Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note II (N7100)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Wind. Συνήθως με ακουεί ο άλλος και δεν ακούω εγώ (όταν συμβαίνει παρατηρώ ότι αργεί να βάλει κλήση), πιο σπάνια το ανάποδο.

 

Ακριβώς το ίδιο και γω. Και γω wind

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Wind. Συνήθως με ακουεί ο άλλος και δεν ακούω εγώ (όταν συμβαίνει παρατηρώ ότι αργεί να βάλει κλήση), πιο σπάνια το ανάποδο.

 

 

 

 

 

 

 

Ακριβώς το ίδιο και γω. Και γω wind

Μάλιστα, ρωτάω γιατί μου τυχαίνει κι εμένα και είμαι κι εγώ με wind.

Πάντως παρατήρησα ότι όσες φορές μου έτυχε είχα ανοικτά data και γυρισμενος σε αυτόματο, Δεν ξέρω βέβαια αν ήταν τυχαίο.

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα, ρωτάω γιατί μου τυχαίνει κι εμένα και είμαι κι εγώ με wind.

Πάντως παρατήρησα ότι όσες φορές μου έτυχε είχα ανοικτά data και γυρισμενος σε αυτόματο, Δεν ξέρω βέβαια αν ήταν τυχαίο.

 

Για data συμφωνώ και γω, αλλά εγώ πάντα το έχω στο GSM. Πάντως είναι πολύ εκνευριστικό, μεχει σπάσει τα νεύρα

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε θέμα με τις κλήσεις, είστε με wind ή και με άλλοις παρόχους?

 

 

Wind και σε 4.3 beta.

Mεχρι στιγμης δεν μου το εχει κανει σε ARHD 19 αλλα την εχω μια μερα μονο.

Ειδωμεν.

Επισης υστερα απο Galaxy S4 , HTC ONE που εβλεπα σε Wind παντα, download 13-14mpbs , με NOTE 2 με το ζορι πιανω 6-7mbps.

Αν το προβλημα εστιαζεται στη Wind και μονο με βλεπω να μεταπηδω παλι σε cosmote ή voda.:blink:

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό μήνυμα από truckman

Όσοι έχετε θέμα με τις κλήσεις, είστε με wind ή και με άλλοις παρόχους?

 

 

Wind και 4.3 είτε sotmax είτε dn3 από eteam

Link to comment
Share on other sites

Οπότε μάλλον έχουμε θέμα με το δίκτυο μας. Η αλήθεια είναι ότι γίνεται μπάχαλο τελευταια με τα σήματα τους
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν με ικανοποιει ΠΛΗΡΩΣ η Revolution τον τελευταιο καιρο σε θεμα Smoothness θα δοκιμασω Slim Bean 4.3 Stable & 4.4 Weekly Builds... Να δω τι παιζει
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν με ικανοποιει ΠΛΗΡΩΣ η Revolution τον τελευταιο καιρο σε θεμα Smoothness θα δοκιμασω Slim Bean 4.3 Stable & 4.4 Weekly Builds... Να δω τι παιζει

 

εισαι θεοτρελος... :):):):)

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα συμβαίνει αυτό με τις κλήσεις και με έχει σπάσει τα νεύρα. Και με τη sotmax πριν και τώρα με την dn3. το χει συναντηση κάνεις στη revolution, γιατί για εκεί με βλέπω;

 

κι εγω εχω προβλημα με κλησεις ειτε να ακουσω ή να με ακουσουν. εχω wind με στοκ ρομ 4.1.2. αλλα το ιδιο παθαινει φιλαρακι με βοντα που εχει περασει οτι 4.3 εχει βρει.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αντιμετωπιζω το ίδιο πρόβλημα με τις κλήσεις με sotmax 14.

