Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note II (N7100)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ότι καλό έχει η 4.3 χωρίς προβλήματα....

Εγώ κυρίως τα καλά από το πενάκι ήθελα...Αυτό που όταν πλησιάζεις στην οθόνη και πατάς το κουμπί της πένας σου βγάζει το μενού με τα 5 παραθυράκια....

Have a nice day ! ! !
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ότι καλό έχει η 4.3 χωρίς προβλήματα....

Εγώ κυρίως τα καλά από το πενάκι ήθελα...Αυτό που όταν πλησιάζεις στην οθόνη και πατάς το κουμπί της πένας σου βγάζει το μενού με τα 5 παραθυράκια....

 

Αυτο το εχει.....; Ειναι βολικο....;

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που πραγματικά μου αρέσει στα futures του note3 που εχω στο δικο μου,είναι οι λειτουργιες του multiwindow,το κινητο πλεον γίνεται πολυ λειτουργικο.Φυσικα και οι βελτιωμενες λειτουργιες του spen ειναι ευχαριστα αποδεκτες (κι αντε τωρα να γυρισεις σε στοκ 4.3 χωρις αυτα... Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το εχει.....; Ειναι βολικο....;

 

ναι μια χαρά δουλεύει και μία χαρά βολεύει....

 

εγώ με τα πολλαπλά παράθυρα. έχω ένα θεμματάκι δεν με πολύ βολεύει προσωπικά, ενώ παλιά το μικρενα το κόντινα το ένα απο τα δύο, τώρα έαν πάω να το κοντίνο μου κάνει κάτι κολπάκια, και μου το βγάζει σαν ελαχιστοποίηση στην άκρη...

Have a nice day ! ! !
Link to comment
Share on other sites

Hello,

 

Χθες μου ηρθε μια αναβαθμηση μεσω ΟΤΑ, την κατεβαζει κανονικα το κινητο, κανει reboot για να την εγκαταστησει , εκει στο 10% πεταει ενα κοκκινο τριγωνακι και κανει επανακινηση κανονικα, δεν ειχε περαστει βεβαια η αναβαθμηση, παω να κανω παλι ενημερωση και μου λεει ειναι τροποποιημενο....

 

Το κινητο ειναι ρουτ εννοειται, αλλα πως απο την μια μου κανει κανονικα download και την επομενη βγαζει τροποιημενο ?

 

Eν τελει πως παιζει να την κανω την αναβαθμηση ?

 

Τhanks in advance.

Link to comment
Share on other sites

Hello,

 

Χθες μου ηρθε μια αναβαθμηση μεσω ΟΤΑ, την κατεβαζει κανονικα το κινητο, κανει reboot για να την εγκαταστησει , εκει στο 10% πεταει ενα κοκκινο τριγωνακι και κανει επανακινηση κανονικα, δεν ειχε περαστει βεβαια η αναβαθμηση, παω να κανω παλι ενημερωση και μου λεει ειναι τροποποιημενο....

 

Το κινητο ειναι ρουτ εννοειται, αλλα πως απο την μια μου κανει κανονικα download και την επομενη βγαζει τροποιημενο ?

 

Eν τελει πως παιζει να την κανω την αναβαθμηση ?

 

Τhanks in advance.

Με odin .

'Η γίνεσαι unroot και συνεχίζεις με OTA ,kies .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

αμα κανω triangel away χωρις να το κανω unroot δεν θα περαστει κανονικα μεσω οτα η kies ?

 

Πρέπει να κάνεις και factory reset ώστε το system να γράψει official .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη triangle away και μετα factory reset μεσα απο τις ρυθμησεις και αυτο ηταν ?

Ναι ,υποθέτω βέβαια οτι είσαι με stock rom και kernel .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Stock ολα, μονο ρουτ το εχω κανει.

 

Ωραία ,προχώρα .

 

Διαγράφηκαν μηνύματά . :!:

Να υπενθυμίσω οτι οποιαδήποτε αναφορά σε παράνομες εφαρμογές απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία και εγώ το παθαίνω αρκετές φορές μέσα στην εβδομάδα. Είναι θέμα κινητού ή κινητής (wind εχω);;;

Λέτε να υπάρχει λύση;;;

 

κ γω με την τελευταια sotmax ειμαι κ εχω δοκιμασει ολες τις 4.3 custom αδερφε,αυτο με το ακουστικο δεν μου εχει τυχει καμια φορα(ευτηχως)με βοντα ειμαι...τωρα για bugs σε 4.3 αρκετα(πχ καθυστερηση οταν σε καλουν 3-4 δευτερα μεχρι ν αναψει η οθονη)...σε ολες τις ρομς..η τελευταια sotmax μαζι με την τελευταια phoenix εινα οτι καλυτερο...εγω δεν γυρναω σε 4.1.2

 

Kαι εγω Wind εχω.

