Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note II (N7100)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα σου πω κατηγοριματικα Οχι!!! Δυστυχως 2-3 port των εφαρμογων του 3 που εχουν κανει στο xda, δεν ειναι σωστο και γονατιζει το κινητο, δυστυχως

 

Καμία 4.3 που να πηγαινει σαν 4.1.2 και να ειναι πιο Smooth ? Και ας μην εχει τα feautures του Note 3

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ακριβώς αυτό. Και μέσα απο το recovery θα φλασαρεις την ρομ :)

 

Για να περάσω την Dn3 πρέπει πρώτα να περάσω σε 4.3 custom rom ? Η Dn3 είναι τα features note 3 ? :confused:

Link to comment
Share on other sites

H dn3 είναι custom rom & έχει τα καλούδια του spen!

Δεν χρειάζεται να έχεις 4.3, εγώ πάνω από την stock 4.1.2 την πέρασα.

 

κ δεν ειχες θεματα με το wifi?

Link to comment
Share on other sites

H dn3 είναι custom rom & έχει τα καλούδια του spen!

Δεν χρειάζεται να έχεις 4.3, εγώ πάνω από την stock 4.1.2 την πέρασα.

 

Δεν υπαρχει ΚΑΝΕΝΑ θεμα με το WiFi... αλλα και να υπαρξει, υπαρχει fix που το φλασαρεις & εισαι κομπλε

Link to comment
Share on other sites

H dn3 είναι custom rom & έχει τα καλούδια του spen!

Δεν χρειάζεται να έχεις 4.3, εγώ πάνω από την stock 4.1.2 την πέρασα.

 

Και πως σου συμπεριφέρεται? Δεν έχεις προβλήματα και καθυστερήσεις όπως οι υπόλοιποι?

Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζουμε με νέο Leaked Firmware 4.3 (N7100XXUEMK9) το οποίο είναι Open Europe.

Μάλλον πλησιάζει και η ώρα του επίσημου σιγά-σιγά.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζουμε με νέο Leaked Firmware 4.3 (N7100XXUEMK9) το οποίο είναι Open Europe.

Μάλλον πλησιάζει και η ώρα του επίσημου σιγά-σιγά.

 

Τώρα βγήκε? Πριν κανένα 30λεπτο κοίταξα.. ;)

 

Edit: Είναι στην αρχική.. Όχι όμως στα firmwares όπου κοίταξα..

Edited by Giov87
Link to comment
Share on other sites

κ δεν ειχες θεματα με το wifi?

 

Θέμα με το wifi είχα αλλά στο xda έχει patch, περνώντας το είναι όλα οκ!

 

Και πως σου συμπεριφέρεται? Δεν έχεις προβλήματα και καθυστερήσεις όπως οι υπόλοιποι?

 

Είναι ελαφρώς πιο βαρύ από ότι το stock 4.1.2 αλλά lags & καθυστερήσεις δεν βλέπω, το κινητό δουλεύει απροβλημάτιστα.

Το πιο βαρύ το λέω κυρίως για τη ram γιατί πλέον δουλεύω με 600-700Mb ελεύθερα (max 900 min 200), ενώ σε 4.1.2 είχα 900-1gb ελεύθερα (max 1.3 min 500)

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2336271

 

Δοκιμάζω ProBam παιδια... για αρχη φαινεται ΤΕΛΕΙΑ! 1.4gb Free Ram εχω... απο ταχυτητα σφερα... μπαταρια θα δω το βραδυ σε idle & θα σας πω αυριο... Ολα δουλευουν αψογα μεχρι στιγμης

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες Να ρωτησω κατι πολυ basic για ολους σας αλλα εοειδη ειμαι καινουργιος κ στο ανδροιντ κ στο νοτε χρειαζομαι βοηθεια... πως παιζω φλας αρχεια?
Link to comment
Share on other sites

NEA MODS

 

1. 23 toggles mod στην status bar, με ελληνική μετάφραση δική μου. DOWNLOAD

2. 4 way extended power menu Reboot, Hot Boot, Download (Odin Mode), Recovery. DOWNLOAD

