Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note II (N7100)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εκτός απο το εικονίδιο του smart stay σου εμφανίζει και μικρόφωνο;

 

Σε ολους σας βγαζει μονιμα το smart stay?Εχετε δοκιμάσει να το βγσλετε εκτος απο τις ρυθμίσεις?Δεν ειναι λογικο να μενει μονιμα ανοικτο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εκτός απο το εικονίδιο του smart stay σου εμφανίζει και μικρόφωνο;

 

Ναι, δεν ξέρω τι είναι.. στην αρχική Οθονη....

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Ναι, δεν ξέρω τι είναι.. στην αρχική Οθονη....

 

Μπορείς να ανεβάσεις ένα screenshot μήπως και βοηθήσει κάποιον να σου πεί τι είναι;

Link to comment
Share on other sites

Έφτιαξα κι ένα μοντάκι:

Ηχογράφηση κλήσης + απενεργοποίηση βαθμιαίου κουδουνίσματος.

 

Για όλες τις 4.3

Εγκατάσταση από cwm.

Πείτε αν σας δουλεύει. :)

ok Στρατο δουλευει μια χαρα και γενικα συγχαρητηρια για ολη τη δουλεια

Link to comment
Share on other sites

Χτες έκανα την αναβάθμιση μέσω wifi χωρίς κανένα πρόβλημα (ελληνικό τηλέφωνο από ΠΛΑΙΣΟ). Μόλις το αναβάθμισα έκανα το antutu test και ανακάλυψα ότι έχω πέσει πολύ στο benchmark (από 20700 score σε 18500). Έχει κανείς ιδέα για πιο λόγο έγινε αυτό? Επίσης έχω μια 2η ερώτηση, μπορώ να περάσω τα καλούδια του ΝΟΤΕ 3 (air command) χωρίς να πειράξω την επίσημη 4.3 και προφανώς χωρίς να χάσω την εγγύηση?
Link to comment
Share on other sites

Χτες έκανα την αναβάθμιση μέσω wifi χωρίς κανένα πρόβλημα (ελληνικό τηλέφωνο από ΠΛΑΙΣΟ). Μόλις το αναβάθμισα έκανα το antutu test και ανακάλυψα ότι έχω πέσει πολύ στο benchmark (από 20700 score σε 18500). Έχει κανείς ιδέα για πιο λόγο έγινε αυτό? Επίσης έχω μια 2η ερώτηση, μπορώ να περάσω τα καλούδια του ΝΟΤΕ 3 (air command) χωρίς να πειράξω την επίσημη 4.3 και προφανώς χωρίς να χάσω την εγγύηση?

 

Το performance έχει ανέβει πολύ στην 4.3 στο note ...ξεχνας οποιοδηποτε lag το antutu είναι άλλη ιστορία....Όσο για τα καλούδια του n3 ξέχνα το...μόνη λύση root know custom rom. .εκτός κι αν κάνω κάποιο λάθος ας με διορθώσει κάποιος. ..

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον είναι στην 4.1.2 και θέλει να κάνει ροοτ και πειράγματα με την 4.3, είναι μονόδρομος να πάει απευθείας σε custom 4.3, για μη φάει το knox στη μάπα.

Μετά τα πράγματα είναι πανεύκολα όπως τα ξέρουμε στην 4.1.2

Αν κάποιος βιάστηκε να περάσει την επίσημη και τώρα θέλει να την πειράξει....έπαιξε κι έχασε.

Τουλάχιστον αυτή τη στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον είναι στην 4.1.2 και θέλει να κάνει ροοτ και πειράγματα με την 4.3, είναι μονόδρομος να πάει απευθείας σε custom 4.3, για μη φάει το knox στη μάπα.

Μετά τα πράγματα είναι πανεύκολα όπως τα ξέρουμε στην 4.1.2

Αν κάποιος βιάστηκε να περάσει την επίσημη και τώρα θέλει να την πειράξει....έπαιξε κι έχασε.

Τουλάχιστον αυτή τη στιγμή.

 

Στράτο εγώ που έχω custom 4.3 με το νέο bootloader και warranty 0 αν φλασαρω άλλη rom ο counter ανεβαινει?

 

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδες μια ερωτηση θελω να κανω...

 

ξεκινησα με 4.1.2 μεχρι που:

προχτες φλασαρα την 4.3 του sotmax.

χτες εβαλα την team acylum 4.4.2 και αναβαθμισα και τον bootloader.

σημερα εβαλα την pro bam 4.4.2 :p

 

και αυτο που θελω να ρωτησω ειναι, αν θελω να γυρισω στην 4,1,2 απλα φλασαρω την στοκ ρομ η πρεπει να κανω και καποια αλλη κινηση??

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Στράτο εγώ που έχω custom 4.3 με το νέο bootloader και warranty 0 αν φλασαρω άλλη rom ο counter ανεβαινει?

 

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

 

Αν εννοείς να βάλεις custom, αφού πήρες knox, ναι.

 

παιδες μια ερωτηση θελω να κανω...

 

ξεκινησα με 4.1.2 μεχρι που:

προχτες φλασαρα την 4.3 του sotmax.

χτες εβαλα την team acylum 4.4.2 και αναβαθμισα και τον bootloader.

σημερα εβαλα την pro bam 4.4.2 :p

 

και αυτο που θελω να ρωτησω ειναι, αν θελω να γυρισω στην 4,1,2 απλα φλασαρω την στοκ ρομ η πρεπει να κανω και καποια αλλη κινηση??

 

ευχαριστω

 

Flash stock απο Odin.

 

Αφού δεν έχεις knox, μπορείς να πας σε stock με odin, ή και custom.

