Jump to content

Samsung Galaxy S III Mini (I8190 - I8200)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα sms μπορείς σίγουρα μέσω kies. Συνδέεις την συσκευή στο pc σου ανοίγεις το kies και επιλέγεις Εργαλεία->Μεταφορά δεδομένων απο συσκευή που δεν είναι samsung και εκτός των άλλων μπορείς να μεταφέρεις απο apple συσκευή sms, επαφές, μουσική, βίντεο κτλ, αρκεί να χεις το αρχείο του back up κρατημένο απο το itunes.

Για το viber δυστυχώς δεν ξέρω να σου πω αν γίνεται.

 

Σ ευχαριστω πολυ! Θα το δοκιμάσω.

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απο εκεί πήρα το τηλέφωνο μου με αντικαταβολή.Μια χαρά σφραγισμένο στο κουτί του.Απο Γερμανία μου είπε οτι τα φέρνει.

 

 

Κάνω την ίδια ερώτηση μια που δεν είχε τύχει να απαντήθει, αν γνωρίζει κάποιος να πει. Έχει παρατηρηθεί θέμα υποστήριξης με την εγγύηση απο τέτοια μαγαζιά; Έχω δει σε κάποιο άλλο στην ίδια τιμή το μπλέ απο T Mobile και το μαύρο χωρίς να αναφέρει ότι είναι branded. Έχει διαφορά αν προορίζεται για πάροχο εξωτερικού ότι πχ να σε καθυστερήσουν σε ανταλλακτικό;

 

Επίσης υπάρχει σε κάποιο το μαύρο να το δούμε απο κοντά που τα μεγάλα καταστήματα δεν το φέρνουν; Όταν είχα πάρει τηλέφωνο είχαν πει ότι δεν είναι κατάστημα ώστε να υπάρχει η δυνατότητα να το δεις, μόνο για παραλαβή.

Link to comment
Share on other sites

Κάνω την ίδια ερώτηση μια που δεν είχε τύχει να απαντήθει, αν γνωρίζει κάποιος να πει. Έχει παρατηρηθεί θέμα υποστήριξης με την εγγύηση απο τέτοια μαγαζιά; Έχω δει σε κάποιο άλλο στην ίδια τιμή το μπλέ απο T Mobile και το μαύρο χωρίς να αναφέρει ότι είναι branded. Έχει διαφορά αν προορίζεται για πάροχο εξωτερικού ότι πχ να σε καθυστερήσουν σε ανταλλακτικό;

 

Επίσης υπάρχει σε κάποιο το μαύρο να το δούμε απο κοντά που τα μεγάλα καταστήματα δεν το φέρνουν; Όταν είχα πάρει τηλέφωνο είχαν πει ότι δεν είναι κατάστημα ώστε να υπάρχει η δυνατότητα να το δεις, μόνο για παραλαβή.

Πριν πάρω τη συσκευή ρώτησα και μου είπαν οτι λόγω οτι είναι απο χώρα της Ευρώπης ισχύει κανονικά η εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανεις αν στην 4.2.2 θα μπορουμε να μεταφερουμε αρχεια στην sd? Εγω π.χ. αγορασα το sygic αλλα οι χαρτες εγκατασταθηκαν στο τηλεφωνο. Σε αλλα κινητα τυπου desire x η εφαρμογη πηγαινει στη μνημη του τηλεφωνου και οι χαρτες στην sd. Σε μας η samsung θα μας την ξεκλειδωσει αυτην την δυνατοτητα?
Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανεις αν στην 4.2.2 θα μπορουμε να μεταφερουμε αρχεια στην sd? Εγω π.χ. αγορασα το sygic αλλα οι χαρτες εγκατασταθηκαν στο τηλεφωνο. Σε αλλα κινητα τυπου desire x η εφαρμογη πηγαινει στη μνημη του τηλεφωνου και οι χαρτες στην sd. Σε μας η samsung θα μας την ξεκλειδωσει αυτην την δυνατοτητα?

 

Eίναι ξεκλείδωτη, απλά η Samsung έχει διαφορετικό partition table από την HTC.

Αν πάντως αντιγράψεις ο ίδιος τον φάκελο του Sygic στην εξωτερική κάρτα, θα τον αναγνωρίσει μια χαρά.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Eίναι ξεκλείδωτη, απλά η Samsung έχει διαφορετικό partition table από την HTC.

Αν πάντως αντιγράψεις ο ίδιος τον φάκελο του Sygic στην εξωτερική κάρτα, θα τον αναγνωρίσει μια χαρά.

θα ειχες την ευγενη καλοσυνη να μου πεις πως να το κανω για να το κανω και σε galaxy ace 2.

unrooted και τα 2

Link to comment
Share on other sites

Πριν πάρω τη συσκευή ρώτησα και μου είπαν οτι λόγω οτι είναι απο χώρα της Ευρώπης ισχύει κανονικά η εγγύηση.

