Jump to content

Samsung Galaxy S III Mini (I8190 - I8200)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για 4.2.2 και εγω εχω ακουσει οτι θα την παρουμε (την αναβαθμιση :Ρ)!

Για 5 Δεν νομιζω ειναι λιγο δυσκολο!! Κινητα απο S3 και πανω θα την παρουν..

Ομως οπως ειπε και ο Luciferia να' ναι καλα το XDA...αλλα και απο αυτην την μερια δεν βλεπω και τρελη προθυμια για το κινητακι!

 

Θελει τετραπυρηνα για την 5.0. Τωρα για την προθυμια εγω βλεπω οτι υπαρχει κινηση http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=1831

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά έχει ρουτάρει κανείς με το toolkit?

 

Ακολουθησε τον οδηγο στη σελιδα 1 καλυτερα. Εγω στο s3 mini δεν εκανα root αλλα στο σκετο mini που εχω σαν δευτερη συσκευη του εκανα τα παντα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει ρουτάρει κανείς με το toolkit?

 

Εκανα εγω! Ολα καλα! Τπ μονο κακο ειναι οτι δεν μπορώ να παρω αυτοματη ενημέρωση οταν βγει η 4.2.2, επειδή το εχω πειράξει λέει! Δεν ξέρω αν μπορεσω να την παρω μεσω kies! Aν μπορεί ας μου απαντήσει κ μενα καποιος...

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε και μένα σήμερα από kaizershop, όλα μια χαρά.

 

Ι8190ΧΧΑΜΑ2, στο kies λέει (PHN) που πιστεύω είναι Ολλανδικό μιας και ηταν και η ενεργοποιημένη γλώσσα όταν το άνοιξα. Οδηγίες μέσα στο κουτί, σφραγισμένο κανονικά με την ταινία του. Κομπλέ.

 

Τώρα κάνουμε root ή όχι; :p

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όταν συνδέω το τηλέφωνο στο αμάξι για τραγούδια στη usb θύρα δεν το αναγνωρίζει.Μονο όταν το βάζω στην AUX θύρα παίζει κανονικά αλλά δεν εμφανίζονται τα τραγούδια στην οθόνη του αυτοκινήτου.Το παλιό htc wm που είχα δεν είχε τέτοιο θέμα.Θέλει να κάνω κάποια ρύθμιση στο τηλέφωνο; Γνωρίζει κάποιος;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όταν συνδέω το τηλέφωνο στο αμάξι για τραγούδια στη usb θύρα δεν το αναγνωρίζει.Μονο όταν το βάζω στην AUX θύρα παίζει κανονικά αλλά δεν εμφανίζονται τα τραγούδια στην οθόνη του αυτοκινήτου.Το παλιό htc wm που είχα δεν είχε τέτοιο θέμα.Θέλει να κάνω κάποια ρύθμιση στο τηλέφωνο; Γνωρίζει κάποιος;

 

Δεν το εχω κανει (με aux συνδεομαι και εγω), αλλα θα εκανα οτι κανω στον υπολογιστη μου πριν συνδεθω με usb: Ρυθμισεις -> ασυρματη επικοινωνια και δικτυα -> βοηθητικα προγραμματα usb -> και κλικ στο συνδεση συσκευης αποθηκευσης στον υπολογιστη και κατοπιν συνδεεις. Κανε το για πλακα και πες μου τι εγινε!

Αν πιασει, θελω κερασμα!

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε και μένα σήμερα από kaizershop, όλα μια χαρά.

 

Ι8190ΧΧΑΜΑ2, στο kies λέει (PHN) που πιστεύω είναι Ολλανδικό μιας και ηταν και η ενεργοποιημένη γλώσσα όταν το άνοιξα. Οδηγίες μέσα στο κουτί, σφραγισμένο κανονικά με την ταινία του. Κομπλέ.

