αξίζει τα 299 που κάνει τώρα, και κάτι ακόμη θα φτάσει μέχρι την 4.2.2 που κάπου πήρε το μάτι μου η θα σταματήσει στην 4.1.2.

Να επισημάνω ότι εδώ και 2 χρόνια είναι με X10 mini αλλά τώρα τελευταία την έχει κούραση και σέρνεται.

 

Καλησπέρα.

 

Παρέλαβα το κινητό μόλις πριν 2 ημέρες μετά από εξαντλητική έρευνα αγοράς που κράτησε πάνω από ένα μήνα και αυτό που έχω να σου πω είναι ότι απλά φυσάει! Μπορείς να το βρεις αρκετά φθηνότερο από τα 300 ευρώ. Αυτή τη στιγμή στο skroutz μπορείς να το βρεις 218 ευρώ. Πιστεύω ότι για τα λεφτά του είναι πάρα πολύ καλό.

Μια άλλη συσκευή που το ανταγωνίζεται είναι το Galaxy S Advance (γύρω στα 180 ευρώ) το οποίο είναι εξίσου καλό αλλά υστερεί σε δύο πράγματα: α) έχει λίγη λιγότερη RAM και β) έχει ακόμα Android 2.3.

 

Όσον αφορά την έκδοση του λογισμικού φήμες λένε ότι θα φτάσει μέχρι 4.2.2, ωστόσο δε νομίζω ότι κανείς μπορεί να σου απαντήσει σίγουρα ως προς αυτό.

 

Τώρα αν η ξαδέλφη σου δε θέλει να το αγοράσει από το skroutz (αν και δε βρίσκω κάποιο λόγο γι' αυτό αφού μπορείς να βρεις μέχρι και καταστήματα με επιδότηση αν έχει σύνδεση), τότε ενδεχομένως τα 299 ευρώ να είναι όντως πολλά και να υπάρχουν και καλύτερες επιλογές σε αυτά τα λεφτά.

 

http://www.sammobile.com/ για να δεις τα official firmware και όταν συνδέσεις το κινητό με kies φαίνονται τα 3 γράμματα-νούμερα για να δεις την χώρα προέλευσής του :)

 

Ευχαριστώ πολύ! Θα το δοκιμάσω.

(Nα που μετά το Galaxy 3 συναντιόμαστε και στο thread του S3 mini... Έρχεται και ο astronaytis..)

Edited by Guest19
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχάριστο jdros2000 για την βοήθεια,

για το οικονομικό κομμάτι είναι ότι θέλει να το πάρει με δόσεις λόγο σφιξίματος οικονομικού και τα μεγάλα καταστήματα που κάνουνε δόσεις με κάρτα είναι λίγα από τι είδα, για το θέμα τις επιδοτήσεις δεν παίζει γιατί είναι whatup με το 10€ το μεγαλύτερο ποσό κάθε μήνα, η χρήση του θα είναι sms πολύ, και FB πάρα πολύ, και σχετικά λίγο ομιλία.

Samsung Galaxy Watch 4 classic 46mm - Samsung Galaxy S21 Ultra 512 - Samsung Galaxy S10+ 1ΤΒ - Samsung Galaxy Watch - Samsung S8+ - Gear S3 - Xperia M2 - NEO V Xperia Ultimate HD 4.0 + ROOT+CMW5

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχάριστο jdros2000 για την βοήθεια,

για το οικονομικό κομμάτι είναι ότι θέλει να το πάρει με δόσεις λόγο σφιξίματος οικονομικού και τα μεγάλα καταστήματα που κάνουνε δόσεις με κάρτα είναι λίγα από τι είδα, για το θέμα τις επιδοτήσεις δεν παίζει γιατί είναι whatup με το 10€ το μεγαλύτερο ποσό κάθε μήνα, η χρήση του θα είναι sms πολύ, και FB πάρα πολύ, και σχετικά λίγο ομιλία.

 

Ναι καταλαβαίνω. Πάντως και αρκετά καταστήματα από το skroutz κάνουν δόσεις. Αν κάνεις πχ τώρα μια αναζήτηση, το πρώτο-πρώτο θα δεις ότι κάνει 12 δόσεις των 26,50 ευρώ. Και πολλά άλλα θα κάνουν αν ανοίξεις να δεις στο κατάστημα. Ρίξε μια ματιά. Δε νομίζω ότι τα μεγάλα καταστήματα συμφέρουν παραπάνω, εκτός βέβαια αν κάνουν άτοκες (διότι 12Χ26,50=318).

 

Βέβαια, δεδομένης της χρήσης που αναφέρεις, ίσως να της αρκούσε και ένα πιο φθηνό κινητό (όπως το S Advance που ανέφερα και είναι πολύ γρήγορο ή κάποιο άλλο).

Edited by Guest19
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ,

 

θα την ενημερώσω και για τα άλλα και θα περάσει να τα δει από κοντά σε κάποιο κατάστημα, για τις δόσεις είναι κατά λίγο πιο φτηνά σε μεγάλο κατάστημα (12χ25,98€=311,76) και έχει και ένα δωράκι. ;)

Samsung Galaxy Watch 4 classic 46mm - Samsung Galaxy S21 Ultra 512 - Samsung Galaxy S10+ 1ΤΒ - Samsung Galaxy Watch - Samsung S8+ - Gear S3 - Xperia M2 - NEO V Xperia Ultimate HD 4.0 + ROOT+CMW5

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ! Θα το δοκιμάσω.

(Nα που μετά το Galaxy 3 συναντιόμαστε και στο thread του S3 mini... Έρχεται και ο astronaytis..)

 

Nαι πιστέυω κάναμε πολύ καλές και δυνατές επιλογές....

Astronaytis welcome to the club :p

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S III Mini (I8190 - I8200)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...