 

Είναι κάποιας εταιρίας ή unbranded; Υπάρχει θέμα με τα update, έρχονται άμεσα αν είναι branded; Θα έρθω νέος σε Android απο Windows Mobile και δεν ξέρω τόσο τι παίζει . . .

 

Η εγγύηση ισχύει, αλλά απο θέμα υποστήριξης; Έχω ακούσει για branded HTC ότι έχουν θέμα με το service και τους καθυστερούν κανένα μήνα για να πάρουν πίσω το τηλέφωνο. Σε Samsung υπάρχει αντίστοιχο πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!! Να ρωτήσω κάτι! Από φωτογραφική πως παει το κινητό; Και γενικά σε κολληματα;

 

Φωτογραφιες καλες και κολληματα 0 ειδα εγω προερχομενος απο iphone 4

Link to comment
Share on other sites

Είναι κάποιας εταιρίας ή unbranded; Υπάρχει θέμα με τα update, έρχονται άμεσα αν είναι branded; Θα έρθω νέος σε Android απο Windows Mobile και δεν ξέρω τόσο τι παίζει . . .

 

Η εγγύηση ισχύει, αλλά απο θέμα υποστήριξης; Έχω ακούσει για branded HTC ότι έχουν θέμα με το service και τους καθυστερούν κανένα μήνα για να πάρουν πίσω το τηλέφωνο. Σε Samsung υπάρχει αντίστοιχο πρόβλημα;

 

Δεν κατάλαβα ακριβώς τι εννοείς. Έρχονται τα update.Τωρα για το θέμα που λες για καθυστέρηση αν ισχύει δε το ξέρω. Εύχομαι να βγει απροβληματιστο. Πάντως το πήρα -100€ απο τέτοιο μαγαζί.

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβα ακριβώς τι εννοείς. Έρχονται τα update.Τωρα για το θέμα που λες για καθυστέρηση αν ισχύει δε το ξέρω. Εύχομαι να βγει απροβληματιστο. Πάντως το πήρα -100€ απο τέτοιο μαγαζί.

 

Αυτό είναι το βασικό, να το πάρεις και να το χαρείς χωρίς να μπλέξεις με αντιπροσωπείες . . . Συμφέρει σίγουρα η αγορά απο τέτοιο μαγαζί και εγώ αν πάρω την απόφαση να προχωρήσω απο εκεί θα το πάρω. Ευχαριστώ για την ενημέρωση.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα είμαι και εγώ κάτοχος του μικρού αλλά μεγάλου S III MINI και θέλω να ρωτήσω αν έχει ίδια ακτινοβολία με τον μεγάλο του αδερφό. ...

Διότι το μεγάλο S III έχει 0, 18 ακτινοβολία αν θυμάμαι καλά το μικρό ποσό έχει;

 

Ευχαριστώ πολύ Κώστας! :))))

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα είμαι και εγώ κάτοχος του μικρού αλλά μεγάλου S III MINI και θέλω να ρωτήσω αν έχει ίδια ακτινοβολία με τον μεγάλο του αδερφό. ...

Διότι το μεγάλο S III έχει 0, 18 ακτινοβολία αν θυμάμαι καλά το μικρό ποσό έχει;

 

Ευχαριστώ πολύ Κώστας! :))))

 

Το S3 Mini εχει 0,52 W/kg που σε σχεση με αλλα κινητα κυριως SoNy ειναι αρκετα χαμηλο!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

 

είμαι και εγώ κάτοχος του S3mini εδώ και 1 βδομάδα.

οι πρώτες εντυπώσεις πάρα πολύ καλές. Το κινητάκι πετάει. Για εμένα που δεν θέλω και πολύ εξειδικευμένα πράγματα είναι πραγματικά άψογο. 'Έχω όμως 2 θεματάκια που θέλω να ρωτήσω την κοινότητα

 

1ον μου έχει κολλήσει 2 φορές η οθόνη. Το φαινόμενο παρατηρήθηκε κατά την σύνδεση με το bluetooth του αυτοκινήτου. Δεν μπορώ να πω με βεβαιότητα ότι φταίει αυτό γιατί το έχω συνδέσει άπειρες φορές και όλα δούλευαν άψογα αλλά και τις δυο φορές συνέβη αφότου είχα κάνει την σύνδεση. Το κινητό δούλευε κανονικά, με παίρναν τηλέφωνο η δόνηση και ο ήχος δούλευαν κανονικότατα αλλά η οθόνη δεν άναβε με τίποτα. Αναγκαστικά να βγάλω την μπαταρία για να στρώσει. Την τρίτη φορά το κινητό έκανε μόνο του επανεκκίνηση. Είναι κάτι που πρέπει να ανησυχώ? να το στείλω στο service? Το περίεργο είναι ότι δεν το κάνει πάντα οπότε και δεν μπορώ να προσδιορίσω τι ακριβώς φταίει και κολλάει η οθόνη του.