3. Dialer χωρίς βαθμιαίο κουδούνισμα και εγγραφή συνομιλίας. DOWNLOAD

4. SMS mod.Δε μετατρέπει σε mms τα μηνύματα μετά τα 4 (νέα τιμή 999) και μαζική αποστολή μηνύματος (999 παραλήπτες από 10). DOWNLOAD

5. Mod μετατροπής των κλήσεων από "Αρχεία Καταγραφής" σε "Ιστορικό" ώστε να μη χρειάζεται scroll στις επικεφαλίδες. DOWNLOAD

 

Όλα τα mods είναι φτιαγμένα σε XXDMA6

Εγκατάσταση από cwm.

Προς το παρόν ΜΗΝ τα δοκιμάσετε σε stock roms.

Enjoy :cool:

 

*Όταν επιλέγουμε επανεκκίνηση μέσα από το 23 toggles ή το 4way, επειδή είναι φτιαγμένα για τη δική μου rom, στο επόμενο μενού επιλογής τρόπου επανεκκίνησης, λέει Pulse ROM, αλλά μη σας ανησυχεί.Δεν έχει καμία επίπτωση.Είναι μόνο οπτικό. :)

 

Καλημέρα, να κάνω μια ερώτηση για το 4way, το πέρασα στο νοτε2 που έχω (μέσω phliz touch-έχω την sotmax rom v14) και το κινητό δεν ανοίγει μένει στο σήμα της samsung. Γνωρίζεις κάποιο τρόπο να ανοίξω το κινητό ή πάλι επαναφορά μέσω kies και 4ωρο στήσιμο :cry: Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, να κάνω μια ερώτηση για το 4way, το πέρασα στο νοτε2 που έχω (μέσω phliz touch-έχω την sotmax rom v14) και το κινητό δεν ανοίγει μένει στο σήμα της samsung. Γνωρίζεις κάποιο τρόπο να ανοίξω το κινητό ή πάλι επαναφορά μέσω kies και 4ωρο στήσιμο :cry: Ευχαριστώ

 

Βρες στο zip της rom στο φάκελο system/framework το αρχείο android.policy.jar.

Άνοιξε το zip του mod και βάλε στον αντίστοιχο φάκελο με drag n drop το αρχείο αυτό, αντικαθιστώντας αυτό που έχει ήδη μέσα.

Φλάσαρε το zip.

 

*Με Bold γράφει ότι είναι για 4.1.2 roms (ΧΧDMA6)

Έκανα και μία ακόμα τροποποίηση στο θέμα για να είναι πιο ορατό.

Edited by StratosGR
Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2336271

 

Δοκιμάζω ProBam παιδια... για αρχη φαινεται ΤΕΛΕΙΑ! 1.4gb Free Ram εχω... απο ταχυτητα σφερα... μπαταρια θα δω το βραδυ σε idle & θα σας πω αυριο... Ολα δουλευουν αψογα μεχρι στιγμης

 

Με το πενάκι τι γίνεται;

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2336271

 

Δοκιμάζω ProBam παιδια... για αρχη φαινεται ΤΕΛΕΙΑ! 1.4gb Free Ram εχω... απο ταχυτητα σφερα... μπαταρια θα δω το βραδυ σε idle & θα σας πω αυριο... Ολα δουλευουν αψογα μεχρι στιγμης

 

καλημερα

αυτη ειναι tony??? probam_kk_1.1_n7100

περασες και αυτο?? CodexSound MOD v5.2

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

καλημερα

αυτη ειναι tony??? probam_kk_1.1_n7100

περασες και αυτο?? CodexSound MOD v5.2

 

Αυτη ειναι! Απο μπαταρια ΔΕΝ λεει τιποτα.... χαλια... σε Idle ετσι & ετσι... Αλλα σε κανονικη χρηση χαλια μαυρα

Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζουμε με νέο Leaked Firmware 4.3 (N7100XXUEMK9) το οποίο είναι Open Europe.

