Jump to content

Samsung Galaxy S III Mini (I8190 - I8200)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

να κανω μια ερωτηση(που μπορει να ειναι και τελειως κουτη), αν ξερει καποιος την απαντα...

υπαρχει καποια διαφορα αναμεσα στις εκδοσεις I8190XXAMA2 (που φοραει τωρα το κινητο) με την I8190XXAMB3 που βρισκω στους xda? :blink:

στους xda θα ειναι root η εκδοση, και ειναι και ποιο καινουργια εκδοση. απλα δες αν ειναι για Ελλαδα EUR.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια το all share control της Samsung πότε θα βγει και για εμας?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.Πριν 1 μηνα πείρα το samsung s 3 mini,δεν έχω ιδιαίτερο πρόβλημα απλά αργεί λίγο.Δηλαδή το ξεκλειδώνω και για να παω στης επαφές αργεί λίγο δεν παει κατεθείαν.Τι μπορώ να κάνω;Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Αν και δε χρειαζόταν νέο θεμα για την ερώτηση σου.

Βάλε το ex dialed,κατι καλύτερο κανει στο θεμα αυτο.

Μην περιμένεις να ειναι σφαίρα ποτε.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.Πριν 1 μηνα πείρα το samsung s 3 mini,δεν έχω ιδιαίτερο πρόβλημα απλά αργεί λίγο.Δηλαδή το ξεκλειδώνω και για να παω στης επαφές αργεί λίγο δεν παει κατεθείαν.Τι μπορώ να κάνω;Ευχαριστώ.

το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ.αργεί να εμφανίσει τις επαφές.το κάνει σε όλους σας?μήπως είναι θέμα root?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! Σκέφτομαι να αγοράσω το S3 mini και επειδή συνηθίζω να κάνω εγγραφή ραδιοφώνου με το παλιό μου προϊστορικό τηλέφωνο (ΟΜΝΙΑ ΙΙ), και να ακούω αργότερα τις εκπομπές, θα ήθελα να μου πεί κάποιος που το έχει, αν υπάρχει αυτή τη δυνατότητα και στο S3 mini. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! Σκέφτομαι να αγοράσω το S3 mini και επειδή συνηθίζω να κάνω εγγραφή ραδιοφώνου με το παλιό μου προϊστορικό τηλέφωνο (ΟΜΝΙΑ ΙΙ), και να ακούω αργότερα τις εκπομπές, θα ήθελα να μου πεί κάποιος που το έχει, αν υπάρχει αυτή τη δυνατότητα και στο S3 mini. Ευχαριστώ

 

ναι,την εχει....

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα σε ολη την παρεα...!!

Θελω και εγω να κανω root το κινητο μου (GT-8190 , 4.1.2 , Ι8190ΧΧΑΜΑ2)

 

Θελω να το κανω root μεσω του toolkit ( http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2185700 ).

Aν το εχει κανει, κανεις με αυτο το τροπο, θα ηταν πολυ χρησιμο και για μενα και για τα υπολοιπα παιδια, να μας καθοδηγησει με το τροπο που το εκανε (τι επιλογες εδωσε στο προγραμμα, ποιο root εβαλε, αν ειναι καλο να βαλουμε κ το recovery που προτεινουν, και γενικα τι συμπεριφορα εχει το κινητο μετα το root.

το προγραμμα ειναι στα αγγλικα, σου βγαζει πολλες επιλογες, και γενικα με αγχωνει πιο τροπο να διαλεξω ..! ποιο ειναι πιο ασφαλες? να το κανω root πρωτα και μετα να βαλω to nandroid μονος μου για να κανω πληρες backup ....

Link to comment
Share on other sites

το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ.αργεί να εμφανίσει τις επαφές.το κάνει σε όλους σας?μήπως είναι θέμα root?

 

και σε μενα το κανει που δν ειμαι ροοτ .. μάλλον ετσι ειναι το τηλεφωνο

tool
Link to comment
Share on other sites

Όσοι από εσάς έχετε παραγγείλει κάτι (πχ θήκη) από το ebay και το προϊόν έρχεται από Αμερική, περίπου πόσο καιρό κάνει (χοντρικά);; καμιά 10αριά εργάσιμες;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Έχω επιδότηση για αγορά συσκευής από Vodafone, και είμαι μεταξύ s iii mini και iphone 4 (όχι το 4s).

Tι μου προτείνετε να διαλέξω; Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Όσοι από εσάς έχετε παραγγείλει κάτι (πχ θήκη) από το ebay και το προϊόν έρχεται από Αμερική, περίπου πόσο καιρό κάνει (χοντρικά);; καμιά 10αριά εργάσιμες;

 

Παραπάνω. Μερικές φορές μου έρχονται και μετά από μήνα. Καλύτερα να τα παραγγέλνεις από το ελληνικό ebay γιατί έρχονται από Αγγλία μέσα σε μία εβδομάδα το πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια...!!