 

Τώρα κάνουμε root ή όχι; :p

 

Παιδιά, μπορώ να χρησιμοποιήσω τον οδηγό του Tyxerakias στο τηλέφωνο μου; Έχω Ι8190ΧΧΑΜΑ2 αλλά δεν είναι ελληνικό το τηλέφωνο.

Εάν το κάνω, και εφόσον γίνεται unroot, είμαι οκ με την εγγύηση;

 

Σόρι για τις αρχάριες ερωτήσεις, είναι το πρώτο μου android, διάβασα και όλες τις σελίδες του θέματος και ψιλοχαόθηκα :O

Edited by opethmmad
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Δύο/τρεις ερωτήσεις έχω, διάβασα αρκετές από τις σελίδες του θέματος όχι όμως όλες.

 

α) Το s3mini το βρήκα σε skroutz 218 ευρώ. Πιστεύετε ότι αξίζει τα λεφτά του;

β) Το s3mini συγχρονίζεται με Microsoft Outlook για να συγχρονίζω επαφές, ημερολόγιο κλπ

γ) Ποιο άλλο κινητό (ακόμα και άλλης μάρκας) με παρεμφερή χαρακτηριστικά με το s3mini προτείνετε;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μπορώ να χρησιμοποιήσω τον οδηγό του Tyxerakias στο τηλέφωνο μου; Έχω Ι8190ΧΧΑΜΑ2 αλλά δεν είναι ελληνικό το τηλέφωνο.

Εάν το κάνω, και εφόσον γίνεται unroot, είμαι οκ με την εγγύηση;

 

Σόρι για τις αρχάριες ερωτήσεις, είναι το πρώτο μου android, διάβασα και όλες τις σελίδες του θέματος και ψιλοχαόθηκα :O

 

απαντάω μόνος μου μετά από ψάξιμο

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=37309930&postcount=5

Link to comment
Share on other sites

Απο παιχνιδια οποιος ενδιαφερεται να αγορασει το nba jam ειναι σχετικα φτηνο οχι πολυ μεγαλο γυρω στα 300 mb με τελειο σχολιασμο και γραφικα και παιζεται και διπλο. Το need for speed που το αγορασα το most wanted ειναι μεγαλη πατατα και δεν αξιζει τα 0,89 ευρω(δεν πειραζεις αμαξια κτλ). Αν αγορασω και αλλα θα σας ενημερωσω

 

 

Για οσους κανουν root δεν μπορουν να αναβαθμισουν καθολου ειτε ειναι απο Ελλαδα ειτε ειναι απο αλλη χωρα θα σας λεει η συσκευη οτι τροποοιησατε το λογισμικο. Θα πρεπει με odin να περασετε το official rom για να γινεται νομιμοι και να μπορειτε να παρετε τις αναβαθμισεις αλλα θα χασετε το superuser.

Edited by tilaverboy
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Δύο/τρεις ερωτήσεις έχω, διάβασα αρκετές από τις σελίδες του θέματος όχι όμως όλες.

 

α) Το s3mini το βρήκα σε skroutz 218 ευρώ. Πιστεύετε ότι αξίζει τα λεφτά του;

β) Το s3mini συγχρονίζεται με Microsoft Outlook για να συγχρονίζω επαφές, ημερολόγιο κλπ

γ) Ποιο άλλο κινητό (ακόμα και άλλης μάρκας) με παρεμφερή χαρακτηριστικά με το s3mini προτείνετε;

 

Ευχαριστώ

 

Εμενα μου αρεσε και το sony xperia L http://www.plaisio.gr/kinita-smartphones/smartphones/smartphone/Xperia-L-Black.htm και ισως λιγο καλυτερο απο τα galaxy s3 mini αν και εμενα μου αρεσει το mini γιατι ειναι πιο ευκολο να κανεις root και να περασεις αλλη rom