Ότι θες κάνεις.

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν παιδιά ήθελα να σας πω τη διαδικασία που θα ακολουθήσω για να κάνω το update. είμαι ρουτ με ελληνικό firmware αλλά γερμανικό csc.

1. να αλλάξω το csc σε EUR. (δοκίμασα να περάσω γερμανικό firmware αλλά πέρα από το ότι μου έβγαλε κάτι ρώσικα δεν έπιανε σήμα και έλεγε μόνο κλήσεις έκτακτης ανάγκης.

2. το μόνο που έχω κάνει είναι να παγώσω κάποιες εφαρμογές με το titanium και να μηδενίσω με triangle away. οπότε να τις ξεπαγώσω πρώτα.

3. να αφαιρέσω τα δικαιώματα root από το SU

4. να κάνω unroot από το SU (έχω κάνει ρουτ με το cf autoroot)

 

αν τα κάνω όλα αυτά θα μου βγάλει το update μέσω OTA??γιατί τώρα μου λέει ότι είναι τροποποιημένο. να κάνω όλη αυτή τη διαδικασία ή να φλασάρω κατευθείαν μέσω odin το τελευταίο 4,3 γερμανικό firmware???και αν αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα όπως πριν μετά τι γινεται εφόσον δεν υπάρχει δυνατότητα για root και συνεπώς αλλαγή του csc σε EUR με ελληνικό firmware??

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό σου είναι Ελληνικό ή γερμανικό?
Link to comment
Share on other sites

γερμανικό...εφόσον έχει DBT...

 

Μην ασχολείσαι με αλλαγή του csc, γιατί να του βάλεις Euro?

Κάνε hard reset στο κινητό και φλασαρε την γερμανική (αυτήν έχω κι εγώ).

Link to comment
Share on other sites

Μην ασχολείσαι με αλλαγή του csc, γιατί να του βάλεις Euro?

Κάνε hard reset στο κινητό και φλασαρε την γερμανική (αυτήν έχω κι εγώ).

 

απλά είναι αυτό που σου λέω ότι μου έκανε η γερμανική η 4,1,2 μου έβγαλε κάτι εφαρμογές με ρώσικο όνομα και δεν μπορούσε να συνδεθεί στο δίκτυο....

και για το ρουτ όλα τα προηγούμενα που ανέφερα???

και ποια γερμανική να περάσω???την unbranded???

Link to comment
Share on other sites

Μπες στο Sammobile και κατέβασε αυτήν με το DBT
Link to comment
Share on other sites

Μπες στο Sammobile και κατέβασε αυτήν με το DBT

 

αυτήν κατεβάζω...η 4,1,2 που είχα που σου είπα ότι είχα θέμα είναι MBC....τι παίζει δε μπορώ να καταλάβω...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτό το έχει δοκιμάσει κανείς; http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2574001
Link to comment
Share on other sites

Επειδή παρόλο που είπα ότι δε πρόκειται να προσφέρω καμία υποστήριξη, τα pm έρχονται βροχή... αν κάποιος υπάρχει που θέλει να ανοίξει αυτός θέμα στους οδηγούς με τη ρομ, ας μου στείλει ένα pm να του δώσω ότι πληροφορίες χρειάζονται για να το κάνει.

Αρκεί να ξέρει κάποια βασικά πράγματα και μια άλφα εμπειρία και όχι να του μάθω τώρα πως φλασάρεται μια ρομ ...

Αν όχι συνεχίζουμε όπως είμαστε.

Σας παρακαλώ... ΌΧΙ pm για υποστήριξη.

 

*UPDATE*

Ανανεώθηκε το πρώτο post

Edited by StratosGR
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα οποιος ξερει ας βοηθησει.. ημουν με ωμεγα ν18 εβαλα την ν19 και δε δουλευε το wifi.. ξαναγυρισα σε ν18 κ σημερα ειπα να βαλω αυτη που εχει στην υπογραφη του ο κυριος στρατος αλλα παλι δε δουλευει το wifi με οντιν δε μπορω να την διορθωσω αυτη τη στιγμη αν υπαρχει καποιο μοντ η καποιος τροπος π.χ με ρεκοβερι ωστε να δουλεψει το wifi αν θελει ας μ πει πως?? Ευχαριστωωωωω αν με βοηθησει καποιος

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα οποιος ξερει ας βοηθησει.. ημουν με ωμεγα ν18 εβαλα την ν19 και δε δουλευε το wifi.. ξαναγυρισα σε ν18 κ σημερα ειπα να βαλω αυτη που εχει στην υπογραφη του ο κυριος στρατος αλλα παλι δε δουλευει το wifi με οντιν δε μπορω να την διορθωσω αυτη τη στιγμη αν υπαρχει καποιο μοντ η καποιος τροπος π.χ με ρεκοβερι ωστε να δουλεψει το wifi αν θελει ας μ πει πως?? Ευχαριστωωωωω αν με βοηθησει καποιος

 

Για όλες τις 4.3 custom, φλασάρουμε τον MJ5 bootloader με Odin.

Search :cool:

Link to comment
Share on other sites

κατεβασε το και φλασαρε το.. MJ9 ειναι εμενα. δεν ξερω αν παιζει ρολο σε κατι

https://mega.co.nz/#!rs5HFaYR!XOrjLUX9Dyr5QWclTIemkW36qrZdftxplrFctVzUOtI

 

επισης επειδη βλεπω πολλα νοτε, και οχι μονο, με χαμενο ΙΜΕΙ, καντε ενα backup στον efs φακελο :D

Edited by alexclone
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...