Μάλλον πλησιάζει και η ώρα του επίσημου σιγά-σιγά.

 

Keep going!!

Το refresh πάει σύννεφο!!

Link to comment
Share on other sites

Αναρωτιέμαι: Ακόμα και αν έρθει ελληνική ή ευρωπαϊκή 4.3 γιατί να την εγκαταστήσει κάποιος που δεν χρειάζεται knox όταν δεν υπάρχει επιστροφή για να το ξεφορτωθεί χωρίς να χάσει εγγύηση; Προσωπικά θα περιμένω να βρεθεί custom 4.3 που πρακτικά θα είναι η stock rom 4.3 μείον το knox συν τα έξτρα του Note 3, υπό την προϋπόθεση ότι θα είναι απροβλημάτιστη όπως η stock room 4.1.2 ...προς το παρών αναμένω εντυπώσεις DrKetan
Link to comment
Share on other sites

Αναρωτιέμαι: Ακόμα και αν έρθει ελληνική ή ευρωπαϊκή 4.3 γιατί να την εγκαταστήσει κάποιος που δεν χρειάζεται knox όταν δεν υπάρχει επιστροφή για να το ξεφορτωθεί χωρίς να χάσει εγγύηση; Προσωπικά θα περιμένω να βρεθεί custom 4.3 που πρακτικά θα είναι η stock rom 4.3 μείον το knox συν τα έξτρα του Note 3, υπό την προϋπόθεση ότι θα είναι απροβλημάτιστη όπως η stock room 4.1.2 ...προς το παρών αναμένω εντυπώσεις DrKetan

 

Συμφωνώ απόλυτα δεν υπάρχει λόγος μετάβασης αν δεν βγει κάτι καλό!

Link to comment
Share on other sites

Αναρωτιέμαι: Ακόμα και αν έρθει ελληνική ή ευρωπαϊκή 4.3 γιατί να την εγκαταστήσει κάποιος που δεν χρειάζεται knox όταν δεν υπάρχει επιστροφή για να το ξεφορτωθεί χωρίς να χάσει εγγύηση; Προσωπικά θα περιμένω να βρεθεί custom 4.3 που πρακτικά θα είναι η stock rom 4.3 μείον το knox συν τα έξτρα του Note 3, υπό την προϋπόθεση ότι θα είναι απροβλημάτιστη όπως η stock room 4.1.2 ...προς το παρών αναμένω εντυπώσεις DrKetan

 

Εγώ να δεις πως έχω προβληματιστεί με όλο αυτό!!!

Link to comment
Share on other sites

Λένε ότι η 4.3 είναι πιο smooth καθώς και ότι βελτιώνει την οθόνη και την κάμερα. Οπότε δεν βρίσκω τον λόγο γιατί να μην την δοκιμάσω. Και δεν μιλάω για official με knox αλλά για custom.. Αν δεν είχα κολλήσει με το dashckock (δεν το υποστηρίζει η 4.1.2) ούτε εγώ θα καιγόμουνα να την βάλω εδώ και τώρα. Έλα όμως που η εφαρμογή τα σπάει..
Link to comment
Share on other sites

Λένε ότι η 4.3 είναι πιο smooth καθώς και ότι βελτιώνει την οθόνη και την κάμερα. Οπότε δεν βρίσκω τον λόγο γιατί να μην την δοκιμάσω. Και δεν μιλάω για official με knox αλλά για custom.. Αν δεν είχα κολλήσει με το dashckock (δεν το υποστηρίζει η 4.1.2) ούτε εγώ θα καιγόμουνα να την βάλω εδώ και τώρα. Έλα όμως που η εφαρμογή τα σπάει..

 

Ποια είναι αυτη η εφαρμγοη (dashckock);

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2462614

 

Φλασάρω αυτή.. ειναι μικρή σε μεγεθος και ΑΡΚΕΤΑ ΓΡΗΓΟΡΗ απο οσο φαινεται απο ενα Video που εχει βαλει ο τυπος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...