Cosmote έχω, αλλά σε μερικες κλήσεις που κάνω ή δέχομαι δεν έχω ήχο στο ακουστικό ή στο Bluetooth.πιθανον να είναι πρόβλημα της 4.3 και το εντοπιζω κυρίως όταν έχω να κάνω restart πολύ καιρό.οταν κάνω επανεκκινηση για κανά δυο μέρες παει καλά,από κείμενα και έπειτα χανω κλήσεις...

Galaxy S6 Edge+,LG GFLEX 2,LG G2,Galaxy Note 2

 

Κατασκευές Αλουμινίου www.afoimitropouloi.gr

Link to comment
Share on other sites

Άρα ρε παιδιά τι φταίει; οι περισσότεροι που έχουν πρόβλημα έχουν wind αλλά τώρα ακούμε ότι και σε Vodafone και cosmote έχει παρουσιαστεί. Μέχρι τώρα λέγαμε ότι υπάρχει μόνο σε 4.3 τώρα ακούμε ότι και σε στοκ παρουσιαστηκε. Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω που οφείλεται. Εγώ στην αρχή νόμιζα ότι οφείλεται στο bluetooth αλλά όχι. :confused:
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον από το μοντεμ

 

Παιδια οσοι ειχατε-εχετε dn3,παρατηρησατε μια μεγαλυτερη καθυστερηση απο την συνηθισμενη κατα το πρωτο ανοιγμα των εφαρμογων?Ηταν το πρωτο πραγμα που είχα δει όταν την ειχα δοκιμάσει και βλέπω να συμβαίνει το ίδιο πάλι όταν έβαλα προχθες το μοντακι τους για note3 futures

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Με dn3 δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα μέχρι τώρα στις κλήσεις, δίκτυο Cosmote (what's up).

Ελπίζω να μην αντιμετωπίσω ούτε στο μέλλον γιατί όντως είναι πολύ εκνευριστικό.

Επίσης dn3 δεν μου φαίνεται και τόσο βαριά, με next launcher & γύρω στις 100 εφαρμογές & 4-5 ενεργά widgets δουλεύω συνήθως στα 600-700mb ελεύθερα- max 1000, χωρίς κολλήματα)

Link to comment
Share on other sites

Άρα ρε παιδιά τι φταίει; οι περισσότεροι που έχουν πρόβλημα έχουν wind αλλά τώρα ακούμε ότι και σε Vodafone και cosmote έχει παρουσιαστεί. Μέχρι τώρα λέγαμε ότι υπάρχει μόνο σε 4.3 τώρα ακούμε ότι και σε στοκ παρουσιαστηκε. Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω που οφείλεται. Εγώ στην αρχή νόμιζα ότι οφείλεται στο bluetooth αλλά όχι. :confused:

 

χωρις να ειμαι ειδικος πιθανολογω επειδη ολες οι εταιριες τον τελευταιο χρονο εχουν πλακωθει σε προγραμματα με πολυ χρονο ομιλιας αλλα και δεδομενα να μην λειτουργουν το ιδιο σωστα με παλιοτερα οι υποδομες τους. κοινως εχουν ψιλομπουκωσει.

σκεφτομαι πριν τον μαρτιο που δεν ειχα θεμα ιδιαιτερο ειχα 250 λεπτα σε βοντα και το μετραγα μην το ξεπερασω. τωρα που εχω 1000 λεπτα καλω ή με καλουν και ξεχναμε να το κλεισουμε.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αντιμετωπιζω το ίδιο πρόβλημα με τις κλήσεις με sotmax 14.

Cosmote έχω, αλλά σε μερικες κλήσεις που κάνω ή δέχομαι δεν έχω ήχο στο ακουστικό ή στο Bluetooth.πιθανον να είναι πρόβλημα της 4.3 και το εντοπιζω κυρίως όταν έχω να κάνω restart πολύ καιρό.οταν κάνω επανεκκινηση για κανά δυο μέρες παει καλά,από κείμενα και έπειτα χανω κλήσεις...