Link to comment
Share on other sites

Απο παιχνιδια οποιος ενδιαφερεται να αγορασει το nba jam ειναι σχετικα φτηνο οχι πολυ μεγαλο γυρω στα 300 mb με τελειο σχολιασμο και γραφικα και παιζεται και διπλο. Το need for speed που το αγορασα το most wanted ειναι μεγαλη πατατα και δεν αξιζει τα 0,89 ευρω(δεν πειραζεις αμαξια κτλ). Αν αγορασω και αλλα θα σας ενημερωσω

 

 

Για οσους κανουν root δεν μπορουν να αναβαθμισουν καθολου ειτε ειναι απο Ελλαδα ειτε ειναι απο αλλη χωρα θα σας λεει η συσκευη οτι τροποοιησατε το λογισμικο. Θα πρεπει με odin να περασετε το official rom για να γινεται νομιμοι και να μπορειτε να παρετε τις αναβαθμισεις αλλα θα χασετε το superuser.

 

Το Official Rom που/πως το βρίσκουμε; Θα ήταν καλό να το έχουμε κατεβάσει πριν κάνουμε root, ώστε να είναι οποιαδήποτε στιγμή διαθέσιμο άμεσα.

Link to comment
Share on other sites

Το Official Rom που/πως το βρίσκουμε; Θα ήταν καλό να το έχουμε κατεβάσει πριν κάνουμε root, ώστε να είναι οποιαδήποτε στιγμή διαθέσιμο άμεσα.

Στο sammobile.com εχει για ολες τις χωρες

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μπορώ να χρησιμοποιήσω τον οδηγό του Tyxerakias στο τηλέφωνο μου; Έχω Ι8190ΧΧΑΜΑ2 αλλά δεν είναι ελληνικό το τηλέφωνο.

Εάν το κάνω, και εφόσον γίνεται unroot, είμαι οκ με την εγγύηση;

 

Σόρι για τις αρχάριες ερωτήσεις, είναι το πρώτο μου android, διάβασα και όλες τις σελίδες του θέματος και ψιλοχαόθηκα :O

οχι χανεις την εγγυηση

Link to comment
Share on other sites

Μια τελευταία ερώτηση αν ξέρετε, ίσως λίγο offtopic:

 

Πάω εδώ

http://www.sammobile.com/firmwares/ -> Check your Firmware

 

Επιλέγω το S3 mini GΤ-I8190

Χώρα Netherlands(PHN)

 

Τσέκαρα ότι συμφωνούν τα στοιχεία.

Πατάω download, και μου ανοίγει νέο tab με την ίδια σελίδα χωρίς να κατεβάζει κάτι. Μήπως θέλει κανα register?

 

Λέει πως αν δεν είναι διαθέσιμο το firmware, σε 1 ώρα θα το ανεβάζουν.

Iσχύει ή έτσι το λένε; :sick:

Καμμιά άλλη πηγή;

 

εδιτ: νομίζω βρήκα τη λύση, πρεπει να πατησεις στο firmwares και ναι, θέλει register

Edited by opethmmad
Link to comment
Share on other sites

Μια τελευταία ερώτηση αν ξέρετε, ίσως λίγο offtopic:

 

Πάω εδώ

http://www.sammobile.com/firmwares/ -> Check your Firmware

 

Επιλέγω το S3 mini GΤ-I8190

Χώρα Netherlands(PHN)

 

Τσέκαρα ότι συμφωνούν τα στοιχεία.

Πατάω download, και μου ανοίγει νέο tab με την ίδια σελίδα χωρίς να κατεβάζει κάτι. Μήπως θέλει κανα register?

 

Λέει πως αν δεν είναι διαθέσιμο το firmware, σε 1 ώρα θα το ανεβάζουν.

Iσχύει ή έτσι το λένε; :sick:

Καμμιά άλλη πηγή;

 

εδιτ: νομίζω βρήκα τη λύση, πρεπει να πατησεις στο firmwares και ναι, θέλει register

 

θελει register.

