Jump to content

Samsung Galaxy S III Mini (I8190 - I8200)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα παιδιά. Μπορείτε να μου πείτε πόση περίπου ram έχετε σε χρήση και με ποια rom? Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα στην παρέα!!! Από που ενεργοποιούνται τα emoji για το πληκτρολόγιο; Μπορούμε να έχουμε 3 γλώσσες για πληκτρολόγιο; Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα

Ψάχνω για αντικαταστάτη του Desire S και ένα από τα υποψήφια είναι και το S3 mini.

Η οθόνη του είναι gorilla glass ή όχι ;

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.3.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα

Ψάχνω για αντικαταστάτη του Desire S και ένα από τα υποψήφια είναι και το S3 mini.

Η οθόνη του είναι gorilla glass ή όχι ;

oxi........>http://www.gsmarena.com/samsung_i8190_galaxy_s_iii_mini-5033.php

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Μπορείτε να μου πείτε πόση περίπου ram έχετε σε χρήση και με ποια rom? Ευχαριστώ
~635 official 4.1.2
Link to comment
Share on other sites

500 απο τα 809

 

Νομίζω ότι μπορούμε ακόμα καλύτερα. 432 τρέχω με πλήθος εφαρμογών αλλά έχω αφαιρέσει πολλές μαμισιες και πετυχαίνοντας το με κάτι ακόμα πού βγήκε από τύχη. Το βραδύ θα σας πω περισσότερα πού θα είμαι από τον υπολογιστή

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι μπορούμε ακόμα καλύτερα. 432 τρέχω με πλήθος εφαρμογών αλλά έχω αφαιρέσει πολλές μαμισιες και πετυχαίνοντας το με κάτι ακόμα πού βγήκε από τύχη. Το βραδύ θα σας πω περισσότερα πού θα είμαι από τον υπολογιστή

 

Εισαι με root για αυτο. Μια ερωτηση να σου κανω? Ext τι εβαλες ext2 ή ext4?

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω partition

 

Ok σε ευχαριστω. Ρωτησα γιατι στο xda ειναι μπερδευτικο η μεταφορα εφαρμογων στην sd σε ευχαριστω παντως

Link to comment
Share on other sites

Εισαι με root για αυτο. Μια ερωτηση να σου κανω? Ext τι εβαλες ext2 ή ext4?

 

Εγώ 462, με πολλά widgets, δεν έχω αφαιρέσει καμμιά εφαρμογή και έxω κάνει ενα partition ext2 μεγέθους 2GB με το link2SD όπου έχω συνδέσει οσες δεν πολυχρησιμοποιώ.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ 462, με πολλά widgets, δεν έχω αφαιρέσει καμμιά εφαρμογή και έxω κάνει ενα partition ext2 μεγέθους 2GB με το link2SD όπου έχω συνδέσει οσες δεν πολυχρησιμοποιώ.

 

Εισαι Θεος τελος! Εχεις κανει και συγχωνευση sd και extsd ή δεν χρειαζεται?

Link to comment
Share on other sites

Εισαι Θεος τελος! Εχεις κανει και συγχωνευση sd και extsd ή δεν χρειαζεται?

 

Οχι, δεν έχω κάνει ! Απλά συνδέω στην εξωτερική SD όσες δεν πολυχρησιμοποιώ και αφήνω στην εσωτερική SD τις απολύτως απαραίτητες ! Το κάνω και με αλλες συσκευές και δουλεύει τέλεια :-)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Υπάρχει κάποιο αντίστοιχο λογισμικό όπως είναι το MyPhoneExplorer (που είναι για Sony) για Samsung; Το Kies δεν είναι και τίποτα ιδιαίτερο. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Υπάρχει κάποιο αντίστοιχο λογισμικό όπως είναι το MyPhoneExplorer (που είναι για Sony) για Samsung; Το Kies δεν είναι και τίποτα ιδιαίτερο. Ευχαριστώ

 

Εχω την εντύπωση πως το my phone explorer δουλεύει και με τα κινητά μας! Κατέβασε το my phone explorer client από το store!

Link to comment
Share on other sites

Δεν το εχω κανει (με aux συνδεομαι και εγω), αλλα θα εκανα οτι κανω στον υπολογιστη μου πριν συνδεθω με usb: Ρυθμισεις -> ασυρματη επικοινωνια και δικτυα -> βοηθητικα προγραμματα usb -> και κλικ στο συνδεση συσκευης αποθηκευσης στον υπολογιστη και κατοπιν συνδεεις. Κανε το για πλακα και πες μου τι εγινε!

Αν πιασει, θελω κερασμα!

Μπα "unsupported" μου βγάζει στη σύνδεση με usb.Τα Windows Phone τα αναγνωρίζει.Ισως στου αυτοκινήτου το φόρουμ πρέπει να ψαξω.

Edited by SAKISART2
Link to comment
Share on other sites

Παιδες εχω προβλημα, στα kαλα καθουμενα δν μου ανοιγει το ξυπνητηρι και ορισμενες ακομα εφαρμογες βγαζοντας το παρακατω στο συννημενο... στο συννημενο ειναι το μνμ ππ εμφανιζει οταν ανοιγω το ξυπνητηρι κκ εντελει δν ανοιγει... . Ξερει κανεις τι γινετε;;

 

Υποψιάζομαι κάτι από τον φάκελο tools που βλέπω, ειδικά κάποιο task manager. Βγάλε πράμα, κάνε και μια εκκαθάριση στο ρολόι αν γίνεται και δες αν συνεχίζει.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντύπωση πως το my phone explorer δουλεύει και με τα κινητά μας! Κατέβασε το my phone explorer client από το store!

