Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note II (N7100)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γιατι δεν το κατεβαζεις απο το playstore ?

 

το ξεζιπαρα και το πηρα... :)

ειδες καμια φορα τα ευκολα δεν τα σκεφτομαστε... :O

 

θελει καποια ρυθμιση DjTony???

Edited by GTHOM
Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

το ξεζιπαρα και το πηρα... :)

ειδες καμια φορα τα ευκολα δεν τα σκεφτομαστε... :O

 

θελει καποια ρυθμιση DjTony???

 

Πριν κανεις οποιαδηποτε ρυθμιση πρωτα δες ποση RAM εχεις Free τωρα... μετα ανοιξετο & καντο απο OFF ΣΕ ΟΝ

 

κανεις TIK και τα 3 που εχει κουτακια & κανεις reboot... Και ξαναβλεπεις RAM.. Πες μου αποτελεσματα!

Link to comment
Share on other sites

Πριν κανεις οποιαδηποτε ρυθμιση πρωτα δες ποση RAM εχεις Free τωρα... μετα ανοιξετο & καντο απο OFF ΣΕ ΟΝ

 

κανεις TIK και τα 3 που εχει κουτακια & κανεις reboot... Και ξαναβλεπεις RAM.. Πες μου αποτελεσματα!

 

ειχα: 716 σε χρηση και 1,1 ελευθερα μετα απο επανεκκινηση

με το προγραμμα ειχα: 550 σε χρηση και 1,3 ελευθερα μετα απο επανεκκινηση

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

ειχα: 716 σε χρηση και 1,1 ελευθερα μετα απο επανεκκινηση

με το προγραμμα ειχα: 550 σε χρηση και 1,3 ελευθερα μετα απο επανεκκινηση

 

Μια χαρά οποτε!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. θα ήθελα λίγο απο τα φώτα σας γιατί θέλω να περάσω την DN3 ROM στο Galaxy Note 2 χωρίς να του αλλάξω τα φώτα :p ... Το κινητό μου φοράει την 4.1.1 N7100XXALIH και έχω κάνει root με CF-Αuto-Root.

Σάν πρώτο βήμα έχω κάνει backup τον φάκελο EFS. Απο εκεί ξεκινάνε τα δύσκολα.. Μήπως μπορεί κανένας να με κατατοπήσει ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. θα ήθελα λίγο απο τα φώτα σας γιατί θέλω να περάσω την DN3 ROM στο Galaxy Note 2 χωρίς να του αλλάξω τα φώτα :p ... Το κινητό μου φοράει την 4.1.1 N7100XXALIH και έχω κάνει root με CF-Αuto-Root.

Σάν πρώτο βήμα έχω κάνει backup τον φάκελο EFS. Απο εκεί ξεκινάνε τα δύσκολα.. Μήπως μπορεί κανένας να με κατατοπήσει ?

 

Ναι ρε πάιδια! Βασικά αν μπορεί κάποιος να φτιάξει έναν μικρό οδηγό για το πως μπορουμε να περασουμε 4.3 στο τηλεφωνο?.pls pls plsssss

ImAgInAtiON iS mOrE ImPOrTAnt tHAN kNOWLeDgE!
Link to comment
Share on other sites

καμία εφαρμογή root για να μειωθεί η κατανάλωση της μπαταρίας υπάρχει???

 

Δυο μνματα πιο πανω να κοιτουσες πριν γραψεις θα εβλεπες το greenify

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να βαλω αλλη rom στο Note 2 και ηθελα να ρωτησω, αν μετα την εγκατασταση θα μπορω να χρησιμοποιησω το backup απο το MyBackup που εχω παρει;

 

Θα σβηστούν όλα απο την συσκευή, αν δεν κάνω λάθος, οπότε για να μην το στήνω απο την αρχή θα ήθελα να βαλω το backup, για το οποιο λενε οτι επαναφερει ακομα τις τις συντομευσεις σε καθε οθονη.

 

Επισης, επειδη ειμαι ολοκαινουργιος στον χωρο, εχει να προετεινει κανεις καμια rom σταθερη με οσο λιγοτερα προβληματακια; :)

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να βαλω αλλη rom στο Note 2 και ηθελα να ρωτησω, αν μετα την εγκατασταση θα μπορω να χρησιμοποιησω το backup απο το MyBackup που εχω παρει;

 

Θα σβηστούν όλα απο την συσκευή, αν δεν κάνω λάθος, οπότε για να μην το στήνω απο την αρχή θα ήθελα να βαλω το backup, για το οποιο λενε οτι επαναφερει ακομα τις τις συντομευσεις σε καθε οθονη.