 

Ερωτηση να κανω? Οσοι κανατε root κανατε και swap την sd και τον extsd ή δεν χρειαζεται? Θελω να μεταφερω τα αρχεια στην sd και εγω και με τρωει να το κανω root. Θα πρεπει την sd μου να την διαμορφωσω σε ext4 ή σε ext2 και τι χωρητικοτηρα να ειναι? Εμενα η sd μου ειναι 8 gb. Ευχαριστω και συγγνωμη για το πρηξιμο. Στο mini ήταν διαφορετικα τα πραγματα εδω αλλαξανε πολυ

Edited by tilaverboy
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας, τελικά σιγά σιγά μπαίνω στον κοσμο του Android. Μια απορία ακόμα ομωσ εχω. Εκανα λογαριασμό κανονικά στο στορ, ειχε επιλογή να δηλώσω ΑΜΕΧ κάρτα το έκανα και οταν πάω για αγορά μου λεει δεν υποστηρίζει αυτο τον τύπο, γιατί; κάνω κατι λάθος;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους και καλή εβδομάδα!

Ένας φίλος μου θέλει να αγοράσει το s3 mini. Θέλει να κάνει βιντεοκλήση με το skype με τους συγγενείς του στην Αυστραλία και θέλει να το αγοράσει γι' αυτό μόνο. Παλιότερα είχε πάρει μια ακριβή συσκευή sony ericsson και δεν μπορούσε να κάνει βιντεοκλήση μέσω skype. Υποθέτω ότι ήταν θέμα του skype.

 

Έχει δοκιμάσει κάποιος να κάνει βιντεοκλήση μέσω skype με την μπροστά κάμερα να μου πεί αν γίνεται;

Ευχαριστώ πολύ!

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους και καλή εβδομάδα!

Ένας φίλος μου θέλει να αγοράσει το s3 mini. Θέλει να κάνει βιντεοκλήση με το skype με τους συγγενείς του στην Αυστραλία και θέλει να το αγοράσει γι' αυτό μόνο. Παλιότερα είχε πάρει μια ακριβή συσκευή sony ericsson και δεν μπορούσε να κάνει βιντεοκλήση μέσω skype. Υποθέτω ότι ήταν θέμα του skype.

 

Έχει δοκιμάσει κάποιος να κάνει βιντεοκλήση μέσω skype με την μπροστά κάμερα να μου πεί αν γίνεται;

Ευχαριστώ πολύ!

 

Εννοείται!

Link to comment
Share on other sites

Αυτές τις μέρες βρήκα το s3 mini με 230 ευρώ. Αξίζει τα λεφτά του;

 

Πέριμενε λίγο...βάλε κάτι παραπάνω και πάρε το SIII. Εγω το μετάνοιωσα όχι απο την άποψη των χαρακτηριστικών του τηλεφώνου που για τα λεφτά του τα αξίζει εννοείται...αλλα της πιο μεγάλης οθόνης που στην περίπτωση super amoled οι σχεδόν 5 ίντσες είναι χορταστικές...χώρια επιπλέον feutures του μεγάλου αδερφού...

BB 9000 / 9780, Samsung Galaxy S III min, Samsung I9505 Galaxy S4, Note 8.0, Blackberry Z3
Link to comment
Share on other sites

Αυτές τις μέρες βρήκα το s3 mini με 230 ευρώ. Αξίζει τα λεφτά του;

 

Σίγουρα τα αξίζει. Έχει η γυναίκα μου και η κόρη μου. Σε αυτό το μέγεθος είναι σίγουρα το καλύτερο.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Παιδες εχω προβλημα, στα kαλα καθουμενα δν μου ανοιγει το ξυπνητηρι και ορισμενες ακομα εφαρμογες βγαζοντας το παρακατω στο συννημενο... στο συννημενο ειναι το μνμ ππ εμφανιζει οταν ανοιγω το ξυπνητηρι κκ εντελει δν ανοιγει... . Ξερει κανεις τι γινετε;; Edited by PoWeR3O7
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S III Mini (I8190 - I8200)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...