 

Λες να δουλευει; :)

 

Νεο "πρόβλημα"

 

Δεν μου εμφανιζει ως notification τα email που μου ερχονται τοσο στο gmail οσο και στον προσωπικο μου pop3. Αν μπω στην εφαρμογη μου τα εμφανιζει τα emails ως εισερχόμενα. Στις ρυθμίσεις φαίνεται να λέει ότι "ο συγχρονισμός ειναι απενεργοποιημενος", χωρις να μου δινει τη δυνατοτητα να τον ενεργοποιησω (η επιλογη ειναι γκρι), Επισης εχω βαλει να κοιτα ανα 10λεπτο για mail, εχω εβεργοποιημενη την επιλογη να εμφανιζει ως notification τα email που μου, παρόλα αυτά δεν έρχονται.

 

Α, αυτο έγινε ξαφνικα από χτες. Μέχρι τότε, μου ερχόντουσαν κανονικά ως notifications τα emails μου. Καμιά ιδέα;

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Σε κάποια video προφανώς με υποστήριξη flash player δε ανοίγουν, κ σε κάποιες ιστοσελίδες που πάω να το κατεβάσω αναφέρει ότι δεν υποστηρίζεται από την συσκευή(S3mini).Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος να μπορεσω να το κατεβάσω κ να υποστηρίζεται.. ο browser που εχω υποστηριζει flash:help:
Link to comment
Share on other sites

Λες να δουλευει; :)

Λειτουργει κανονικα.

Edited by Stavrosl
Link to comment
Share on other sites

Όταν μου κάνουν κλήση και απαντάω περνούν 1-2 δευτερόλεπτα προτού ο συνομιλητής μου να μπορεί να με ακούσει, με αποτέλεσμα συνήθως να μην ακούει την απάντησή μου όταν σηκώνω το τηλέφωνο. Συμβαίνει σε κανέναν άλλο;

 

Νεο "πρόβλημα"

 

Δεν μου εμφανιζει ως notification τα email που μου ερχονται τοσο στο gmail οσο και στον προσωπικο μου pop3. Αν μπω στην εφαρμογη μου τα εμφανιζει τα emails ως εισερχόμενα. Στις ρυθμίσεις φαίνεται να λέει ότι "ο συγχρονισμός ειναι απενεργοποιημενος", χωρις να μου δινει τη δυνατοτητα να τον ενεργοποιησω (η επιλογη ειναι γκρι), Επισης εχω βαλει να κοιτα ανα 10λεπτο για mail, εχω εβεργοποιημενη την επιλογη να εμφανιζει ως notification τα email που μου, παρόλα αυτά δεν έρχονται.

 

Α, αυτο έγινε ξαφνικα από χτες. Μέχρι τότε, μου ερχόντουσαν κανονικά ως notifications τα emails μου. Καμιά ιδέα;

 

Αυτό έγινε και σε μένα πριν λίγο καιρό με το Gmail. Δεν ξέρω γιατί. Ενδεχομένως να έκανα κάποιο update ή κάτι τέτοιο και για κάποιο λόγο απενεργοποιήθηκε ο συγχρονισμός. Φαντάζομαι ότι όταν λές "στις ρυθμίσεις" μιλάς για τις ρυθμίσεις της εφαρμογής Gmail. Για δοκίμασε να πας στο Μενού>Ρυθμίσεις>Google (κάτω από τον τίτλο "Λογαριασμοί")>xxxxxxx@gmail.com και να τσεκάρεις το "Συγχρονισμός Gmail".

Link to comment
Share on other sites

να κανω μια ερωτηση ρε παιδια.

προσπαθω να συνδεσω το samsung note 10.1 tablet μου με το sIII mini μεσω wifi και tethering . το sIII θα σερβιρει το internet προς το tablet

ομως μολις το tablet βρει τη συσκευη μου ζηταει password.

τι password ειναι αυτο ;

απο τη μερια του sIII δεν υπαρχουν ρυθμισεις που να μπορω να ορισω καποιο password

 

επισης στη "Βοηθεια" του tethering (στο sIII) αναφερει πως <<Μπορειτε να διαμορφωσετε το φορητο σημειο προσβασης WI-Fi απο τις ρυθμισεις φορητου σημειου προσβασης Wi-Fi>>

ποιες ρυθμισεις εννοει ; αφου δεν εχει ρυθμισεις, μονο on/off του "φορητου σημειου προσβασης"

 

:wacko::wacko::wacko:

Link to comment
Share on other sites

να κανω μια ερωτηση ρε παιδια.

προσπαθω να συνδεσω το samsung note 10.1 tablet μου με το sIII mini μεσω wifi και tethering . το sIII θα σερβιρει το internet προς το tablet

ομως μολις το tablet βρει τη συσκευη μου ζηταει password.

τι password ειναι αυτο ;

απο τη μερια του sIII δεν υπαρχουν ρυθμισεις που να μπορω να ορισω καποιο password

 

επισης στη "Βοηθεια" του tethering (στο sIII) αναφερει πως

ποιες ρυθμισεις εννοει ; αφου δεν εχει ρυθμισεις, μονο on/off του "φορητου σημειου προσβασης"

 

:wacko::wacko::wacko:

 

Πάτησε πάνω στο φορητό σημείο πρόσβασης (τη λέξη εννοώ), όχι το κουμπί on-off...Και πήγαινε στη διαμόρφωση!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S III Mini (I8190 - I8200)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...