 

Επισης, επειδη ειμαι ολοκαινουργιος στον χωρο, εχει να προετεινει κανεις καμια rom σταθερη με οσο λιγοτερα προβληματακια; :)

 

Πρώτα απ όλα αν έχεις backup από 4.1.2 κ πας 4.3 δεν είναι εφικτό να πάρεις το backup. ..μονο εφαρμογές νομίζω. ..όχι ρυθμίσεις δλδ του συστήματος. ..αν όμως πας από 4.1.2 σε άλλη ρομ 4.1.2 τότε με titanium οκ

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα απ όλα αν έχεις backup από 4.1.2 κ πας 4.3 δεν είναι εφικτό να πάρεις το backup. ..μονο εφαρμογές νομίζω. ..όχι ρυθμίσεις δλδ του συστήματος. ..αν όμως πας από 4.1.2 σε άλλη ρομ 4.1.2 τότε με titanium οκ

 

Ναι δεν ενοουσα οτι θα παω στην 4.3 μιας και δεν ακουγονται τα καλυτερα λογια.

 

Απλα το titanium προυποθετει root που δεν ειμαι και ελεγα μηπως κανει δουλεια το Mybackup που εχω.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν το κατεβαζεις απο το playstore ?

 

Δειχνει να κανει δουλεια σε μενα τουλαχιστον με sotmax 1.4.

Ερωτηση για οσους ειναι σε 4.3 :

Με εχει εκνευρισει το γεγονος σε διαφορες custom roms 4.3 που δοκιμασα και ακομα και στην sotmax πολλες φορες τυχαινει να παιρνει καποιος τηλεφωνο και να μην τον ακους ενω σε ακουει κανονικα ή και το αντιθετο.να τον ακους αλλα να μην σε ακουει αυτος.εχει τυχει σε κανενα αλλο?με στοκ 4.1.2 που ειχα δεν θυμαμαι να ειχα τετοια θεματα.

Και βλεπω πολυ καλα πραγματα για την 4.1.2. Revolution HD ,αξιζει να επιστρεψεις πισω σε 4.1.2 ?ειναι οντως πιο γρηγορη και smooth?

ευχαριστω :cool:

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Σημερα χρειαστηκα το multi window και με βολεψε παρα πολυ αν και δε το χρησιμοποιω αρκετα.Υπαρχει τροπος να βαλω οτι εφαρμογες θελω στο πλαι?Εχει καποιες συγκεκριμενες μονο.
Link to comment
Share on other sites

Σημερα χρειαστηκα το multi window και με βολεψε παρα πολυ αν και δε το χρησιμοποιω αρκετα.Υπαρχει τροπος να βαλω οτι εφαρμογες θελω στο πλαι?Εχει καποιες συγκεκριμενες μονο.

 

Αν έχεις ροοτ γίνεται με εφαρμογή;)

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Καλα root ειμαι απο τα πρωτα 10 λεπτα που το αγορασα :) Αν μπορεις δωσε κανα λινκ να δω μηπως το κανω η αν ειναι απλο πες μου εσυ.
Link to comment
Share on other sites

Καλα root ειμαι απο τα πρωτα 10 λεπτα που το αγορασα :) Αν μπορεις δωσε κανα λινκ να δω μηπως το κανω η αν ειναι απλο πες μου εσυ.

 

Xposed και multi window mod.

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Δειχνει να κανει δουλεια σε μενα τουλαχιστον με sotmax 1.4.

Ερωτηση για οσους ειναι σε 4.3 :

Με εχει εκνευρισει το γεγονος σε διαφορες custom roms 4.3 που δοκιμασα και ακομα και στην sotmax πολλες φορες τυχαινει να παιρνει καποιος τηλεφωνο και να μην τον ακους ενω σε ακουει κανονικα ή και το αντιθετο.να τον ακους αλλα να μην σε ακουει αυτος.εχει τυχει σε κανενα αλλο?με στοκ 4.1.2 που ειχα δεν θυμαμαι να ειχα τετοια θεματα.

Και βλεπω πολυ καλα πραγματα για την 4.1.2. Revolution HD ,αξιζει να επιστρεψεις πισω σε 4.1.2 ?ειναι οντως πιο γρηγορη και smooth?