 

το 2ό μεγάλο πρόβλημα είναι η μπαταρία του η οποία δεν φτάνει ούτε για τα βασικά. Την ρουφάει μέσα σε μισή μέρα για πλάκα.

'Έχω κατεβάσει φωτεινότητα στα τάρταρα έχω κόψει το bluetouth (το οποίο στο παλιό μου τηλ με βόλευε απίστευτα καθώς κάθε φορά που έβαζα μπροστά το αμάξι συνδεόταν αυτόματα και είχα βρει την υγειά μου) Έχω ενεργοποιήσει την εξοικονόμηση ενέργειας του τηλεφώνου έχω βάλει και ένα δήθεν battary saver αλλά δεν μπορώ να πω ότι το έχω σώσει. Πλέον με το ζόρι βγάζει την μέρα. Έχετε να μου προτείνετε κάτι άλλο? η θα πρέπει να συμβιβαστώ με την ιδέα ότι αν θέλω να είναι smartphone και όχι απλό phone θα πρέπει να το φορτίζω 2 φορές την μέρα?

 

Ευχαριστώ,

για τον χρόνο σας.

Link to comment
Share on other sites

Το S3 Mini εχει 0,52 W/kg που σε σχεση με αλλα κινητα κυριως SoNy ειναι αρκετα χαμηλο!

 

Ευχαριστώ πολύ.... Και κάτι ακόμα ξέρεις μήπως πότε θα είναι έτοιμο το καινούργιο update; 4.2.2 και αν το μινι τα δεχθεί το 5.0

Όταν βγει; ;;;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ.... Και κάτι ακόμα ξέρεις μήπως πότε θα είναι έτοιμο το καινούργιο update; 4.2.2 και αν το μινι τα δεχθεί το 5.0

Όταν βγει; ;;;

 

5.0 σιγουρα οχι. Αλλα 4.2.2 ναι

Link to comment
Share on other sites

Ακούστηκε πως η Google θα παρουσιάσει σε λίγες ημέρες το Android 4.3 Jelly Bean. Οπότε, ελπίζω να πάρουμε και αυτήν και να μη μας αφήσει στην 4.2.2 (όταν μας τη δώσει). Για το 5.0 Key Lime Pie, λίγο δύσκολο.
Link to comment
Share on other sites

5.0 σιγουρα οχι. Αλλα 4.2.2 ναι

Από που το συμπεραίνεις για το 5.0 ότι δεν θα δεκτεί;:what:

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Από που το συμπεραίνεις για το 5.0 ότι δεν θα δεκτεί;:what:

 

Απο το google μισο να βρω το link. Δες στο google galaxy s3 mini android 5. Συγγνωμη αλλα ειμαι απο το κινητο

Edited by tilaverboy
Link to comment
Share on other sites

Από που το συμπεραίνεις για το 5.0 ότι δεν θα δεκτεί;:what:

 

είχε γίνει μια ανακοινωση απο Samsung πριν αρκετό καιρο ,ποιες συσκευές θα πάρουν αναβάθμιση και ποια εκδοση!!

παρ'ολα αυτά και επίσημα να μην πάρει την 5.0,το XDA να'ναι καλά :p

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

είχε γίνει μια ανακοινωση απο Samsung πριν αρκετό καιρο ,ποιες συσκευές θα πάρουν αναβάθμιση και ποια εκδοση!!

παρ'ολα αυτά και επίσημα να μην πάρει την 5.0,το XDA να'ναι καλά :p

 

Η λίστα που είχε δημοσιευθεί, δεν ήταν η τελική. Μέχρι τώρα, ισχύει ότι όλες οι συσκευές που τρέχουν το Android θα λαμβάνουν ενημερώσεις μέχρι και 18 μήνες μετά την κυκλοφορία τους. Εάν αργήσει πολύ να μας δώσει η Samsung το 4.2, τότε δε μας βλέπω να παίρνουμε άλλη.

Link to comment
Share on other sites

Για 4.2.2 και εγω εχω ακουσει οτι θα την παρουμε (την αναβαθμιση :Ρ)!

Για 5 Δεν νομιζω ειναι λιγο δυσκολο!! Κινητα απο S3 και πανω θα την παρουν..

Ομως οπως ειπε και ο Luciferia να' ναι καλα το XDA...αλλα και απο αυτην την μερια δεν βλεπω και τρελη προθυμια για το κινητακι!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S III Mini (I8190 - I8200)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...