Εκανα το κινητο μου τελικα root , μεσω του toolkit. ( http://forum.xda-developer....php?t=2185700.)

εν συνεχεια ηθελα να βαλω και custom recovery ( προτεινουν το TWRP) και το εκανα και αυτο...!! επισης κατεβασα απο το market το nandroid backup για να κανω full backup. εκανα επανεκινηση το κινητο για να με παει στο TWRP αλλα δεν μου εβγαζε καποια εντολη να επανεκινησει με αυτο.

υπαρχει καποιος συνδιασμος πληκτρων για να γινει αυτο?

εν συνεχεια προσπαθησα να κανω αυτοματη ενημερωση λογισμικου του κινητου κ μου λεει οτι το λογισμικο εχει τροποποιηθει.!! αγχωθηκα, και πηγα παλι απο το toolkit να βαλω ξανα stock recovery. το εκανα αλλα και παλι τα ιδια...!! Δεν μπορεις να κανεις αυτοματη ενημερωση λογισμικου του κινητου γιατι το λογισμικο εχει τροποποιηθει.!! Τι κανω τωρα??? Πως θα παρω τις ενημερωσεις οταν αυτες βγουν? παιζει ρολο οτι ειμαι root και δεν ενημερωνει αυτοματα? εχει γινει '1' αυτο που λετε και πως γινεται ξανα '0'. πρεπει να γινω ξανα unroot? εαν βαλω ξανα το twrp πρεπει να μου το βγαλει στο μενου του κλεισιματος οτι υπαρχει?

ελπιζω καποιος να μου δωσει βοηθεια......~!! :(

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εχω περάσει δυο παιχνίδια απο το store και δεν μπορώ να βρω αν βρίσκονται στο τηλ ή στην εξωτερική sd.Το ψάχνω απο το astro και δεν τα βρίσκω Edited by SAKISART2
Link to comment
Share on other sites

Ο ηχος της κάμερας πως απενεργοποιείται παιδια?δεν βρηκα κατι στις ρυθμίσεις της κάμερας...

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εύκολος και αναλυτικός οδηγός για root με καμία παρενέργεια στην ενότητα Οδηγοί.

 

Το γράφω γιατί παίρνω πμ για προβλήματα μ'αυτό το toolkit, αν δεν ξέρετε τι ακριβώς θα συμβεί όταν κάνετε κάτι και πως αντιμετωπίζεται, please ακολουθήστε τον οδηγό κι αφήστε τα toolkits

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4442862#post4442862

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εύκολος και αναλυτικός οδηγός για root με καμία παρενέργεια στην ενότητα Οδηγοί.

 

Το γράφω γιατί παίρνω πμ για προβλήματα μ'αυτό το toolkit, αν δεν ξέρετε τι ακριβώς θα συμβεί όταν κάνετε κάτι και πως αντιμετωπίζεται, please ακολουθήστε τον οδηγό κι αφήστε τα toolkits

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4442862#post4442862

 

Μια ερώτηση σχετικά με τον οδηγό. Σκέφτομαι να προχωρήσω σε root αλλά η έκδοση που έχω είναι η I8190XXAMA3 και όχι η I8190XXAMA2. Θα υπάρχει πρόβλημα αν πάω να βάλω την I8190XXAMA2 που υπάρχει στον οδηγό?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.οι εφαρμογες αποθηκευονται στην καρτα μνημης? αξιζει να το αγορασω? κολλαει?

πεταει το τηλεφωνακι φιλε. πολυ γρηγορο κανενα κολλημα

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,σημερα αγορασα και εγω το συγκεκριμενο κινητο και ηθελα να ρωτησω μια απορια που μου εκανε εντυπωση...

Παντου διαβαζω οτι το κινητο εχει 8 GB εσωτερικη μνημη και εγω βλεπω να εχει γυρω στο 4,5 GB,ειναι φυσιολογικο αυτο??

ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,σημερα αγορασα και εγω το συγκεκριμενο κινητο και ηθελα να ρωτησω μια απορια που μου εκανε εντυπωση...

Παντου διαβαζω οτι το κινητο εχει 8 GB εσωτερικη μνημη και εγω βλεπω να εχει γυρω στο 4,5 GB,ειναι φυσιολογικο αυτο??

ευχαριστω...

 

Ναι τα υπολοιπα 4 gb ειναι το λογισμικο σου. Ολα καλα μην αγχωνεσαι

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Χτες πήρα το συγκεκριμένο κινητό. Όλα καλά, το μόνο πρόβλημα είναι ότι δεν εμφανίζει σωστά τα ελληνικά τραγούδια. Ξέρετε πώς μπορώ να το διορθώσω;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S III Mini (I8190 - I8200)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...