Εβαλα ARHD 19 σημερα με speedwiz kernel και ειλικρινα πολυ πιο γρηγορη απο ολες τις 4.3 που εχω δοκιμασει.

Κριμα γιατι η 4.3 εχει ωραιες λειτουργιες αλλα σε σχεση με την ΑRHD δεινχει "βαρυ" αρκετα.

Προς το παρον μενουμε εδω και βλεπουμε.

Το κακο ειναι οτι δεν βλεπει το snote 3 και στο συγχρονισμο με το samsung account δεν μπορω να τα ανακαλεσω.

υπαρχει τροπος να δουμε τα memos apo snote 3 με καποιο τροπο?

Η πρεπει να κανω restore το 4.3 backup που εχω πρωτα να τις αποθηκευσω και μετα παλι 4.1.2?

Ευχαριστω!

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Απο 4.3 custom μπορείς να γυρίσεις πίσω σε official rom ?! Ή δεν υπάρχει γυρισμός μετά για να σωθεί η εγγύηση ?
Link to comment
Share on other sites

Απο 4.3 custom μπορείς να γυρίσεις πίσω σε official rom ?! Ή δεν υπάρχει γυρισμός μετά για να σωθεί η εγγύηση ?

 

Φυσικά και μπορείς .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Δειχνει να κανει δουλεια σε μενα τουλαχιστον με sotmax 1.4.

Ερωτηση για οσους ειναι σε 4.3 :

Με εχει εκνευρισει το γεγονος σε διαφορες custom roms 4.3 που δοκιμασα και ακομα και στην sotmax πολλες φορες τυχαινει να παιρνει καποιος τηλεφωνο και να μην τον ακους ενω σε ακουει κανονικα ή και το αντιθετο.να τον ακους αλλα να μην σε ακουει αυτος.εχει τυχει σε κανενα αλλο?με στοκ 4.1.2 που ειχα δεν θυμαμαι να ειχα τετοια θεματα.

Και βλεπω πολυ καλα πραγματα για την 4.1.2. Revolution HD ,αξιζει να επιστρεψεις πισω σε 4.1.2 ?ειναι οντως πιο γρηγορη και smooth?

ευχαριστω :cool:

 

Και σε μένα συμβαίνει αυτό με τις κλήσεις και με έχει σπάσει τα νεύρα. Και με τη sotmax πριν και τώρα με την dn3. το χει συναντηση κάνεις στη revolution, γιατί για εκεί με βλέπω;

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα συμβαίνει αυτό με τις κλήσεις και με έχει σπάσει τα νεύρα. Και με τη sotmax πριν και τώρα με την dn3. το χει συναντηση κάνεις στη revolution, γιατί για εκεί με βλέπω;

 

Το έχω συναντήσει εγώ...Δυστυχώς.Πολύ κουλό πάντως...

Link to comment
Share on other sites

Το έχω συναντήσει εγώ...Δυστυχώς.Πολύ κουλό πάντως...

 

Σε Revolution ΔΕΝ υπαρχουν θεμματα, ΚΑΝΕΝΑ!

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε θέμα με τις κλήσεις, είστε με wind ή και με άλλοις παρόχους?
Link to comment
Share on other sites

Σε Revolution ΔΕΝ υπαρχουν θεμματα, ΚΑΝΕΝΑ!

 

+10000 :):)

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Σε Revolution ΔΕΝ υπαρχουν θεμματα, ΚΑΝΕΝΑ!

 

Λες να λέω ψέματα;;; Η revolution είναι η μόνη που έχω δοκιμάσει προς το παρόν σε custom και είναι φοβερή, αλλά το θέμα με το blue tooth το αντιμετωπίζω κι εγώ. Vodafone έχω.

Link to comment
Share on other sites

Απο 4.3 custom μπορείς να γυρίσεις πίσω σε official rom ?! Ή δεν υπάρχει γυρισμός μετά για να σωθεί η εγγύηση ?

 

Αν εννοείς να κατέβεις σε 4.1.2 για triangle away κλπ μπορείς αν ο bootloader είναι από mi6 και mj5, στο mj5 πρέπει να φλασαρεις ένα patch από drketan για να μπορέσεις να κατέβεις τώρα αν ο bootloader σου είναι mk4 η άλλος νεότερος δυστυχώς προς το παρόν δεν γίνεται.

Edited by vagsvag
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε θέμα με τις κλήσεις, είστε με wind ή και με άλλοις παρόχους?

 

Wind. Συνήθως με ακουεί ο άλλος και δεν ακούω εγώ (όταν συμβαίνει παρατηρώ ότι αργεί να βάλει κλήση), πιο σπάνια το ανάποδο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...