 

Δεν είναι πρόβλημα της 4.3 καθώς το ίδιο πρόβλημα έχω κι εγώ με την revolution 19 που είναι 4.1.2...Επίσης δεν είναι πρόβλημα της κοσμοτε μιας κι έχω Vodafone cu φοιτητικό.Επίσης να πω πως την revolution την είχα περάσει με clean install.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με wind είναι καθημερινό το πρόβλημα πλέον. Note stock rom 4.1.2 rooted.

 

Μηπως να ανοίγαμε POLL: Σας συμβαίνει σε εξερχόμενη ή εισερχόμενη κλήση (από την έναρξη της κλήσης) να μην έχετε ήχο του συνομιλητή σας ενώ αυτός σας ακούει, ή το αντίστροφο; Αν ναι 1) Τι δίκτυο / πάροχο έχετε; 2) Τι συσκευή και rom έχετε; 3) Συμβαίνει σε ημερήσια ή εβδομαδιαία;

 

ΥΓ Κάπου είχα διαβάσει ότι όταν σε υποκλεπτουν εμφανίζεται το φαινόμενο ο ένας συνομιλητής να μην ακούει τον άλλο διότι παρεμβάλλεται ο υποκλοπεας ... αλλά τι λόγο έχουν να μας υποκλεπτουν τις συνομιλίες απλών ανθρώπων;

Link to comment
Share on other sites

το ιδιο προβλημα ειχα και εγω με 4,1,2 ειτε stock ειτε customκαι λυθηκε μονο οταν γυρισα σε δικτυο gsm και εκλεισα τα data!!!
Link to comment
Share on other sites

το ιδιο προβλημα ειχα και εγω με 4,1,2 ειτε stock ειτε customκαι λυθηκε μονο οταν γυρισα σε δικτυο gsm και εκλεισα τα data!!!

 

Εγώ σχεδόν πάντα όταν μιλάω στο τηλέφωνο είμαι μονίμως με GSM only και Data κλειστό και εξακολουθεί να το κάνει οπότε δεν ευθύνεται αυτό...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σχεδόν πάντα όταν μιλάω στο τηλέφωνο είμαι μονίμως με GSM only και Data κλειστό και εξακολουθεί να το κάνει οπότε δεν ευθύνεται αυτό...

 

Ίσως να είναι σύμπτωση αλλά δεν μου έχει ξανασυμβεί, περίεργο πάντως, by the way έχω Vodafone....

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος Ελληνικός οδηγός για να μπορέσω να περάσω την 4.3 dn3 ? Φοβάμε μην crashari το κινητο αν κάνω καποιο λάθος.. Έχω την 4.1.1 rooted με CF-Αuto-Root.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος Ελληνικός οδηγός για να μπορέσω να περάσω την 4.3 dn3 ? Φοβάμε μην crashari το κινητο αν κάνω καποιο λάθος.. Έχω την 4.1.1 rooted με CF-Αuto-Root.

 

Root recovery από τον οδηγό που υπάρχει στην πρώτη σελίδα του θέματος και έπειτα οδηγίες από την σελίδα της ρομ.. Οταν τελειώσεις με το recovery, διάβασε τις οδηγίες της ρομ και είσαι έτοιμος!

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Οταν λες Root recovery εννοείς clockworkmod recovery ?

 

Ακριβώς αυτό. Και μέσα απο το recovery θα φλασαρεις την ρομ :)

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Τελικά, υπάρχει καμία 4.3 rom που να μην παρουσιάζει ιδιαίτερα προβλήματα έτσι ώστε να χαρούμε κι εμείς τα futures του note 3? Τι λέτε?
Link to comment
Share on other sites

Τελικά, υπάρχει καμία 4.3 rom που να μην παρουσιάζει ιδιαίτερα προβλήματα έτσι ώστε να χαρούμε κι εμείς τα futures του note 3? Τι λέτε?

 

Θα σου πω κατηγοριματικα Οχι!!! Δυστυχως 2-3 port των εφαρμογων του 3 που εχουν κανει στο xda, δεν ειναι σωστο και γονατιζει το κινητο, δυστυχως

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...