ευχαριστω :cool:

Τελευταία και εγώ το παθαίνω αρκετές φορές μέσα στην εβδομάδα. Είναι θέμα κινητού ή κινητής (wind εχω);;;

Λέτε να υπάρχει λύση;;;

 

Αν έχω καταλάβει καλά, μετά τις αντικρουόμενες απόψεις που διαβάζω, ακόμα δεν υπάρχει 4.3 pre-rooted χωρίς knox και με όλα τα "καλουδια" του note 3, η οποία να είναι απροβλημάτιστη και με καλή μπαταρία όπως η stock rom 4.1.2, με κοινή αποδοχή της πλειοψηφίας, σωστα;;;

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Δειχνει να κανει δουλεια σε μενα τουλαχιστον με sotmax 1.4.

Ερωτηση για οσους ειναι σε 4.3 :

Με εχει εκνευρισει το γεγονος σε διαφορες custom roms 4.3 που δοκιμασα και ακομα και στην sotmax πολλες φορες τυχαινει να παιρνει καποιος τηλεφωνο και να μην τον ακους ενω σε ακουει κανονικα ή και το αντιθετο.να τον ακους αλλα να μην σε ακουει αυτος.εχει τυχει σε κανενα αλλο?με στοκ 4.1.2 που ειχα δεν θυμαμαι να ειχα τετοια θεματα.

Και βλεπω πολυ καλα πραγματα για την 4.1.2. Revolution HD ,αξιζει να επιστρεψεις πισω σε 4.1.2 ?ειναι οντως πιο γρηγορη και smooth?

ευχαριστω :cool:

 

κ γω με την τελευταια sotmax ειμαι κ εχω δοκιμασει ολες τις 4.3 custom αδερφε,αυτο με το ακουστικο δεν μου εχει τυχει καμια φορα(ευτηχως)με βοντα ειμαι...τωρα για bugs σε 4.3 αρκετα(πχ καθυστερηση οταν σε καλουν 3-4 δευτερα μεχρι ν αναψει η οθονη)...σε ολες τις ρομς..η τελευταια sotmax μαζι με την τελευταια phoenix εινα οτι καλυτερο...εγω δεν γυρναω σε 4.1.2

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδία και απο εμένα, εγώ μετά απο όλες τις δοκιμές με τις ρομ (κάθε εβδομαδα και άλλη δκίμαζα), έχω καταλήξει στην ομεγκα ν19, είναι απροβλημάτιστη και με καλή μπαταρία...

Για τα καλούδια του νοτε 3 έχω κατεβάσει από xda note 3 mod version xxuemk4 v2.0, το εγκατάστησα και είναι όλα σούπερ, τώρα να σας πώ την αλήθεια δεν έχω καταλάβει εάν έχω την ομεγκα εν τέλει ή κάποια άλλη ρομ, το μόνο που ξέρω είναι πως έχω τα καλούδια του νοτε 3 και χωρίς κανένα πρόβλημα...

(έχω κατεβάσει το ομεγκα file και απο εκεί με εβγάλε για να έχω τα καλα του νοτε 3 στο xda, τα έκανα όλα όπως έλεγε και να με...:ninja:)

Have a nice day ! ! !
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδία και απο εμένα, εγώ μετά απο όλες τις δοκιμές με τις ρομ (κάθε εβδομαδα και άλλη δκίμαζα), έχω καταλήξει στην ομεγκα ν19, είναι απροβλημάτιστη και με καλή μπαταρία...

Για τα καλούδια του νοτε 3 έχω κατεβάσει από xda note 3 mod version xxuemk4 v2.0, το εγκατάστησα και είναι όλα σούπερ, τώρα να σας πώ την αλήθεια δεν έχω καταλάβει εάν έχω την ομεγκα εν τέλει ή κάποια άλλη ρομ, το μόνο που ξέρω είναι πως έχω τα καλούδια του νοτε 3 και χωρίς κανένα πρόβλημα...

(έχω κατεβάσει το ομεγκα file και απο εκεί με εβγάλε για να έχω τα καλα του νοτε 3 στο xda, τα έκανα όλα όπως έλεγε και να με...:ninja:)

 

Δηλ φιλε μου,τι παραπάνω, εχεις οπως το ΝΟΤΕ-3..;;;

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...